Penzijní fondy s rizikem vydělávají

Penzijní společnosti již dva a půl roku nabízejí širokou škálu investičních možností. Pro mladé se vyplatí nebát se rizika a investovat dynamicky. Přestože penzijní fondy „s rizikem“ vydělávají, příliš velký zájem o ně není. O jaký výnos se mladí již připravili?


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: PS, PENZIJNÃ, DYNAMICKÃ, AKCIOVÃ, FONDY, VYÅ, VARIANTY, PENZI
 • Penzijní fondy s rizikem vydělávají

  Penzijní společnosti již dva a půl roku nabízejí širokou škálu investičních možností. Pro mladé se vyplatí nebát se rizika a investovat dynamicky. Přestože penzijní fondy „s rizikem“ vydělávají, příliš velký zájem o ně není. O jaký výnos se mladí již připravili?

 • Má majitel nemovitosti právo odmítnout Roma nebo kuřáka?

  Případ Romky, které realitní makléřka odmítla prohlídku bytu k pronájmu, rozpoutal vlnu diskusí.  Podle soudu došlo k porušení antidiskriminačního zákona. Jaká jsou ale práva majitelů nemovitostí? Co mají dělat realitní makléři, pokud majitelé odmítají pronajímat byty Romům, Francouzům, kuřákům, rodinám s dětmi či zvířaty?

 • Jaký je maximální věk pro splácení hypotéky?
  Zatímco banky příliš nehledí na to, jaký je věk žadatele o hypotéku, pokud jde o to, jaký bude věk klienta v době doplacení hypotéky, jsou poměrně striktní. Dnes Vám povíme, jakou splatnost hypotéky získáte, pokud žádáte o hypotéku ve věku např. 30, 40 a 50 let.
 • 4 způsoby, jak opravdu neinvestovat
  Nejlepší je investiční produkty kupovat s tím, že je nikdy neprodáte.
 • Pepa.cz nově nabízí pobyty pro handikapované
  V České republice je více než 30 000 osob na vozíku, osob se sníženou pohyblivostí pak může být až půl milionu. Přitom jejich možnosti při trávení volného času například domácí turistikou jsou velmi omezené. I to je důvod, proč Pepa.cz podstatnou část svých CSR aktivit obrácí tímto směrem. Standardem pobytů s bezbariérovým přístupem se kromě […]
 • Akcie Hertz mohou vyrůst na dvojnásobek

  Akcie Hertz mohou vyrůst na dvojnásobek
  Společnost pronajímající auta má nyní dvakrát větší hodnotu, než by odpovídalo ceně její akcie. A proč Uber nepředstavuje hrozbu.
   
  Akcie Hertz Global Holdings (HTZ) mohou v současnosti nabídnout investorům pro nastávající roky pěknou jízdu. Společnost osekala výdaje, vylepšila správu vozového parku a oddělila, nebo prodala majetek mimo hlavní předmět podnikání. Někteří investoři se domnívají, že hodnota majetku společnosti, neboli součet všech základních částí odpovídá ceně akcie 30 USD. V současné době se cena akcie pohybuje okolo 16,30 USD a to je téměř poloviční hodnota. Investor Carl Icahn vlastní 11,3 % akcií a Jana Partners LLC drží 9,1 %. To naznačuje, že zde bude vznikat tlak na to, aby management plně realizoval hodnotu společnosti. 
   
  Jakékoli pozitivní kroky by byly vítaným obratem štěstěny, která tuto společnost se sídlem v Naples donutila tři roky odepisovat zisky, kvůli objeveným nesrovnalostem v účetnictví. Společnost se také usilovně snažila o zapracování akvizice svého rivala Dollar Thrifty Automotive Group.
   
  Společnost Hertz v současnosti uveřejnila opravená data za roky 2011 až 2013 společně s auditovanými výsledky za rok 2014. V roce 2013 vydělala společnost 302 miliónů dolarů, neboli 72 centů na akcii při obratu 10,8 miliardy. V minulém roce vytvořila ztrátu 82 miliónů dolarů, neboli 18 centů na akcii v důsledku velkého počtu oprav vozů svolávaných automobilkami, horších výsledků z pronájmu na letištích a vyšších nákladech na údržbu provozovaných dceřinou společností Hertz Equipment Rental (HERC). Analytici očekávají v tomto roce zisk na akcii ve výši 75 centů a v následujícím roce 2016 zisk na akcii 1,24 USD na akcii při obratu 11 miliard dolarů.
   
