OSN: 1 bilión USD ročně na dekarbonizaci světové ekonomiky

Podle analytiků OSN by bylo potřeba ročních investic a výdajů ve výši 1 biliónu dolarů na celkovou dekarbonizaci světové ekonomiky a na prevenci před růstem globálního oteplování, jež může výrazným způsobem v budoucnu ohrožovat přímořské oblasti, ničit...


Zdroj: www.kurzy.cz
 • OSN a Červený kříž vyzvaly k zastavení válek a pomoci uprchlíkům. Dohoda o Sýrii se nemá zastavit na Asadovi
  Zastavte války, respektujte mezinárodní právo a pomáhejte uprchlíkům, vyzvali v sobotu šéfové OSN a Mezinárodního výboru Červeného Kříže Pan Ki-mun a Peter Maurer. Dohoda o Sýrii se podle šéfa OSN nemá zastavit na neshodách o budoucnosti tamního prezidenta Bašára Asada. "Nestabilita narůstá a zvyšuje se lidské utrpění," řekl Maurer.
 • OSN: Británie by měla pokračovat v energetické politice EU

  Nový ředitel UNEPu (United Nations Environment Programme) Erik Solheim uvedl, že post-brexitová Británie by se měla držet a zůstat napojena na evropské legislativní schéma týkající se životního prostředí a energetiky, především pokud jde o boj se změnou klimatu.  „Británie se může odvolávat na rozhodnutí EU v oblasti ochrany klimatu a spojit tak svou legislativu s

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o ... - FinWeb.cz

  FinWeb.cz OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o ... FinWeb.cz V reakci na loňské problémy Argentiny, která se kvůli spekulacím dostala do platební neschopnosti, schválilo Valné shromáždění OSN principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Právně nezávazné rozhodnutí by mělo pomoct vyjasnit, která současná ... a další »

 • OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o restrukturalizaci státního dluhu
  V reakci na loňské problémy Argentiny, která se kvůli spekulacím dostala do platební neschopnosti, schválilo Valné shromáždění OSN principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Právně nezávazné rozhodnutí by mělo pomoct vyjasnit, která současná pravidla a principy mezinárodního práva se vztahují k otázce státního dluhu. Ze 193 členských států bylo šest proti. Byly mezi nimi USA, Británie, Německo nebo Japonsko.
 • OSN schválila rezoluci o restrukturalizaci státního dluhu
  New York - Valné shromáždění Organizace spojených národů (OSN) schválilo rezoluci, která stanovuje základní principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Rezoluce, která nemá právně...
 • OSN schválila rezoluci o restrukturalizaci státního dluhu
  New York - Valné shromáždění Organizace spojených národů (OSN) schválilo rezoluci, která stanovuje základní principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Rezoluce, která nemá právně...
 • OSN: snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,4 % z 2,8 %
  Hospodářský růst by tak měl zpomalit z loňských 2,6 procenta. Ekonomiku podle OSN brzdí mimo jiné nízké ceny komodit a stagnující investice.
 • OSN: V Libyi se podařilo dojednat vládu národní jednoty
  Znepřátelené libyjské skupiny se po měsících obtížných jednání dohodly na vládě národní jednoty. V marockém Rabatu to dnes oznámil zvláštní zmocněnec OSN Bernardino Leon, který jednání zprostředkoval. Ministerským předsedou byl podle něj jmenován Fajíz Sarradž.
 • OSN: Závazky zemí na snižování emisí nejdou dost daleko
  Pokud země světa uskuteční své plány na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2), průměrná teplota se do roku 2100 zvýší o 2,7 stupně Celsia. Bez těchto plánů by vzrostla přinejmenším o čtyři stupně, řekla v Berlíně ředitelka sekretariátu OSN pro změny klimatu Christiana Figueresová. Podle ní však závazky jednotlivých zemí nejdou dost daleko, protože nenaplní dříve dohodnutý cíl, že globální oteplování nepřekročí dva stupně.
 • Osoba identifikovaná k dani při nákupu zboží z EU a mimo EU
  Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit.

