Plzeňský Prazdroj by mohl být na prodej. AB InBev zvažuje odprodej evropských značek patřících SABMilleru

Pivovarnická jednička Anheuser InBev zvažuje prodej evropských značek, které patří SABMilleru. Chce si tak naklonit regulátory, kteří se budou rozhodovat o tom, zdali převzetí SABMilleru za 2,5 bilionu korun vůbec povolí. Odprodej by se tak mohl týkat i Plzeňského Prazdroje, Radegastu nebo pivovaru Gambrinus.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: ZNA, INBEV, SABMILLERU, AB, PAT, AB INBEV, PRAZDROJ, EVROPSK, PRODEJ, ANHEUSER
 • VIG: Peter Hagen opouští společnost

  Společnost oznámila, že Peter Hagen odejde z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele a bude nahrazen Elisabeth Stadlerovou, dosavadní šéfkou Donau Versicherung. Důvodem jsou údajně neshody nad další strategií společnosti. 

 • Stavební spoření na okraji zájmu?

  Píšeme na Hypoindex.cz: Zlaté časy stavebního spoření pominuly. Klesají nově uzavřené smlouvy, vyplacená státní podpora… i úvěry. Co může pomoci stavebním spořitelnám k opětovnému získání zašlé slávy? 

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Americké akciové indexy zamířily dolů a ztratily kolem 1 %. Trhy se postupně připravují na zvýšení sazeb ze strany Fedu. Yellenová ve svém projevu včera zmínila, že americká ekonomika jde správným směrem a slabší inflace je jenom dočasná. Očekávání na prosincové zvýšení sazeb podpořila také lepší data ze zaměstnanosti podle ADP. Dalším negativním faktorem byla cena ropy, která klesla pod 40 USD/barel u WTI (-4,2%). Saudská Arábie a další arabské země odmítají snížení produkce. „Černé zlato“ poslaly níže také pravidelná týdenní data o zásobách. Po dlouhé době přišly pozitivní zprávy na akcie společnosti Yahoo! (+5,75 %), které uvažuje o prodeji části aktivit. 

   

  Makro

  • Změna zaměstnanosti (ADP) v listopadu 217 tis., oček. 190 tis., říjen po revizi 196 tis.
  • Cena práce za Q3 +1,8% anualizované, při očekávání 1%

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  17 730,28

  -0,88%

  S&P 500

  2 079,57

  -1,10%

  NASDAQ

  5 123,22

  -0,64%

   

  Sektory:

  Energie

  -2,51%

  Finance

  -1,21%

  Technologie

  -0,62%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,0617

  -0,15%

  Zlato

  1 052,74

  -1,55%

  Brent ropa – future

  42,60

  -4,14%

  WTI ropa – future

  40,10

  -4,18%

   

 • Ranní komentář k 3.12.2015
  pDolaru hraje do karet včerejší komentář J. Yellenové. Pozitivní vývoj pracovního trhu zvyšuje v jejích očích pravděpodobnost růstu inflace. Dle slov guvernérky by přílišné odkládání zvyšování sazeb mohlo vyvolat nezdravě silný růst sazeb v budoucnu....
 • RoklenFX: Čtvrtek, v hlavní roli euro a ECB
  Je tu čtvrtek a s ním startuje období klíčových událostí, které pravděpodobně na dlouhou dobu určí vývoj devizových trhů. Dnes totiž proběhne zasedání Evropské centrální banky, které má rozhodnout, zda evropská ekonomika potřebuje další stimul, či nikoliv.
 • Poslanci „nezměkli“. Veřejné peníze ohlídá registr smluv
  Minulé úterý poslanci uzavřeli dvouletou anabázi se schvalováním zákona o registru smluv. Jde o rejstřík, kde mají být na jednom místě smlouvy nad padesát tisíc korun, ve kterých se pracuje s veřejnými financemi. Ať už s nimi nakládá ministerstvo, město, kraj, státní fond, nebo firma, v níž má obec či ministerstvo podíl.
 • ÚOHS povolil prodej části Wüstenrotu Allianz pojišťovně
  Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej pojišťovací části finanční skupiny Wüstenrot v České republice Allianz pojišťovně. Úřad to dnes uvedl v tiskové...
 • Zdanění bohatých podle ČSSD nestíháme, přiznal Babišův úřad. Zůstane solidární daň i superhrubá mzda
  Podle ministerstva financí nemá smysl měnit formu zdanění, kdyby se nezvýšil příjem rozpočtu. Uvádí, že do voleb se zřejmě změna nestihne. ČSSD ale nadále trvá na tom, co si s hnutím ANO a lidovci dohodla v koaliční smlouvě - tedy nahrazení solidárního příspěvku "standardní" progresivní sazbou a zejména pak zrušení takzvané superhrubé mzdy.
 • ČSOB a Era nabízejí předplacenou kartu, která potěší nejen pod vánočním stromečkem

