Novou náměstkyní pro energetiku na MPO je Lenka Kovačovská


Zdroj: roklen24.cz
 • Sorosova charita jako bezpečnostní hrozba
  Rusko zakázalo „prodemokratickou“ charitu, kterou založil miliardář George Soros. Ta, podle Ruska, představuje hrozbu pro státní bezpečnost i odporuje ruské ústavě. V pondělním prohlášení ruská generální prokuratura rozhodla umístit dvě Sorosovy charitativní organizace – Open Society Foundations (OSF) a Open Society Institute (OSI) – na „black list“ zahraničních nevládních organizací. Jejich aktivity jsou pro ruský stát považovány za „nežádoucí“.
 • Kopřivnická TATRA má nového šéfa

  Dosavadní výrobní ředitel firmy Martin Bednarz byl zvolen jako nový generální ředitel. Vystřídal tak dosavadního ředitele Petra Karáska, který byl ve funkci dva roky.

 • Automobilka Volkswagen svolá v Indii přes tři sta tisíc vozů, týká se to i tamních škodovek
  Společnost Volkswagen v Indii svolává 323 tisíc dieselových vozů. Vozy porušovaly emisní normy. Mezi svolanými auty budou také vozy Škoda.
 • Česká republika by měla plnit své závazky vůči NATO
  Deklarace, již na začátku listopadu zveřejnili v Bukurešti představitelé devíti zemí střední a východní Evropy, také zmiňuje dvě procenta HDP na obranu, což Česko dlouhodobě nedodržuje. Čeští politici by měli i podporovat přítomnost jednotek NATO na území ČR, protože garantuje naši bezpečnost.
 • RoklenFX: Silnější koruna i euro, dolaru podrazila nohy data
  Česká koruna končí dnešní den mírně silnější na obou hlavních párech. V případě eurokoruny se posunula 27,026 EURCZK, v případě eurodolaru pak posílila až na 25,45 USDCZK.
 • Volkswagenu poprvé od skandálu s emisemi klesly prodeje v USA. Aut se prodalo u čtvrtinu méně
  Prodeje vozů Volkswagen v USA poprvé od odhalení skandálu s manipulacemi emisí klesly. Meziročně to bylo téměř o čtvrtinu. Agentura Standard & Poor's snížila firmě hodnocení na BBB+. Naopak pokles prodeje aut Audi klesl minimálně, byť se jich skandál také týká.
 • Afghánistán. Přehlížený zdroj vlny imigrantů
  Válka v méně či více výrazném projevu probíhá v Afghánistánu od roku 1979. Zklidnění situace je připisováno vojenským operacím pod vedením zejména USA a dalších spojenců NATO. Na konci roku 2014 došlo k oficiálnímu ukončení mise Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly (ISIF) a průzkum The Asia Foundation tvrdí, že právě tento moment vedl ke zhoršení situace v zemi. Ta se v průzkumu reflektuje ve strachu lidí z různých sociálních i etnických skupin v obavách o vlastní bezpečnost a ekonomický osud…
 • Komerční banka refinancuje úvěr aeroholdingu na letištní terminál
  Společnost Český aeroholding refinancuje půjčku na výstavbu Terminálu 2, kterou jí v roce 2003 poskytla Evropská investiční banka. Vítězem tendru na nový pětimiliardový úvěr se stala Komerční banka. Aeroholding si od tohoto kroku slibuje úsporu nákladů a zlepšení ratingu. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.
 • Řecko chce zrušit omezení pohybu kapitálu do poloviny roku 2016
  Řecká vláda předpokládá, že do poloviny příštího roku zcela zruší všechna omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla s cílem zabránit odlivu peněz ze země. Uvedl to v úterý náměstek ministra financí Jorgos Chuliarakis. Řecko zavedlo omezení pohybu kapitálu koncem června, kdy kvůli neshodám s mezinárodními věřiteli rovněž dočasně uzavřelo banky.
 • Bělorusko si chce od MMF půjčit miliardy, zvažuje reformy
  Bělorusko si chce od Mezinárodního měnového fondu (MMF) půjčit tři miliardy dolarů a zvažuje přitom, že výměnou za tyto peníze uskuteční některé hospodářské reformy. Prezident Alexandr Lukašenko upozornil, že půjčka od MMF je výhodnější než jakákoliv jiná alternativa, včetně dohody s Ruskem.

