OSN: V Libyi se podařilo dojednat vládu národní jednoty

Znepřátelené libyjské skupiny se po měsících obtížných jednání dohodly na vládě národní jednoty. V marockém Rabatu to dnes oznámil zvláštní zmocněnec OSN Bernardino Leon, který jednání zprostředkoval. Ministerským předsedou byl podle něj jmenován Fajíz Sarradž.


Zdroj: zpravy.e15.cz
Témata: LIBYI, JEDNOTY, NÁRODNÍ, NÁRODNÍ JEDNOTY, V, OSN, DOJEDNAT VLÁDU, SE PODAŘILO, LIBYI SE PODAŘILO, PODAŘILO DOJEDNAT
 • Letošní kontroly zvěřiny v restauracích zjistily nedostatky zhruba u pěti procent případů
  Lovecká sezóna je v plném proudu. Mnohem častěji než jindy se tak v tomto období objevuje v nabídce tuzemských restaurací zvěřina v různé úpravě. Kontrola zvěřiny v zařízeních stravovacích služeb je od ledna letošního roku jednou z nových kompetencí, kterou Státní veterinární správě (SVS) přinesla novela zákona o potravinách.
 • Pavel Diviš: Strojařina je dnes jako PC hra. Ale s výsledkem
  Rokycansko /ROZHOVOR/ – Při jízdě na kole, střílení z pušky, v tramvaji nebo v nemocnici. Všude tam se můžete setkat s komponenty, které vyrábějí stroje firmy TGS z Holoubkova u Rokycan. Společnost založil v roce 1992 Pavel Diviš se svým bratrem a na začátky svého působení ve strojařině vzpomíná jako na euforická léta.
 • Stát Texas zažaloval VW v souvislosti s emisním skandálem
  Texas (USA) - Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu v ní viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a...
 • Stát Texas zažaloval VW v souvislosti s emisním skandálem
  Texas (USA) - Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu v ní viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a...
 • Staré sem, dobré ven, platí při obchodu s ojetinami (Auta)

  Společnost Cebia, která dlouhodobě sleduje a analyzuje trh ojetých vozidel, upozorňuje na alarmující nárůst dovozu nekvalitních ojetin do ČR. Od počátku roku 2015 vzrostl počet dovážených ojetých vozidel o 24 %. Dovážena jsou převážně stará vozidla, téměř polovina je starší 10 let. Zájemci o dovážené ojetiny většinou bez transparentní historie si neuvědomují zvýšená rizika u těchto vozidel. Na druhé straně vlivem uměle oslabeného kurzu koruny roste prodej kvalitních mladých ojetin z České republiky do evropských zemí. V roce 2015 očekáváme 45% růst vývozu ojetin. Výsledkem těchto trendů je pokračující stárnutí českého vozového parku, což má vliv na ekologii i bezpečnost silničního provozu.

  pokračování »

 • Výroba automobilů se i nadále přesouvá ze západní Evropy
  Západoevropské automobilky přesouvají své továrny částečně na východ kontinentu, většinu už ale budují úplně mimo Evropu. Společenské změny zřejmě v budoucnu sníží poptávku po nových vozech. Takové jsou závěry výzkumu společnosti Colliers International.
 • Startuje soud o privatizaci OKD
  Po jedenácti letech od kontroverzní privatizace těžební společnosti OKD dnes začíná soud se znalcem Rudolfem Douchou ze společnosti Vox Consult a dvěma pracovníky Fondu národního majetku Pavlem Kutou a Janem Škurkou.
 • Senátor Valenta žaluje stát o miliardu. Co mu vadí?
  Senátor a podnikatel Ivo Valenta, který ovládá hazardní koncern Synot, žaluje stát o miliardu korun. Důvodem je rušení povolení pro videoterminály, ke kterému přistoupilo ministerstvo financí. Uvedla to dnešní MF Dnes.
 • Homolka prošlapává cestu k efektivnějšímu screeningu rakoviny děložního čípku
  Screening rakoviny děložního čípku v České republice není dostatečně efektivní, upozorňují gynekologové Nemocnice Na Homolce. Ročně se v naší zemi diagnostikuje kolem tisíce těchto nádorů a téměř 400 žen na toto onemocnění každý rok zemře. Na sto tisíc žen u nás připadá devatenáct až dvacet nově odhalených onemocnění za rok. To je vysoká incidence ve srovnání s vyspělými zeměmi, které se […]
 • Piškoty Opavia změnily chuť i tvar. Vyrábí se v Polsku a Češi zuří
  Piškoty Opavia mají podle zákazníků horší chuť, tvar i barvu! Firma Mondelez, pod kterou Opavia spadá, změny kvality odmítá. Jenže podle obalu se změnilo složení, navíc vzrostla i cena. Mondelez totiž přesunul výrobu do Polska.

