Osborne: Čína zůstává i přes pomalejší růst globálním motorem

Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle něj prochází nezbytnou transformací, zůstává ale hlavním tahounem globálního hospodářského růstu, řekl Osborne na počátku své pětidenní cesty po druhé největší ekonomice světa.


Zdroj: roklen24.cz
 • Sečteno 19 % hlasů v řeckých volbách: Jasné vítězství Syrizy
  ONLINE: Řekové zvolili. Jak dopadl střet Syrizy a pravice?
 • Re:EET i v případě, že mé "podnikání" je pouze "vedlejší činností"?
  Vážený pane Pokorný,

  návrh zákona o evidenci tržeb prochází teprve 2. čtením v Poslanecké sněmovně, proto v tomto okamžiku není zatím závazně stanoveno, na koho se bude elektronická evidence tržeb vztahovat. Níže tedy budu vycházet z vládního návrhu zákona, který lze nalézt například na stránkách Poslanecké sněmovny (http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=513&CT1=0).

  Z Vašeho dotazu není zřejmé, jakou činností se zabýváte. V navrhovaném zákoně o evidenci tržeb je počítáno s postupným zaváděním elektronické evidence tržeb ve třech termínech. Nejprve by evidenci měly od března 2016 podléhat restaurační, stravovací a ubytovací služby, za další 3 měsíce maloobchod a velkoobchod a v poslední vlně ostatní činnosti (služby). Přičemž o poslední vlně není prozatím rozhodnuto v jakém termínu a zda vůbec nastane.

  Tržby vyloučené z evidence jsou vyjmenované v § 12 navrhovaného znění, jde například o tržby příspěvkových organizací, bank, pojišťoven, z podnikání v energetickém odvětví, z poštovních služeb apod. Dále doporučuji prostudovat § 37 návrhu zákona, který hovoří o tržbách, které jsou "dočasně vyloučené" z povinnosti evidovat jde dle daného zákona. Je zde uvedeno mj.: (odst. 3): "Do okamžiku, kdy tržby poplatníka, které mají být evidovány, nepřekročí
  v bezprostředně předcházejícím zdaňovacím období daně z příjmů 2 000 000 Kč a zároveň 20 % součtu jeho tržeb, které mají být evidovány, a tržeb, které nejsou dočasně evidovanými tržbami, není evidovanou tržbou žádná z tržeb poplatníka."

  Pokud se Vás tedy netýká žádná z výše vyjmenovaných výjimek, bude se na Vás, podle současného znění návrhu zákona, elektronická evidence tržeb vztahovat.

  Vzhledem ke stavu legislativního procesu přijetí uvedeného zákona je jisté, že zákon NEBUDE účinný od 1. ledna 2016. Viz § 39 návrhu zákona: "zákon nabývá účinnosti prvním dnem čtvrtého kalendářního měsíce po dni jeho vyhlášení". V tuto chvíli je návrh zákona ve 2. čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Poté musí následovat 3. čtení, projednání v Senátu, podpis prezidenta a vyhlášení ve Sbírce zákonů. Proces lze sledovat zde: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=513

  S pozdravem
 • Co musíte ráno vědět (21. září)
  Jak zakončily uplynulý týden světové i české akcie, co kvůli takzvané uprchlické krizi musí dělat Německo a kolik stojí americké technologické giganty lobbing v Evropě? I to by vás mělo zkraje týdne zajímat.
 • V Moskvě demonstrovaly tisíce lidí proti Putinovi. Nelíbí se jim politický systém a cenzura
  V Moskvě se v neděli sešly tisíce odpůrců ruského prezidenta Vladimira Putina. Nelíbí se jim korupce a současný politický systém, díky kterému Putin zůstává u moci už 15 let. Opozice dále požaduje právo účastnit se voleb, zrušení cenzury a propuštění politických vězňů.
 • Referent zahraničních vztahů – práce a plat

  V oficiálním katalogu prací má REFERENT ZAHRANIČNÍCH VZTAHŮ číslo 1.01.05. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent zahraničních vztahů. Pozor! Ve […]

