Peter Thiel: Příběh zakladatele PayPalu, který začínal jako právník

Je 234. nejbohatším člověkem na světě, jeho majetek činí 2,8 miliardy dolarů a je jedním z nejvýznamnějších lidí internetu. Dost možná jste o něm ještě neslyšeli...


Zdroj: mladypodnikatel.cz
Témata: THIEL, PETER, PETER THIEL, PAYPAL, ROCE, BYL, DOLARŮ, V ROCE, JEHO
 • Kofola ČeskoSlovensko navýší základní kapitál na 2,2 miliardy Kč
  Společnost Kofola ČeskoSlovensko navýší svůj základní kapitál ze současných dvou milionů korun na 2,2 miliardy korun. Stane se tak vydáním 22 milionů nových akcií, každá bude mít nominální hodnotu 100 korun. Vyplývá to z burzovního reportu. O navýšení kapitálu rozhodla valná hromada společnosti.
 • Kurzy měn: kurz eura, kurz dolaru a akciové indexy. Výhled pro týden 43, 2015

  Kurzy měn: kurz eura, kurz dolaru a akciové indexy. Výhled pro týden 43, 2015
  Odhad vývoje
  Výkop do nového týdne obstarají během pondělní noci data z Číny, u kterých analytici očekávají horší výsledky. Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo mít vliv na výprodej AUD, NZD i na oslabení japonského jenu. Nicméně hlavními událostmi tohoto týdne budou téměř nepřetržitá vystoupení potentátů z centrálních bank, a pokud někdo něco zajímavého plácne, dá se očekávat reakce trhu. 
   
  V pondělí ve 16:00 našeho času bude hovořit představitel FOMC Brainhard. V 18:00 bude následovat Lacker, taktéž z FOMC. V úterý ve 12:00 bude hovořit šéf BoE Carney. V 15:00 a v 15:15 budou hovořit Dudley z FOMC a Powel z FOMC, načež bude v 17:00 následovat šéfová FEDu, Yellenová.  Ve středu oznámí Centrální banka Kanady, že opět nezvýší úrokové sazby. Ve čtvrtek brzo ráno pohovoří představitel RBA Edey a v 13:45 oznámí ECB, že také ponechá sazby na úrovni 0,05%. Tím bychom měli mít odbyté vnější šoky, a pokud se bude trh vrátit k vývoji na základě ekonomických zpráv, bude mít možnost na základě americké nezaměstnanosti ve čtvrtek a kanadské inflace v pátek.
   
  Vývoj pro kurz dolaru a kurz eura by měl být podle mínění analytiků z hlediska ekonomických dat nepříznivý. Pro libru smíšený. Pro CAD, AUD i NZD pro tento týden odhady analytiků nejsou k dispozici, nicméně očekávají se špatná ekonomická data z Číny.  Vysvětlivky:
  surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
  est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
  real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
   
  Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
  Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
   
  Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
   
  Důvody proč to tak není:
  Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
   
  Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
   
  Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015

   
  Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com

   
   
 • Spot dne: Jako vejce vejci
  Každý muž ví, že mužské pohlavní orgány to mají těžké, jeden jako druhý. Jisté zpříjemnění jejich existence přináší australský výrobce spodního prádla Bonds. Za kreativou stojí agentura Clemenger BBDO z Melbourne.
 • Jan Matoušek: Klienti cestovek jsou nejlépe chránění spotřebitelé
  Kdyby nedošlo ke změně zákona o pojištění cestovek proti úpadku, mnoho kanceláří by zbankrotovalo. Pojišťovny by s nimi neuzavřely smlouvy. Evropská směrnice chce, aby klientům zkrachovalých cestovek byly uhrazeny škody v plné výši.
 • Cena zlata a cena stříbra v minulém 42. týdnu 2015 a výhled

  Cena zlata a cena stříbra v minulém 42. týdnu 2015 a výhled
  Následují cenové grafy, jak se vyvíjela v minulém týdnu cena zlata a cena stříbra. Zlato i stříbro jsou klasické investice. Pravidelná analýza zahrnuje vývoj, ke kterému došlo v minulém týdnu. Grafy zahrnují ticker GLD, což je akciový fond sledující cenu zlata na NYSE (New York Stock Exchange), SLV, což je akciový fond sledující cenu stříbra na NYSE, GDX je akciový fond sledující cenu těžařů drahých kovů na NYSE, stříbro, XGD.TO je akciový index sledující cenu zlata na Torontské burze v Kanadě a CEF je kanadský akciový index sledující drahé kovy na Torontské burze v Kanadě (Toronto Stock Exchange).
   
   
   
  GLD – po nákupním signálu
   
   
   
   
  SLV – po nákupním signálu
   

   
   
   
  GDX – po nákupním signálu
   
   
   
   
  XGD.TO – po nákupním signálu
   
   

   
   
  CEF – po nákuním signálu
   
   
   
  Cena prorazila 200 denní klouzavý průměr, ale množství nákupních pozic nesvědčí ve prospěch nějakého dalšího většího růstu.
    
