Novinka pro turisty: Od března musí mít při letu do Kanady elektronickou registraci

Češi víza nepotřebují od roku 2013, od té doby zájem o cesty do Kanady stoupá.


Zdroj: zpravy.aktualne.cz
Témata: KANADY, DO KANADY, REGISTRACI, OD, CESTOVN, AIR, LET, CANADA ROUGE, ETA, CESTY
 • Změny v povinném ručení. Vyplatí se připlatit za vyšší limity
  Pojistné plnění se už nevyměřuje podle tabulek a je tak takřka bez limitu. Příplatek za vyšší limity pojistného plnění přitom není přehnaně vysoký.
 • Stroj se rozpadl už za letu ve velké výšce, říká šéf ruské agentury pro leteckou dopravu
  Ruští, egyptští i francouzští vyšetřovatelé zkoumají, proč se v sobotu zřítilo ruské letadlo. Islámští radikálové tvrdí, že letoun sestřelili, ale odborníci takovou možnost odmítli. Kloní se ke dvěma hypotézám: podle nich může za neštěstí buď technická závada, nebo výbuch bomby ukryté na palubě.
 • Aktivita v čínském průmyslu dál klesla, služby ochably
  Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v říjnu nečekaně klesla třetí měsíc po sobě a sektor služeb rostl nejpomaleji za sedm let. Dnešní výsledky anket u nákupních manažerů naznačují oslabování druhé největší ekonomiky světa i v posledním čtvrtletí tohoto roku, přestože Peking přišel s řadou opatření na její podporu.
 • TCM: Informace nejlépe od odborníků
  Diskuze o Tradiční čínské medicíně (TCM) má v médiích nejrůznější podobu a v posledních dnech vášně gradují. Vedle zastánců a objektivně uvažujících expertů z řad lékařů domácích a zahraničních slyšíme i trochu rozhořčený halas a temná varování. Zkusme se oprostit od představy naší „staré, dobré, poctivé, vědecké..“ medicíny, ohrožené „šamanskými, léčitelskými, kouzelnickými…“ metodami, přivlečenými bůhvíodkud […]
 • Ředitelství silnic se chystá na opravu zvlněné dálnice u Ostravy
  Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo přípravy na opravu zvlněné dálnice D47 u Ostravy. Opravovat by se měly všechny tři části komunikace, o které vede ŘSD arbitrážní spory se stavebními firmami, řekl mluvčí státní investorské organizace Jan Studecký. Organizace nyní poptává projekt, podle kterého se bude zhruba 20 kilometrů rekonstruovat. Vůbec poprvé navíc organizace využije soutěže o návrh řešení, při kterém odborná komise udělí předem stanovené finanční odměny trojici vybraných návrhů.
 • Ředitel GIBS měl už dávno odstoupit z funkce, prohlásil Chovanec
  Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivan Bílek měl dávno rezignovat, je přesvědčen ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Stále prý nemá odpověď na to, proč takzvanou olomouckou kauzu nevyšetřuje GIBS, ale Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). V Otázkách Václava Moravce také řekl, že někteří policisté mají z GIBS strach. Ředitele GIBS podle zákona odvolává premiér na návrh vlády a po projednání sněmovním výborem pro bezpečnost.
 • ČTÚ vyzývá operátory: Chovejte se jako gentlemani
  Tentokrát to úřad na operátory zkouší po dobrém. Ale pohne s nimi doporučení, když mezi paragrafy a rozsudky kličkují jako hbití hadi?
 • Nedostatek solidarity s uprchlíky dopadne i na byznys, varuje šéf Francouzsko-české obchodní komory
  Podle Jaroslava Hubaty-Vacka, šéfa Francouzsko-české obchodní komory, naše země láká investory, ale zároveň tu firmy nemohou získat kvalitní zaměstnance. Mezi emigranty ze Sýrie by se přitom našlo dost kvalifikovaných. "Ve Francii žije hodně lidí z bývalých kolonií, nicméně ti tvoří součást Francie. Jsem přesvědčen, že Francouzi jsou v tomto směru mnohem otevřenější a Češi by se od nich měli co učit," říká Hubata-Vacek v rozhovoru pro týdeník Ekonom.
 • Ťok: Vláda se bude převodem nádraží na SŽDC zabývat do 14 dnů
  Praha - Převodem nádraží z Českých drah na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) by se měla zabývat vláda do 14 dnů. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr dopravy...
 • Ťok: Vláda se bude převodem nádraží na SŽDC zabývat do 14 dnů
  Praha - Převodem nádraží z Českých drah na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) by se měla zabývat vláda do 14 dnů. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr dopravy...