  Příspěvek Referent zahraničních vztahů – práce a plat pochází z KupníSíla.cz

 • Šéf SYRIZY Tsipras jedná o vládě s předsedou Nezávislých Řeků Kammenosem
 • Sečteno 40 % hlasů v řeckých volbách: Syriza 35,5 %, 145 mandátů (dosud měla 149)
  ONLINE: Řekové zvolili. Jak dopadl střet Syrizy a pravice?
 • Německo chtělo snížit daně. Kvůli uprchlíkům své plány ruší
  Berlín - Německo kvůli současnému přílivu uprchlíků ruší plány na snižování daní. S odvoláním na zdroje z ministerstva financí to dnes napsal nedělník Welt am Sonntag. Vláda podle listu zároveň chce posílit sociální programy na pomoc nezaměstnaným a na podporu levného bydlení, aby zamezila možnému vzniku napětí mezi sociálně slabými a běženci.
 • Ceny domů a bytů v eurozóně začaly po mnoha letech růst
  Realitní trh v zemích platících eurech oživuje, vyplývá z analýzy Evropské centrální banky (ECB). Ceny domů a bytů rostou v zemích jako Irsko a Španělsko, kde je v minulých letech hluboko srazila prasklá hypoteční bublina.
 • Realitní skupina Deutsche Wohnen koupí za 4,6 miliardy eur LEG. Spojí tak majetek za zhruba 17 miliard eur
  Německá realitní firma Deutsche Wohnen koupí konkurenční LEG Immobilien. Transakce bude činit v přepočtu 125 miliard korun. Převzetí by mělo proběhnout formou výměny akcií v poměru, která zajišťuje akcionářům LEG třináctiprocentní přirážku k poslední tržní ceně firmy. Spojená skupina bude disponovat realitním majetkem v hodnotě kolem 17 miliard eur.

 • Po sečtení 9 % hlasů: SYRIZA 34,9 %, Nová demokracie 28,7 %. Zlatý úsvit 7,3 %
 • Mediaforce uvede měsíčník 360, podpoří ho rádio Evropa 2
  Rádio Evropa 2 bude marketingově podporovat nový titul pro mladé čtenáře. celý článek »
 • Volby v Řecku podle odhadů těsně vyhrává Tsiprasova Syriza
  Dnešní předčasné parlamentní volby v Řecku podle předběžných odhadů těsně vyhrála levicová strana Syriza bývalého premiéra Alexise Tsiprase. Ta by tak sice obhájila své vítězství z předešlých lednových voleb, není však jasné, zda se jí podaří sestavit koaliční vládu. Vyplývá to z průzkumu ankety pěti řeckých televizních stanic mezi voliči, kteří odešli z volebních místností, a z průzkumu Makedonské univerzity.
 • USA zvýší kvóty, přijmou o třicet tisíc uprchlíků více
  Spojené státy budou v příštích dvou letech zvyšovat počet uprchlíků, které přijmou na svém území. Řekl to americký ministr zahraničí John Kerry během návštěvy Berlína, kde jednal o současné uprchlické krizi v Evropě. Místo letošních 70 tisíc běženců přijme podle něho Washington v roce 2017 až na 100 tisíc lidí.
 • Na podporu začínajících podnikatelských projektů má jít přes 2 miliardy
  Praha – Stát chce podpořit rozjezd trhu rizikového kapitálu, ze kterého se financují začínající podnikatelské projekty. Pro tzv. startupy má být vyčleněno celkem přes dvě miliardy korun, většina půjde z unijních fondů. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje vytvoření investiční společnosti s názvem Národní inovační fond (NIF), která bude vytvářet a obhospodařovat investiční fondy. Jejich prostřednictvím bude za účasti soukromého kapitálu investováno do cílových společností či soukromých fondů. Materiál ve středu projedná vláda.
 • Praha patří mezi nejlevnější evropská velkoměsta
  Praha je jedním z nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska cen ubytování. S tímto výsledkem přišel TravelMag.com ve své nedávné anketě, která porovnávala ceny hotelů ve čtyřiceti populárních městech.
 • V ČR bylo realizováno už 200 energeticky úsporných projektů za 2,5 miliardy korun. Šetřit pomáhá i bazén
  Stavebníci stále častěji budují nové projekty s ohledem na jejich energetickou úspornost. Podle Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) bylo v Česku zatím realizováno 200 energeticky úsporných projektů v hodnotě dvě a půl miliardy korun. Tyto služby využívají především města, která jsou investorem asi třetiny realizací. O energetické úspory se přitom zákazníci zajímají nejen při stavbě celého domu, nároky se podle odborníků zvyšují i na jeho jednotlivé části a vybavení. Například nejlevnější variantou pro ohřev vody v bazénech jsou solární kolektory.
 • Ceny bytů v Praze rostou nejrychleji za šest let
  Propadům cen nemovitostí je již konec. Růst cen pražských bytů z prvního čtvrtletí se přehoupl i do druhého čtvrtletí letošního roku. Tentokrát byl meziroční nárůst cen nového bydlení dokonce nejvyšší za posledních šest let. Rostly ceny nejen nových, ale i starších bytů. Co stojí za jejich růstem?
 • Trump po televizní debatě ztratil část voličů. Republikánský žebříček ale stále vede
  Přestože Donald Trump ztratil po středeční televizní debatě některé voliče, stále mezi republikány výrazně vede, uvádí průzkum televize CNN. Bývalá šéfka HP a jediná republikánská kandidátka Carly Fiorinaová si polepšila a zařadila se na druhé místo. O procento za ní se umístil někdejší neurochirurg Ben Carson.
 • Re:Účtování poskytnuté služby
  Správně se měsíc, do kterého se faktura pro obrat započítává, má určit stejným postupem jako DÚZP u plátce - tedy do měsíce kdy byla služba skutečně poskytnuta, pokud předchází měsící fakturace.

