Plamínková: Praha problematickou smlouvu o vodě vypovědět nemůže

Hlavní město Praha nevypoví problematickou a údajně nevýhodnou smlouvu týkající se provozu vodovodních sítí. Radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STA/Trojkoalice) na dnešním zasedání zastupitelstva řekla, že výpověď není možná. "Budeme se snažit vyjednat změnu smlouvy tak, aby byla pro Prahu co nejvýhodnější," uvedla radní.


Zdroj: www.agris.cz
Témata: PRAHA, SMLOUVU, PROBLEMATICKOU, VODĚ, VYPOVĚDĚT NEMŮŽE, VYPOVĚDĚT, PRAHA PROBLEMATICKOU SMLOUVU, O VODĚ, NEMŮŽE, SMLOUVU O
 • Rozpočet se schodkem 70 mld. Kč. Je to hodně, nebo málo a kolik dluží jiní?
  Poslanci schválili v prvním čtení návrh státního rozpočtu na rok 2016. Ten počítá se schodkem 70 mld. Kč a nahlas ho kritizuje například bývalý ministr financí Kalousek. Premiér Sobotka naopak návrh ...
 • Roste počet nedobrovolných dražeb nemovitostí, drtivá většina probíhá elektronicky

  Po drobnějším poklesu počtu realizovaných nedobrovolných dražeb v roce 2014 sledujeme letos opět výrazný nárůst počtu dražeb i počtu zájemců. Většina prodávaných nemovitostí jsou byty a rodinné domy, počet komerčních nemovitostí či pozemků je v řádu procent. (Tisková zpráva EURODRAŽBY.CZ a.s.)

 • Je nepodpora rodinných farem českým specifikem?
  Skutečně důstojným zakončením série celkem osmi akcí, které uspořádala v rámci letošního Mezinárodního roku půdy Asociace soukromého zemědělství, byla ta poslední, konaná třetí říjnovou sobotu v Čelině na Příbramsku. Oproti všem předešlým měla několik specifik.
 • 10 států USA s největší produkcí biopotravin
  Spotřeba biopotravin v USA jde stále nahoru, Američané se stále více zajímají o kvalitu jídla, které kupují a jedí. Deset amerických států s největším podílem na produkci biopotravin se na celkové produkci biopotravin v USA podílí celými 78 procenty. Největším trhem pro bioprodukty z ekologických farem je Kalifornie.
 • Firmy s jedním vlastníkem poprvé v historii ČR převažují
  Pracuji ve společnosti, která se zabývá vyhledáváním vhodných kandidátů pro management firem (headhunting). Moje pozice je vyloženě řadová. Jen celé dny sedím u internetu a s pomocí portálu informaceofirmach.cz a databázové aplikace Cribis, která se na tom webu nachází, prověřuju lidi a firmy, ve kterých dotyční pracují/pracovali. Zejména jde o to, kde a kdy dotyčný fungoval, jak se dařilo firmám, ve kterých figuroval ve vedení, jestli dotyčný nemá nějaké závazky po splatnosti atd. Prostě vytvoření takového komplexního reportu k zvažovanému kandidátovi....
 • Houby rostou, ale jen někde. Kolem Prahy nenajdete nic
  Houbařská sezóna je díky příznivému počasí v plném proudu, houby se však dají nalézt pouze někde. Podle České mykologické společnosti hlásí houbaři větší nálezy především z Vysočiny a Novohradských hor, naopak v okolí hlavního města prý houby téměř nerostou.
 • Jak snížit ve firmě náklady na bezpečnostní služby?
  Průmyslové firmy dělají řadu zbytečných chyb při zabezpečení svých objektů a ochraně majetku
 • Nová obchodní a marketingová ředitelka společnosti ACREA CR
  Novou obchodní a marketingovou ředitelkou byla jmenována Aneta Živná Kavalierová, která doposud zastávala post vedoucí obchodního oddělení
 • Emirates Group zahajuje celopodnikovou transformační strategii
  Cílem nejnovější iniciativy Emirates Group je pomocí technologií, od online rezervací letenek až po administrativní podporu, vytvořit první společnost v odvětví orientovanou na cestovní zážitek zákazníků
 • Český start-up "Lidská Síla" roste
  Zařídit úklid domácnosti pěti kliky u počítače? Jistota, že dámy na úklid jsou schopné, školené a dobře zaplacené? Sympatičtí lidé, které jejich práce baví?

