Plzeňská potravinová banka rozdává potraviny asi 3000 příjemců

Základní potraviny přibližně třem až třem a půl tisícům potřebných lidí distribuuje přes sociální a charitní organizace Potravinová banka v Plzeňském kraji. Založilo ji loni deset organizací, především charit, které jídlo podle potřeby rozdávají svým klientům - lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni, seniorům či rodinám žijícím v chudobě, řekl ČTK ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.


Zdroj: www.agris.cz
Témata: LODR, ŘEKL ČTK, JI, JSOU, ŘEKL, KRAJI, BANKY, ALE, JE TO
 • Burzovní kalendář (23. 11. - 27. 11. 2015)
  Zkrácený obchodní týden v USA, zpřesněné údaje o HDP, předběžné indexy nákupních manažerů a závěr výsledkové sezóny na burze v Praze, který obstarají VIG a Pegas Nonwovens. Na to vše se mohou investoři těšit, nejen oni ale mohou reagovat i na vážnější témata v čele s teroristickými útoky.
 • Tanečnice Čechová: Namísto krásy křehkého baletu jsme šli do temnoty
  Osvobodila se od klasického baletu a začala s taneční revoltou, kterou si získala Ameriku. Své inscenace si vymýšlí, režíruje a také v nich vystupuje. A k tomu řídí program Českého centra v New Yorku.
 • Důl ČSA na Mostecku musí těžař po konci dobývání zlikvidovat
  Důl Československé armády na Mostecku musí těžař po zastavení provozu zlikvidovat, provést sanaci a rekultivaci. ČTK to řekl mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. Dobývání uhlí v dole ČSA skončí kolem roku 2022, vláda neprolomila limity. Surovina za nimi zůstane, návrh na odpis zásob zatím nikdo nepodal.
 • Odešel podnikat do Silicon Valley. Není horšího financování než jít na burzu, říká šéf firmy GoodData Roman Staněk
  Úspěšný podnikatel Roman Staněk odešel za svým americkým snem do Silicon Valley. V současnosti ho zaměstnává budování již třetího úspěšného podniku GoodData zaměřeného na cloud. Na burzu se přesto nehrne, neboť IPO považuje za nejhorší způsob financování firmy. V rozhovoru pro týdeník Ekonom Staněk také poukazuje na zhoršující se stav českého školství.
 • Není horšího financování než jít na burzu, říká muž ze Silicon Valley a šéf firmy GoodData Roman Staněk
  Úspěšný podnikatel Roman Staněk odešel za svým americkým snem do Silicon Valley. V současnosti ho zaměstnává budování již třetího úspěšného podniku GoodData zaměřeného na cloud. Na burzu se přesto nehrne, neboť IPO považuje za nejhorší způsob financování firmy. V rozhovoru pro týdeník Ekonom Staněk také poukazuje na zhoršující se stav českého školství.
 • Vláda vzdala spravedlivé důchody, ženy budou dál dostávat méně
  Návrh, za který si vláda Bohuslava Sobotky vysloužila pochvaly od expertů i opozice, byl uložen k ledu. Tuzemské penzistky pobírají v průměru o pětinu nižší důchody než penzisté. Podle návrhu by se manželé po dobu trvání manželství dělili rovným dílem o vyměřovací základ, tedy souhrn příjmů, které společně získali za dobu své práce a z nichž odvedli daně.
 • Kellnerovy laboratoře Sotio jdou po Pekingu také do Šanghaje. Budou vyvíjet lék na rakovinu plic
  Firma Sotio, která patří do Kellnerova impéria PPF, oznámila další expanzi v Číně. Společnost, vyvíjející přípravky proti rakovině, uzavřela dohodu s nemocnicí Shanghai Chest Hospital. Spolu s ní bude Sotio vyvíjet lék na rakovinu plic, která je v Číně nejrozšířenější.
 • Čína nabízí zemím jihovýchodní Asie půjčky za 10 miliard USD
  Čína nabízí zemím jihovýchodní Asie půjčky na infrastrukturní projekty v celkové výši deset miliard dolarů. Méně rozvinutým zemím ze Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) také příští rok poskytne finanční pomoc v objemu 3,6 miliardy jüanů. Na summitu ASEAN to v neděli uvedl náměstek čínského ministra zahraničí Liou Čen-min.
 • Gundlach (DoubleLine): Než Fed zvýší sazby, měl by se dobře podívat na tento graf
  Americká centrální banka podle analytiků i investorů zřejmě již v prosinci přistoupí poprvé od finanční krize ke zvýšení úrokových sazeb. Jeffrey Gundlach ze společnosti DoubleLine ale tento týden investorům ukázal graf, který podle něj svědčí o tom, že brzké zvýšení sazeb nemusí skončit dobře.
 • Belgie znovuobjevuje pivo: Minipivovary mají žně a vysmívají se Anheuseru
  Popularita minipivovarů v Belgii roste a věří si natolik, že se dokonce vysmívají i největšímu světovému koncernu Anheuser-Busch InBev. Belgická piva, ať už světlá, bílá, jantarová, tmavá, s ovocem, silná, lehká či trapistická, mají nekonečně mnoho chutí. "Lidé se dnes čím dál více zajímají o to, co jedí a pijí a zaměřují se na lokální potraviny. Tato tendence se projevuje v Evropě i ve Spojených státech."
 • Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