  V praxi pak záleží, nakolik důkladně se Vašimi doklady bude berňák zabývat - když to vezmou "rychle", tak bez uvedených DÚZP udělají součty podle měsíců vystavení faktur, když se do toho "zahloubají" (například v případě, že kumulovaně spočítané se jim pro nějaký měsíc dostane blízko k hranici milionu), tak si správnost měsíce pro zařazení do obratu ověří klidně i místním šetřením u protistrany.

 • Rusnok: Jsme připraveni zasáhnout do hypotečního trhu
  Pokud bude tuzemský trh s nemovitostmi vykazovat známky přehřívání, je Česká národní banka připravena dále zpřísnit podmínky poskytování úvěrů na bydlení. Poslancům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok při představování zprávy o finanční stabilitě. ČNB už loni zpřísnila podmínky tak, že maximální limit pro výši hypotéky představuje od loňského října 95 procent hodnoty zajištěné nemovitosti a od letošního dubna pak klesne na 90 procent.
 • Hypoteční sazby zamrzají, objemy a počty tápou
  AKTUALIZOVÁNO – Rekordní rok tuzemských hypoték je u konce, a i když v prosinci žádný rekord pokořen nebyl, nekonal se ani žádný velký pokles. Průměrná úroková sazba hypoték zůstala na listopadovém historickém minimu 1,77 procenta. Objemy i počty v meziměsíčním srovnání v prosinci klesly, vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu, který sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.
 • Umíte dostatečně spořit? Napoví jazyk, kterým mluvíte
  Za to, že jsme bohatí, anebo naopak chudí, si do značné míry můžeme sami. Behaviorální ekonomové stále upozorňují na řadu iracionalit, kterých se lidé dopouštějí při důležitých finančních rozhodnutích. Jeden z nich však poukázal na faktor, který tak úplně ovlivnit nemůžeme; na naše spoření a tím pádem i bohatství má vliv i to, jakým jazykem hovoříme.
 • A zase znovu sedmdesátá léta...
  Vítáme vás v roce 2017, v roce Trump-mánie, kde tweety stanovují program politických kroků náhodně po celém území USA, a kde všechno neortodoxní je náhle IN. Od Donalda Trumpa a jeho nové politiky můžeme očekávat ledacos, ale klíčové otázky jsou stále stejné:
 • Mayová: Žádná dohoda s EU je lepší než špatná dohoda
  AKTUALIZOVÁNO – Velká Británie chce nové a rovné partnerství s Evropskou unií, nechce částečné členství. V očekávaném projevu to dnes řekla britská premiérka Theresa Mayová. Zároveň potvrdila, že konečnou dohodu s EU předloží ke schválení oběma komorám britského parlamentu. Cílem brexitu bude jeho jistota a jasný průběh. Úspěch EU je v britském zájmu. Britské zákony by ale měly být tvořeny v Británii, ne ve Štrasburku, dodala premiérka.​
 • Pět věcí, v kterých se bohatí a mocní podobají psychopatům
  Abyste se mohli stát úspěšným a bohatým podnikatelem, je mnohdy potřeba jít jak se říká „přes mrtvoly“. Ne náhodou je tak vysoko-ziskové a také vysoko-rizikové podnikatelské prostředí přitahováno lidmi s totožnými cíli, které sledují lidé s dysfunkční osobností. Alespoň podle novináře Jona Ronsona, který o podobenství boháčů a psychopatů píše ve své knize Kdo je psychopat.
 • Inflace v Británii je nejvyšší od poloviny roku 2014
  Spotřebitelské ceny v Británii v prosinci meziročně stouply o 1,6 procenta. Inflace tak dosáhla nejvyšší úrovně od od poloviny roku 2014. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu. K růstu cen přispívá výrazné oslabení libry po červnovém referendu o odchodu Británie z Evropské unie.
 • Pokrok? České firmy se stahují z daňových rájů. Poprvé za 10 let
  Na konci roku 2016 mělo vlastníka se sídlem registrovaným v daňovém ráji 13 185 českých firem, což bylo o 234 méně než před rokem. Jde o první pokles za deset let. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
 • Tak šel čas s Obamou: Boj s krizí i záchrana automobilek
  Barack Obama byl ve funkci prezidenta Spojených států nucen bojovat s hospodářskou recesí i s vysokou nezaměstnaností, kromě toho ale také zachraňoval americké automobilky. V reakci na finanční krizi přistoupil k přísnější regulaci bankovního sektoru. Ekonomika se během jeho prezidentství zotavila z recese a nezaměstnanost výrazně klesla, státní dluh se ale navzdory postupnému snižování rozpočtových deficitů téměř zdvojnásobil.
 • Nobelista: Trumpův postoj? Nenormální. Svět čekají problémy
  Nastupující americký prezident Donald Trump ničí poválečný mezinárodní řád, nectí právní normy a nerozumí jednoduchým ekonomickým ani politickým zásadám. S novou hlavou státu stojí USA a s nimi celý svět před vážnými problémy. Řekl to americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz, kterého během návštěvy ve Švýcarsku vyzpovídal list Neue Zürcher Zeitung.

