OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o restrukturalizaci státního dluhu

V reakci na loňské problémy Argentiny, která se kvůli spekulacím dostala do platební neschopnosti, schválilo Valné shromáždění OSN principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Právně nezávazné rozhodnutí by mělo pomoct vyjasnit, která současná pravidla a principy mezinárodního práva se vztahují k otázce státního dluhu. Ze 193 členských států bylo šest proti. Byly mezi nimi USA, Británie, Německo nebo Japonsko.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: OSN, REZOLUCE, DLUHU, RESTRUKTURALIZACI ST, SHROM, RESTRUKTURALIZACI, DLUH, REZOLUCI, PRAVIDLA, ARGENTINY
 • Poslední večeře pro evropské kulinářství
  Přijdeme o ochranu původních evropských potravin, jako jsou feta sýr, parmazán nebo parmská šunka? Kdo chce vydělat na klamání spotřebitelů?
 • Re:Obcan CR jako jednatel v zahranicni sro
  Ve slovenské společnosti se můžete stát jednatelem bez jakéhokoliv omezení. Váš výkon funkce jednatele bude regulován slovenským obchodním zákoníkem, ten měl obdobné znění jako náš obchodní zákoník účinný do konce roku 2013. Jednatel má na starost vedení společnosti, musí funkci vykonávat s péčí řádného hospodáře a je odpovědný za vedení účetnictví. Pokud se stanete jednatelem nebo společníkem slovenské společnosti, nijak to neovlivňuje Vaše podnikání jako OSVČ v ČR. Pokud nejste zároveň společníkem ve slovenské s.r.o., určitě doporučíme společníkům sdělit, že podnikáte v ČR a v jakém oboru, oni se pak rozhodnou, zda Vás do funkce jmenují a zda by pro ně Vaše podnikání nebylo konkurenční. Výkon funkce jednatele na Slovensku nemá daňový dopad OSVČ v ČR.

  Co se týče formy podnikání, zde je třeba zvážit hlavně objem podnikání. Je pak na Vás, jak se rozhodnete. Pokud budete podnikat jako OSVČ, ručíte vždy za své dluhy celým svým majetkem. Pokud byste se stala společníkem slovenské společnosti, neručíte ničím. Můžete fungovat jako OSVČ a podnikat i na Slovensku, po uplynutí půl roku, byste se měla registrovat k daním na Slovensku, kde by se danil příjem ze Slovenska. Můžete samozřejmě fungovat i v s.r.o. na Slovensku a různě fakturovat mezi s.r.o. a českou OSVČ.

  Ohledně Vašeho dotazu k registraci DPH - pokud budete registrována k DPH a slovenská společnost také, můžete mezi sebou fakturovat bez DPH. K DPH se registrujete dobrovolně nebo povinně po dosáhnutí určitého obratu (1mil.). Opět tedy záleží na objemu vašich obchodů.
   
 • Stáčená vína nakupují dvě třetiny Čechů. Chtějí ale kontrolu původu, ukázal průzkum
  Čtyři pětiny spotřebitelů souhlasí, aby stát výrazně posílil kontrolu míst, kde se stáčené víno prodává
 • „Před skandálem kolem imigrantů vás chrání jen hranice češtiny“
  Domácí veřejná debata o uprchlické krizi je v České republice vedena způsobem, který by v zemích západní Evropy vzbudil mezinárodní poprask, míní Andrew Stroehlein z bruselské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW). Reputaci země a jejích politiků tak zatím podle něj do značné míry zachraňuje fakt, že mimo ČR samotnou ovládá český jazyk jen málokdo.
 • Platební bilance v kvartálu udržela přebytek, navzdory očekávání
  Běžný účet platební bilance, která zahrnuje veškeré ekonomické transakce domácí ekonomiky se zahraničím, skončil ve druhém čtvrtletí přebytkem tří miliard korun. Ve druhém kvartále bilance obvykle propadá do schodku, loni to bylo 29 miliard korun. V prvním čtvrtletí byl účet v přebytku 92,7 miliardy korun, čili v součtu za pololetí je bilance aktivní. Vyplývá to z dnešních informací České národní banky.
 • Platební bilance v kvartálu udržela přebytek, navzdory očekávání
  Běžný účet platební bilance, která zahrnuje veškeré ekonomické transakce domácí ekonomiky se zahraničím, skončil ve druhém čtvrtletí přebytkem tří miliard korun. Ve druhém kvartále bilance obvykle propadá do schodku, loni to bylo 29 miliard korun. V prvním čtvrtletí byl účet v přebytku 92,7 miliardy korun, čili v součtu za pololetí je bilance aktivní. Vyplývá to z dnešních informací České národní banky.
 • UNIQA pojišťovna spustila vyřizování škod ve zrychleném režimu
  UNIQA pojišťovna zavedla statut tzv. expresních škod. Zatím se jedná o oblast havarijního a majetkového pojištění. Řadu škod jsou nyní operátoři schopni vyřídit v horizontu několika hodin od nahlášení škody...
 • Žebříček podílových fondů v září - růst nastal jen u dluhopisových fondů, ostatní kategorie klesly
  Podívejte se na změny v žebříčku podílových fondů, ke kterým došlo v září. Výkonnost v rámci žebříčku stoupla jen u kategorie dluhopisových fondů. Všechny další kategorie vykázaly od minule pokles...
 • Stát získal z letošního prodeje dluhopisů zatím 89,2 milionu korun
  Praha - Ministerstvo financí ve středu a ve čtvrtek vydělalo v aukci střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů prodaných se záporným výnosem 76,3 milionu korun. Celkově letos emise státních dluhopisů se záporným výnosem vynesly 89,2 milionu Kč, sdělilo ministerstvo. Záporný výnos prakticky znamená, že investoři vládě platí za to, že jí půjčují.
 • Krejčířova obhájkyně nedorazila. Soudce v JAR odložil vynesení rozsudku na 12. října
  Rozsudek nad Radovanem Krejčířem měl padnout v pátek, kvůli nepřítomnosti obhájkyně bylo však jednání odloženo. Soud uznal Krejčíře vinným z únosu a mučení před více než dvěma týdny, ten sdělil, že se chce odvolat. Krejčíř vinu již v minulosti několikrát odmítl.

