Plzeň otevírá inkubátor pro kreativce

Plzeň 2015 otevírá přihlášky do prvního inkubátoru v ČR zaměřeného čistě na podporu podnikání v kreativních odvětvích.


Zdroj: strategie.e15.cz
Témata: INKUBÃ, , PLZEÅ, NEBO, KREATIVNÃ, OTEVÃ, GRAFICKÃ, ODVÄ, NEÅ, KREATIVCE
 • Economia má nového ředitele produktů, ze Seznamu přichází Ladislav Veselý
  Nový ředitel divize Product management bude mít na starosti digitální rozvoj mediálního domu Economia...
 • I české firmy už řeší firemní kulturu
  Tuzemské firmy začínají v oblasti budování a dodržování firemní kultury dohánět zahraniční společnosti. Za nejdůležitější aspekty přitom považují kulturu pracovního prostředí, styl oblékání a způsob ...
 • Analytik/-čka finančního/věcného pokroku fondů EU
  Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor řízení a koordinace fondů EU, vyhlašuje v souladu s ustanovením § 178 odst. 1 písm. c) zákona č. 234/2014 Sb. o státní službě výběrové řízení na pozici: analytik/-čka finančního/věcného pokroku fondů EU, a to na dobu určitou v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
 • Analytik/-čka finančního/věcného pokroku fondů EU
  Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor řízení a koordinace fondů EU, vyhlašuje v souladu s ustanovením § 178 odst. 1 písm. c) zákona č. 234/2014 Sb. o státní službě výběrové řízení na pozici: analytik/-čka finančního/věcného pokroku fondů EU, a to na dobu určitou v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
 • Zdeněk Pečený: Britská cesta
  David Cameron na to jde od lesa. Zatímco levicová opozice si za předsedu zvolila trockistu Jeremyho Corbyna, který se kamarádí s teroristy z IRA či Hizbaláhu, a tím se sama odrovnala na generaci dopředu, premiér vyrazil do Libanonu a tamních uprchlických táborů. Proč? Chce tam přežívajícím uprchlíkům nabídnout nový život na britských ostrovech.
 • Prosincový příspěvek 600 korun pro důchodce je ohrožen

  Důchodci se nemusí dočkat prosincového příspěvku ve výši 600 korun. Pravice v úterý vládní návrh v prvním čtení zamítla. Nyní jej bude posuzovat sociální výbor, který má na projednání jeden měsíc. Návrh by tak nemusel být schválen včas.

 • Prosincový příspěvek 600 korun pro důchodce je ohrožen

  Důchodci se nemusí dočkat prosincového příspěvku ve výši 600 korun. Pravice v úterý vládní návrh v prvním čtení zamítla. Nyní jej bude posuzovat sociální výbor, který má na projednání jeden měsíc. Návrh by tak nemusel být schválen včas.

 • Nedostatek spánku zvyšuje riziko nachlazení, varují vědci
  Riziko nachlazení se při nedostatku spánku zvyšuje až čtyřikrát. Výzkumu se zúčastnilo 164 lidí. Nejsnáze podlehli nachlazení ti, kteří spali méně než 6 hodin.
 • Nikdo už nepozná, že si jdete pro slevu. Slevomat ruší papírové vouchery
  Největší český slevový portál už po svých zákaznících nevyžaduje papírové vouchery. Nově se mohou prokázat v restauraci nebo na dovolené QR kódem, SMS nebo jen vypsaným kódem. Slibuje si od toho, že se zákazníci budou moci cítit komfortněji a nikdo nepozná, že si jdou pro slevu.
 • Raiffeisenbank zaměřuje kampaň na studenty
  Raiffeisenbank částečně změnila seriózní image, aby zaujala studenty. Na kampaní se podílejí agentury McCann Prague a AMI Communications.