 • Osborne: Čína zůstává globálním motorem
  Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle...
 • OSA - Za co platím autorský poplatek?
  V poslední době jsem se výrazně více začal zajímat o to, za co vlastně kde platíme, aniž bychom se nad tím pozastavili. Víte, jak nenápadně nám...
 • Osa Soul-Peking-Tokio: Spolupráce plně obnovena!

  Čína, Japonsko a Jižní Korea se v neděli v jihokorejském Soulu dohodly na obnovení ekonomické spolupráce. Chtějí uspíšit vznik zóny volného obchodu. Korejská prezidentka Pak Kun-hje, japonský premiér Šinzó Abe a jeho čínský protějšek Li Kche-čchiang se v neděli na třístranném summitu shodli, že po třech letech obnoví vzájemnou, nejen ekonomickou, spolupráci. Vedle spolupráce v hospodářské oblasti […]

  Příspěvek Osa Soul-Peking-Tokio: Spolupráce plně obnovena! pochází z Ekonomický deník

 • Osa Soul-Peking-Tokio: Spolupráce plně obnovena!
  Čína, Japonsko a Jižní Korea se v neděli v jihokorejském Soulu dohodly na obnovení ekonomické spolupráce. Chtějí uspíšit vznik zóny volného obchodu. Korejská prezidentka Pak Kun-hje, japonský premiér Šinzó Abe a jeho čínský protějšek Li Kche-čchiang.
 • Osamělý Jiří je symbolem končícího ráje Galapág?
  Tehdy jsem vedl česko-polskou Expedici Cotopaxi '72. Měla. v Ekvádoru velký ohlas a úspěch. Zašel. se nedivil, vzal telefon.
 • Osamělí lidé jsou náchylnější k infekci a hrozí jim i předčasná smrt, potvrdila studie
  Osamocenost lidí úzce ovlivňuje jejich zdraví. Jsou náchylnější k zánětům a hůře bojují s infekcemi. Vědci tak odhalili, proč je u osamocených lidí o 14 procent vyšší riziko předčasného úmrtí.
 • OSA digitalizuje svůj archiv
  Tisíce archivů v ČR mají nevyhovující podmínky pro uložení dokumentů. Nedávno byla ukončená kompletní modernizace archivu pro desítky tisíc dokumentů Ochranného svazu autorského ...
 • O rozvodněných řekách, sesuvech a tsunami
  Zatímco je to spíše velká voda, se kterou se Češi potýkají, v Norsku přichází nejvážnější hrozba přírodních pohrom, které si vyžadují lidské životy.
 • O rozjezd byznysu se postará Jihomoravské inovační centrum
  Jihomoravské inovační centrum (JIC) podporuje startupy i rozjeté firmy. Chcete zazářit jako např. Skypicker? Zjistěte, co stojí za jejich úspěchem? Studujete a nejlépe v Brně? Jaký proces vás čeká od fáze nápadu po vedení úspěšné firmy? Které konkrétní projekty už centrum podpořilo a co chystá do budoucna, uvádí generální ředitel JIC, Jiří Hudeček.
 • O Rodiných stavbách «
  On-line magazín Rodinne stavby.cz přináší aktuální informace o domech, bytech, garážích a zahradách. Jak připravit dům na zimu. 7 nejčastějších omylů při.

