Objem těžby ropy v Rusku opět láme postsovětské rekordy

Těžba ropy v Rusku v říjnu pokračovala v růstu na nové postsovětské maximum. Ve srovnání s předchozím měsícem stoupl její objem o 0,4 procenta na 10,78 milionu barelů denně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo pro energetiku. Rusko je největším těžařem ropy na světě.


Zdroj: www.zet.cz

 • Bisnode: Nejrizikovější majitelé firem jsou muži ve věku 18 - 30 let
  V Bisnode se pokusili vysledovat jaký vliv má věk resp. pohlaví majitele firmy na výskyt tzv. negativní události - exekuce, úpadku nebo platební neschopnosti u sledované společnosti
 • Visa zaplatí za svou bývalou dceru přes půl bilionu korun. Chce posílit vůči MasterCard
  Cena, za kterou koupí Visa Inc. svou bývalou dceřinou společnost, by měla činit v přepočtu až 574,4 miliardy korun. Dohoda spojí veškeré celosvětové operace firmy Visa a posílí její postavení vůči konkurenční karetní firmě MasterCard. Visa Inc. zaplatí za Visa Europe 11,5 miliardy eur v hotovosti, pět miliard eur v prioritních akciích a další 4,7 miliardy eur, pokud budou splněné stanovené cíle příjmů.
 • Zahraniční tisk: Maďarsko nemá kam vyhostit běžence; Rusko zdvojnásobí finance na boj s HIV
  Zahraniční média píší 2. listopadu o tom, že Srbsko odmítá přijmout běžence z Maďarska. A to navzdory tomu, že platí oboustranná dohoda, ve které s k přijímání vyhoštěných lidí zavázalo. Osud stovky vyhoštěných lidí je tak nejasný. Světová média dále informují o tom, že Rusko věnuje dalších 300 milionů dolarů na boj s rostoucí epidemií nákazy virem HIV. V zemi se jím nakazí každoročně 10 tisíc lidí.
 • Vláda zamítla poslanecký návrh na vydání ústavního zákona o referendu o vystoupení z EU
  Předkládal ji ministr Dienstbier z pozice předsedy Legislativní rady vlády. Mimo to vládu seznámil na jejím dnešním zasedání s dalšími třemi dokumenty. Návrh poslanců Marka Černocha, Karla Fiedlera, Martina Lanka, Olgy Havlové a dalších na vydání...
 • Vláda zamítla poslanecký návrh na vydání ústavního zákona o referendu o vystoupení z EU
  Předkládal ji ministr Dienstbier z pozice předsedy Legislativní rady vlády. Mimo to vládu seznámil na jejím dnešním zasedání s dalšími třemi dokumenty. Návrh poslanců Marka Černocha, Karla Fiedlera, Martina Lanka, Olgy Havlové a dalších na vydání...
 • Beroun po aféře s obviněním strážníků vybral nového velitele
  Beroun- Beroun po aféře s obviněním většiny svých strážníků vybral nového velitele městské policie. Výsledek výběrového řízení zatím radnice nezveřejnila. Nového člověka v čele strážníků musejí ještě v prosinci potvrdit zastupitelé, řekl dnes ČTK místostarosta Ivan Kůs (ČSSD). Policie viní 16 z 18 berounských strážníků včetně dosavadního velitele ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle zastupitelů promíjeli vybraným lidem nesprávné parkování.
 • Čína a Francie chtějí závaznou dohodu o snižování skleníkových plynů
  Čínský prezident Si Ťin-pching a jeho francouzský protějšek François Hollande se v Pekingu domluvili, že budou usilovat o "dosažení ambiciózní a právně závazné dohody" na nadcházející konferenci o klimatických změnách, která začne 30. listopadu v Paříži. Závěrečná dohoda by podle nich měla obsahovat i mechanismus pro kontrolu plnění a další zvyšování závazků vždy po pěti letech. Čína je největším znečišťovatelem ovzduší na světě a její podpora je pro úspěch konference klíčová.
