Pavel Svoreň předsedou představenstva Teplárny Šternberk a partnerem v DRFG Energy

Pavel Svoreň se stal „novou“ klíčovou osobou pro energetiku v investiční skupině DRFG. Na pozici předsedy představenstva společnosti Teplárna Šternberk, SE střídá Leoše Vídenského, který opouští i samotnou skupinu. Pavel Svoreň se nově stává partnerem ve společnosti DRFG Energy, která zastřešuje energetiku ve skupině.


Zdroj: kariera.ihned.cz
 • Čínské devizové rezervy zažily rekordní propad

  Čínské devizové rezervy zaznamenaly v srpnu největší propad v historii – o 94 miliard dolarů (2,6 %). To odráží snahu čínské centrální banky stabilizovat padající juan poté, co se Číňané minulý měsíc rozhodli trochu nečekaně uvolnit kurzový režim. I když devizové rezervy stále zůstávají vysoké (okolo 3,5 bilionu dolarů), jejich pokles v posledních měsících viditelně zrychluje.

 • Centrální banky na akciových trzích! Které akcie nakupuje Švýcarská národní banka?
  Centrální banky se postupem času stávají největšími hráči na akciovém trhu Devizové rezervy centrálních bank v čase rostly nebývale rychle Švýcarská národní banka drží podíl ve více než 2 500 společnostech obchodovaných na americkém trhu
 • UniCredit Bank je nejlepší bankou pro financování nemovitostí v České republice

  UniCredit Bank byla oceněna prestižním časopisem Euromoney jako nejlepší banka v sektoru financování nemovitostí. Vysoká úroveň služeb zajistila bance ocenění hned ve dvou různých kategoriích průzkumu Real Estate Survey 2015. V hodnocení bankovních domů se UniCredit Bank stala v oblasti financování nemovitostí celkově nejlepší bankou v České republice a také získala dílčí prvenství pro nejlepšího poskytovatele úvěrového financování.

   

 • Nejlepší bankou je podle stejnojmenného výzkumu ČSOB. Za pojišťovny zvítězily Allianz a Komerční pojišťovna
  Dnes byly vyhlášeny výsledky sedmého ročníku výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2015. První místo v hlavní bankovní kategorii a titul Nejlepší banka získala ČSOB...
 • CTP dál expanduje. Otvírá 5 nových CTParků

  V průběhu srpna rozšířila developerská společnost CTP své portfolio o dalších pět lokalit. Konkrétně se jedná o CTPark Sibiu, CTPark Holubice, CTPark Prague West, CTPark Humpolec II a CTPark Blatnice. Aktuálně tedy společnost nabízí svým obchodním partnerům více než 60 strategických oblastí v rámci středoevropského regionu. Díky tomu patří rovněž k významným zaměstnavatelům této oblasti. Již před otevřením nových parků zaměstávala společnost v rámci sítě CTPark více než 38 000 lidí. (Tisková zpráva: CTP)

 • Prologis oznamuje uzavření konečné smlouvy o prodeji Prologis Park Bucharest A1

  Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil uzavření konečné smlouvy o prodeji parku Prologis Park Bucharest A1 v Rumunsku společnosti CTP. Smlouva podléhá obvyklým obchodním podmínkám. (Tisková zpráva: Prologis)

 • Studie: Muži, kteří platí za sex, mají větší sklony k agresivitě
  Placení za sex je u mužů spojované s vyšší agresivitou, negativním postojem k ženám a se strachem z odmítnutí. Sex pak muži neberou jako součást intimního vztahu. Výzkumu se zúčastnilo 1200 mužů.
 • Češi objevují investiční šperky
  Akcie, nemovitosti, dluhopisy, pozemky či investiční zlato. To vše je českým investorům důvěrně známé. K výčtu nakupovaných komodit nově ale přibyl investiční rodinný šperk...
 • U rodičů žije třetina mladých lidí, důvodem jsou finance
  Praha - V ČR žije u rodičů necelá třetina mladých ve věku 20 až 30 let. Oni i jejich rodiče se shodují v tom, že se jedná o velký kompromis z obou stran a že toto soužití je pragmatické...
 • Nástupce Bugatti Veyron míří nejprve na konzole jako Vision Gran Turismo
  Společnost Polyphony Digital, která stojí za vývojem série konzolových závodních simulátorů Gran Turismo, představuje vizi sportovního modelu Bugatti blízké budoucnosti. Automobilka pak tento koncept v životní velikosti představí na autosalonu ve Frankfurtu.

