Penzijní spoření čekají změny. Vyplatí se i po plánovaných úpravách?

Stát chystá úpravy penzijního spoření, které mají přimět lidi, aby na něj posílali více peněz. Jak se správně rozhodnout? Je lepší spořit v penzijních fondech se státní podporou, nebo v těch podílových? Na tyto otázky odpovídá Aleš Tůma, investiční analytik Partners.Zdroj: finance.idnes.cz
Témata: PENZIJN, FOND, FONDU, TEDY, Z V, PENZI, INVESTI, RO, DOPL
 • Doporučení ke smlouvám mezi zaměstnavateli a studenty
  Na základě požadavků zástupců zaměstnavatelů, které reprezentoval Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR a další odborné asociace, připravilo ministerstvo školství,…
 • Doporučení ke smlouvám mezi zaměstnavateli a studenty
  Na základě požadavků zástupců zaměstnavatelů, které reprezentoval Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR a další odborné asociace, připravilo ministerstvo školství,…
 • Z TOP 09 se stává DEP 15
  TOP 09 byla založena v roce 2009 na principech Tradice, Odpovědnosti a Prosperity. Největší úspěchy slavila v oblasti tradice, minimálně...
 • Piperine Forte zdravou stravu a pohyb nenahradí

  Štíhlé krásky a svalnatí machři vyskakují ze všech koutů internetu. Klikneme a vidíme agresivní reklamu. Údajně taky můžeme získat dokonalou postavu – stačí zaplatit kolem 1 000 Kč a koupit tablety, případně náplasti nebo mastičky… Obchodní podmínky většinou obsahují šílené pasáže, ale přesto podobným inzerátům naletí mnoho důvěřivců! Podvodníci vycítili snadné peníze, a tak přidávají […]

  Příspěvek Piperine Forte zdravou stravu a pohyb nenahradí pochází z KupníSíla.cz

 • Česko pošle do Turecka 800 milionů korun, aby zbrzdilo příliv uprchlíků
  Evropská unie slíbila Turecku tři miliardy eur, oživení přístupových rozhovorů a bezvízový styk za lepší spolupráci při řešení imigrační krize. Česko by se mělo na finanční pomoci Turecku podílet v příštích dvou letech 700 až 800 miliony korun. EU nesmí podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska ale spoléhat pouze na Turecko a musí sama zajistit lepší ochranu vnějších hranic.
 • Obama i Si Ťin-pching vystoupí na klimatické konferenci, Paříž je v nejvyšší pohotovosti
  Už v pondělí v Paříži startuje Mezinárodní klimatická konference (COP 21), na kterou se sjedou světoví státníci z téměř 150 zemí světa. Konference se koná za přísného dohledu bezpečnostních složek. V celé Francii je v pohotovosti až 120 tisíc vojáků, četníků a policistů. V mnoha městech po celém světě se konaly demonstrace na podporu boje proti globálnímu oteplování. Demonstrovalo se v Berlíně, Sydney i New Yorku.
 • Francii se úspěch klimatické konference prodraží. Začne zavírat jaderné elektrárny
  Francie je závislá na energii z jádra. Její význam chce nyní snížit. Jako první by měla být odstavena elektrárna ve Fessenheimu. Její uzavření zemi vyjde na pět miliard eur. Přechod na obnovitelné zdroje může citelně zdražit elektřinu.
 • Jak se vyhnout chybám při výběru půjčky

  Sedm z deseti Čechů si již někdy v životě muselo půjčit. Nejčastěji si lidé půjčují na nákup auta a nemovitosti, ale také na nečekané výdaje. Mnoho lidí výběr půjčky podceňuje a uspěchá, nabídky jednotlivých poskytovatelů si nesrovná a nakonec si půjčku vybere špatně. Na co si dát při výběru půjčky pozor? Jak se vyvarovat nejčastějším chybám?

