Plzeňský kraj a Sverdlovská oblast podepíší dohodu o spolupráci

Sverdlovskou oblast poprvé po 25 letech navštívila oficiální delegace Plzeňského kraje. Zástupci obou regionů připravují uzavření dohody o spolupráci. Hejtman V. Šlajz: I přes veškeré sankce proti Rusku bude spolupráce pokračovat v hospodářské oblasti


Zdroj: www.irucz.ru
Témata: KRAJE, PLZEŇSKÉHO KRAJE, PLZEŇSKÉHO, PLZEŇSKÝ KRAJ, PLZEŇSKÝ, PODEPÍŠÍ, X, A SVERDLOVSKÁ OBLAST, OBLAST PODEPÍŠÍ, A SVERDLOVSKÁ

 • BBC: Papež František zahájil návštěvu USA; celosvětově je vězněno více než 700 tisíc žen
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že papež František zahájil návštěvu Spojených států amerických. Po příletu jej přivítal americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden. BBC se dále zmiňuje o tom, že celosvětově je vězněno více než 700 tisíc žen a dívek. Vychází to ze studie londýnského Institutu pro výzkum postupu v trestních věcech. Od roku 2 000 to představuje nárůst o 50 procent. 
 • Premiér Sobotka: Aliance české energetiky bude zlepšovat schopnosti českého energetického strojírenství

  Aliance české energetiky, spojení třinácti významných českých strojírenských firem pod vedení Škody Praha, má zajistit svým členům zvýšení jejich konkurenceschopnosti na zahraničních trzích. Aliance byla založena na včerejší schůzi za přítomnosti premiéra Sobotky a zástupců MPO. „Aliance bude partnerem pro velké zahraniční firmy v dodávkách pro výstavbu zejména jaderných elektráren,“ řekl Peter Bodnár, generální ředitel

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Odboráři Unipetrolu vyhlásili stávkou pohotovost
  Litvínov (Mostecko) - Odboráři v Unipetrolu dnes vyhlásili stávkovou pohotovost. Žádají zvýšení platů o osm procent. Pohotovost se týká 1800 zaměstnanců chemičky u areálu u Litvínova...
 • Odboráři Unipetrolu vyhlásili stávkou pohotovost
  Litvínov (Mostecko) - Odboráři v Unipetrolu dnes vyhlásili stávkovou pohotovost. Žádají zvýšení platů o osm procent. Pohotovost se týká 1800 zaměstnanců chemičky u areálu u Litvínova...
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Akcie na Wall Street se připojily ke globálnímu výprodeji, hlavní index S&P 500 odepsal 24 bodů (-1,2 %). V červených číslech skončilo všech deset sektorů, největší ztráty zaznamenali producenti základních materiálů a technologie. Současný sentiment po Fedu tíží obavy ze slábnoucího růstu světové ekonomiky a zpomalující se inflace. Důvěru investorů aktuálně podkopává také aféra automobilky Volkswagen (-19,8 %, 106 EUR), jejíž akcie se za dva dny propadly o 35 %. Proti trhu se po předchozích propadech a pozitivním komentáři šéfa firmy obchodovaly akcie GoPro (+3,2 %, 33,3 USD). Posilující dolar a zpomalující se Čína dál tlačí dolů cenu komodit (měď -3,5 %). Zlato (-0,7 %, 1 125 USD) nedokázalo udržet úroveň 1 130 USD ani přes výprodeje na akciových trzích, dařilo se naopak dluhopisům. Ropa (WTI -1,8 %, 45,8 USD) vyčkává na zveřejnění zásob, investoři spekulují nad výraznějším poklesem z důvodu nízkých cen. 

   

  Makro:

  • Výrobní aktivita v oblasti Richmond Fed v září propadla na -5 b. z předchozích 0 b. při očekávaném růstu na +2 b.

    

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 330,47

  -1,09%

  S&P 500

  1 942,74

  -1,23%

  NASDAQ

  4 756,72

  -1,50%

   

  Sektory:

  Energie

  -1,50%

  Finance

  -1,48%

  Technologie

  -1,65%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1126

  -0,57%

  Zlato

  1 125,52

  -0,69%

  Brent ropa – future

  48,97

  +0,14%

  WTI ropa – future

  45,83

  -1,82%

   