 • vydání 10/2015
 • Květináče jdou do světa
  Potřebujeme nový impulz, řekla si před pěti lety Lenka Novotná z Plastie. K výrobě květináčů, truhlíků i konví začala firma přistupovat po svém. A získala světově uznávané ocenění.
 • Sklad logistické společnosti Sumisho efektivněji řídí SappyWMS
  Pobočka společnosti Sumisho Global Logistics Europe na Borských polích v Plzni se stará o logistiku několika významných firem, jejím nejdůležitějším úkolem je však zajištění materiálových toků pro japonskou společnost Daikin. V první polovině letošního roku se společnost Sumisho rozhodla zkvalitnit řízení skladu a nakonec zvolila řešení SappyWMS od plzeňské společnosti Aimtec.
 • Hypotékám se opět otevírá prostor ke zlevnění
  22.10.2015 - V září banky obvykle spouštěly celou řadu kampaní, které měly za cíl zlepšit obchodní výsledky před koncem roku. Letos je to jinak. Klienti se hrnou do bank sami. Podle čerstvých dat Fincentrum Hypoindexu objem v září sjednaných hypoték činí bezmála 16 mld. Kč. Další rekord. Letos devátý v řadě.
 • Hypotékám se opět otevírá prostor ke zlevnění
  22.10.2015 - V září banky obvykle spouštěly celou řadu kampaní, které měly za cíl zlepšit obchodní výsledky před koncem roku. Letos je to jinak. Klienti se hrnou do bank sami. Podle čerstvých dat Fincentrum Hypoindexu objem v září sjednaných hypoték činí bezmála 16 mld. Kč. Další rekord. Letos devátý v řadě.
 • V Mostě dluží 18 lidí ze sta, ve Žďáru nad Sázavou jen čtyři
  Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v Registru fyzických osob Solus vzrostl poprvé od září 2014. K 30. září 2015 evidovalo sdružení ve svém negativním registru dluh po splatnosti u 8,12 % ...
 • Trh s biobavlnou rostl o 10 procent
  Jak vyplývá ze zprávy Organic Cotton Market Report, publikované každoročně organizací Textile Exchange, vzrostl vloni obchod s biobavlnou ve světě o 10 procent. Posledních několik let bylo pro ekologické pěstitele bavlny poměrně těžkých, jejich produkce klesala. Ovšem v sezóně od 2012/13 do 2013/14 se jejich prodeje zvedly o 10 procent, což je největší nárůst za poslední 4 roky.
 • Igor Záruba: Od zdi ke zdi
  Úspěšná letní sezóna letos zařídila, že se někdejší národní letecký přepravce ČSA dostal po dlouhých letech do zisku. Konkrétně na částku 374 milionů korun. Do výsledku se promítl i prodej dvou starých nepoužívaných boeingů, což byl asi poslední mimořádný příjem firmy. Nicméně tady dobré zprávy končí.
 • Zástupci lesnictví v Madridu: Lesů v Evropě přibývá. Je to příležitost pro další pracovní místa a využívání dřeva jako obnovitelné suroviny
  Na konferenci Forest Europe se v Madridu dohodli zástupci evropského lesnictví na několika důležitých dokumentech, které v příštích letech ovlivní hospodaření v evropských lesích. Například se shodli, že trendem je více využívat dřevo jako obnovitelnou surovinu a podporovat vznik nových pracovních míst v oboru.
 • Investujte v listopadu bez poplatků na RM-Systému s Fio bankou
  Fio banka připravila pro nové i stávající klienty investiční akci. Celý listopad jim umožní investovat zdarma na české burze RM-Systém. Kdo není klientem Fio banky může zdarma získat obchodní účet na ...