  John Tague, bývalý manažer United Airlines nastoupil jako generální ředitel Hertz v listopadu s cílem obnovit pořádek ve společnosti, která těží z oligopolní struktury sektoru. Hlavními konkurenty Hertz jsou Avis Budget Group (CAR) a soukromá společnost Enterprise Holdings. Ve svém projevu k investorům řekl Tague, že „vidíme příležitost všude ve struktuře nákladů“ a poté představil plán na snížení ročních nákladů ve výši 300 miliónů dolarů, který zahrnuje zmrazení penzijního plánu, uzavřením neziskových poboček, zlepšení řízení vozového parku, konsolidaci výdajů na informační technologie, a převedení IT procesů do cloudu. Společnost se také bude snažit zvýšit výpůjční sazby, ale ceny v odvětví zůstávají nízko.
   
  Když pracoval Tague v United Airlines, snažil se o zavedení poplatků, jako je poplatek za zavazadlo, nebo příplatek za prémiové sedadlo. V případě Hertz se společnost může vydat například zavedením poplatků za storno objednávky. Analytici se shodují, že opatření zavedená Taguem by mohla zvýšit provozní marži z letošní úrovně 9,6 % na 11,6 % v příštím roce a na 16,9 % v roce 2017. 

   
   

   
  Nejdůležitějším současným cílem společnosti je zajistit aby převzetí Dollar Thrifty začalo nést ovoce. Počítačové systémy mají být sjednoceny do konce roku. Hertz také najal několik nových výkonných manažerů, například Tyler Best je novým šéfem informačních technologií a Tom Kennedy se stal finančním ředitelem. Oba pracovali dřív ve společnosti Vanguard Car Rental, kterou v letech 2003 až 2007 vlastnil soukromý akciový fond Cerberus. Provedli restrukturalizaci společnosti, osekali náklady a prodali ji společnosti Enterprise za pět krát vyšší cenu, než kterou za společnost Vanguard zaplatil Cerberos. Ve společnosti Hertz budou mít na starosti modernizaci, zlepšení provozu a identifikaci nadměrných nákladů.
   
  Hertz má tržní hodnotu 7,5 miliardy USD. Čistý dluh společnosti s vyloučením dluhů zajištěných vozovým parkem tvoří 5,9 miliardy USD. Cena akcie neodráží další zhruba 4 miliard majetku, který se nepodílí na hlavní činnosti společnosti. 
   
  Analytik Michael Cahill ze společnosti Crispin Capital se domnívá, že příjmy ze samotného půjčování vozů by mohlo přinést příjmy ve výši 1,5 USD na akcii. To při P/E na úrovni 14 představuje cenu akcie 21 dolarů, což je hodnota o 29 % nad současnou cenou akcie.
   
  Noví představitelé HERC, Larry Silber, veterán stavebního a budovatelského průmyslu a Bruce Dressel, bývalý generální ředitel konkurenční společnosti Sunbelt plánují oddělit tuto dceřinou společnost od firmy Hertz do června příštího roku. HERC v posledních letech vyklidil pole svému konkurentu United Rentals (URI). Po svém oddělení od Herts se HERC stane pravděpodobně cílem převzetí od společností United, nebo Sunbelt. 
   
  Hertz vyjednává o prodeji francouzské a španělské divize HERC společnosti Loxam, což je evropská výpůjční společnost automobilů. HERC v minulém roce vydělal před zdaněním 672 miliónů. Za použití P/E na úrovni 5,3 a při použití zisku před zdaněním nám vyjde, že hodnota HERC je 1,7 miliardy USD, neboli 3,70 USD z ceny akcie Hertz. 
   
  Hertz drží 16 % podíl v China Auto Rental (699.Hong Kong), čínské vedoucí výpůjční automobilové společnosti. Tento podíl představuje 748 miliónů dolarů, neboli 1,63 dolaru na akcii. Společnost také uvádí, že použije veškeré zisky z prodejů ke zpětnému odkupu akcií ve výši 1 miliardy USD. Umoření čisté ztráty společnosti, daňové výhody generované od roku 2008 ze ztrát po finanční krizi a snižování hodnoty vozového parku, by dohromady měly tvořit 1,8 miliardy, neboli 3,91 dolarů na akcii.
   