 • O sebevědomých investorech a pomoci, kterou potřebují

  Investoři, kteří se domnívají, že o investování vědí více než ve skutečnosti, by se mohli dostat do problémů při finančním plánování své budoucnosti.

 • O serveru
  Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita.
 • Ošetřovné 2016: Když onemocní blízký, máte nárok
  Onemocněla vám ratolest nebo někdo z blízkých? Víme, za jakých podmínek máte nárok na ošetřovné, jak dlouho smíte dávku čerpat a kolik dostanete. Nabízíme přehled pravidel i praktickou kalkulačku ošetřovného aktualizovanou pro rok 2016.
 • Ošetřovné v roce 2012
  Kdo má nárok na ošetřovné a jak dlouho můžete zůstat doma, abyste mohli pečovat o nemocného? Kolik peněz za dobu ošetřování dostanete? Odpověď na tyto otázky dostanete po přečtení následujícího příspěvku.
 • Ošetřovné v roce 2012
  Kdo má nárok na ošetřovné a jak dlouho můžete zůstat doma, abyste mohli pečovat o nemocného? Kolik peněz za dobu ošetřování dostanete? Odpověď na tyto otázky dostanete po přečtení následujícího příspěvku.
 • O situaci OKD by v pondělí měli jednat ministři, odbory i hejtman

  Vybraní ministři české vlády, zástupci odborů, prezident Svazu průmyslu Jaroslav Hanák i hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD) by v pondělí v Praze měli jednat o situaci společnosti OKD, která je v úpadku. ČTK to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Pozvání na jednání podle něj dostali dále předseda Českého báňského úřadu

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Oslabení koruny
 • Oslabení koruny byl správný krok, tvrdí ekonom, který intervence předpověděl
  David Marek, hlavní ekonom společnosti Deloitte, jako jediný z českých analytiků předpověděl, že Česká národní banka v listopadu 2013 oslabí korunu. Kdyby ČNB nebránila hranici 27 Kč za euro, byl by kurz podle Marka až o tři koruny silnější. Oslabení měny v listopadu 2013 byl podle něj ze strany ČNB správný krok.
 • Oslabování koruny? Nejméně do poloviny roku 2016, čeká Singer
  Česká národní banka (ČNB) bude držet kurz koruny nad hranicí 27,00 Kč za euro nejméně do druhé poloviny příštího roku. V Otázkách Václava Moravce to řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. Poradce ministra financí a ekonom Raiffeisenbank Aleš Michl naopak míní, že správný čas k ukončení devizových intervencí, které drží kurz české měny nad 27 korunami za euro, nastal právě teď.
 • Oslabování Schengenu - vyvlastnění Evropy?
  Statisíce lidí, z nich podle útvaru OSN pro uprchlíky, UNCHR, je dosud letos 71 % mužů, pochází ze zemí sužovaných teroristickými hnutími.