  Plzeňská teplárenská dnes odstoupila od smlouvy s generálním dodavatelem spalovny komunálního odpadu, firmou ČKD Praha DIZ. Téměř hotovou stavbu za 2,1 miliardy korun dokončí a zprovozní vlastními silami se subdodavateli ČKD. Důvodem je to, že pražské strojírny mají vůči svým dodavatelům závazky po splatnosti a dále to, že se ČKD Praha DIZ dostalo do platební

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská plánuje investice za stamiliony, možná až 2 mld. Kč

  Plzeňská teplárenská bude muset do roku 2023 investovat stovky milionů až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku. Důvodem je zastaralá technologie a výrazně zpřísněné emisní limity, které budou platit v EU od roku 2023. Strategii dalšího fungování na deset až 15 let předloží firma březnovému zastupitelstvu města. ČTK to

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská teplo nezdraží
  Plzeňská teplárenská, která je největším výrobcem tepla na západě Čech, v příštím roce zachová letošní ceny tepla. Umožní to především dobré hospodářské výsledky společnosti za letošní rok a úspěšné vyjednání cen pro nákup uhlí v roce 2016.
 • Plzeňské centrum Techmania zve v nové expozici pod hladinu moře
  Pod hladinu moře či oceánu zve návštěvníky v nové expozici plzeňská Techmania Science Center. Na výstavě, zapůjčené z podobného vědeckého centra AHHAA v Estonsku, zažijí návštěvníci například pocit pasažéra v potápějící se lodi, děti i dospělí si mohou na jednotlivých exponátech vyrobit například vlnobití, bubliny ve vodě či vodní vír.
 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky milionů

  Doosan Škoda Power dodá do Jordánska turbosoustrojí za stovky milionů korun. Zařízení o výkonu 183 megawattů půjde do paroplynové elektrárny Hussein Thermal Power Station, nazývané také Zarqa, řekla ČTK Margit Petříčková z plzeňských strojíren. „Rozvoj elektrárny, která se nachází nedaleko hlavního města království Ammán, vytvořil příležitost pro další náš úspěšný projekt na jordánském trhu,“ uvedla.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňský Doosan míří na trhy jihovýchodní Asie. Na Jávě získal zakázku za stovky milionů korun
  Společnost Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii turbosoustrojí pro paroplynovou elektrárnu. Cena investice se pohybuje ve stovkách milionů korun. Plzeňský Doosan loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více.
 • Plzeňský kraj a Sverdlovská oblast podepíší dohodu o spolupráci
  Sverdlovskou oblast poprvé po 25 letech navštívila oficiální delegace Plzeňského kraje. Zástupci obou regionů připravují uzavření dohody o spolupráci. Hejtman V. Šlajz: I přes veškeré sankce proti Rusku bude spolupráce pokračovat v hospodářské oblasti
 • Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest dnes zavítala do Plzeňského kraje. Na setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí převažovalo téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací.
 • Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest dnes zavítala do Plzeňského kraje. Na setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí převažovalo téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací.