 • Jak se přepisují těžební limity...
  Vaše připomínky očekávám nejpozději do deseti pracovních dnů. Pokud nebudou vloženy, budu považovat vaše stanovisko za souhlasné. Dopis s touto výzvou odešel letos 12. srpna z kanceláře ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) do všech ostatních resortů. Takovým způsobem se nyní rozhoduje o prolomení limitů povrchové těžby uhlí.
 • Třetina mladých lidí bydlí u rodičů, aby ušetřili
  V ČR žije u rodičů necelá třetina mladých ve věku 20 až 30 let. Oni i jejich rodiče se shodují v tom, že se jedná o velký kompromis z obou stran a že toto soužití je pragmatické z finančního hlediska. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMMS).
 • Jürgen Diehl výkonným ředitelem pro Německo společnosti P3
  Společnost P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, jmenovala Jürgena Diehla výkonným ředitelem pro Německo. Jürgen Diehl bude zodpovědný za rostoucí portfolio P3 v Německu, kde společnost P3 již nyní vlastní osm logistických nemovitostí o celkové výměře 287 811 m2. Tyto prostory P3 na území Německa jsou téměř plně obsazeny, a společnost proto plánuje další rozšíření svého portfolia. Jürgen Diehl bude zároveň součástí týmu P3, který má na starosti expanzi společnosti v rámci celé západní Evropy.
 • Pracovní smlouva nebo dohoda o pracích konaných mimo pracovní poměr musí mít vždy písemnou formu
  Dobrý den, přítelkyně si našla práci na inzerát, jedná se o zkrácený úvazek na noční směny. Na schůzce se zaměstnavatelem si dohodla podmínky a den nástupu do práce, ovšem pracovní smlouvu k podpisu v tento den nedostala. Nyní už má odpracovanou jednu pracovní směnu, ovšem bez písemné pracovní smlouvy. Pokud by se podmínky pracovní smlouvy, kterou zaměstnavatel připraví takto dodatečně, neshodovaly s původní ústní dohodou, je možné faktický pracovně právní vztah, který vznikl nástupem do práce nějak zrušit / zpochybnit platnost? Resp. je možné pracovní vztah, který takto vznikl ukončit jinak než podáním výpovědi s dvouměsíční výpovědní dobou nebo dohodou se zaměstnavatelem? Děkuji za odpověď.
 • Sklad Amazonu zahájil provoz, ještě však hledá zaměstnance
  Sklad amerického internetového obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy dnes zahájil dnes plný provoz. Amazon má v současné době přibližně 1000 zaměstnanců, podle plánů by jich v centru mělo ve finále pracovat 2000 kmenových a 3000 sezonních...
 • Japonská ekonomika poklesla o 1,2 procenta

  Japonská ekonomika poklesla ve druhém čtvrtletí o 1,2 procenta. Původní odhady vývoje třetí největší ekonomiky světa přitom počítaly s poklesem hrubého domácího produktu o 1,6 procenta. Ekonomové odhadovali pokles o 1,8 procenta.