 • Regulační opatření v praxi očima finančního poradce

  V parlamentu proběhl souboj o podobu nového zákona o pojišťovnictví, kde je hlavním tématem regulace provizí. Podívejme se ale na regulace, které v Česku proběhly v minulosti – a ve většině případů měli negativní dopad, a to opět v první řadě na klienty.

 • Současní středoškoláci chtějí rozjíždět start-upy
  Mladou generaci od 15 do 18 let láká založit si vlastní byznys. Běžná reklama na sociálních sítích ji nezaujme, zjistil průzkum. Více láká vtipná image firmy.

 • Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo

  V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých […]

  Příspěvek Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo pochází z KupníSíla.cz

 • Ústav estetické medicíny: Pozor na nekvalitní plastické operace
  Případů, kdy se sen o kráse proměnil v noční můru, přibývá. Špatně provedená plastická operace může skončit u soudu nebo dokonce u psychiatra. Pacienti by se měli předem podrobně informovat o daném zákroku, klinice a praxi chirurga, který bude operaci provádět, radí odborníci. Dříve byly plastické operace výsadou celebrit. Zvětšení prsou či rtů bylo považováno za […]
 • Morgan Stanley: Nejvíce nerovné ekonomiky rozvinutého světa?
  Nejvíce nerovnou ekonomikou rozvinutého světa jsou s problémy potýkající se státy jižní Evropy, těsně následovány Spojenými státy. Alespoň podle nové zprávy americké investiční banky Morgan Stanley.
 • BITCOIN v jednom grafu
  Názorně předvedeno v jednom grafu. Doporučuji všem, co se zajímají o Bitcoin.
 • Co musíte ráno vědět (30. listopadu)
  Jak zakončily uplynulý týden světové i české akcie, jak pokračuje záchrana řeckých bank a jak dopadla dražba nemovitostí Radovana Krejčíře? I to by vás mohlo na úvod týdne zajímat.
 • Bild: Volkswagen věděl o nadměrné spotřebě o rok dříve, než to přiznal
  Vedení německé automobilky Volkswagen vědělo o nesrovnalostech mezi deklarovanou a skutečnou spotřebou u některých vozů o rok dříve, než to firma na počátku listopadu zveřejnila. Napsal to německý nedělník Bild am Sonntag bez udání konkrétnějších zdrojů. Mluvčí Volkswagenu zprávu popřel a potvrdil dosavadní verzi.
 • Cenu Společnost přátelská k rodině dostalo Sodexo Benefity i město Most
  Firmy s férovým přístupem k zaměstnancům už deset let oceňuje sdružení Síť mateřských center. Ocenění Společnost přátelská k rodině získaly v pátek tři firmy a město Most. Certifikáty předávala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová spolu s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem.
 • Evropská komise schválila státní pomoc pro řeckou bankovní jedničku Piraeus
  Evropská komise v neděli schválila státní pomoc pro největší řeckou bankovní instituci Piraeus Bank. Vláda v Aténách bance v rámci sanace celého bankovního sektoru poskytne 2,72 miliardy eur, které dostane od eurozóny.
 • Průměrná mzda se letos zvýšila téměř u poloviny podniků. Hlavně u větších firem
  U 48 procent tuzemských podniků letos vzrostla průměrná mzda. Vyplývá to z průzkumu ČSOB. Firmy se přestávají bát investovat do rozšíření výroby a do rozvoje, komentoval čísla výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB Petr Manda. Mzdy se častěji zvyšovaly u větších firem s obratem nad 40 milionů korun.
 • Bonusy bankéřů aneb Jak vzít dětem lízátko
  Když se jeden ze šéfů Deutsche Bank opřel do systému odměňování bankéřů a vyjádřil zklamání nad tím, kolik peněz dostávají a očekávají za jediný rok, prolomil tím velké tabu týkající se jednoho z nejposvátnějších klenotů bankéřů. Řeč je o bonusech.


Hitpardáda štítků