 • Burzovní kalendář (2. 11. - 6. 11. 2015)
  První listopadový týden nabídne další porci výsledkových zpráv světových společností, na pražské burze se ke globálnímu menu připojí Komerční banka, Fortuna a Erste Group Bank. Za pozornost bude stát i řada makrodat v čele s indexy nákupních manažerů, průmyslovou výrobou v Německu a daty z amerického trhu práce za říjen. Po silném měsíci očekávají analytici převážně zpomalení akciové rally, případně mírný pokles cen.
 • Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015
  Brno 1. listopadu (PROTEXT) - (Tisková zpráva vydaná dne 30. října 2015 organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.) Struktura návštěvnosti Na www.gaudeamus.cz probíhá registrace studentů, kteří hodlají veletrh navštívit. Do 30. 10. se zaregistrovalo 6 760 studentů,...
 • Bankovní šaría. Evropou se šíří islámské finančnictví - Týden.cz

  Týden.cz Bankovní šaría. Evropou se šíří islámské finančnictví Týden.cz "Očekáváme velkou poptávku nejen ze strany muslimů žijících v Německu, ale také od všech zákazníků,kteří se zajímají o etický způsob půjčování peněz," říká Hamad Abdulmohsen al-Marzouq, šéf Kuveyt Türk Bank (KT Bank), první islámské banky, která ...

 • Kanada zavede od března pro turisty elektronickou registraci
  Praha - Turisté cestující do Kanady budou muset mít od 15. března příštího roku před nástupem do letadla vyřízenou elektronickou registraci - eTA (Electronic Travel Authorization). Nová...
 • Dopadneme jako Ukrajina?
  Ukrajinci dříve v energiích vsázeli na jednu kartu; dovážet uran a dovážet plyn. Z jednoho státu. Nyní dovážejí i uhlí; ze stejného státu.
 • Německo letos očekává milion žadatelů o azyl. Bavorská CSU hrozí odvoláním Merkelové
  Podle očekávání německé vlády do země v letošním roce přijde milion žadatelů o azyl. Šéfové vládních stran v neděli jednají o řešení uprchlické krize. Mezi CDU a CSU panuje kvůli běžencům mimořádné napětí, protože většina uprchlíků přichází do Německa přes rakousko-bavorskou hranici.
 • Čekají nás další intervence? Koruna prý bude i nadále pod tlakem
  Praha - Česká koruna bude mít příští rok s blížícím se koncem režimu devizových intervencí tendenci posilovat, a Česká národní banka tak bude muset opět intervenovat na devizovém trhu.
 • Analytici: Koruna bude i nadále pod tlakem a ČNB bude intervenovat
  Praha – Česká koruna bude mít příští rok s blížícím se koncem režimu devizových intervencí tendenci posilovat, a Česká národní banka tak bude muset opět intervenovat na devizovém trhu. Uvedli to analytici, které redakce oslovila. V následujících měsících se bude podle nich obchodovat blízko hranice 27 korun za euro, větší oslabení koruny tak už neočekávají. ČNB zatím prohlašuje, že režim intervencí ukončí nejdříve ve druhé polovině příštího roku.
 • Kolik vydělá strážník obecní a městské policie?

  Pořadové číslo a jméno povolání podle katalogu prací: 2.21.31 STRÁŽNÍK Nejnižší požadované vzdělání: zákon o obecní policii (č. 553/1991 Sb., § 4) jmenuje mezi podmínkami „střední vzdělání s maturitní zkouškou“ a „splnění stanovených odborných předpokladů“. Ve veřejném sektoru je obvykle nedostatečně vzdělanému zaměstnanci snížený platový stupeň. Platová tabulka: nařízení vlády č. 564/2006 Sb. říká, že […]

  Příspěvek Kolik vydělá strážník obecní a městské policie? pochází z KupníSíla.cz

 • Platy učitelů: měsíční základ 16 430 až 33 130 Kč

  Napříč celou společností převládá odnepaměti názor, že vzdělávání nejmladších generací patří mezi priority, a práce ve školství proto zasluhuje solidní odměnu. Současný žebříček mezd podle profesí ukazuje, že kantořina je skutečně odměňovaná nadprůměrně, lépe než težební a zpracovatelský průmysl, sociální nebo zdravotní péče. Platy učitelů upravuje nová tabulka, kterou vláda svým nařízením určila pedagogickým pracovníkům […]

  Příspěvek Platy učitelů: měsíční základ 16 430 až 33 130 Kč pochází z KupníSíla.czHitpardáda štítků