Pět let se soudí o miliony. Nyní se objevila záchrana

Bývalý obchodník s cennými papíry Capital Partners, který neustále natahuje soudní spor o vyrovnání, dostal mimo jiné i rekordní pokutu od ČNB. Nyní se z ničeho nic objevila kyperská firma nabízející klientům východisko.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: CLMT, DO SPORU, SPORU VLOŽILA, DO SPORU VLOŽILA, VLOŽILA, SNADNÉ UKONČENÍ, SPORU, UKONČENÍ, KLIENTI, SE DO


 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.

 • Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

  Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat?

 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB. • Pět mladých umělců míří do Café Chalupecký
  V pondělí byly vyhlášeny nominace na Cenu Jindřicha Chalupeckého. Tu mohou získat Anna Hulačová, Johana Střížková, Aleš Čermák, Matyáš Chochola nebo Katarína Hládeková. Během roku se finalisté představí v doprovodných programech určených veřejnosti a později na pražské výstavě.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje navštíví Česko a v zemi bude až do 4. prosince. Josef Středula a Michal Hašek budou jednat o odměňování řidičů autobusů zajišťujících regionální dopravní obslužnost. Evropský statistický úřad Eurostat zveřejní zprávu o říjnové nezaměstnanosti v eurozóně.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci projednají ve druhém čtení návrh státního rozpočtu na příští rok a začnou se zabývat vládním návrhem zákona o zadávání veřejných zakázek. Ruský bankovní dům Sberbank oznámí výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Začíná dvoudenní návštěva slovenského ministra financí Petera Kažimíra v Česku.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Ministerstvo financí zveřejní novou makroekonomickou prognózu. Evropský statistický úřad Eurostat zveřejní zprávu o zářijové nezaměstnanosti v eurozóně. Hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí zveřejní největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev či výrobce letecké techniky Airbus Group.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Podle průzkumu společnosti Deloitte není ani třetina z oslovených 250 firem připravena na velkou kontrolu faktur. Ta má být přitom spuštěna už za měsíc. Společnost PPF na valné hromadě vytěsnila menšinové akcionáře z telekomunikační společnosti Cetin. Za akcii jim dá 172,4 koruny. ECB dohání svůj inflační cíl. Prodloužila kvantitativní uvolňování nejméně do roku 2017. Ázerbájdžán a Turecko se dohodly na urychlení výstavby společného plynovodu.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Český statistický úřad zveřejní míry zaměstnanosti a nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za říjen 2015. Mezinárodní měnový fond by měl rozhodnout o zařazení čínského jüanu do svého koše hlavních světových měn. Ruská ropná společnost Lukoil zveřejní výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Premiér Bohuslav Sobotka bude v Hamburku hovořit s tamním primátorem o splavnosti Labe, dopravním spojení či zaměstnanosti. Ve Stockholmu pak bude oznámen letošní laureát Nobelovy ceny za ekonomii. Ruská státní plynárenská společnost Gazprom by mohla obnovit dodávky plynu na Ukrajinu.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Apple o půlnoci uvedl na český trh nové telefony iPhone 6s a iPhone 6s Plus. V peruánské Limě začínají výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Firmou roku v Olomouckém kraji se stal výrobce sálavého topení Fenix Trading, mezi živnostníky zvítězil umělecký kovář.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Koaliční rada bude jednat o státním rozpočtu na příští rok a pozměňujících návrzích k němu. Český statistický úřad zveřejní výsledky zahraničního obchodu, stavebnictví a průmyslu za říjen. Zástupci Egypta, Súdánu a Etiopie mají jednat o kontroverzním etiopském plánu na výstavbu velké přehrady na Bílém Nilu.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Český statistický úřad zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu, tedy údaje o důvěře podnikatelů a spotřebitelů v českou ekonomiku za září. Americká společnost Nike zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí svého finančního roku. Bankovní rada ČNB bude rozhodovat o nastavení měnové politiky.


 • Petr Zajíc: S nižšími výnosy na akciových trzích se musíme smířit

  Akciové trhy si prožily v letošním roce slabší i silnější chvilky. Kolik bylo možné v letošním roce na akciových trzích vydělat? Co se bude na akciovém trhu dít v příštím roce? Kam zaměřit své investice? Svůj pohled na akciové trhy nabídl Petr Zajíc, Senior Portfolio Manager investiční společnosti Pioneer Investments v Rakousku.

 • Petr Stuchlík: Změna je příležitost pro silné

  Jak se chce vyrovnat s turbulencemi na trhu pilot Fincentra Petr Stuchlík: Kudy se vyhnout problematickým oblastem a kam zaměřit stabilní poradenský byznys za tak rozkolísaných podmínek?

 • Petr Stuchlík: Špatných poradců se zbavujeme

  Fincentrum se umístilo mezi deseti nejlepšími v anketě Českých 100. „Ze všech velkých poradenských firem je Fincentrum dlouhodobě nejvíc konzistentní,“ uvádí k umístění Petr Stuchlík, generální ředitel a předseda představenstva Fincentra, a dodává: „Fincentrum má také nejnižší počet stížnosti na práci svých poradců u regulátora.“

 • Petr Stuchlík: Nepovedená reforma penzí naučila Čechy investovat

  Před šestnácti lety založil se společníkem Martinem Nejedlým portál Fincentrum. To se postupně proměnilo ve finančního poradce. A hodně vyrostlo. Před třemi lety, kdy prodávali většinový podíl, mělo už více než miliardovou hodnotu. Petr Stuchlík stojí stále v jeho čele. A mezitím investuje peníze do půjček, rádií či drezury koní a čas do studia a letadel.

 • Petr Stuchlík: Jsem liberál, který neholduje státním zásahům

  Finanční trh prochází v posledních letech neustálými změnami a to jak ze strany regulace, tak i v kontextu technologického pokroku, kterého jsme všichni svědky každý den. Tyto změny se netýkají jen samotných bank a pojišťoven ale také i finančních poradců.

 • Petr Mikšíček: Bez předplacených provizí lidem nikdo neporadí

  Proč by si měl klient finančního poradce předplácet poplatky u podílových fondů? „Poradce musí být zaplacen, a zároveň se musí jednat o řešení win-win, tedy výhodné i pro klienta,“ říká Petr Mikšíček, regionální ředitel společnosti Fincentrum.

 • Petr Gola - Investujeme.cz | Fincentrum
  Nový rok bývá plný novinek. Věštec používá k provádění odhadů kávovou sedlinu, analytik se může opřít o technickou analýzu. Akciové trhy si prožily v.
 • Pět rad pro dobrý důchodový plán

  Na co si dát pozor při přípravě důchodového plánu? V čem často modelace poradců pokulhávají?

 • Pět nevýhod placení dobrovolně vyššího důchodového pojištění pro OSVČ

  Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mohou odvádět sociální (důchodové) pojištění dle skutečně dosaženého hrubého zisku, nebo mohou platit dobrovolně více za účelem dosažení vyššího státního důchodu. Jakých pět nevýhod přináší druhá možnost? 

 • Pět největších lží o zlatě

  Na volném trhu najdete řadu subjektů, které budou vždy přímými konkurenty. Banky budou zbrojit vůči prodejcům komoditních kovů, makléři prodávající futures budou vždy ve sporu s obchodníky prodávajícími fyzický kov a naopak. Každý zastává vlastní pravdu o daném sektoru.


Hitpardáda štítků