 • Pivovar Zubr narazí sudy speciální edice Granda z prvního chmele
  Pivovar Zubr uvádí na trh limitovanou edici piva Zubr Grand z prvního chmele. Jedná se o pivo s intenzivnější chmelovou hořkostí, které bylo uvařeno z prvního letošního načesaného chmele a zrálo v ležáckých sklepích 60 dní. Pivo bude představeno 27. října přímo zaměstnanci pivovaru ve vybraných restauracích.
 • Pivovar neuspěl ve sporu se státem kvůli špatné radě od úřadu
  Pivovar Nymburk neuspěl ve sporu se státem, od kterého žádal téměř 2,6 milionu korun jako náhradu údajné škody způsobené špatnou radou od celního úřadu. Stížnost pivovaru dnes zamítl Ústavní soud (ÚS). Nález zveřejnil na svém webu. Pivovar podle stížnosti dostal od celního úřadu nesprávný pokyn ohledně odečtu ztrát při stáčení piva do plechovek.
 • Pivovar InBev zvýšil nabídku na převzetí rivala SABMiller
  Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev zvýšila nabídku na převzetí konkurenta SABMiller na zhruba 68 miliard liber (2,5 bilionu Kč). Oznámila to dnes firma. Dodala, že SABMiller její předchozí dvě nabídky na převzetí odmítl. Podle vedení SABMilleru také nejnovější nabídka zaostává za skutečnou hodnotou podniku.
 • Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva Hubertus Kácov
  Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva letos Pivovar Hubertus z Kácova na Kutnohorsku. Minipivovarem roku se stal Pivovar Clock z Potštejna na Rychnovsku. V dalších kategoriích podle druhů piv uspěly zejména Rodinný pivovar Bernard a Klášterní pivovar Strahov. Výsledky ankety dnes zveřejnili pořadatelé v pivovaru Lindr v Mžanech na Hradecku.
 • Pivovar Břeclav chce letos zvýšit svůj výstav téměř o čtvrtinu
  Zámecký pivovar Břeclav chce letos zvýšit svůj výstav téměř o čtvrtinu. Vyrobí patrně bezmála 20.000 hektolitrů piva. Je to nejvyšší číslo od znovuobnovení výroby v roce 2013. ČTK to dnes řekl Jan Svoboda z vedení pivovaru. "Posilujeme pozice v regionu na úkor jiných pivovarů. Určitě nám pomohly limonády, s jejichž výrobou jsme letos začali, ale také celá letošní sezona s tím, jaká byla," uvedl Svoboda.
 • Petice na zachování norování - Agris.cz
  . níže podepsaní občané, souhlasíme se stávající právní úpravou umožňující norování pomocí loveckých psů, včetně zkoušek loveckých psů z norování. Požadujeme
 • Pěstební zásahy pomáhají smrkům odolat sněhu a větru
  Výzkum dlouhodobého efektu výchovy smrkových porostů v různém věku prokázal, že pěstební opatření mají příznivý vliv na odolnost stromů vůči sněhu (zejména v mladých porostech) a větru (v porostech od středního věku).
 • Personální jatka? Pravice se pustila do Jurečky kvůli řediteli Povodí Odry
  Pravicová opozice se ve Sněmovně pustila do ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) kvůli loňské výměně generálního ředitele Povodí Odry. Jurečka to zdůvodňoval špatnou komunikací, poslanci pravice ale mluvili v rámci dnešní interpelace Zbyňka Stanjury (ODS) o „personálních jatkách" a „příslušných stranických knížkách".
 • Pekárenská firma Penam aktuálně investuje 1,5 mld do modernizací
  Brněnská pekárenská společnost Penam, která patří do holdingu Andreje Babiše (ANO) Agrofert, v současnosti investuje 1,5 miliardy korun do tří velkých projektů v Česku. Díky nim se má péct pečivo pomocí nejmodernějších technologií.
 • Pečivo může být součástí zdravého životního stylu i redukčního...
  Pečivo je pro mnoho lidí nedílnou součástí jídelníčku. Obvykle. jej konzumujeme k snídani, a to v mnoha různých obměnách, ať už na sladko, nebo na slano. Je

