Penzijní připojištění bude atraktivnější: Poslanci schválili spoření i pro děti a vyšší daňové úlevy

Od příštího roku se změní třetí pilíř důchodového pojištění. Nově budou moci spořit i děti, zvýší se i daňové úlevy. Změny schválila Poslanecká sněmovna.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: PENZIJN, SCHV, PIL, LID, POSLANCI, PEN, NASPO, POJI, ZHRUBA, MOCI

 • Erotický klub získal anticenu za sexistickou reklamu, překročil prý meze
  Anticenu Sexistické prasátečko si letos od veřejnosti i poroty vysloužila reklama na erotický klub Cabaret Darling. Na dalších příčkách se umístily reklama brněnského Vysokého učení technického a ODS Praha 8, oznámili pořadatelé soutěže, jejímž účelem je upozornit na stereotypní a sexistické zobrazování mužů a žen v reklamě.
 • Navzdory volatilitě na finančních trzích vykázala NN Group ve třetím čtvrtletí solidní výsledky

  Hospodářské výsledky NN Group ve třetím čtvrtletí 2015vykazují stabilní trend. Skupina meziročně zvýšila provozní zisk z běžné obchodní činnosti o 43 % na 392 milionů eur. Čistý zisk v meziročním srovnání mírně klesl na úroveň 329 milionů eur. Tento 7% pokles je způsoben zejména tlakem na nízké úrokové sazby. Oproti tomu se v rámci skupiny NN podařilo dosáhnout stanovených úspor a snižování provozních nákladů dále pokračuje. Kapitálová pozice NN zůstává silná, s ukazatelem kapitálové přiměřenosti IGD na úrovni 322 % a stabilním likvidním skupinovým kapitálem ve výši 1,6 miliardy eur.

 • Růst průmyslu se v září téměř zastavil, výroba stoupla o 0,6 procenta
  Růst průmyslu se v září téměř zastavil. Výroba meziročně stoupla o 0,6 procenta po srpnových 6,3 procenta. Jde o nejpomalejší růst za deset měsíců. Na zářijovém vývoji se negativně odrazily odstávky výroby elektřiny. Tahounem průmyslu byla opět výroba aut. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu. Odstaveny byly v září na několik dní bloky elektráren Temelín i Dukovany.
 • Jak se změní automobilová doprava za pár desítek let a jak to ovlivní pojišťovnictví?
  Zdá se, že jsme právě na počátku nové etapy rozvoje motorizmu. Technologický rozvoj umožňuje vyrobit auta, která umí jezdit po veřejných komunikacích bez zásahu řidiče. Jaká bude...
 • Teritorialita nevyřeší kritické problémy exekučního systému

  Situace, do které se v posledních měsících dostává exekutorský stav v České republice, pomalu spěje k vážné systémové krizi. Na problémy správně upozornila před pár dny Exekutorská komora ČR, která na jedné straně prezentovala snižující se počet exekucí, ovšem varovně zdvihla prst nad tím, že se zvyšuje počet exekucí vícečetných a že z dlužníků, kteří mají i deset exekucí najednou, může exekutor jen těžko něco vymoci. Takových nevymahatelných exekucí přibývá a exekutory to přivádí do stavu, kdy nejsou schopni uspokojit nároky věřitelů, a tedy ani produkovat vlastní zisk úřadu. Jestli by nás ale mělo něco důrazně varovat, pak je to dva týdny starý, výrazně průlomový verdikt Kárného senátu Nejvyššího správního soudu. Ten odvolal z funkce soudního exekutora z Ostravy proto, že on sám nebyl schopen splácet své dluhy a čelil exekucím, které na něj podávali jeho věřitelé. 

 • Společnost Arval dokončila akvizici GE Capitalfleetservices v Evropě

  BNP Paribas oznámila, že společnost Arval tento týden dokončila v červnu oznámenou akvizici aktivit GE Capital v oblasti fleet managementu v Evropě. Arval se nyní získává vedoucí postavení na trhu full service leasingu v Evropě.