 • ETN a úvěrové riziko
  ETN přináší možnou ztrátu kvůli problémům s podkladovým emitentem. Jednou z variací ETF jsou ETN (Exchange-traded note), dluhový nástroj, jehož výnosy jsou spojeny s výkonem konkrétního benchmarku.
 • ETN a úvěrové riziko
  ETN přináší možnou ztrátu kvůli problémům s podkladovým emitentem. Jednou z variací ETF jsou ETN (Exchange-traded note), dluhový nástroj, jehož výnosy jsou spojeny s výkonem konkrétního benchmarku.
 • Prezi: Marketéři musí obsah na mobilech zpřehlednit
  O trendech v oblasti prezentací hovoří Spencer Waldron ze společnosti Prezi. celý článek »
 • Jiří Hlaváč jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti
  Členem Poradního sboru ministra spravedlnosti pro obor ekonomika, odvětví ceny a odhady byl jmenován Jiří Hlaváč, partner TPA Horwath. Jmenovací dekret převzal 23. 9. 2015 z rukou ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.
 • Slavnostní shromáždění k uctění památky Antonína Švehly
  Společnost Antonína Švehly zve na XII. ročník slavnostního shromáždění k uctění památky tohoto státníka, které se uskuteční v úterý 27. října ve 14 hodin u busty Antonína Švehly v Praze 15. Čestnou stráž bude držet Sbor selských jízd Jana Žižky z Trocnova. Více informací naleznete níže v příloze.
 • 3 trendy, které budou hýbat sektorem energetiky
  Ceny ropy a uhlí jsou dlouhodobě nízké, stejně tak ceny elektřiny. Důraz je kladen na obnovitelné zdroje, uhlí, ropa a především jádro ale ještě ani zdaleka neřekly poslední slovo. Kudy se ze současné energetické křižovatky vydá světová ekonomika?
 • 3 trendy, které budou hýbat sektorem energetiky
  Ceny ropy a uhlí jsou dlouhodobě nízké, stejně tak ceny elektřiny. Důraz je kladen na obnovitelné zdroje, uhlí, ropa a především jádro ale ještě ani zdaleka neřekly poslední slovo. Kudy se ze současné energetické křižovatky vydá světová ekonomika?
 • Vztah Evropy k Rusku se musí zlepšit, řekl předseda EK Jean-Claude Juncker
  Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil, že Evropa by měla zlepšit své vztahy s Ruskem. Podle Junckera by Washington neměl Evropě diktovat vztahy s Ruskem. Evropská unie loni po Spojených státech zavedla sankce vůči Rusku
 • Pražská burza otevírá růstem; ČEZ míří k desátému týdennímu propadu v řadě
  Pražská burza otevírá růstem o 0,6 %, a tak míří k více než procentnímu týdennímu růstu. Západoevropské burzy otevírají solidním růstem v návaznosti na včerejší strmý růst akcií na Wall Street.
 • Plynaři cítí šanci, že prodají až 100 tisíc kotlů díky dotacím
  Nová vlna dotací na výměnu domácích kotlů by mohla nastartovat větší přechod domácností na topení plynem, věří plynárenské firmy. Při přechodu na plyn mohou domácnosti od letoška z kotlíkových dotací získat peníze i na vybudování přípojky od hlavního uzávěru plynu do kotelny, vyvložkování komína či úpravu kotelny. • OSN: Závazky zemí na snižování emisí nejdou dost daleko
  Pokud země světa uskuteční své plány na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2), průměrná teplota se do roku 2100 zvýší o 2,7 stupně Celsia. Bez těchto plánů by vzrostla přinejmenším o čtyři stupně, řekla v Berlíně ředitelka sekretariátu OSN pro změny klimatu Christiana Figueresová. Podle ní však závazky jednotlivých zemí nejdou dost daleko, protože nenaplní dříve dohodnutý cíl, že globální oteplování nepřekročí dva stupně.
 • Osoba identifikovaná k dani při nákupu zboží z EU a mimo EU
  Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit.
 • Osobní bankrot? Takhle probíhá oddlužení!