 • O rozjezd byznysu se postará Jihomoravské inovační centrum
  Jihomoravské inovační centrum (JIC) podporuje startupy i rozjeté firmy. Chcete zazářit jako např. Skypicker? Zjistěte, co stojí za jejich úspěchem? Studujete a nejlépe v Brně? Jaký proces vás čeká od fáze nápadu po vedení úspěšné firmy? Které konkrétní projekty už centrum podpořilo a co chystá do budoucna, uvádí generální ředitel JIC, Jiří Hudeček.
 • Orbán: Maďarsko vetuje případné sankce EU vůči Polsku
  Případné sankce Evropské unie vůči Polsku by Maďarsko vetovalo. V rozhlasovém rozhovoru to dnes uvedl premiér Viktor Orbán. Prohlásil rovněž, že Brusel by měl vybudovat „obrannou linii“ na severní hranici Řecka, neboť dohoda s Tureckem prý nezabrání stovkám tisíc migrantů v cestě do Evropy.
 • OPEC v prosinci mírně snížil těžbu ropy, je ale blízko rekordu
  Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci mírně snížila, zejména kvůli nižším dodávkám z Iráku a rovněž kvůli mírnému poklesu v některých dalších zemích. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z vlastních průzkumů u ropných společností, činitelů OPEC a analytiků. Navzdory poklesu ale těžba ropy v rámci kartelu OPEC zůstává blízko rekordu.
 • OPEC srazil ropu, ta zase americké akcie
  Americké akcie si zahájily týden poklesem. Ten byl vyvolán silným propadem ropy. Brent je níže o bezmála 4 %, což odpovídá ceně na 41,225 dolarů za barel. WTI odepsala více jak 5 % a posunula se až pod hranici 38 dolarů, konkrétně na 37,76 dolarů za barel. Tyto hodnoty odpovídají téměř sedmiletému minimu.
 • OPEC, Rusko a Trump dělají ČNB radost
  Česká národní banka se může radovat. Tempo propadu průmyslových cen se snižuje. Komu poděkovat? Nabízí se hned několik možností, od kartelu OPEC přes Rusko až po Trumpa.
 • OPEC nenašel shodu. Bude těžit to co teď
  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na dnešním zasedání ve Vídni nedokázala dohodnout na nastavení oficiálního těžebního limitu. Kartel se podle delegátů nicméně shodl, že bude pokračovat v současné úrovni těžby ropy, napsala agentura AP. OPEC tak nadále odmítá podpořit ceny ropy snížením těžby, protože nechce uvolnit místo na trhu konkurenci.
 • OPEC a jeho ropný výhled, který radost určitě neudělá
  Závěr roku není na ropných trzích rozhodně vůbec nudný. Ropa Brent se nedávno dostala na svá 11letá minima, což odpovídá ceně pod 36 dolarů za barel. Vinu na tomto intenzivním propadu nese především silná produkce černé komodity, která je tažena Organizací zemí vyvážejících ropu.
 • Opatrný Fed aneb slovo „mírný“ novým oblíbencem Yellenové?
  Dnešní večer je posledním před příštím zasedáním měnového výboru Federálního rezervního systému, který by mohl napovědět, zda banka své sazby zvýší, či nikoliv. Onou indícií je tzv. Béžová kniha, která shrnuje ekonomickou situaci ve všech 12 distriktech Fedu, potažmo napříč celými USA.
 • ONLINE: Řekové zvolili. Tsipras je jasným vítězem
  Řečtí voliči v dnešních předčasných parlamentních volbách vrátili k moci levicovou stranu SYRIZA, přestože se její šéf a bývalý premiér Alexis Tsipras v létě v rozporu s původními sliby podrobil přísným podmínkám evropských věřitelů. SYRIZA po sečtení asi poloviny odevzdaných hlasů získala 35,5 procenta, mnohem více, než odhadovaly předvolební průzkumy. Konzervativní soupeř Nová demokracie (ND) už přiznal porážku a Tsiprasova strana vzkázala, že rychle vytvoří staronovou vládu se stejným…
 • ONLINE – Brexit hlavním tématem bruselského summitu EU
  Brexit se stal hlavním tématem bruselského summitu EU. Dnešní večeře v Bruselu bude pro britského premiéra Davida Camerona první příležitostí seznámit šéfy států a vlád zemí EU nejen s výsledky čtvrtečního referenda, ale také s představou Londýna o tom, jak nyní dál. Červnový summit má na programu tak závažná témata jako je migrace, bezpečnostní problematika a spolupráce s NATO či evropský hospodářský vývoj. Celý program, který by normálně zabral dva jednací dny, byl ale stažen do pouhých dvou…