 • Policie převzala prvních 64 nových škodovek z 477 vozů za 240 mil
  M. Boleslav - Policie dnes převzala prvních 64 nových aut Škoda Octavia z celkem 477 vozů za 240 milionů korun. Všechna auta by měli policisté začít používat do konce letošního roku. Policisté využívají ve službě zhruba 8000 vozů, převážně škodovek, z toho přibližně polovina se blíží stavu, kde je bude třeba vyměnit. Příští rok bude proto policie usilovat o další podobný nákup nových vozů, jako byl ten letošní, řekl policejní prezident Tomáš Tuhý při dnešním slavnostním předání vozů.
 • Ropný guru Ross míní, že OPEC produkci nesníží, narozdíl od nečlenů
  Ropný guru Gary Ross, který je mimo jiné zakladatelem společnosti PIRA Energy Group a který mimo jiné správně předpověděl cenový vývoj černého zlata v roce 2014, míní, že ropný kartel OPEC na svém prosincovém zasedání nezmění své produkční limity.
 • Ropný guru Ross míní, že OPEC produkci nesníží, narozdíl od nečlenů
  Ropný guru Gary Ross, který je mimo jiné zakladatelem společnosti PIRA Energy Group a který mimo jiné správně předpověděl cenový vývoj černého zlata v roce 2014, míní, že ropný kartel OPEC na svém prosincovém zasedání nezmění své produkční limity. • Objem veřejných zakázek ve stavebnictví loni klesl o 7,2 %
  V loňském roce zadali veřejní investoři 6607 zakázek na stavební práce za 132,12 miliardy Kč. Jejich počet se meziročně snížil o 0,8 procenta, hodnota klesla o 7,2 procenta. Vyplývá to z analýzy inženýrské a poradenské společnosti ÚRS Praha. Ještě na konci listopadu byla hodnota zakázek za 11 měsíců loňského roku meziročně o 8,1 procenta nižší, v samotném prosinci však objem zakázek o 10,3 procenta vzrostl.
 • Objemy hypoték rostou meziročně o 40 procent
  26.3.2012 - Banky v úvodních měsících letošního roku překonávají rekordy - nikdy v historii neposkytly v tomto období tak velký objem úvěrů.
 • Objemy sjednaných hypoték letí vzhůru
  23.3.2015 - Objem sjednaných hypoték za první dva měsíce roku činí téměř 22 miliard korun, což je o 5 miliard více, než v dosud rekordním roce 2013.
 • Objemy sjednaných hypoték letí vzhůru
  23.3.2015 - Objem sjednaných hypoték za první dva měsíce roku činí téměř 22 miliard korun, což je o 5 miliard více, než v dosud rekordním roce 2013.
 • Objevila se první udání na špatné kotle
  Lidé začali udávat sousedy, že špatně topí. Odbory životního prostředí v Karviné, Rakovníku a Kroměříži už se zabývají prvními podněty. Objevil se i případ falešného kontrolora.
 • Objev? Můj syn.
  Jan Lamser, finančník
 • Objevte svého psího elegána
  Mladý fotograf z Ústí nad Labem pořizuje snímky psů ve svetrech, košilích a dalším lidském oblečení. Je plně vytížený. Češi přestali šetřit a naopak si dopřávají nevídané zážitky.
 • Objevte svoje vnitřní dítě, nabádá IKEA s novými hračkami a filmy od DreamWorks
  Nábytkářský řetězec se spojil s animátory z DreamWorks a nechal si vytvořit sérii 25 krátkých filmů na propagaci nové řady dětských hraček Lattjo.
 • Objevy nových ropných ložisek jsou na 60letém minimu