 • Polovina Čechů vyhazuje jídlo, mnohem častěji potravinami plýtvají mladí lidé
  Celých 49 procent Čechů pravidelně vyhazuje jídlo, zjistil průzkum. Nejvíce jídlem plýtvají lidé do 29 let, naopak nejméně lidé z malých obcí. Nejčastěji v koši končí pečivo a hned za ním ovoce a zelenina. Pro polovinu Čechů je běžné vyhazovat jídlo. Nejčastějším důvodem je přitom pocit, že jsou potraviny zkažené
 • Policie: Moravským vinařům dělají na podzim problémy zloději
  Moravští vinaři musí být podle policie s příchodem času vinobraní opatrní, protože do vinohradů míří také zloději. Například na Břeclavsku evidují kriminalisté vždy na podzim zhruba tři větší krádeže hroznů z vinic. Letošní první se stala u Bořetic. Z trati Veselá ukradli zloději 400 kilogramů hroznů odrůdy rulandské bílé.
 • Pokud se pojistný fond před katastrofami vyčerpá, doplní jej stát
  Fond těžko pojistitelných rizik, který by měl od příštího roku finančně chránit zemědělce, kteří by kvůli suchu či povodním přišli o úrodu, bude v případě vyčerpání dotovat stát. ČTK to dnes sdělil mluvčí Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Vladimír Suchý.
 • Pokud nezaprší, přijdou problémy
  Málokdo zřejmě čekal, že ještě v polovině listopadu si budeme užívat babího léta s teplotami, které by slušely spíše začátku října. Podle profesora Miroslava Trnky z Mendelovy univerzity v Brně bychom si ale měli do budoucna na takové počasí zvyknout.
 • Podpora ekologickému zemědělství klesla prakticky sedmkrát
  Nastavení podmínek čerpání dotací z Programu rozvoje venkova v období 2015-2020 na ekologii nehledí. Zatímco vyspělý svět prosazuje ekologická řešení, a to nejen v zemědělství, v České republice jdeme zase opačným směrem. Podpory na inovace a investice ekologických zemědělců dostanou mnohem menší podporu než dříve.
 • Počty vylíhnutých českých hus se za desetiletí snížily o 20 pct
  Počty vylíhnutých hus v tuzemských chovech se za poslední desetiletí snížily o pětinu. Zatímco v roce 2005 to bylo zhruba 264.000 hus, loni se jich vylíhlo přes 212.000. Ukazují to data z Ústřední evidence drůbeže. Podle předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie Gabriely Dlouhé nebyli dříve chovatelé schopni konkurovat levným dovozům do ČR, nyní se podle ní zájem o domácí opeřence zvětšuje.
 • Počty přeštických prasat se v ČR zvyšují
  Počet přeštických černostrakatých prasat chovaných v Česku roste. Oproti roku 2013 přibylo prasnic v registrovaných chovech o šestinu na 358 kusů, řekla ČTK Eva Václavková z Výzkumného ústavu živočišné výroby. V roce 2011 bylo v ČR odchováno 134 prasniček.
 • Počet skotu i koní v Česku roste, zákon přikazuje poskytnout zvířatům optimální podmínky
  Chov hospodářských zvířat v České republice nabírá na významu. Roste počet dováženého i vyváženého živého skotu - v loňském roce se nejčastěji do Rakouska, Německa a Turecka vyvezlo více než 47 tisíc kusů krav, býků a telat. Vzrůstá i počet chovaných koňů na území České republiky, celkem je to téměř 34 tisíc kusů.
 • Počasí letos přeje červenému, podpoří ho kampaň
  Tragicky to vypadalo, dobře to, zdá se, skončí. Vinaři a vinohradníci v těchto dnech finišují sklizeň letošní úrody, a protože v září napršelo, srpnovými vedry seschlé bobule se aspoň částečně „nalily". Sklizeň tak zřejmě nebude tak podprůměrná, jak hrozilo, a naopak hrozny budou vyzrálejší.
 • Plzeňská potravinová banka rozdává potraviny asi 3000 příjemců
  Základní potraviny přibližně třem až třem a půl tisícům potřebných lidí distribuuje přes sociální a charitní organizace Potravinová banka v Plzeňském kraji. Založilo ji loni deset organizací, především charit, které jídlo podle potřeby rozdávají svým klientům - lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni, seniorům či rodinám žijícím v chudobě, řekl ČTK ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

Hitpardáda štítků