 • Demagogické mlžení vnitra kolem internetu
  Praha - Ministerstvo vnitra v tichosti a potají připravilo plán na převzetí kontroly nad 14 miliardami korun určených na podporu investic do výstavby přístupových sítí k pokrytí České republiky vysokorychlostním internetem.
 • Horníkům leží Babišův náměstek v žaludku
  Havířům z OKD dochází kvůli předčasným důchodům trpělivost. Jejich schválení stále blokuje ministr Babiš. Stěžují si také na jednání jeho náměstka Gregora v souvislosti se zpochybněním věku, kdy mají horníci odejít do důchodu. Napsali proto otevřený dopis premiérovi Sobotkovi.
 • Metro Group se spojilo s Alibabou, Číňané si nakoupí německé zboží
  Metro plánuje online alianci s Alibabou. Obě firmy se dohodly na úzké spolupráci a výsledkem bude, že Číňané si budou moci snáze nakupovat německé zboží na internetu.
 • Odstávka na druhém bloku Temelína (komentář)
  pDnešní oznámenou další neplánovanou odstávku na druhém bloku jaderné elektrárny Temelín hodnotíme negativně.p pPodle předběžných odhadů ČEZu by tato odstávka měla trvat dva týdny. V letošním roce (zejména ve třetím čtvrtletí) se neplánované odstávky...
 • Demagogické mlžení vnitra kolem internetu
  Praha 11. září (PROTEXT) - Ministerstvo vnitra v tichosti a potají připravilo plán na převzetí kontroly nad 14 miliardami korun určených na podporu investic do výstavby přístupových sítí k pokrytí České republiky vysokorychlostním internetem. Hodlá regulovat, dohlížet,...
 • Sazka umožňuje sázet na čísla pomocí fotek
  Sazka vychází vstříc mladší cílové skupině a směřuje svou kampaň na mobilní platformu. Bude možné vsadit čísla vytvořená např. fotkou domácího mazlíčka. Koncept kampaně vyšel od agentury Symbio Digital.
 • Intervence ČNB obrátily finanční trh vzhůru nohama. Spekulanti už nevědí, kam s korunami
  Na finančním trhu je obrovský přebytek korun. Stát si díky tomu půjčuje se záporným výnosem. Penzijní fondy a pojišťovny mají kvůli přebytku peněz na trhu problémy, jak zajistit klientům aspoň nějaký výnos. Podle analytiků ING by ale mohl nápor spekulantů v nejbližších měsících polevit.
 • Ukončit intervence dřív není v plánu, řekl pravděpodobný budoucí guvernér ČNB Rusnok
  Centrální banka má ještě dostatečnou kapacitu potenciálně zvýšit svoje devizové rezervy. Uvolnění kurzového závazku nepřipadá v úvahu dříve než v druhé polovině příštího roku. Řekl to ve čtvrtek na ekonomickém fóru v polské Krynici člen bankovní rady ČNB a pravděpodobný příští guvernér Jiří Rusnok.
 • Platební bilance ČR je ve druhém čtvrtletí neobvykle v přebytku
  Praha - Z dnešních informací České národní banky (ČNB) vyplývá, že běžný účet platební bilance skončil ve druhém čtvrtletí přebytkem tří miliard korun. Čísla potvrzují dřívější očekávání ekonomů, že platební bilance ČR má i letos dobře našlpánuto.
 • Tržní okénko: V následujících měsících budou pohonné hmoty i nadále zlevňovat
  V důsledku klesající poptávky po ropě v Číně a tamní zpomalující ekonomice se cena suroviny i nadále snižuje. Pokles cen ropy se začíná promítat i do cen pohonných hmot. Nafta zlevnila jen od začátku srpna průměrně o 2 koruny, benzín pak o 1,5 koruny. Podle prorektora Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) Petra Budinského budou ceny benzínu i v následujících měsících nadále klesat. 


Hitpardáda štítků