 • Oslabující ekonomiky se zbavují amerických dluhopisů
  Pět největších kupců dluhopisů americké vlády změnilo své plány. Houfně se jich zbavují. Zahraniční honba za dluhopisy americké federální vlády je u konce. Po několik let centrální banky zemí emerging markets doslova hltaly americký dluh, aby...
 • Osa Soul-Peking-Tokio: Spolupráce plně obnovena!
  Čína, Japonsko a Jižní Korea se v neděli v jihokorejském Soulu dohodly na obnovení ekonomické spolupráce. Chtějí uspíšit vznik zóny volného obchodu. Korejská prezidentka Pak Kun-hje, japonský premiér Šinzó Abe a jeho čínský protějšek Li Kche-čchiang.
 • ORCO stahuje akcie již i z pařížské burzy
  Vývoj ve společnosti ORCO prochází další etapou. Společnost hodlá své akcie obchodovat již jen na burze v Lucemburku, kde se přitom objevily teprve loni v říjnu.
 • Optimismus na akciích přetrvává, trend ovšem slábne
  Americké akciové indexy se po srpnové korekci poměrně rychle zotavily a nyní se opět pohybují poblíž svých historických maxim. Růstový trend ovšem není postaven na zdravých základech, když počet akciových titulů na NYSE, NASDAQ a AMEX, které se pohybují..
 • OPEC vzkazuje, od teď si dělejte všichni co chcete
  Podle íránského ropného ministra Bijan Namdar Zangeneha se rozhodnutí OPECu z minulého týdne dá volně vyložit jako vzkaz, že všichni si nyní mohou dělat se svou produkcí co se jim zlíbí a co uznají za vhodné.
 • OPEC produkoval v září nejvíce ropy za poslední 3 roky, hlavně díky Iráku
  Podle statistik OPECu ropný kartel v září produkoval v průměru 31,57 miliónu barelů ropy denně, což bylo nejvíce za poslední 3 roky. Produkce v září se zvýšila meziměsíčně o 109 200 barelů denně a to především díky růstu produkce v Iráku, kde došlo k...
 • OPEC: Produkce v listopadu rostla na 31,695 barelů a je na tříletém maximu
  Ropný kartel OPEC dnes oznámil, že jeho ropná produkce v listopadu rostla o dalších 230 000 barelů na výsledných 31,695 miliónu barelů denně.Hlavní zásluhu na tom měl růst produkce Iráku vynahrazující určité zpomalení produkce v Saúdské Arábii.
 • OPEC potápí ropu - limity namísto snížení navýšil!!!
  Ropný kartel OPEC po dnešních jednáních oznámil, že stávající strop produkce se posunuje ze 30 na 31,5 miliónu barelů denně a to bez započtení nového člena v podobě Indonésie. Nový limit více odpovídá skutečné úrovni současné produkce pohybující se...
 • OPEC: poptávka po ropě bude slabá do konce této dekády
  Organizace zemí vyvážejících ropu zveřejnila výhled trhu s ropou. Do roku 2020 bude poptávka po ropě slabá. Ropný kartel OPEC očekává, že poptávka po robě bude slabá přinejmenším do roku 2020. Na levnou ropu se však prý těšit nemáme. Oznámila to...
 • OPEC neustoupí. Kartel rozhodl, že těžbu ropy zvýší na 31,5 mil. b/d
  OPEC na svém prosincovém zasedání ve Vídni rozhodl, že těžbu černého zlata nesníží, ale naopak na trh bude posílat ještě více suroviny než dosud. Limit denní těžby byl navýšen na 31,5 milionu barelů z dosavadního stropu 30 milionů barelů.

 • Pegas již vykoupil 82,7% schváleného odkupu
  Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil téměř 41 tis. ks vlastních akcií za průměrných 712,44 Kč. Tento objem odpovídá 27,6 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 381 583 (průměrně 831,5 Kč), což odpovídá nebo...
 • Pegas již realizoval 74% plánovaného odkupu
  Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil 36 283 ks vlastních akcií za průměrných 706,24 Kč. Tento objem odpovídá 4,4 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 340 599 nebo 73,8 % schváleného odkupu, nebo 3,7 %...
 • Pegas: Do konce odkupu zbývá již asi jen několik týdnů - 93,5% odkupu již zrealizováno
  Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (31. 12. 2015 - 6. 1. 2016) nakoupil 2985 ks vlastních akcií za průměrných 726,03 Kč. Tento objem odpovídá 16,2 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze.
 • Pegas: Dnes poslední den s nárokem na dividendu
  Dnes (14. 10. 2015) se budou obchodovat akcie společnosti Pegas Nonwovens naposledy s právem na dividendu ze zisku minulého roku. Akcionáři schválená dividenda 1,15 EUR (cca 31 Kč) představuje 3,9 % výnos.
 • PBOC intervenovala na podporu juanu a bude i dále bránit spekulantům
  Podle agenturních zpráv čínská PBOC ve čtvrtek intervenovala na podporu své měny. Podle komentářů PBOC registruje snahy spekulantů ovlivňovat kurz juanu s cílem dosažení zisku. PBOC ujistila, že takové snahy nemají žádné opodstatnění v reálném vývoji...
 • PBOC: Čínský HDP poroste letos o 6,9% a o 6,8% v r. 2016
  Analytici PBOC uvedli, že čínská ekonomika v tomto roce s největší pravděpodobností poroste o 6,9% s pouze mírným zpomalením směrem k 6,8% v roce 2016.Negativně se na míře růstu promítne především pokles poptávky po čínském zboží, přetrvávající nadbytek..
 • Páteční nuda v Praze
  Pražská burza uzavřela poslední obchodní seanci tohoto týdne při podprůměrném objemu obchodů 0,375 miliardy korun s mírnou ztrátou. Index PX odepsal 0,15 procenta.
 • O Vánocích všichni utrácejí, vy na tom můžete vydělat
  Možná právě přemýšlíte, jak budou letos vypadat vaše vánoční nákupy . Někdo s nimi začal už v listopadu, někdo si je tradičně nechává na 23. 12. Známe to jistě všichni – pár týdnů před Vánoci vypukne nákupní horečka , která se s ubíhajícími dny stupňuje.
 • Ostře sledované sazby
  Hlavní událostí dneška, a vlastně posledního roku, bylo ostře sledované zasedání americké centrální banky. Poprvé od roku 2006 ke zvýšení úrokových sazeb o očekávaných čtvrt procentního bodu a pohybuje se tak v rozpětí 0,25 % - 0,5 %.
 • Osobní finance na Kurzy.cz - články, rady, kurzy měn, úrokové...
  Osobní finance na Kurzy.cz - články, rady, kurzy měn, směnárny ve vašem městě, nejlepší úrokové sazby bank, kalkulačky - čistá mzda.

Hitpardáda štítků