Osmihodinový zásah u Paříže: Sedm zadržených, jedna odpálená a...

Francouzská policie provedla na severním předměstí Paříže Saint-Denis téměř osmihodinový zásah v souvislosti s pátečními atentáty. V


Zdroj: www.novinky.cz
Témata: PAŘÍŽE, POLICIE, SAINT, PŘEDMĚSTÍ, ZÁSAHU, ÚTOKY, ZÁSAHU V, PŘI ZÁSAHU, PŘI ZÁSAHU V

 • On-Line: Policejní akci u Eiffelovy věže vyvolal falešný poplach...
  Teroristické útoky, které se odehrály v noci na sobotu v Paříži a při kterých zemřelo nejméně 129 lidí, ochromily prakticky celou Francii. Obyvatelé. je přes 350.
 • Obří asteroid proletí kolem Země – Novinky.cz
  těleso s průměrem okolo 400 metrů mine podle amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) v bezpečné vzdálenosti více než 480 000 kilometrů.
 • Novinky.cz – nejčtenější zprávy na českém internetu
  Nejrychlejší zpravodajství. Zprávy. z domova, zahraničí, kultury, ekonomiky, financí, společnosti, internetu, počítačů, vědy, škol, bydlení, pracovního trhu a cestování.
 • Novinky.cz
  . tel.: +420 234 694 111. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Novinky.cz je bez písemného souhlasu společnosti Borgis, a.s. zakázáno.
 • Nobelovu cenu za ekonomii získal Brit za analýzu chudoby a bohatství
  Laureátem letošní Nobelovy ceny za ekonomii byl vyhlášen Angus Deaton z Velké Británie. Královská švédská akademie věd ocenila jeho analýzu spotřeby, chudoby a bohatství.
 • Nezaměstnanost v EU je nejnižší za šest let. Česko je druhé za Německem
  Míra nezaměstnanosti v eurozóně i v celé Evropské unii se v září ve srovnání s předchozím měsícem mírně snížila na 9,3 procenta. V EU je nyní nejnižší od září 2009 a v eurozóně od ledna 2012. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
 • Nezaměstnanost je v Česku na šestiletém minimu
  Nezaměstnanost v Česku v září klesla ze srpnových 6,2 procenta na rovných šest procent. Navázala tak na srpnový pokles po mírném nárůstu v červenci. Lidí bez práce bylo 441 892, což je nejméně od března 2009. Ve čtvrtek to oznámil Úřad práce ČR.
 • Neplatičům otrnulo, varují právníci a exekutoři
  Neplatičům otrnulo. Částky do několika desítek tisíc se neobtěžují splácet. Z exekucí už strach nemají, neboť kvůli vysokým nákladům na vymáhání je exekutoři stejně po čase dávají k ledu. Tvrdí to mnozí právníci poté, co zákonodárci už třetím rokem přitahují opratě u exekuční mašinérie.
 • Na rozjezd startupů v Česku má jít víc než miliarda z EU
  Stát chce podpořit rozjezd začínajících podnikatelských projektů. Na podporu tzv. startupů mají jít přes dvě miliardy korun. Projekt počítá s využitím peněz z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) ve výši až 50 miliónů eur (1,35 miliardy Kč) a zapojení dalších soukromých zdrojů v objemu 32 miliónů eur (864 miliónů Kč). Materiál v pondělí schválila vláda.
 • Na dálnici mezi Prahou a Brnem jsou první plničky CNG
  U odpočívadla Devět křížů na dálnici D1 byly dokončeny první plnící stanice automobilů jezdících na stlačený zemní plyn (CNG). Plničky v obou směrech postavila česká strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG).

 • Podvádění s emisemi: U většiny motorů VW bude stačit nový software
  Pro nápravu vozů koncernu VW s dieselovými motory schopnými obcházet emisní měření bude ve většině případů stačit nahrání aktualizovaného softwaru řídicí jednotky. Pouze u agregátu 1,6 budou nutné při servisní akci také výměny některých dílů, vyplývá z vyjádření Škody Auto a ministerstva dopravy.
 • Po České rafinérské vyhlásily stávkou pohotovost odbory celého Unipetrolu
  Odboráři v Unipetrolu vyhlásili ve středu stávkovou pohotovost na podporu požadavku na zvýšení mezd. Pohotovost se týká 1800 zaměstnanců chemičky v areálu u Litvínova na Mostecku, uvedl předseda odborové organizace Pavel Dvořák. Stávkovou pohotovost už v pondělí vyhlásili odboráři České rafinérské, která Unipetrolu patří.
 • Plzeňský Prazdroj změní majitele, koupí ho Anheuser-Busch
  Pivovarská skupina Anheuser-Busch InBev se dohodl na převzetí svého konkurenta SABMiller, jemuž patří Plzeňský Prazdroj. Podle agentury Bloomberg jej koupí za zhruba 68 miliard liber (2,5 biliónu Kč).
 • Platba splátek složenkou dokáže půjčku výrazně prodražit
  Lidé se při výběru úvěru velmi často rozhodují podle jeho ceny, respektive výše úrokové sazby. Zajímá je, o kolik půjčenou částku přeplatí. Přitom mnohdy si půjčku zbytečně prodraží zvoleným způsobem jejího splácení. Naprosto nejdráž vás vyjde pravidelné platby složenkou na poště.
 • Plánovaný schodek by měl být o 20 miliard nižší, tvrdí ekonomové
  Návrh rozpočtu pro příští rok by měl být podle většiny oslovených analytiků ambicióznější. Současnému vývoji ekonomiky a stavu hospodářství by odpovídal schodek do 50 miliard korun, říkají ekonomové. Vláda schválila návrh rozpočtu s deficitem ve výši 70 miliard korun.
 • PIN klidně zapomeňte, své finance ovládejte pomocí otisku prstu
  Pokud vám dělá problém zapamatovat si kombinaci čtyř čísel vašeho PINu pro přístup do mobilního bankovnictví, jste zachráněni. Už tři banky totiž nabízejí ovládání financí v mobilu jen prostřednictvím otisku prstu.
 • Pět tisíc nebezpečných koloběžek do obchodů nepůjde
  Pražští celníci v pondělí zadrželi ještě před uvedením na trh pět tisíc nebezpečných dětských koloběžek z Číny. Na webu Celní správy ČR to v úterý uvedla mluvčí Celního úřadu v Praze Ivana Kurková.
 • Palubní personál Lufthansy hrozí týdenní stávkou
  Palubní personál největších německých aerolinek Lufthansa vstoupí v pátek do stávky a protestní akce potrvá týden. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámil předseda odborového svazu UFO Nicoley Baublies. Aerolinky podle něj ještě mohou protestní akci odvrátit, pokud do čtvrtečního odpoledne přistoupí na požadavky odborů.
 • Palestinka se pokoušela zaútočit nožem na pohraničníky, zastřelili ji...
  Po celý víkend pokračovaly střety mezi Izraelci a Palestinci, které si vyžádaly desítky zraněných a několik mrtvých. Při. zastřelena.
 • Ostravská firma opravovala elektrobusy, teď vyrábí vlastní
  Klimatizaci i pro cestující či možnost nabít si telefon nebo tablet přes USB nabízí nízkopodlažní elektrický autobus Electron 12, který vyvinula ostravská společnost Ekova Electric. Ta ještě letos podrobí prototyp elektrobusu homologaci a v roce 2016 by měla dodat první vozy pro německý trh a do severských zemí.

Hitpardáda štítků