   
  Závěr
  Dlouhodobý vývoj – po hlavním prodejním signálu z března 2012, kdy $HUI byl na úrovni 550.
  Krátkodobý vývoj – po nákupních signálech
  Sektorový cyklus zlata – od 11. září roste
  Obchodníci mohou vstupovat do obchodů na krátkodobých odrazech, ale pohyb vzhůru bude pravděpodobně jen limitovaný.
   
   
  Zdroj: Jack Chan 
   
 • Martin Čaban: Rozbořená politická kultura
  To, že olomoucký hejtman Jiří Rozbořil odmítá dobrovolně rezignovat na svou funkci, je smutnou výpovědí o české politické kultuře. Bylo by příliš očekávat, že po pětadvaceti letech vývoje demokracie bude obvinění z trestného činu dostatečným důvodem pro složení veřejné funkce?
 • Pavel Páral: Posloužila a jde
  O konci Babišovy „daňové“ náměstkyně Simony Hornochové se spekuluje už více než půl roku. Ministr i náměstkyně to vytrvale popírali, ale jinak to dopadnout nemohlo.
 • eBay: Requiem za online aukci
  Kdysi revoluční obchodní model společnosti eBay se za dvacet let provozu dražebního portálu vyčerpal. Na vině jsou Google, Amazon, Facebook a digitální profesionálové vůbec.
 • Jana Havligerová: Tak pravil Zeman
  Životní podmínky uprchlíků v Česku jsou podle prezidenta Miloše Zemana výrazně lepší než ty, v jakých žili ve své zemi, a je to naprosto dostačující. Tak určitě.
 • Mládek rozzuřil horníky, projde jen Bílina
  Vláda zvažovala všechny varianty těžebních limitů. Očekávanou novinkou je, že budou pravděpodobně posunuty limity jen na lomu Bílina. V případě lomu ČSA rozhodnutí zatím přijato nebude. Demonstrujícím horníkům to před jednáním vlády řekl ministr průmyslu Mládek.

 • Co má společné voda a ragby?
  Zamyšlení, který není jen pro muže i když tak vypadá. Malé IRSKO (4,2 mil. obyvatel) porazilo v ragby FRANCII (62,8 mil. obyvatel) 24:9 a poté NOVÝ ZÉLAND (3,9 mil. obyvatel) doslova FRANCII deklasoval výsedkem (62:13) a poslal ji domů. Voda a ČR: Francie  x ČR (10 mil.obyvatel), ale dělení zisků z české vody 98:2 %. […]
 • Vláda dnes rozhodne o limitech
  Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes na výjezdním zasedání v Ústí nad Labem s největší pravděpodobností rozhodne o další těžbě uhlí v severních Čechách. Očekává se, že se ministři vysloví pro prolomení limitů na dole Bílina, kde těží Severočeské doly ze Skupiny ČEZ.
 • Kurzy měn: kurz eura, kurz dolaru a akciové indexy. Vyhodnocení pro týden 42, 2015

  Kurzy měn: kurz eura, kurz dolaru a akciové indexy. Vyhodnocení pro týden 42. 2015.
  Jak to dopadlo
  Libra si v minulém týdnu udržela své zisky, na rozdíl od eura, které své týdenní zisky vrátilo. Podobně na tom byl i australský dolar, který po výpadu nahoru a dolů skončil mírně pod pondělní otvírací cenou. NZD však posílil. Kanada po posílení opět oslabila a v tomto týdnu zůstala zhruba na svém. Zajímavé bylo posilování akciových trhů, nejprve na začátku týdne mírný výprodej a do konce týdne nastalo posilování. Akciové trhy se rozhodují, jestli budou brát na vědomí nerozhodnost FEDu ohledně zvyšování úrokových sazeb, nebo ne. Zatím to vypadá, že očekávají, že FED nebude ohledně sazeb nic dělat.
   
  Korelace v 42. týdnu
  EUR GBP AUD NZD CAD SP500 DAX FTSE
  0,43 0,36 -0,25 -0,29 0,17 0,62 -0,39 0,15
   


  Vysvětlivky:
  surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
  est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
  real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
   
  Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
  Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
   
  Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
   
  Důvody proč to tak není:
  Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
   
  Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
   
  Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015

   
  Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com

   
 • Užitečné tipy na zdravé rodinné finance
  Plánování rodinných financí je šancí, jak si splnit co nejvíce přání.
 • Jeremy McCarthy: Proč je dobré býti zticha
  Negativní emoce slouží soustředění, pozitivní zase podporují kreativitu. Východ nás zase může učit, jak si vzít čas jen pro sebe. Potřebujeme toto všechno, říká ředitel spa hotelů Mandarin Oriental a světový expert na wellness Jeremy McCarthy.
 • 6 tipů jak ušetřit prostřednictvím nízkonákladového marketingu
  Peněz na marketing není nikdy tolik, abychom řídili naši značku na jedničku. Pokud naše prostředky nestačí a dostali jsme se již na hranu našeho vyjednávání s vrcholovým managementem, můžeme si pomoci třeba marketingovým minimalismem. Přečtěte si základní tipy, jak můžete se svým rozpočtem zvýšit efektivitu prostřednitvím nízkonákladového marketingu. Guerilla marketing můžeme považovat za jakýsi underground […]
 • Gemius nabízí unikátní systém pro multikanálovou komunikaci se zákazníky
  Gemius zahájil spolupráci s firmou SalesManago a zavádí na český trh unikátní systém z oblasti automatického marketingu. Hlavní výhodou systému je to, že podrobně zná každý kontakt a dokáže s ním správně komunikovat, a to jak s jednotlivými zákazníky, tak se skupinami na základě segmentace. Systém mimo jiné umožňuje personalizovanou vícekanálovou komunikaci, s jeho pomocí […]
 • Plánuje se další zvýšení daňového zvýhodnění na děti