 • Evropská unie chce donutit Řecko ke zpřísnění ostrahy hranic. Řekové uprchlíkům neberou ani otisky prstů
  Po kvótách na přerozdělení uprchlíků, které v úterý schválili ministři vnitra EU, přichází na řadu další krok. Tím je nátlak na Řeky. Evropské unii se nelíbí, že nedostatečně chrání své hranice. Na staronového řeckého premiéra Tsiprase proto zatlačí na středečním summitu EU.
 • RoklenFx: Útlum průmyslu zesílil obavy o Čínu
  Koruna se dnes ráno drží na úrovni kolem 27,08 EURCZK což je o tři haléře po úvodem v úterý. Může za tím být lehká nervozita, panující před zítřejším zasedáním ČNB. Vzhledem k tomu, že se zvyšují spíše protiinflační rizika, očekáváme holubičí komentáře od členů bankovní rady a tedy další tlak směrem oslabení koruny. Dnes by na trhu mělo vládou t spíše technické obchodování kolem současných úrovní.
 • Tisková zpráva k EET
  K zamítnutí zákona o elektronické evidenci tržeb vyzvalo poslance Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Podnikatelé poslali poslancům výčet konkrétních připomínek a současně vyjádřili obavu, že pravým cílem zavedení nového systému není zlepšit výběr daní a narovnat trh, ale umožnit sběr dat, která mohou být zneužita v konkurenčním boji.
 • Nemocnice Vsetín: výtěžek z Rodinného běhu získá porodnice
  Udělat něco pro své zdraví a podpořit dobrou věc. Takové je motto Rodinného běhu, který se již podruhé stane součástí běžeckých závodů TES VALACHIARUN. Výtěžek ze startovného společnost TES Vsetín s r.o. zdvojnásobí a předá Vsetínské nemocnici. Rodinný běh odstartuje v sobotu 3. října ve 12.00 hodin v Panské zahradě. „Trať bude opět nastavena tak, aby ji uběhli […]
 • Jana Havligerová: Nová řecká budoucnost je nejistá
  Vláda se zaměří hlavně na plnění úkolů plynoucích z třetího záchranného programu eurozóny a na problematiku přistěhovalectví, oznámil designovaný řecký premiér Tsipras. Zní to dobře. Ale raději opatrně. Jistě, jediné co může nový kabinet dělat pro ekonomiku, obsahuje onen spásný diktát, který staronový premiér – patrně i sám sobě navzdory – podepsal.


 • Plzeňský Doosan míří na trhy jihovýchodní Asie. Na Jávě získal zakázku za stovky milionů korun
  Společnost Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii turbosoustrojí pro paroplynovou elektrárnu. Cena investice se pohybuje ve stovkách milionů korun. Plzeňský Doosan loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více.
 • Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky milionů

  Doosan Škoda Power dodá do Jordánska turbosoustrojí za stovky milionů korun. Zařízení o výkonu 183 megawattů půjde do paroplynové elektrárny Hussein Thermal Power Station, nazývané také Zarqa, řekla ČTK Margit Petříčková z plzeňských strojíren. „Rozvoj elektrárny, která se nachází nedaleko hlavního města království Ammán, vytvořil příležitost pro další náš úspěšný projekt na jordánském trhu,“ uvedla.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Plzeňské centrum Techmania zve v nové expozici pod hladinu moře
  Pod hladinu moře či oceánu zve návštěvníky v nové expozici plzeňská Techmania Science Center. Na výstavě, zapůjčené z podobného vědeckého centra AHHAA v Estonsku, zažijí návštěvníci například pocit pasažéra v potápějící se lodi, děti i dospělí si mohou na jednotlivých exponátech vyrobit například vlnobití, bubliny ve vodě či vodní vír.
 • Plzeňská teplárenská teplo nezdraží
  Plzeňská teplárenská, která je největším výrobcem tepla na západě Čech, v příštím roce zachová letošní ceny tepla. Umožní to především dobré hospodářské výsledky společnosti za letošní rok a úspěšné vyjednání cen pro nákup uhlí v roce 2016.
 • Plzeňská teplárenská plánuje investice za stamiliony, možná až 2 mld. Kč

  Plzeňská teplárenská bude muset do roku 2023 investovat stovky milionů až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku. Důvodem je zastaralá technologie a výrazně zpřísněné emisní limity, které budou platit v EU od roku 2023. Strategii dalšího fungování na deset až 15 let předloží firma březnovému zastupitelstvu města. ČTK to

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

  Plzeňská teplárenská dnes odstoupila od smlouvy s generálním dodavatelem spalovny komunálního odpadu, firmou ČKD Praha DIZ. Téměř hotovou stavbu za 2,1 miliardy korun dokončí a zprovozní vlastními silami se subdodavateli ČKD. Důvodem je to, že pražské strojírny mají vůči svým dodavatelům závazky po splatnosti a dále to, že se ČKD Praha DIZ dostalo do platební

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská potravinová banka rozdává potraviny asi 3000 příjemců
  Základní potraviny přibližně třem až třem a půl tisícům potřebných lidí distribuuje přes sociální a charitní organizace Potravinová banka v Plzeňském kraji. Založilo ji loni deset organizací, především charit, které jídlo podle potřeby rozdávají svým klientům - lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni, seniorům či rodinám žijícím v chudobě, řekl ČTK ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.
 • Plzeň se s městem kultury rozloučí nejdelším fotoalbem na světě
  Plzeň se letos v prosinci rozloučí s celoročním projektem Evropského hlavního města kultury (EHMK) pokusem o vytvoření nejdelšího fotoalba na světě.
 • Plzeň otevírá inkubátor pro kreativce
  Plzeň 2015 otevírá přihlášky do prvního inkubátoru v ČR zaměřeného čistě na podporu podnikání v kreativních odvětvích.
Hitpardáda štítků