 • Kam se díváme, když nakupujeme na e-shopu nebo čteme na webu?
  Jaký vliv má na zákazníka uspořádání produktů na e-shopu, na co se zaměřuje při pohledu na banner, nebo jak vnímá při čtení hypertextové odkazy, odpověděla konference o pohybech očí ve Vídni.
 • Finanční dopady rozvodu: Ženám se vymstí péče o rodinu, spočítali analytici
  V Česku stále funguje silná rodinná dělba práce, kdy se muž věnuje kariéře, zatímco žena více pečuje o rodinu a stará se o malé děti.
 • Úsvit NK se spojil Konvičkovým Blokem proti islámu
  Praha 8. září (PROTEXT) - Do nadcházejících krajských a senátních u sněmovních voleb bude Úsvit Národní koalice kandidovat s podporou Bloku proti islámu. "Docent Konvička bude superlídrem a mluvčím naši formace do krajských a senátních voleb v příštím roce"...
 • Hledání práce přes sociální sítě: Jak si upravit profil?
  Sociální sítě jako Facebook a LinkedIn v ČR se těší stále větší oblibě a možná právě díky tomu, je zaměstnavatelé využívají pro hledání nových zaměstnanců. Dalším důvodem používání těchto sítí je ...


 • Pavel Sobíšek: Doba hojnosti není navěky
  Bylo by ošidné podlehnout iluzi, že díky tenčícímu se schodku státního rozpočtu je možné rezignovat na snahu krotit přebujelé výdajové položky, jako jsou zdravotnictví či školství.
 • Pavel Sobíšek | Časopis Bankovnictví
  . šanghajská burza odstartovala výprodeje na globálních akciových trzích• důležitými faktory vlivu. Finanční sektor v ČR odolnější, rizika.
 • Pavel Šmíd, Ičo: 15869423, 3. 12. 2015 - ARES | Peníze.cz
  Administrativní registr ekonomických subjektů - Pavel Šmíd. IČO. 15869423, sídlo firmy, předmět podnikání firmy Pavel Šmíd.
 • Pavel Šenkapoun: Jak napsat úspěšný popisek zboží?
  Většina nakupuje podle ceny. Je tedy popisek zboží vůbec důležitou součástí prezentace vašeho zboží? Má cenu do něj investovat? A jakou roli vlastně ve vašem podnikání hraje?
 • Pavel Šebera finančním ředitelem společnosti ORBIT
  Na pozici finančního ředitele společnosti ORBIT nastoupil 1. srpna. 2015 pan Pavel Šebera. Do. ORBIT, se pohybuje v oblasti budování kompetenčních.
 • Pavel Řežábek: Proč Evropa zezelená?
  Strategické cíle Evropské unie v energetice mají zcela zásadní význam. Je to vytyčení další cesty a pro jejich dosažení EU vyvine obrovské úsilí. Dokonce umožní i zásah do volného trhu, pokud sám nedodá požadované výsledky. Je to proti obvyklému očekávání, protože už tu nejde o co nejlevnější řešení obecně, ale o co nejlevnější řešení, které splní pevně definovaný cíl.
 • Pavel Řežábek: Nastavili jsme netržní systém a řešíme minulou válku
  Základní riziko je, že jsme nastavili netržní systém. Ten měl nejprve trvat velice krátce, nestačil by ale pomoci. Když se to následně protahovalo, tak vždy netržní dlouhodobý systém je schopen vytvořit obrovské distorze někde jinde do budoucna. Dlouhodobě má obrovsky deformující dopad na ekonomiku. Tlumí se inovace, modernizace. Největší problém ale je penzijních fondech a pojišťovnách. A cestě ukončení intervencí. Každá z nich má velká rizika a potenciál pro spekulativní kapitál, řekl pro…
 • Pavel Řežábek: Je již krize za námi?

  Tištění peněz nepomáhá a odkládá problémy do budoucnosti. Soukromé dluhy se často přelily do dluhů vládních a fiskální pozice vyspělých zemí je slabá. Čeká nás splasknutí dalších bublin?

 • Pavel Páral: Supi už jsou ve vzduchu
  Nový šéf VW Matthias Müller prý má plán, jak čelit nejtěžší zkoušce v dějinách firmy. Je jasné, že nový ředitel musí vzbuzovat naději. Ale tento to má a bude mít víc než těžké.
 • Pavel Páral: S pokladnami líp nebude
  V příštích týdnech budeme moci sledovat, zda a kterak se pravicové opozici skutečně podaří zablokovat přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb, nebo jestli vládní koalice něco vymyslí. Je otázkou, jaké straně sporu tato tahanice v přímém přenosu nakonec pomůže.
Hitpardáda štítků