  Objevy nových ropných ložisek klesly na nejnižší úroveň za více než 60 let, což vyvolává hrozbu nedostatku ropy v příštím desetiletí. Letos bude do průzkumu nových ložisek investována méně než polovina prostředků oproti roku 2014. Informoval o tom deník Financial Times. V minulém roce bylo v nově objevených nalezištích nalezeno 2,8 miliardy barelů ropy a

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn
  Pivo v plastových lahvích nebývá zákazníky obvykle spojováno s vysokou kvalitou. To se však možná může změnit. Japonská společnost Mitsubishi Plastics uzavřela dohodu s tamním producentem populárních piv Kirin o dodávaní plastových lahví, které nepropouští plyn.

 • Nové automobily koncernu VW plní podle testu českého ministerstva dopravy emisní normy
  Nové dieselové vozy koncernu Volkswagen splňují emisní normy, pro které byly homologované. Potvrdil to nezávislý test, který zadalo české ministerstvo dopravy kvůli skandálu Volkswagenu spojenému s obcházením měření emisí. Test splnily jak nový VW Golf, tak i Škoda Suberb certifikované pro normu Euro 6. Informaci uvedl v pověřené zkušebně Tüv Süd ministr dopravy Dan Ťok.  
 • Nissan sází na sport, po fotbalu bude sponzorovat i kriket
  Japonská automobilka Nissan podepsala s Mezinárodní kriketovou radou (ICC) osmiletou dohodu o sponzorství. Automobilka tak nahradí jihokorejského výrobce automobilů Hyundai, který sport sponzoroval doposud. Podle BBC není kriket prvním sportem, ve kterém se japonská automobilka angažuje. Minulý rok se stala sponzorem fotbalové Ligy mistrů a příští rok se představí jako sponzor i na olympijských a paralympijských hrách v Riu.
 • Nezaměstnanost v Evropské unii je nejnižší za šest let, Česká republika se dotahuje na Německo
  Míra nezaměstnanosti v eurozóně i v celé Evropské unii se v září ve srovnání s předchozím měsícem mírně snížila a je nejnižší za několik let. V EU je nyní nezaměstnanost nejnižší od září 2009 a v eurozóně od ledna 2012. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika patří mezi země s nejnižší nezaměstnaností.
 • Nezaměstnanost byla v září nejnižší za šest a půl roku a může dál klesat
  Nezaměstnanost v České republice v září klesla ze srpnových 6,2 procenta na rovných šest procent. Navázala tak na srpnový pokles po mírném nárůstu nezaměstnanosti v červenci. Lidí bez práce bylo 441 892, což je nejméně od března 2009. Oznámil to dnes Úřad práce České republiky. Meziročně byl pokles míry nezaměstnanosti ještě výraznější, loni v září totiž činila 7,3 procenta. Podíl nezaměstnaných je nejnižší nejméně od ledna 2013, kdy úřad přešel na nový ukazatel nezaměstnanosti.
 • Netflix chce ovládnout svět, nově bude dostupný v Jižní Koreji, Singapuru nebo na Tchaj-wanu
  Americký poskytovatel streamovaných médií Netflix nadále pokračuje ve snaze ovládnout segment internetové televize. Společnost nyní plánuje rozšířit své služby do Asie. Netflix podle CNN v úterý oznámil, že začátkem příštího roku rozšíří poskytování služeb do Jižní Koreje, Singapuru, Hongkongu a na Tchaj-wan. 
 • „Není možné pracovat jen s tradicí, klíčové jsou inovace,“ říká majitel skláren Kavalier O. Moťka
  Sázavské sklárny Kavalier se koncem roku 2008 dostaly do insolvence a v lednu 2009 zastavily výrobu. Záhy je ale koupil podnikatel Otakar Moťka, obnovil provoz a postupně navýšil počet zaměstnanců až na 1 800. V době krachu přitom v podniku pracovalo jen necelých 900 lidí. Otakar Moťka na rádiu Zet řekl, že se sklárny Kavalier nyní soustředí především na technické sklo. Příkladem mohou být dodávky skla do atomových elektráren. Podle majitele sázavských skláren, který v roce 2014 v rámci ocenění Český Goodwill zvítězil v kategorii Tradice, není možné vše zakládat pouze na tradici. Klíčové jsou zejména inovace a boj proti sílící konkurenci. 
 • Německý BASF investuje do spolupráce s ruským Gazpromem dvě miliardy eur
  Německá chemická společnost BASF plánuje v příštích pěti letech investovat do společných projektů se státním ruským podnikem Gazprom dvě miliardy eur (54,2 miliardy korun). Informoval o tom předseda správní rady BASF Kurt Bock. Ten je nyní u příležitosti oslav pětadvacátého výročí spolupráce mezi ruskou a německou firmou na návštěvě Ruska .  
 • Německo kvůli přílivu běženců ruší plány na snižování daní
  Německo kvůli současnému přílivu uprchlíků ruší plány na snižování daní. S odvoláním na zdroje z ministerstva financí to dnes napsal nedělník Welt am Sonntag. Vláda podle listu zároveň chce posílit sociální programy na pomoc nezaměstnaným a na podporu levného bydlení, aby zamezila možnému vzniku napětí mezi sociálně slabými a běženci.
 • Největší americké bance ve třetím čtvrtletí klesly příjmy, zisk ale stoupl
  Největší americké bance JPMorgan Chase & Co. ve třetím čtvrtletí klesly tržby o 6,4 procenta. Zisk ovšem díky daňovým úlevám a šetření na mzdách meziročně stoupl o 22 procent. Banka nicméně ohlásila pokles zisku ve třech ze čtyř hlavních oblastí podnikání. Výsledky za třetí čtvrtletí podle agentury Reuters zdůraznily, jak slabé trhy a nízké úrokové sazby bankám v posledních měsících ublížily.
 • Na světových trzích bude podle IEA i v příštím roce přebytek ropy
  Na světových trzích bude i následující rok přebytek ropy. Po pětiletých maximech totiž růst poptávky po této surovině zpomaluje. Státy z ropného kartelu OPEC i přesto těží téměř rekordní množství suroviny. O situaci na trhu informovala v pravidelné měsíční zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