 • Otazníky nad Fedem: Rezignuje Janet Yellenová?
  Donald Trump byl zvolen 45. prezidentem Spojených států. V tuto chvílí tak vzniká zásadní otázka: Co bude s Janet Yellenovou?
 • Ostrý WSJ: Trump se musí zásadně změnit nebo skončit
  Kandidát americké Republikánské strany Donald Trump by měl do začátku září změnit způsob své kampaně, nebo odstoupit. Napsal to dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který dal Trumpovi jako termín pro možnou změnu svátek práce, jenž připadne na 5. září. „Pan Trump si znepřátelil svou stranu a nevede kampaň kompetentním způsobem,“ napsal list, který, jak poznamenala agentura Reuters, většinou straní republikánům. Dnešní článek agentura hodnotí jako nezvykle kritický.
 • Osobnosti listopadu 1989 vládě: Vzpamatujte se s uprchlíky
  Osobnosti spojené s listopadem 1989 míní, že současný nekompromisní postoj české vlády v otázce přerozdělení uprchlíků mezi členské státy Evropské unie může vést k rozrušení schengenského prostoru a k rozpadu Evropské unie. Prostřednictvím dopisu, který má ČTK k dispozici, proto vyzývají českou vládu, aby dostála evropským závazkům a svůj „negativistický“ postoj přehodnotila.
 • OSOBNOSTI k Paříži pro Roklen24
  Příležitost sjednotit civilizovaný svět, uvedl pro Roklen24 k pařížským útokům ekonom Tomáš Sedláček. „Nesmíme v Česku opakovat dvě chyby, které udělala Francie a teroristické útoky v Paříži na ně ukázaly: imigrační politika a politika proti držení zbraní,“ uvedl pro Roklen24 europoslanec Petr Mach. Lukáš Houdek z HATEFREE varuje, abychom se svou nenávistí k imigrantům nedostali do pozice, ve které nás Islámský stát chce mít. Islám je dlouhodobě hrozbou naší civilizace, získává na síle a…
 • Osobní příjmy v USA rostou o 0,1 % (oček. 0,3 %), výdaje 0,4 % (0,4 %)
 • Osobní příjmy v USA pod očekáváním, výdaje potěšily
  AKTUALIZOVÁNO – Osobní příjmy v USA v červnu rostly o 0,2 procenta a zůstaly tak za očekáváním analytiků Bloomberg, kteří čekali růst o 0,3 procenta. Naopak lepší než očekávané byly údaje o osobních výdajích, které představují více než dvě třetiny ekonomické aktivity Spojených států. V červnu se zvýšily o 0,4 procenta, což bylo nad očekáváním analytiků 0,3 procenta.
 • Osobním autem roku v Severní Americe se stal model Honda Civic
  Osobním automobilem roku v Severní Americe se stal model Civic z produkce japonské společnosti Honda. Rozhodla o tom porota složená z novinářů, kteří se zabývají automobilovým průmyslem. Výsledky dnes byly vyhlášeny na detroitském autosalonu, hlasování se zúčastnilo asi 55 novinářů.
 • OSN: snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,4 % z 2,8 %
  Hospodářský růst by tak měl zpomalit z loňských 2,6 procenta. Ekonomiku podle OSN brzdí mimo jiné nízké ceny komodit a stagnující investice.
 • Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa
  Život v západním světě nám umožňuje čerpat výhody bohatství a využívat lidských práv a občanských svobod, o kterých se obyvatelstvu třetím zemí ani nesní. Ovšem vypadá to, že takřka každá vyspělá demokracie má svého kostlivce ve skříni. Za jaké statistiky by se západní země měly stydět? To zmapoval server Listverse.
 • Osm největších hloupostí, které kdy řekl Donald Trump
  Spojené státy se již zanedlouho dočkají; 20. ledna se na slavnostní ceremonii konečně ujme prezidentského úřadu Donald Trump. Pojďme si tedy připomenout několik inspirativních myšlenek nadcházejícího nejmocnějšího muže planety. Co nejhloupějšího kdy Trump řekl? O tom napsal Washington Post.

Hitpardáda štítků