  Svoji tělesnou a duševní existenci upíšeme ďáblovi snadno. Hloupé peněžní půjčky vlastně znamenají, že věřitelům prodáváme svoji budoucnost. Pokud těžce onemocníme nebo ztratíme práci, začne skutečné peklo: bezmoc, exekuce majetku, stále rostoucí dluhy… Materiální chudobu řešme raději sociálními dávkami a spotřebitelské úvěry odmítejme. Osobní bankrot je příliš snadný, ale oddlužení bývá bolestivé. Úpadek obvykle znamená, že máme […]

  Příspěvek Osobní bankrot? Takhle probíhá oddlužení! pochází z KupníSíla.cz

 • Osobní blacklist v galerii DIGIareny - DIGIarena.cz
  V galerii DIGIareny se občas vyskytnou silné vášně. Na tuto otázku jsme se taky sami sebe ptali. Marek Lutonský: Co je špatně na tom, že nemám potřebu body známkovat.
 • Osobních bankrotů i bankrotů obchodních společností v roce 2015 meziročně ubylo

  V prosinci 2015 bylo zároveň vyhlášeno nejméně bankrotů obchodních společností za posledních 8 let (Tisková zpráva: CRIF)

 • Osobních bankrotů ubývá, vícečetných exekucí přibývá

  Počet osobních bankrotů klesá již druhým rokem. Příznivá čísla ukazují, že česká ekonomika nechává krizi v pozadí a jde vstříc lepším časům. Nepříjemnou zprávou ovšem je, že rapidně narůstá počet vícečetných exekucí. Vyhlášení osobního bankrotu může být řešením dluhů i exekucí zároveň.

 • Osobních bankrotů ubývá, vícečetných exekucí přibývá

  Píšeme na Hypoindex.cz: Počet osobních bankrotů klesá již druhým rokem. Příznivá čísla ukazují, že česká ekonomika nechává krizi v pozadí a jde vstříc lepším časům. Nepříjemnou zprávou ovšem je, že rapidně narůstá počet vícečetných exekucí. Vyhlášení osobního bankrotu může být řešením dluhů i exekucí zároveň. 

 • Osobní data musí zůstat v Rusku, technologičtí giganti investují do...
  Technologické společnosti začaly v Rusku investovat do úložišť dat. Nově. to zákon, který začal platit tento měsíc. Zatímco. například Google je připraven.
 • Osobní evidence zaměstnanců
  S nástupem nového zaměstnance se zakládá zároveň i osobní spis. Co do takového personálního spisu patří a co se v něm nesmí objevit? Musí se zpracování osobních údajů zaměstnance hlásit Úřadu pro ochranu osobních údajů?
 • Osobní evidence zaměstnanců
  S nástupem nového zaměstnance se zakládá zároveň i osobní spis. Co do takového personálního spisu patří a co se v něm nesmí objevit? Musí se zpracování osobních údajů zaměstnance hlásit Úřadu pro ochranu osobních údajů?