 • Plamínková: Praha problematickou smlouvu o vodě vypovědět nemůže
  Hlavní město Praha nevypoví problematickou a údajně nevýhodnou smlouvu týkající se provozu vodovodních sítí. Radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STA/Trojkoalice) na dnešním zasedání zastupitelstva řekla, že výpověď není možná. "Budeme se snažit vyjednat změnu smlouvy tak, aby byla pro Prahu co nejvýhodnější," uvedla radní.
 • Pivovar Zubr narazí sudy speciální edice Granda z prvního chmele
  Pivovar Zubr uvádí na trh limitovanou edici piva Zubr Grand z prvního chmele. Jedná se o pivo s intenzivnější chmelovou hořkostí, které bylo uvařeno z prvního letošního načesaného chmele a zrálo v ležáckých sklepích 60 dní. Pivo bude představeno 27. října přímo zaměstnanci pivovaru ve vybraných restauracích.
 • Pivovar neuspěl ve sporu se státem kvůli špatné radě od úřadu
  Pivovar Nymburk neuspěl ve sporu se státem, od kterého žádal téměř 2,6 milionu korun jako náhradu údajné škody způsobené špatnou radou od celního úřadu. Stížnost pivovaru dnes zamítl Ústavní soud (ÚS). Nález zveřejnil na svém webu. Pivovar podle stížnosti dostal od celního úřadu nesprávný pokyn ohledně odečtu ztrát při stáčení piva do plechovek.
 • Pivovar InBev zvýšil nabídku na převzetí rivala SABMiller
  Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev zvýšila nabídku na převzetí konkurenta SABMiller na zhruba 68 miliard liber (2,5 bilionu Kč). Oznámila to dnes firma. Dodala, že SABMiller její předchozí dvě nabídky na převzetí odmítl. Podle vedení SABMilleru také nejnovější nabídka zaostává za skutečnou hodnotou podniku.
 • Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva Hubertus Kácov
  Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva letos Pivovar Hubertus z Kácova na Kutnohorsku. Minipivovarem roku se stal Pivovar Clock z Potštejna na Rychnovsku. V dalších kategoriích podle druhů piv uspěly zejména Rodinný pivovar Bernard a Klášterní pivovar Strahov. Výsledky ankety dnes zveřejnili pořadatelé v pivovaru Lindr v Mžanech na Hradecku.
 • Pivovar Břeclav chce letos zvýšit svůj výstav téměř o čtvrtinu
  Zámecký pivovar Břeclav chce letos zvýšit svůj výstav téměř o čtvrtinu. Vyrobí patrně bezmála 20.000 hektolitrů piva. Je to nejvyšší číslo od znovuobnovení výroby v roce 2013. ČTK to dnes řekl Jan Svoboda z vedení pivovaru. "Posilujeme pozice v regionu na úkor jiných pivovarů. Určitě nám pomohly limonády, s jejichž výrobou jsme letos začali, ale také celá letošní sezona s tím, jaká byla," uvedl Svoboda.
 • Petice na zachování norování - Agris.cz
  . níže podepsaní občané, souhlasíme se stávající právní úpravou umožňující norování pomocí loveckých psů, včetně zkoušek loveckých psů z norování. Požadujeme
 • Pěstební zásahy pomáhají smrkům odolat sněhu a větru
  Výzkum dlouhodobého efektu výchovy smrkových porostů v různém věku prokázal, že pěstební opatření mají příznivý vliv na odolnost stromů vůči sněhu (zejména v mladých porostech) a větru (v porostech od středního věku).
 • Personální jatka? Pravice se pustila do Jurečky kvůli řediteli Povodí Odry
  Pravicová opozice se ve Sněmovně pustila do ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) kvůli loňské výměně generálního ředitele Povodí Odry. Jurečka to zdůvodňoval špatnou komunikací, poslanci pravice ale mluvili v rámci dnešní interpelace Zbyňka Stanjury (ODS) o „personálních jatkách" a „příslušných stranických knížkách".
 • Pekárenská firma Penam aktuálně investuje 1,5 mld do modernizací
  Brněnská pekárenská společnost Penam, která patří do holdingu Andreje Babiše (ANO) Agrofert, v současnosti investuje 1,5 miliardy korun do tří velkých projektů v Česku. Díky nim se má péct pečivo pomocí nejmodernějších technologií.