  Jedno z možných nebezpečí představují pro Hertz růst společnosti nabízejících sdílenou přepravu cestujících, jako je Uber, nebo Lyft, které by mohly odlákat zákazníky na letištích. Podle analytické společnosti Northcoast Research však tvoří jednodenní nájmy vozů na letišti pouze asi 2 až 4 % nájmu vozů a nejsou příliš rentabilní. Kromě toho je vychází pronájem auta mnohem výhodněji, než použití služby Uber. Analytik John Healy z Nortcoast vidí nebezpečí od Uber „spíš jako fikci, než realitu.“
   
  Analytik Michael Cahill to vidí tak, že Hertz je v nemilosti kvůli svým potížím, které měl s účetnictvím. S tím jak jeho potíže mizí, je Hertz připraven přeřadit do rychlého jízdního pruhu.
   
  Hodnota akcie Hertz, která by zahrnula veškerý hodnotný majetek, by měla dosahovat zhruba 30 USD. Jen samotné půjčování vozů tvoří hodnotu akcie okolo 20 USD. 
   
   
  Zdroj: Leslie P. Norton
 • Lidé by si měli dávat větší pozor na šířící se podvodné emaily
  Na novou formu podvodných emailů na začátku měsíce upozornila Česká spořitelna. Podvodníci prostřednictvím podvodné zprávy zasílají informace o fiktivní faktuře, která je přílohou e-mailové zprávy. Ukázku podvodné zprávy najdete níže.
 • Veletrh Investor představí více než 230 vystavovatelů z 35 zemí světa. PR článek.

  Veletrh Investor představí více než 230 vystavovatelů z 35 zemí světa. PR článek.


   
  Národní banka Ukrajiny, největší čínský producent investičního zlata China Gold Coin Incorporation, jeden z nejvýraznějších německých obchodníků s mincemi a zlatem Emporium Hamburg nebo aukční domy Künker, Rauch, Gärtner a Schlegel se představí na pátém ročníku mezinárodního veletrhu Investor. Ten proběhne společně s osmnáctým ročníkem veletrhu Sběratel od 3. do 5. září 2015 na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany
   
  Zájemci o alternativní investice do mincí, medailí, filatelie, zlata, stříbra nebo diamantů zde budou moci na jednom místě porovnat nabídku více než 230 vystavovatelů z 35 zemí světa. Řada zahraničních firem se v rámci českého trhu prezentuje pouze na veletrhu Investor a návštěvníci tak mají možnost nakoupit zboží, které není jinde v prodeji. 
   
  Návod jak začít investovat do různých typů alternativních komodit nabídne začínajícím investorům konference Trading Expo & Alternativní investice, která se koná ve dnech 3. a 4. 9. jako doprovodný program veletrhu. „Vedle téměř dvou desítek přednášek bude určitě zajímavou událostí kulatý stůl, u kterého budou obhájci různých typů investic (drahé kovy, diamanty, pronájmy bytů, poštovní známky ad.) hledat odpověď na otázku, „Která investice je ta nejlepší“. Sám jsem zvědavý, k čemu dospějí.“ říká organizátor veletrhu Jindřich Jirásek. Kompletní přehled přednášek, mezi kterými nechybí ani téma investic do vína nebo do zemědělské půdy najdete na www.tradingexpo.cz.
   
  Konference Trading Expo & Alternativní investice se koná ve stejných prostorách jako mezinárodní veletrhy Sběratel a Investor. Registrovaní návštěvníci konference mají na oba veletrhy vstup zdarma.
   
   
   
  Kontakt:
   
  Mgr. Jana Kratochvílová  
  GSM: +420 725 547 913                                    
  Tel.: +420 221 419 220                             
  e-mail: j.kratochvilova@omnimedia.cz
  www.omnimedia.cz    
   