 • Orbánův tvrdý postup vůči migrantům se maďarským voličům líbí
  Tvrdý postup vůči migrantům přináší maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána podporu voličů. Vyplývá to ze zveřejněného průzkumu volebních preferencí společnosti Ipsos. Pravicová strana by podle něj nyní získala v případných parlamentních volbách 41 procent hlasů, o tři procentní body více než v červnu.
 • Orbán: Maďarsko čelí imigrantské rebélii
  Migranti se v minulých dnech bouřili proti maďarským úřadům, obsazovali vlaková nádraží a odmítali se registrovat, řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Od 15. září budou prý policisté zasahovat mnohem přísněji. Všichni, kdo nelegálně překročí hranici, budou zadrženi, dodal Orbán.
 • Orbán a Seehofer: v EU vládnou chaos a iprovizovaná řešení
  Evropská unie se musí v uprchlické krizi vrátit k dodržování dohodnutých pravidel. Nyní vládne chaos a všechna řešení jsou jen improvizovaná, což je dlouhodobě neudržitelné. Shodli se na tom maďarský premiér Viktor Orbán a premiér největší německé země Bavorska Horst Seehofer.
 • Omezme volný pohyb v EU a sociální dávky, vyzval Cameron
  Britský premiér David Cameron dnes vyzval k omezení volného pohybu osob uvnitř Evropské unie a k omezení sociálních dávek pro občany EU přicházející do Británie. Předseda britské vlády to řekl v projevu o požadavcích reforem unie, které jsou podmínkou pro setrvání Británie v EU před nadcházejícím referendem o členství v unii.
 • Olomoucká kauza: ve vazbě skončili tři obvinění, hejtman zůstává na svobodě
  V olomoucké korupční kauze, která se v úterý dostala na veřejnost při domovních prohlídkách v Olomouci i Praze, policie obvinila čtyři lidi, z toho dva policejní důstojníky. Tři z obviněných skončili ve vazbě. Na svobodě policie stíhá olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, který zatím neodstoupí, i když ho k tomu vyzval šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka. Obviněným hrozí až deset let vězení.
 • O levnou ropu je zájem, poptávka letos stoupne na pětileté maximum
  Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zvýšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě o 110 tisíc barelů na pětileté maximum 1,71 milionu barelů denně. V příštím roce pak růst poptávky zpomalí na 1,36 milionu barelů denně, oznámila agentura ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou.
 • O levnou ropu je zájem, poptávka letos stoupne na pětileté maximum
  Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zvýšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě o 110 tisíc barelů na pětileté maximum 1,71 milionu barelů denně. V příštím roce pak růst poptávky zpomalí na 1,36 milionu barelů denně, oznámila agentura ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou.
 • O kvótách rozhodnou soudci v Lucemburku. Fico potvrdil žalobu
  Slovensko podá u soudu Evropské unie žalobu proti rozhodnutí přerozdělit uprchlíky v členských zemích osmadvacítky na základě kvót. Potvrdil to slovenský premiér Robert Fico. Rozmístění běženců v členských státech unie schválili v úterý většinou hlasů ministři vnitra zemí EU, proti bylo Slovensko spolu s Českem, Maďarskem a Rumunskem. Finsko se zdrželo. Šéf frakce socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Gianni Pittella vyzval k pozastavení členství slovenské straně Směr.
 • OECD zvýšila předpověď českého růstu o 1,2 procenta, příští rok ale zpomalí
  Růst české ekonomiky letos zrychlí na 4,3 procenta, uvedla v pololetním výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). České republice se tak bude ekonomicky dařit lépe, než se dosud předpokládalo. Ještě v červnu OECD předpovídala Česku pro letošek růst o 3,1 procenta.
 • OECD snížila předpověď růstu globální ekonomiky, nevěří světovému obchodu
  Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) opět snížila odhad růstu světové ekonomiky pro letošní rok. Upozornila také na útlum ve světovém obchodu. Světová obchodní výměna podle ní sestoupila na hodnoty, které se obvykle spojují se světovou hospodářskou recesí. Opatření, která podnikla Čína a další státy, by jí ale příští rok měly pomoci.