 • Ceníte si svého života? A jak moc?
  Je s podivem, kolik lidí s ekonomickým vzděláním se dnes neumí orientovat ve vlastních financích. Bez mrknutí oka si sjednávají další a další špatně nastavené životní pojistky, místo aby aktualizovali staré pojistné smlouvy na životní i majetková rizika a chránili se proti novým rizikům. Nejlepší je dělat vždy po pár letech nebo při každé významné změně v životě pravidelnou revizi finančních potřeb celé rodiny.
 • Vstup Kofoly na pražskou burzu může být vzorem pro další české firmy, říká manažer úpisu
  Vstup Kofoly na pražskou burzu může být vzorem pro další úspěšné tuzemské firmy. Které to budou, zatím není jasné, ale Česká spořitelna s některými případnými emitenty vede diskusi. Na vaše dotazy odpovídal Antonín Piskáček z České spořitelny, která byla při úpisu akcií Kofoly v roli poradce.
 • Prosinec je nejlepším časem na běhání: Pětadvacetidenní běžecká výzva se letos poprvé koná i v Česku
  Češka Babeta Schneiderová se inspirovala londýnskými triatlonisty, kteří se rozhodli udržet obyvatele hlavního města Spojeného království v kondici i v období svátků. Adventní výzva má motivovat sportovce i nesportovce, aby se udrželi fit i v prosinci. V Praze se bude dokonce běhat společně.
 • Jedna paní vyzvala ke kybernetickému útoku proti Islámskému státu
  Kdo jsou Anonymous? Je zásadní chyba si je představovat jako nějakou organizaci. Kdokoli může vydat prohlášení za Anonymous. Doslova kdokoli. Slovy Michala Špačka: “Místo Anonymous si dejte Jedna paní a je to totéž!”
 • Cena vody Kroměříž 2016: Stále nejnižší ve Zlínském kraji 73,44 Kč
  Vodovody a kanalizace Kroměříž: Cena opět nejlevnější ve Zlínském kraji Vodné a stočné na Kroměřížsku se v roce 2016 zvýší jen nepatrně. Lidé budou za metr krychlový vody platit 73,44 koruny vč. DPH. Cena vody na Kroměřížsku je léta nejnižší ve Zlínském kraji. V roce 2015 platili lidé za tisíc litrů pitné vody, její následné […]
 • Cena vody Kroměříž 2016: Stále nejnižší ve Zlínském kraji 73,44 Kč
  Vodovody a kanalizace Kroměříž: Cena opět nejlevnější ve Zlínském kraji Vodné a stočné na Kroměřížsku se v roce 2016 zvýší jen nepatrně. Lidé budou za metr krychlový vody platit 73,44 koruny vč. DPH. Cena vody na Kroměřížsku je léta nejnižší ve Zlínském kraji. V roce 2015 platili lidé za tisíc litrů pitné vody, její následné […]
 • Růst stavebnictví se zpomalí

  V příštích letech se očekává zpomalení růstu ve stavebnictví. S růstem ekonomiky se budou podle výsledků průzkumu stavět převážně domy a sídla firem. Naopak pokles se očekává u staveb železnic a silnic.

 • Řecký OPAP spoluvlastněný českými miliardáři ohrožuje nová daň. Provozovatelé terminálů stávkují
  Loterijní společnost OPAP, kterou vlastní Češi společně s Řekem Jorgosem Melisanidisem, nesouhlasí s daní proti hazardu. Sázková kancelář má přes 4500 terminálů v zemi, kde jsou obyvatelé navzdory ekonomickým potížím vášnivými vyznavači hazardu. Přijetí daně patří mezi opatření, na něž tlačilo mezinárodní společenství.
 • Brazílie ve 3. čtvrtletí prohloubila nejhorší recesi za 25 let
  Hospodářská recese v Brazílii se ve třetím čtvrtletí prohloubila, země je v nejhorší recesi za posledních 25 let. Hrubý domácí produkt (HDP) největší ekonomiky v Latinské Americe klesl proti proti předešlému kvartálu o 1,7 procenta, proti stejnému období loni je propad nejhlubší v novodobé historii Brazílie. Ukázaly to dnešní údaje tamního statistického úřadu.
 • Polské akcie neudržely ranní zisky
  Polské akcie neudržely hubené ranní zisky a končí první prosincovou seanci s mírnou ztrátou.brbrpZávěrečný gong zastihl index WIG30 na 2 146 bodech (-0,3%). Díky slabším listopadovým tržbám se nedaří obuvnickému CCC (CCC -6,3%). Výrazněji oslabuje...