 • Kofola nabídne akcie na pražské a varšavské burze všem zájemcům
  Nápojářská Kofola nabídne v prosinci na pražské a varšavské burze své akcie všem zájemcům. V nabídce bude až 275.000 nových akcií a 825.000 akcií od jednoho z akcionářů. Kofola to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě.
 • Ukončení intervenci proti euru se zatím nechystá

  Česká národní banka bude dnes informovat o objemu devizových intervencí, které uskutečnila v září letošního roku. 

 • KNTB Zlín: Desítky návštěvníků se dozvěděly, co obnáší profese lékařského fyzika
  Den otevřených dveří v onkologickém oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), který dnes pořádalo pracoviště radiační onkologie, navštívily desítky zájemců. Akce byla zaměřena na propagaci profese lékařského fyzika, kterých je stále málo. „Kromě pacientů a jejich příbuzných nebo zaměstnanců nemocnice si přišli pracoviště prohlédnout také studenti zlínského gymnázia. Těm může prohlídka pracoviště lineárního […]
 • Tato vánoční kampaň vás dojme. Je to příběh Malého prince, co zestárnul
  Už pár let drží britské obchody John Lewis ve svých vánočních reklamách laťku hodně co vysoko. Spousta lidí se na ně dokonce těší!


 • Penzijní připojištění a soukromé životní pojištění – daňový a účetní pohled
  Penzijní připojištění a soukromé životní pojištění může daňově ulevit jak zaměstnancům, tak zaměstnavatelům. Jak na tato pojištění z hlediska účetního a daňového? Poradí vám tento článek.
 • Penzijní připojištění a soukromé životní pojištění – daňový a účetní pohled
  Penzijní připojištění a soukromé životní pojištění může daňově ulevit jak zaměstnancům, tak zaměstnavatelům. Jak na tato pojištění z hlediska účetního a daňového? Poradí vám tento článek.
 • Penzijní připojištění, Akcieatrhy.cz
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny
 • Penzijní připojištění 2016
  Po odpískání druhého pilíře penzijní reformy už zbývá pouze jeden způsob, jak si s posvěcením státu spořit na důchod. Je jím pilíř třetí, tedy klasické penzijní připojištění, jehož atraktivitu se snaží politici dále zvýšit. Podaří se jim přesvědčit...
 • Penzijní fondy: Vyplatí se jít do rizika?

  Naprostá většina lidí spořících si na penzi s penzijními společnostmi má peníze zaparkované v transformovaných fondech. Ty ale příliš nevydělávají. Vyplatí se jít do rizika a přejít do účastnických fondů?

 • Penzijní fondy v česku nevydělávají tak, jako v jiných zemích. Proč?
  Penzijní fondy začaly hledat alternativní investiční strategie. Nutí je k tomu nízké výnosy českých státních dluhopisů na kterých je "zhodnocení" tuzemských fondů dosud postaveno. Uvedl to deník E15.
 • Penzijní fondy už klienty nelákají

  Počet klientů v transformovaných fondech klesl o 155.000 na 4,4 milionu, ve fondech účastnických naopak stoupl o 69.000 na 298.000. Je tak patrný pokračující pokles počtu účastníků penzijního připojištění v transformovaných fondech, které jsou uzavřeny a nové účastníky již nepřijímají. Oba typy fondů jsou součástí tzv. třetího pilíře.

 • Penzijní fondy s rizikem vydělávají

  Penzijní společnosti již dva a půl roku nabízejí širokou škálu investičních možností. Pro mladé se vyplatí nebát se rizika a investovat dynamicky. Přestože penzijní fondy „s rizikem“ vydělávají, příliš velký zájem o ně není. O jaký výnos se mladí již připravili?

 • Penzijní fondy s rizikem vydělávají

  Penzijní společnosti již dva a půl roku nabízejí širokou škálu investičních možností. Pro mladé se vyplatí nebát se rizika a investovat dynamicky. Přestože penzijní fondy „s rizikem“ vydělávají, příliš velký zájem o ně není. O jaký výnos se mladí již připravili?