 • Pád ruského letadla: egyptští vyšetřovatelé analyzují neznámý zvuk
  Egyptské úřady kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu a pátrají po jakékoli podezřelé aktivitě související s pádem ruského letadla na Sinaji. Šéf egyptské vyšetřovací komise potvrdil, že v poslední vteřině záznamu z nalezené černé skříňky se ozývá zvuk, který je nyní podrobován analýze. K rozhodujícímu závěru ale komise zatím nedospěla. Egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí si postěžoval, že evropské země s Egypťany dostatečně nespolupracují.
 • Padesát policistů, sto vojáků. Česko nabízí Maďarům posily na hranice
  Česká republika nabízí Maďarsku k ostraze vnější hranice Evropské unie pět desítek policistů a až sto vojáků. Česko tak zřejmě rozšíří svou původní výpomoc 25 vojáky s technikou, kterou v pondělí schválila vláda v souvislosti s uprchlickou krizí. Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák později uvedl, že také jeho země nabízí Maďarsku až pět desítek policistů. Agentura MTI dnes napsala, že Budapešť umožní až tisícovce vojáků EU a NATO, aby do 15. března Maďarsku pomáhali s ochranou hranic.
 • Pacienti budou mít možnost zkontrolovat si lékaře. Kvůli spolupráci s výrobci léků
  Souhlas se zveřejňováním detailů o spolupráci s výrobci léků zatím podepsalo asi 40 procent zdravotníků, kterých se to týká. Informoval o tom ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) Jakub Dvořáček.
 • Otevření Blanky zahustilo dopravu na Praze 6. Magistrála je volná
  Tunelem Blanka projelo v neděli zhruba 45 tisíc automobilů. Nejvytíženější jsou Brusnický a Dejvický tunel. Dnes projelo Blankou v průměru 1500 vozidel za hodinu. Po otevření tunelu zhoustla doprava na některých místech v Praze 6, nezvykle byla naopak bez kolon magistrála u hlavního nádraží a ulice V Holešovičkách. Tunel se otevřel v sobotu, v provozu je první pracovní den. V 11:00 byla v tunelu zvýšena rychlost z 50 na 70 km/h.
 • Otevření Blanky zahustilo dopravu na Praze 6. Magistrála je volná
  Tunelem Blanka projelo v neděli zhruba 45 tisíc automobilů. Nejvytíženější jsou Brusnický a Dejvický tunel. Dnes projelo Blankou v průměru 1500 vozidel za hodinu. Po otevření tunelu zhoustla doprava na některých místech v Praze 6, nezvykle byla naopak bez kolon magistrála u hlavního nádraží a ulice V Holešovičkách. Tunel se otevřel v sobotu, v provozu je první pracovní den. V 11:00 byla v tunelu zvýšena rychlost z 50 na 70 km/h.
 • O střechu nad hlavou může brzy přijít až šest tisíc lidí z ubytoven
  Ubytování pro chudé budou podle rozhodnutí vlády řešit od roku 2017 obce. Měly by investovat skoro 15 miliard korun ročně. Na podzim přijde další vlna kontrol sociálních ubytoven. Pokud hygienici a stavební úřady jejich stav neschválí, budou zavřeny. Ohrožena je tak téměř čtvrtina z pětadvaceti tisíc lidí, kteří v těchto budovách žijí.
 • Ostravský rektor Vondrák kandiduje na hejtmana. Jako nestraník za ANO
  Rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) Ivo Vondrák oznámil svou kandidaturu v krajských volbách v příštím roce. Jako nestraník bude lídrem kandidátky ANO 2011.
 • Ospap bude mít švédské majitele, koupil jej Papyrus
  Přední tuzemský velkoobchod s papírem Ospap koupil od skupiny PaperlinX švédský Papyrus. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Zahájil správní řízení.
 • Ospap bude mít švédské majitele, koupil jej Papyrus
  Přední tuzemský velkoobchod s papírem Ospap koupil od skupiny PaperlinX švédský Papyrus. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Zahájil správní řízení.
 • OSN: Závazky zemí na snižování emisí nejdou dost daleko
  Pokud země světa uskuteční své plány na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2), průměrná teplota se do roku 2100 zvýší o 2,7 stupně Celsia. Bez těchto plánů by vzrostla přinejmenším o čtyři stupně, řekla v Berlíně ředitelka sekretariátu OSN pro změny klimatu Christiana Figueresová. Podle ní však závazky jednotlivých zemí nejdou dost daleko, protože nenaplní dříve dohodnutý cíl, že globální oteplování nepřekročí dva stupně.

Hitpardáda štítků