 • Polský šmejd? Závadné maso pochází hlavně z Česka
  Před konzumací masných výrobků varuje nejen Světová zdravotnická organizace, která je nedávno zařadila na seznam prokázaných karcinogenů. Jako nebezpečné či falšované pranýřuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) konkrétní salámy, klobásy, párky či opracovaná masa. Rizikové jsou zejména výrobky od tuzemských masokombinátů a uzenářů, vyplývá ze záznamů portálu Potraviny na pranýři.
 • Polovina Čechů vyhazuje jídlo, mnohem častěji potravinami plýtvají mladí lidé
  Celých 49 procent Čechů pravidelně vyhazuje jídlo, zjistil průzkum. Nejvíce jídlem plýtvají lidé do 29 let, naopak nejméně lidé z malých obcí. Nejčastěji v koši končí pečivo a hned za ním ovoce a zelenina. Pro polovinu Čechů je běžné vyhazovat jídlo. Nejčastějším důvodem je přitom pocit, že jsou potraviny zkažené
 • Policie: Moravským vinařům dělají na podzim problémy zloději
  Moravští vinaři musí být podle policie s příchodem času vinobraní opatrní, protože do vinohradů míří také zloději. Například na Břeclavsku evidují kriminalisté vždy na podzim zhruba tři větší krádeže hroznů z vinic. Letošní první se stala u Bořetic. Z trati Veselá ukradli zloději 400 kilogramů hroznů odrůdy rulandské bílé.
 • Pokud se pojistný fond před katastrofami vyčerpá, doplní jej stát
  Fond těžko pojistitelných rizik, který by měl od příštího roku finančně chránit zemědělce, kteří by kvůli suchu či povodním přišli o úrodu, bude v případě vyčerpání dotovat stát. ČTK to dnes sdělil mluvčí Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Vladimír Suchý.
 • Pokud nezaprší, přijdou problémy
  Málokdo zřejmě čekal, že ještě v polovině listopadu si budeme užívat babího léta s teplotami, které by slušely spíše začátku října. Podle profesora Miroslava Trnky z Mendelovy univerzity v Brně bychom si ale měli do budoucna na takové počasí zvyknout.
 • Podpora ekologickému zemědělství klesla prakticky sedmkrát
  Nastavení podmínek čerpání dotací z Programu rozvoje venkova v období 2015-2020 na ekologii nehledí. Zatímco vyspělý svět prosazuje ekologická řešení, a to nejen v zemědělství, v České republice jdeme zase opačným směrem. Podpory na inovace a investice ekologických zemědělců dostanou mnohem menší podporu než dříve.
 • Počty vylíhnutých českých hus se za desetiletí snížily o 20 pct
  Počty vylíhnutých hus v tuzemských chovech se za poslední desetiletí snížily o pětinu. Zatímco v roce 2005 to bylo zhruba 264.000 hus, loni se jich vylíhlo přes 212.000. Ukazují to data z Ústřední evidence drůbeže. Podle předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie Gabriely Dlouhé nebyli dříve chovatelé schopni konkurovat levným dovozům do ČR, nyní se podle ní zájem o domácí opeřence zvětšuje.
 • Počty přeštických prasat se v ČR zvyšují
  Počet přeštických černostrakatých prasat chovaných v Česku roste. Oproti roku 2013 přibylo prasnic v registrovaných chovech o šestinu na 358 kusů, řekla ČTK Eva Václavková z Výzkumného ústavu živočišné výroby. V roce 2011 bylo v ČR odchováno 134 prasniček.
 • Počet skotu i koní v Česku roste, zákon přikazuje poskytnout zvířatům optimální podmínky
  Chov hospodářských zvířat v České republice nabírá na významu. Roste počet dováženého i vyváženého živého skotu - v loňském roce se nejčastěji do Rakouska, Německa a Turecka vyvezlo více než 47 tisíc kusů krav, býků a telat. Vzrůstá i počet chovaných koňů na území České republiky, celkem je to téměř 34 tisíc kusů.
 • Počasí letos přeje červenému, podpoří ho kampaň
  Tragicky to vypadalo, dobře to, zdá se, skončí. Vinaři a vinohradníci v těchto dnech finišují sklizeň letošní úrody, a protože v září napršelo, srpnovými vedry seschlé bobule se aspoň částečně „nalily". Sklizeň tak zřejmě nebude tak podprůměrná, jak hrozilo, a naopak hrozny budou vyzrálejší.

Hitpardáda štítků