 • Pět důvodů, proč ženy vydělávají méně (především v ČR) než muži
  Podle různých průzkumů vydělávají ženy asi o pětinu méně než muži. V Česku je tento rozdíl ještě větší. Kde hledat důvody pro rozdílné výdělky žen a mužů?
 • Verdikt z Davosu: Největším nebezpečím je nerovnost příjmů
  Rostoucí nerovnost příjmů a blahobytu, stejně jako společenská polarizace jsou největším rizikem pro světovou ekonomiku. Ve své nové studii to uvádí Světové ekonomické fórum, jehož každoroční zasedání dnes končí ve švýcarském Davosu.
 • Sbohem, Obamo. Vítej, Trumpe. Jmenování 45. prezidenta USA
  Úderem šesté hodiny středoevropského času začne inaugurace 45. prezidenta Spojených států. Barrack Obama po osmi letech předá Oválnou pracovnu do rukou realitního magnáta Donalda Trumpa. Dostáváme se tak do doby, kdy republikánská administrativa vystřídá tu demokratickou, a to se všemi „dopady“ na politiku, ekonomiku a trhy.
 • Bábek (APM): Babiš lhal a podváděl veřejnost
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé podali na čtvrteční tiskové konferenci o datech elektronické evidence tržeb (EET) řadu nepřesných, nebo dokonce lživých informací. Uvedl to předseda Asociace podnikatelů a manažerů (APM) Radomil Bábek.
 • Čínský drak zakončil loňský rok pozitivně
  AKTUALIZOVÁNO – Čínská ekonomika končí bouřlivý loňský rok pozitivně. Hrubý domácí produkt (HDP) v loňském 4. čtvrtletí rostl o 6,8 procenta, což je nad očekáváním analytiků Bloomberg, kteří počítali se zvýšením o 6,7 procenta. Mezičtvrtletně se HDP zvýšil o 1,7 procenta dle očekávání. Rostly spotřebitelské výdaje a dařilo se trhu s nemovitostmi. Ekonomiku Říše středu také podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank.
 • Británie je obchodu otevřená: Mayová přednesla smělý projev
  Premiérka Spojeného království Theresa Mayová na světovém ekonomickém fóru v Davosu ujistila politické i byznys lídry, že dveře obchodu její země zůstanou i nadále otevřené i po opuštění EU.
 • Obama jako komunista, Čína jako lídr volného obchodu
  Spojené státy se odříznou od skupiny nejdynamičtějších zemí světa. Pokud by Obama dělal to samé, co Trump, lidé by ho nazvali komunistou. Novým lídrem volného obchodu je Čína. Tak se k současné i nadcházející situaci vyjádřil ekonom, který předpověděl krach z roku 2008.
 • Hampl: ČNB nemá kam spěchat, po „exitu“ čekejme vyšší volatilitu
  Česká národní banka by neměla s ukončením intervencí nikam spěchat, a to i přes akceleraci inflace, míní viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Nejpravděpodobnější dobou „exitu“ tak sále zůstává polovina roku 2017, dodal.
 • ECB na sazby nesáhla. Teď mluví Draghi
  AKTUALIZOVÁNO – Evropská centrální banka trhy nepřekvapila. Své sazby ponechala beze změny, tzn. depozitní na minus 0,4 procenta, refinanční na nule a zápůjční na 0,25 procenta. Beze změny zůstal program kvantitativního uvolňování, který banka pozměnila na svém posledním zasedání.
 • Pár moudrých citátů o Fedu a moderním systému bankovnictví
  Nehodí se říkat, že dnešní peníze nejsou ničím kryté. Dnešní peníze jsou přece kryté poskytnutými úvěry. Jenže znamená to, že když nebudou úvěry, nebudou ani peníze? Složitost dnešního systému bankovnictví je důvodem, proč do jeho řízení nemůže mluvit jen tak někdo. Ale každý může mluvit o něm. Co moudrého o něm řekli ekonomové, politici, podnikatelé či umělci?