 • ČTÚ zahájil řízení proti společnosti O2 Czech Republic
  Český telekomunikační úřad zahájil řízení proti společnosti O2 Czech Republic za automatické obnovování datových balíčků v okamžiku, kdy zákazník vyčerpal počáteční objem dat.
 • Inflace v USA i eurozóně je poblíž bodu mrazu
  V průběhu včerejšího obchodování euro vůči dolaru ztratilo zhruba 0,3 % (na 1,13 USD/EUR). Kurz se dal do pohybu především po zveřejnění dat ze Spojených států, od kterých si trh sliboval, že napoví, zda americká centrální banka tento týden zvýší úrokové sazby či nikoli.
 • Šéf Bundesbanky: Přistěhovalci jsou šance k ekonomickému růstu
  Přistěhovalci představují pro Německo šanci k dalšímu hospodářskému rozvoji. Německá populace totiž stárne a země nedokáže bez imigrace dlouhodobě udržet svou hospodářskou výkonnost. V rozhovoru, který dnes přinesl deník Süddeutsche Zeitung, to řekl šéf německé centrální banky Bundesbank Jens Weidmann. 
 • Výroba aut do srpna stoupla o čtyři procenta na 850.172 vozů
  Praha - Výroba osobních aut v Česku od ledna do srpna vzrostla o čtyři procenta na 850.172 vozů. Tempo růstu ale proti začátku roku mírně zpomalilo, když od ledna do července výroba meziročně...
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Hlavní americké indexy si ve včerejší obchodní seanci připsaly tučné zisky a ukončily den téměř na svých maximech. V centru pozornosti investorů je v současnosti Fed a jeho rozhodnutí o zvýšení či nezvýšení sazeb ve čtvrtek. Turbulence na trhu v srpnu, ne moc přesvědčivé maloobchodní tržby a špatný newyorský výrobní index přesvědčily investory, že Fed odloží rozhodnutí o zvýšení sazeb, a tak na trh dorazila nákupní nálada. Americký dolar posílil vůči euru, zlato ztratilo (-0,3 %, 1 105,4 USD/unce), ropa WTI přidala +1,3 % (44,6 USD/b). Akcie Sun Edison +6,1 % (11,3 USD) po zvýšeném doporučení a cílové ceně 18 USD. 

  Makro

  • Maloobchodní tržby v srpnu m/m rostou o 0,2 %, oček. 0,3 %, předchozí měsíc po revizi 0,7 %.
  • Index Empire State Manufacturing v září je -14,67 b. při očekávání -0,5 b
  • Průmyslová výroba v srpnu meziměsíčně klesla o 0,4 %, oček. -0,2 % 

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 599,85

  +1,40%

  S&P 500

  1 978,09

  +1,28%

  NASDAQ

  4 860,52

  +1,14%

   

  Sektory:

  Energie

  +0,97%

  Finance

  +1,17%

  Technologie

  +1,19%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1267

  -0,44%

  Zlato

  1 105,09

  -0,36%

  Brent ropa – future

  46,63

  +0,56%

  WTI ropa – future

  44,64

  +1,45%

   

 • V Erpet Golf Centru Smíchov se již podruhé setkají stovky sportovních nadšenců LES MILLS(R) programů
  Praha 16. září (PROTEXT) - 19. září 2015 se v Erpet Golf Centru Smíchov setkají již podruhé stovky sportovních nadšenců LES MILLS(R) programů. Cviky a hudba se mění každé tři měsíce. V Praze se předcvičují např. v Holmes Place, Fitness Kotva, World Class nebo Factory Pro....
 • Slabou korunu budeme držet ještě dlouho, připouští Rusnok
  Pravděpodobný budoucí guvernér ČNB Jiří Rusnok zřejmě nepotěší prezidenta Miloše Zemana, který je odpůrcem současných měnových intervencí.
 • Jahn: Česko letos překoná loňský výrobní rekord 1,24 milionu aut
  Frankfurt nad Mohanem - Česko letos směřuje ve výrobě aut k dalšímu rekordu. Letošní produkce překoná loňských 1,24 milionu vyrobených osobních vozů. V rozhovoru s ČTK to na frankfurtském...
 • Logistické firmy řeší nedostatek brigádníků přesčasy, či prací načerno
  V oboru logistiky a spedice je nejenom nedostatek řidičů, ale také brigádníků. Firmy řeší tuto situaci nejčastěji formou přesčasových hodin, což je velmi nákladné. Brigádníků je nedostatek především kvůli chybně nastavenému sociálnímu systému, který nedovoluje lidem na Úřadu práce si legálně přivydělat. Trendem je tak i práce načerno.
 • Šéf Bundesbank: Přistěhovalci jsou šance k ekonomickému růstu
  Berlín - Přistěhovalci představují pro Německo šanci k dalšímu hospodářskému rozvoji. Německá populace totiž stárne a země nedokáže bez imigrace dlouhodobě udržet svou hospodářskou...