  Vládní návrh počítá s dalším zvýšením daňového zvýhodnění na děti. Bude-li návrh schválen, rodiče se dvěma a více dětmi si v příštím roce zase o něco finančně polepší. Zaměstnanci by měli mít vyšší již lednovou výplatu, kterou obdrží na svůj účet v únoru. Se zvýšením daňového zvýhodnění nečeká zaměstnance žádná administrativa navíc.

  V roce 2015 činí [...]

  Příspěvek Plánuje se další zvýšení daňového zvýhodnění na děti pochází z Rodinné finance

 • Podzimní kampaň Nutelly je doprovázená soutěží o vlastní etiketu
  Nutella navazuje na úspěšnou kampaň loňského roku, kdy spotřebitelé mohli pojmenovat svou oblíbenou pochoutku. Nyní společnost Ferrero přichází s novou aktivitou „A co řekne tvá nutella?“, díky níž mohou milovníci lahodné lískooříškové pomazánky získat jedinečné balení s originálním sdělením podle vlastního návrhu. Od října 2015 se v obchodech přímo na 350 g baleních nutella objeví […]
 • Ocenění Český Goodwill 2015 zná své vítěze
  Minulý týden proběhlo v Tereziánském sále Břevnovského kláštera již třetí slavnostní vyhlášení výsledků prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2015. Letošní ročník byl v mnoha ohledech rekordní. Rekord padl jak v počtu nominovaných společností, v účasti na samotném slavnostním galavečeru i v hodnotě cen pro oceněné, která letos překonala hranici 750.000 […] • Peter Udič, 2. 12. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz
  Peter Udič - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách
 • Pět grafů, které ukazují, jak Češi darují
  Dobrá zpráva: Češi už vědí, že být filantropem je lepší než být misantropem. A. že darovat je něco, co „se dělat má“.
 • Pět horkých akciových tipů pro rok 2016
  Akcie, které dokáží zhodnotit na dvojnásobek během jediného roku, by chtěl do portfolia každý. Server Motley Fool provedl průzkum mezi svými redaktory a zjišťoval, od kterých akcií v příštím roce čekají mimořádné zisky. Tak pevné nervy a hurá na trh!
 • Pět hvězdiček za nejlepší péči o naše blízké
  I když asi každý starší člověk touží žít v kruhu své rodiny, v prostředí, na které byl celý život zvyklý, zdaleka ne všem se toto přání splní. Náš ž ivotní styl se mění, lidé se stěhují za prací a vícegenerační rodiny jsou stále větší výjimkou.
 • Pět hvězdiček za nejlepší péči o naše blízké
  I když asi každý starší člověk touží žít v kruhu své rodiny, v prostředí, na které byl celý život zvyklý, zdaleka ne všem se toto přání splní. Náš ž ivotní styl se mění, lidé se stěhují za prací a vícegenerační rodiny jsou stále větší výjimkou.
 • Pětice bank obsluhuje 90 % trhu hypoték
  15.7.2013 - Trh hypoték se mění. Zostřené konkurenční prostředí a nízké úrokové sazby vyostřují vzájemnou konkurenci mezi bankami. Tržní podíl velkých bank meziročně klesl, nicméně i tak 4 z 5 hypoték v tuto chvíli končí v jedné z pěti velkých bank.
 • Petice na zachování norování - Agris.cz
  . níže podepsaní občané, souhlasíme se stávající právní úpravou umožňující norování pomocí loveckých psů, včetně zkoušek loveckých psů z norování. Požadujeme
 • Petice proti poplatkové politice bank v ČR | Bankovní poplatky
  Poplatky v bankovních ústavech v České republice už dlouhou dobu překračují únosnou míru a ve vztahu k příjmům obyvatel patří mezi nejvyšší na světě.
 • Pětileté fixace jsou nyní levnější o rekordních 3,1 %
  15.12.2014 - Úrokové sazby u pětiletých fixací jsou nyní na historickém minimu a rekordní je rovněž rozdíl oproti období před pěti lety. Dokládá do index nabídkových sazeb společnosti Golem finance, kdy u hypoték do 70 % LTV dostávají nyní klienti úrokovou sazbu o 3,08 % nižší než před pěti lety.
 • Pětimilionová pokuta pro Student Agency platí, rozhodl soud
  Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 5,154 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro autobusového dopravce Student Agency. Firma zneužila svého dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno. Soud rozsudek zveřejnil bez odůvodnění. Firma s výrokem nesouhlasí.Hitpardáda štítků