 • Novou pozici Global HR Director STRV obsadila Silvie Zeman
  Silvie Zeman se stala novou Global HR Director českého vývojářského studia STRV, které působí hlavně na americkém trhu. Silvie přichází z Concuru a bude zodpovědná především za tvorbu personální strategie pro českou a americkou pobočku, nastavení HR procesů a vybudování HR týmu, který bude klíčový pro další růst STRV.
 • Novou PR manažerkou Datartu je Iva Pavlousková
  Novou tiskovou mluvčí a PR manažerkou obchodního řetězce Datart je od září Iva Pavlousková. Na starosti bude mít firemní, produktové i interní PR, odpovídá také za sociální sítě i charitativní projekty. Na pozici střídá Janu Choroušovou, která... celá aktualita »
 • Novou ředitelkou probační a mediační služby bude od února Andrea Matoušková
  Ve výběrovém řízení na novou ředitelku Probační a mediační služby zvítězila Andrea Matoušková. Ta je aktuálně pověřená vedením služby poté, co v listopadu rezignovala na post ředitelky Jitka Čádová.
 • Novozélanďané už nechtějí mít vlajku se symbolem Velké Británie. Návrhů na novou bylo přes deset tisíc
  Nový Zéland vyhlásil referendum, ve kterém si jeho obyvatelé vyberou novou vlajku. Ta stará má v rohu vlajku Spojeného Království a podle Novozélanďanů není dost reprezentativní. Návrhů na nový státní symbol bylo dokonce deset tisíc.
 • Novozélandský dolar stagnuje
  Po výrazném posílení o 400 pipů si cena měnového páru novozélandského a kanadského dolaru otestovala pětiměsíční maxima, která se jí ale překonat nepodařilo. Celý kalendářní měsíc kurz páru rostl a prolomil při tom silné rezistence na hodnotách 0,8545 a..
 • Novozélandský dolar stagnuje
  Po výrazném posílení o 400 pipů si cena měnového páru novozélandského a kanadského dolaru otestovala pětiměsíční maxima, která se jí ale překonat nepodařilo. Celý kalendářní měsíc kurz páru rostl a prolomil při tom silné rezistence na hodnotách 0,8545 a..
 • Novozélandský soud rozhodne, zda vydá do Ameriky Kima Dotcoma, zakladatele Megauploadu
  Na Novém Zélandu začal soud se zakladatelem služby Megaupload Kimem Dotcomem. Soudci rozhodnou, zda bude vydán do USA, kde je obviněn z pirátství. Dotcom trvá na tom, že je legálním internetovým podnikatelem. Podle Spojených států vydělal ilegálně 175 milionů dolarů tím, že nabízel programy, hudbu nebo filmy ke stažení.
 • Nový a ojetý automobil v DPH
  Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet DPH u automobilů se v průběhu let měnily a dosud ovlivňují uplatnění DPH na výstupu a s tím související nárok na odpočet DPH na vstupu u kupujícího. Jak na DPH u aut nových, ojetých i pořízených v zahraničí?
 • Nový a ojetý automobil v DPH
  Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet DPH u automobilů se v průběhu let měnily a dosud ovlivňují uplatnění DPH na výstupu a s tím související nárok na odpočet DPH na vstupu u kupujícího. Jak na DPH u aut nových, ojetých i pořízených v zahraničí?
 • Nový atomový zákon schválila poslanecká sněmovna

  Sněmovna schválila nový atomový zákon. Nahradí dosavadní, již zastaralý zákon z roku 1997 a transponuje také nové evropské směrnice. Zpřesňuje technické požadavky a procesní pravidla pro provoz stávajících a spouštění nových bloků jaderných elektráren. Nyní ho dostane k projednání Senát a poté k podpisu prezident. Zpřesněním technických požadavků i úpravou procesních pravidel napomůže nový zákon

  Publikováno na webu oEnergetice.cz
Hitpardáda štítků