 • Penzijní fondy radí převést peníze z druhého do třetího pilíře

  Téměř 85 tisíc lidí, kteří spořili ve druhém pilíři, se musí do konce září rozhodnout, co s penězi udělají. Peníze si mohou nechat vyplatit nebo je převést do penzijního fondu ve třetím pilíři. Penzijní společnosti radí lidem vybrat všechny peníze a uložit je do třetího pilíře.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Česká národní banka zveřejní statistiku měnového vývoje. Pražská burza skončila v plusu. Nejobchodovanější akcií byl ČEZ, během roku ale ztratil čtvrtinu hodnoty. Minimální mzda v EU je až 52 tisíc korun. V Česku zůstává pátá nejnižší, ukazuje nové porovnání.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Eurostat zveřejní srpnové údaje o vývoji průmyslové výroby v eurozóně. Český statistický úřad přinese odhady sklizní za září 2015. Fed publikuje pravidelnou situační zprávu o vývoji ekonomiky. Své výsledky za třetí čtvrtletí představí americké společnosti Bank of America a Delta Airlines.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Americká společnost General Electric plánuje v Evropě postavit továrnu pro výrobu turbovrtulových motorů. Favoritem na stavbu továrny za deset miliard korun je Česko. Zisky a úspory tuzemských firem rostou. Podle ČSÚ je prostor pro investice i růst mezd. Německá vláda nařídila kontrolu vozů automobilky Volkswagen. Ta čelí skandálu s emisemi, cena jejích akcií spadla o pětinu. Česká podnikatelská mise je na návštěvě Mongolska.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Slovenský parlament začne projednávat návrh státního rozpočtu. Americký Fed zveřejní zápis z říjnového zasedání měnového výboru. Rada hlavního města bude jednat o novel vyhlášky o hazardu.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Odborový svaz dopravy uspořádá tiskovou konferenci k vyhlášení stávkové pohotovosti ve veřejné dopravě. Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky ukončené kontrolní akce, jejímž cílem bylo prověřit poskytování peněžních prostředků na podporu úspor energie. Největší světový výrobce počítačů Hewlett-Packard zveřejní hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Česká národní banka zveřejní bilanci ČNB k 20. prosinci 2015. Francie a Velká Británie zveřejní konečnou zprávu o vývoji HDP za třetí čtvrtletí. Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví Karvinou, kde se setká s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Energetický regulační úřad stopl dotace solárům a některým plynovým teplárnám za desítky miliard. Nákladní dopravce ČD Cargo vydá do konce roku dluhopisy za miliardu korun. Chce pořídit nové lokomotivy na tratě v Rakousku a Německu. Seznamky skupiny Match Group, pod kterou patří i Tinder, vstoupily na burzu. Hodnota společnosti stoupla na 3,6 miliardy dolarů. Křišťálovou lupu ovládla internetová televize DVTV.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Těžební společnost NWR, majitel černouhelné firmy OKD, zveřejní výsledky za třetí čtvrtletí. Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Aero Vodochody. Direct pojišťovna zveřejní hospodářské výsledky za tři čtvrtletí 2015.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Americká centrální banka po svém zasedání opět ponechala úrokové sazby na minimech. Podle šéfky Fedu je ale jejich zvýšení letos nadále pravděpodobné. Živnostníkem Pardubického kraje je pěstitel hub Jiří Paseka. Další čínská investice v Česku. Výrobce palivových nádrží pro Škodu Octavia chce zdvojnásobit výrobu. Poslanci se na schůzi Sněmovny mají zabývat také elektronickou evidencí tržeb.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Zastupitelstvo hlavního města by mělo projednávat rozpočet na příští rok. Poslanci mají dnes schvalovat rozpočet Státního zemědělského intervenčního fondu a mohli by jednat o rozhodnutí Evropské komise o označování zboží pocházejícího ze židovských osad. Prezentace výsledků projektů NetMonitor a AdMonitoring.

Hitpardáda štítků