 • Živě: Online přenos semináře k IROP (Územní plány)
  Dnes v 9:30 začíná další online přenos na twitterovém účtu Ministerstva pro místní rozvoj. Hlavním tématem bude druhá výzva v Integrovaném regionálním operačním programu tzv. „Územní plány“. Tato výzva je aktivitou specifického cíle 3.3 Podpora pořizování a uplatňování dokumentů územního rozvoje a je vyhlášena od 31. července 2015. Žadatelé mohou v monitorovacím systému vytvořené kompletní žádosti předkládat od 14. září 2015 do 31. března 2017. Předmětem projektů může být pořízení územního plánu obce s rozšířenou působností nebo jeho změna.
 • Živě: Online přenos semináře k IROP (Územní plány)
  Dnes v 9:30 začíná další online přenos na twitterovém účtu Ministerstva pro místní rozvoj. Hlavním tématem bude druhá výzva v Integrovaném regionálním operačním programu tzv. „Územní plány“. Tato výzva je aktivitou specifického cíle 3.3 Podpora pořizování a uplatňování dokumentů územního rozvoje a je vyhlášena od 31. července 2015. Žadatelé mohou v monitorovacím systému vytvořené kompletní žádosti předkládat od 14. září 2015 do 31. března 2017. Předmětem projektů může být pořízení územního plánu obce s rozšířenou působností nebo jeho změna.

 • Aktualita: Cena ropy stále klesá
  Cena ropy pokořila námi avizovanou hranici 45 dolarů za barel a stále klesá. Černé zlato vám nyní skutečně může vydělat na zlatý důchod. Podívejte se na vývoj ropy podrobněji....
 • Příspěvky na zaměstnávání lidí nad 50 let
  Lidé po padesátce tvoří téměř třetinu nezaměstnaných. Zaměstnavatelé, kteří se rozhodnou zaměstnat osoby starší 50 let, mohou získat příspěvek na vytvoření místa nebo na mzdu včetně pojištění. Zájemci mohou využít třeba i rekvalifikační kurzy.
 • Příspěvky na zaměstnávání lidí nad 50 let
  Lidé po padesátce tvoří téměř třetinu nezaměstnaných. Zaměstnavatelé, kteří se rozhodnou zaměstnat osoby starší 50 let, mohou získat příspěvek na vytvoření místa nebo na mzdu včetně pojištění. Zájemci mohou využít třeba i rekvalifikační kurzy.
 • Pojištění schopnosti splácet dlužníkům nepomáhá

  Mnoho lidí skončilo v exekuci i přes pojištění schopnosti splácet půjčku. Nedostatky vidí právník projektu Exekutor má smůlu.cz Petr Němec v zániku pojištění při neschopnosti splácet úvěr.

 • Emoce a utrpení v managementu
  O tom, že emoce jsou uznávány jako významný vliv a dokonce zdroj pracovního výkonu, svědčí i publikované články, např. Adéla Humlová: Význam pocitů, intuice a emocí nebo témata současných konferencí, např. Rozum a emoce Je…
 • Seminář k nové výzvě Partnerství znalostního transferu určené i pro malé a střední podniky.

  Centrum podpory inovací VŠB – TU Ostrava si Vás dovoluje pozvat na seminář se zástupcem Ministerstva průmyslu a obchodu na téma 1.výzva v programu Partnerství znalostního transferu Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Seminář se koná dne 26. srpna 2015 od 12:00 hod. do 14:30 hod. v budově Podnikatelského inkubátoru (PI 332, 3. NP).

 • Slovník pojmů - spořicí účty
  Pojištění vkladů - o vložené peníze se nemusíte bát, protože ze zákona jsou pojištěny všechny vklady Vklad - peníze, které vložíte na svůj účet v příslušné bance. Tyto peníze jsou pak úročeny. Bezhotovostní operace - peněžní operace, které probíhají bez fyzické účasti peněz. Patří sem např. bankovní převod, platby kartou. Tento způsob dnes využívá většina populace. Internetové bankovnictví - je jedna z nejoblíbenějších a nejčastějších metod obsluhy a kontroly…
 • Časté dotazy - spořicí účty
  Zjistěte více o spořicích účtech. Nejčastěji kladené otázky a jejich odpovědi najdete zde.
 • Díky projektu na zefektivnění a modernizaci stávajícího způsobu sběru statistických dat budeme lépe
  Ministerstvo pro místní rozvoj v současné době realizuje projekt „Pilotní šetření příjezdového cestovního ruchu prostřednictvím zbytkových GSM dat“, který je financován z Integrovaného operačního programu.
 • Díky projektu na zefektivnění a modernizaci stávajícího způsobu sběru statistických dat budeme lépe
  Ministerstvo pro místní rozvoj v současné době realizuje projekt „Pilotní šetření příjezdového cestovního ruchu prostřednictvím zbytkových GSM dat“, který je financován z Integrovaného operačního programu.

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.


Hitpardáda štítků