 • Plzeň opraví příští rok tramvajovou trať na Lochotín za 90 mil.Kč
  Plzeň - Plzeň opraví příští rok poslední úsek tramvajové trati na Karlovarské třídě na největší sídliště Lochotín, kterým vede nejvytíženější linka číslo 4. Radnice vypíše koncem listopadu veřejnou soutěž, kterou dnes schválili zastupitelé. Cena zakázky podle projektu je 90 milionů korun bez DPH. Předpokládá se, že trh cenu trochu stlačí, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).
 • Plzeň modernizovala kliniku anestezie
   Modernizované a rozšířené prostory s větším pohodlím pro pacienty i pro personál získala Klinika anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) v lochotínském areálu Fakultní nemocnice Plzeň.
 • Plzeň - informace, rady a zábava
  Veřejnoprávní médium s celoplošnými, speciálními a regionálními stanicemi. Vysílání. do zahraničí v šesti jazycích. K. nabídka hudebních pořadů.
 • Plzeňanům zůstane další čtyři roky stejná cena vodného i stočného
  Plzeň - Plzeňanům zůstane další čtyři roky stejná cena vodného i stočného. Může se zvýšit maximálně o inflaci. Současné vedení města to chápe jak svoji prioritu a vyplývá to...
 • Plyn zlevňuje. Kolik v roce 2016 ušetří domácnosti?
  Zemním plynem vytápí asi 1,5 milionů domácností. Využívají ho ale i lidé v panelových bytech, kteří na plynu vaří. Způsob využití zemního plynu a roční spotřeba rozhodnou v příštím...
 • Plyn v USA předbíhá uhlí nejen ve spotřebě, ale nyní i v emisích

  Emise CO2 v energetice produkované při využívání zemního plynu jsou nyní dle predikce EIA poprvé od roku 1972 vyšší než emise produkované uhlím. Důvodem je stále zvyšující se rozdíl mezi množstvím využívaného uhlí a plynu, který je způsoben propadem cen zemního plynu. Využívání energetického potenciálu zemního plynu se ve Spojených státech amerických výrazně rozšířilo především

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plyn v čínském dole zabil 12 horníků
  Nejméně 12 horníků přišlo o život při úniku plynu v uhelném dole na severovýchodě Číny.
 • Plyn - srovnání cen - Porovnej24.cz, dříve Sfinance.cz
  Srovnání cen plynu. Zadejte. údaje a porovnejte nabídky dodavatelů plynových dodavatelů.
 • Plyn se loni ve výrobě energie v USA téměř vyrovnal uhlí...
  Zemní plyn loni ve výrobě elektrické energie ve Spojených státech téměř dostihl uhlí. Ve. druhé polovině roku už americké elektrárny ...
 • Plyn se loni ve výrobě energie v USA téměř vyrovnal uhlí
  Zemní plyn loni ve výrobě elektrické energie ve Spojených státech téměř dostihl uhlí. Ve druhé polovině roku už americké elektrárny vyráběly s pomocí plynu více energie než s pomocí uhlí. Vyplývá to z dnešních údajů vládního Úřadu pro energetické informace (EIA).

 • Plzeň se s městem kultury rozloučí nejdelším fotoalbem na světě
  Plzeň se letos v prosinci rozloučí s celoročním projektem Evropského hlavního města kultury (EHMK) pokusem o vytvoření nejdelšího fotoalba na světě.
 • Plzeňská potravinová banka rozdává potraviny asi 3000 příjemců
  Základní potraviny přibližně třem až třem a půl tisícům potřebných lidí distribuuje přes sociální a charitní organizace Potravinová banka v Plzeňském kraji. Založilo ji loni deset organizací, především charit, které jídlo podle potřeby rozdávají svým klientům - lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni, seniorům či rodinám žijícím v chudobě, řekl ČTK ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.
 • Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

  Plzeňská teplárenská dnes odstoupila od smlouvy s generálním dodavatelem spalovny komunálního odpadu, firmou ČKD Praha DIZ. Téměř hotovou stavbu za 2,1 miliardy korun dokončí a zprovozní vlastními silami se subdodavateli ČKD. Důvodem je to, že pražské strojírny mají vůči svým dodavatelům závazky po splatnosti a dále to, že se ČKD Praha DIZ dostalo do platební

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská plánuje investice za stamiliony, možná až 2 mld. Kč

  Plzeňská teplárenská bude muset do roku 2023 investovat stovky milionů až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku. Důvodem je zastaralá technologie a výrazně zpřísněné emisní limity, které budou platit v EU od roku 2023. Strategii dalšího fungování na deset až 15 let předloží firma březnovému zastupitelstvu města. ČTK to

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská teplo nezdraží
  Plzeňská teplárenská, která je největším výrobcem tepla na západě Čech, v příštím roce zachová letošní ceny tepla. Umožní to především dobré hospodářské výsledky společnosti za letošní rok a úspěšné vyjednání cen pro nákup uhlí v roce 2016.
 • Plzeňské centrum Techmania zve v nové expozici pod hladinu moře
  Pod hladinu moře či oceánu zve návštěvníky v nové expozici plzeňská Techmania Science Center. Na výstavě, zapůjčené z podobného vědeckého centra AHHAA v Estonsku, zažijí návštěvníci například pocit pasažéra v potápějící se lodi, děti i dospělí si mohou na jednotlivých exponátech vyrobit například vlnobití, bubliny ve vodě či vodní vír.
 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky milionů