 • Povinné migrační kvóty jsou nezákonné, ukazuje analýza ministerstva vnitra
  České úřady vypracovaly analýzu, ze které vyplývá, že jsou povinné kvóty pro přijímání uprchlíků zřejmě nezákonné. Na sociální síti Twitter to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Dodal, že Česká republika s analýzou dnes seznámí Evropskou unii. Kvóty, podle kterých by unijní státy musely přijímat běžence, prosazuje Evropská komise s podporou Německa a dalších západoevropských zemí. Proti se staví Česká republika a další státy visegrádské skupiny.
 • Pokud EU přizná Číně status tržní ekonomiky, může přijít až o 3,5 milionu pracovních míst
  Jestliže se Evropská unie rozhodne přiznat Číně status tržní ekonomiky, mohla by Evropa mohla přijít o 1,7 až 3,5 milionu pracovních míst. Údaje vycházejí ze studie analytického střediska Economic Policy Institute (EPI). V České republice by pak takový krok ohrozil 47 až 94 tisíc pracovních míst. 
 • Pokrytí - Zet.cz
  Zet Finance: Rychlé srovnání nabídek cestovního pojištění nebo povinného ručení. České vysílání Rádia ZET probíhá v pracovní dny od 6 do 19 hodin a o víkendu.
 • Pokrytí - Zet.cz
  Zet Finance: Rychlé srovnání nabídek cestovního pojištění nebo povinného ručení. České vysílání Rádia ZET probíhá v pracovní dny od 6 do 19 hodin a o víkendu.
 • Podmínky webu - Zet.cz
  Přehrávače nevyžadují žádnou registraci a schraňování osobních údajů. V této diskusi jsou zakázány jakékoliv projevy odporující platným zákonům České.
 • Pivovarnická skupina SABMiller odmítla 2,5 bilionovou nabídku na převzetí od rivala AB InBev
  Druhá největší pivovarnická skupina na světě SABMiller odmítla v pořadí už třetí nabídku na převzetí od svého většího rivala Anheuser-Busch InBev. Zhruba 68 miliard liber (2,5 bilionu Kč), které světová pivovarnická jednička nabízela, podle vedení SABMiller firmu neohodnocovalo dostatečně.
 • Pivovarnická skupina AB InBev nabízí za převzetí konkurečního SABMilleru 2,5 bilionu korun
  Největší pivovarnická skupina na světě Anheuser-Busch InBev zvýšila nabídku za odkup konkurenta SABMiller na zhruba 68 miliard liber (2,5 bilionu korun). Informaci uvedla samotná firma s tím, že SABMiller s předchozími dvěma nabídkami nesouhlasil. 
 • Pařížské útoky si vyžádaly 129 mrtvých, stav 99 lidí je kritický...
  Podle prokuratury koordinované útoky s „vysokou pravděpodobností“ provedli teroristé ze tří skupin. Jeden z teroristů, kteří útočili v koncertním sálu, byl.
 • Oddalování zvýšení úrokových sazeb v USA přináší na trhy nejistotu a volatilitu, myslí si ekonom
  Americká centrální banka (Fed) včera podle očekávání nezvýšila základní úrokovou sazbu a opět ji ponechala na technické nule. Oddalování zvýšení sazeb ale podle ekonoma Ondřeje Schneidera z Institutu mezinárodních financí škodí trhům více, než kdyby ke zvyšování sazeb Fed skutečně přistoupil. Schneider v pravidelném pořadu rádia Zet Alter Eko řekl, že Fed svým váháním rozšiřuje nejistotu, která vyvolává na trzích volatilitu. 
 • Oblibu běhání posiluje i dobrý marketing sportovních firem, říká šéfredaktor běžeckého serveru
  Rekreační běh se ve světě i v České republice mění ve stále oblíbenější činnost. Přispívá k tomu nejen dostupnost tohoto sportu, ale i dobře nastavený marketing ze strany sportovních značek. Na rádiu Zet to řekl šéfredaktor běžeckého serveru Rungo.cz Marek Odstrčilík. Fenomén běhání podle něj ale zanedlouho poleví, snaha o zdravý životní styl naopak přetrvá. Odstrčilík věří, že vyhlídky na dobrou sportovní budoucnost má chůze.

Hitpardáda štítků