  Doosan Škoda Power dodá do Jordánska turbosoustrojí za stovky milionů korun. Zařízení o výkonu 183 megawattů půjde do paroplynové elektrárny Hussein Thermal Power Station, nazývané také Zarqa, řekla ČTK Margit Petříčková z plzeňských strojíren. „Rozvoj elektrárny, která se nachází nedaleko hlavního města království Ammán, vytvořil příležitost pro další náš úspěšný projekt na jordánském trhu,“ uvedla.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňský Doosan míří na trhy jihovýchodní Asie. Na Jávě získal zakázku za stovky milionů korun
  Společnost Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii turbosoustrojí pro paroplynovou elektrárnu. Cena investice se pohybuje ve stovkách milionů korun. Plzeňský Doosan loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více.
 • Plzeňský kraj a Sverdlovská oblast podepíší dohodu o spolupráci
  Sverdlovskou oblast poprvé po 25 letech navštívila oficiální delegace Plzeňského kraje. Zástupci obou regionů připravují uzavření dohody o spolupráci. Hejtman V. Šlajz: I přes veškeré sankce proti Rusku bude spolupráce pokračovat v hospodářské oblasti

 • Platforma Hledá se obchod vytipovala už přes osm desítek vhodných lokalit
  Platforma Hledá se obchod, kterou na jaře spustila ČSOB ve snaze párovat požadavky veřejnosti a malé a střední podnikatele, vyhodnotila přes osm desítek nejzajímavějších tipů na umístění obchodů či služeb tam, kde je lidé chtějí. Tyto lokality zatím nabídla vybraným čtyřem stovkám podnikatelů z řad klientů banky.
 • Planning tým Ogilvy posílil Piňos
  V Ogilvy bude za klienty jako IBM nebo T-Mobile zodpovídat Eduard Piňos, který v agentuře zaujal pozici strategic plannera.
 • PKF – Prague Philharmonia bude spolupracovat s Relative PR & Consultancy
  Komunikaci hudebního tělesa PKF – Prague Philharmonia přebírá agentura Relative PR & Consultancy. Jejím úkolem bude mediálně profilovat samotný orchestr i nového nastupujícího hudebního ředitele a šéfdirigenta Emmanuela Villauma.
 • Pitevna Tomáše Belka: Nic moc natočená limonáda
  Tvůrcům reklamy na Top Topic není co závidět. Pláž jak někde u Mácháče, dvě slečny a dva mladíci si kopou s fotbalovým míčem, prodavač limonád je veselý chlapík, který rozpráví ve fotbalově-limonádovém žargonu.
 • Pitevna Pavla Sobka: Pivní hypnóza a vlasy paní sládkové
  Že se kolem piva dá vystavět zajímavý příběh, ukazuje nejlépe Hrabalův román Postřižiny. V naší zemi snad není nikdo, kdo by nebyl schopen citovat řadu okřídlených výroků strýce Pepina, paní Sládkové a dalších nesmrtelných postav.
 • Petr Václavek: Reklama je věc intuice
  Reklama je stejně vyčerpaná jako kultura sama, řekl před třemi lety Petr Václavek. Přesto se pak vydal za reklamním živobytím až do horkého Kuvajtu a od příštího roku chce řídit vlastní agenturu, kde se obklopí lidmi, kteří jsou schopnější než on sám.
 • Peter Duhan: Poslední rozhovor
  „Budeme klást zasvěcené otázky, nabídneme informace v patřičných kontextech a přimějeme politiky zaujmout jasná stanoviska.“ To sliboval generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan v rozhovoru pro říjnové číslo měsíčníku Strategie jen pár dnů předtím, než rezignoval.
 • Peter Duhan: Poslední rozhovor
  „Budeme klást zasvěcené otázky.
 • Penta koupila vydavatelství Tablet Media
  Investiční skupina Penta převzala tabletové vydavatelství Tablet Media, které založil někdejší ředitel Economie či Lidových novin Michal Klíma. Na konferenci Czech Internet Forum 2015 to řekl Miroslav Motejlek, provozovatel serveru Motejlek.com. Informaci potvrdil mluvčí Penty Ivo Mravinac a následně také vydavatelství. Jako nový vlastník v obchodním rejstříku figuruje společnost Angaur ze skupiny Penta Investments.
 • Pat a Mat v reklamě fungují spolehlivě
  Generální ředitel České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát vysvětlil Strategii, proč je v pojišťovnictví lepší vyhnout se sociálním sítím a komunikovat napřímo.


Hitpardáda štítků