  Peněžní dary jsou mezi Čechy velmi oblíbené. Darovat hotovost nebo dárkový poukaz se v poslední době rozhodlo téměř 3/4 Čechů. Nejčastěji peněžním darem potěšíme blízkou rodinu při větších událostech, jako jsou narozeniny nebo blížící se Vánoce. ČSOB a Era/Poštovní spořitelna letos nově nabízejí předplacenou platební kartu, se kterou si obdarovaný může koupit v obchodě či na internetu přesně to, co si přeje nebo potřebuje. A pokud bude chtít, může si peníze jednoduše vybrat z bankomatu.

 • Vláda podpořila spravedlivější počet žen v dozorčích radách. Pevné kvóty ale ze směrnice zmizely
  Evropská směrnice by měla přispět ke spravedlivějšímu zastoupení mužů a žen v dozorčích radách. Hlasování vlády ale nebylo jednotné. Proti kvótám je od začátku například ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Směrnice podle eurokomisařky Jourové neurčuje pevné kvóty pro zastoupení mužů a žen v dozorčích radách. Nabádá ale firmy, aby braly ohled na spravedlivé zastoupení pohlaví.

 • Pražská burza obchodování uzavřela na svých denních minimech
  Pražská burza při středečním obchodování uzavřela na svých denních minimech a odepsala 1 %. Největší ztrátu utrpěly akcie ČEZu, které se dostaly pod prodejní tlak zejména v druhé polovině dne. Jejich hodnota klesla o 2,5 % na 457,8 Kč. ...
 • Akciový výhled
  pEvropské trhy budou ve čtvrtek otvírat v červených číslech, výraznější volatilitu a aktivitu však čekáme až v odpoledních hodinách v souvislosti se zasedáním ECB. Zámořské trhy včera prošly vybíráním zisků, když neprošly přes psychologickou metu 2100...
 • Jaký bude rok 2016 pro ropu?
  Pro ropu byl rok 2015 volatilní. Její cena klesla od začátku roku zhruba o 20 procent. Důvodem byl zejména převis nabídky. Avšak po roce medvědích cenových prognóz vidí poměrně velký počet investorů pomyslené světlo na konci tunelu. Bude příští rok pro ropu lepší?
 • Ceny pohonných hmot v ČR znovu mírně klesly
  Praha - Ceny pohonných hmot v ČR od minulého týdne znovu mírně klesly. Litr Naturalu 95 stojí v průměru 29,45 Kč/l, což je o 11 haléřů méně než minulou středu. Nafta zlevnila o deset...
 • Sedm důvodů, proč těžit uhlí
  Hnědé uhlí je pro Česko cennou surovinou, na kterou se může spolehnout. Uhelný sektor zaměstnává tisíce lidí. Přesto má řadu odpůrců. Přinášíme komentář Jiřího Rákose, který na webu oEnergetice uvedl sedm důvodů, proč české uhlí těžit.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Evropská centrální banka by na svém zasedání měla ještě více uvolnit měnovou politiku. PPF navrhne vytěsnění minoritních akcionářů z firmy CETIN. Proběhne summit visegrádské čtyřky a Jižní Koreje za účasti jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje.
 • Teplo z tepláren podraží v roce 2016 jen mírně
  Domácnosti, které odebírají teplo z tepláren, nemají příliš možností, jak ovlivnit výslednou výši vyúčtování. O celkovém účtu za vytápění, rozhoduje cena tepla, průběh zimy,...
 • Afričtí studenti mění kukuřičné klasy na uhlí: Ekologické palivo začali vyrábět v Kamerunu
  Pojem "zelená ekonomika" a obnovitelné zdroje není kamerunským studentům cizí. V říjnu vytvořili projekt, který má planetě odlehčit výrobou ekologického paliva. Uhlí v Kamerunu vzniká z ekologického odpadu.
 • Dobrá data pomáhají dolaru
 • Čistší vzduch za půl miliardy
  Budějovická teplárna zprovoznila odsiřovací zařízení uhelných kotlů. Rozsáhlá opatření vyšla na zhruba půl miliardy korun. Největší investice do ekologie za posledních 30 let přinese lidem v Českých Budějovicích a okolí výrazně lepší ovzduší.


 • Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest dnes zavítala do Plzeňského kraje. Na setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí převažovalo téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací.
 • Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest dnes zavítala do Plzeňského kraje. Na setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí převažovalo téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací.
 • Plzeňský kraj a Sverdlovská oblast podepíší dohodu o spolupráci
  Sverdlovskou oblast poprvé po 25 letech navštívila oficiální delegace Plzeňského kraje. Zástupci obou regionů připravují uzavření dohody o spolupráci. Hejtman V. Šlajz: I přes veškeré sankce proti Rusku bude spolupráce pokračovat v hospodářské oblasti
 • Plzeňský Doosan míří na trhy jihovýchodní Asie. Na Jávě získal zakázku za stovky milionů korun
  Společnost Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii turbosoustrojí pro paroplynovou elektrárnu. Cena investice se pohybuje ve stovkách milionů korun. Plzeňský Doosan loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více.
 • Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky milionů

  Doosan Škoda Power dodá do Jordánska turbosoustrojí za stovky milionů korun. Zařízení o výkonu 183 megawattů půjde do paroplynové elektrárny Hussein Thermal Power Station, nazývané také Zarqa, řekla ČTK Margit Petříčková z plzeňských strojíren. „Rozvoj elektrárny, která se nachází nedaleko hlavního města království Ammán, vytvořil příležitost pro další náš úspěšný projekt na jordánském trhu,“ uvedla.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Plzeňské centrum Techmania zve v nové expozici pod hladinu moře
  Pod hladinu moře či oceánu zve návštěvníky v nové expozici plzeňská Techmania Science Center. Na výstavě, zapůjčené z podobného vědeckého centra AHHAA v Estonsku, zažijí návštěvníci například pocit pasažéra v potápějící se lodi, děti i dospělí si mohou na jednotlivých exponátech vyrobit například vlnobití, bubliny ve vodě či vodní vír.
 • Plzeňská teplárenská teplo nezdraží
  Plzeňská teplárenská, která je největším výrobcem tepla na západě Čech, v příštím roce zachová letošní ceny tepla. Umožní to především dobré hospodářské výsledky společnosti za letošní rok a úspěšné vyjednání cen pro nákup uhlí v roce 2016.
 • Plzeňská teplárenská plánuje investice za stamiliony, možná až 2 mld. Kč

  Plzeňská teplárenská bude muset do roku 2023 investovat stovky milionů až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku. Důvodem je zastaralá technologie a výrazně zpřísněné emisní limity, které budou platit v EU od roku 2023. Strategii dalšího fungování na deset až 15 let předloží firma březnovému zastupitelstvu města. ČTK to

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

  Plzeňská teplárenská dnes odstoupila od smlouvy s generálním dodavatelem spalovny komunálního odpadu, firmou ČKD Praha DIZ. Téměř hotovou stavbu za 2,1 miliardy korun dokončí a zprovozní vlastními silami se subdodavateli ČKD. Důvodem je to, že pražské strojírny mají vůči svým dodavatelům závazky po splatnosti a dále to, že se ČKD Praha DIZ dostalo do platební

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Plzeňský Prazdroj má nového majitele

  Po několika neúspěšných nabídkách se nakonec světové špičce v pivovarnictví podařilo dohodnout na koupi svého menších konkurenta. Pivovarnickou společnost SABMiller, která vlastní i  Plzeňský Prazdroj kupuje skupina Anheuser-Busch InBev za neuvěřitelnou částku  68 miliard liber (2,5 bilionu Kč).

 • Plzeňský Prazdroj změní majitele, koupí ho Anheuser-Busch
  Pivovarská skupina Anheuser-Busch InBev se dohodl na převzetí svého konkurenta SABMiller, jemuž patří Plzeňský Prazdroj. Podle agentury Bloomberg jej koupí za zhruba 68 miliard liber (2,5 biliónu Kč).
 • PMČR: Protikuřácký zákon může mít další změny

  Poslanci údajně uvažují o dalších změnách v protikuřáckém zákoně. Jednou ze změn by mohlo například být umožnění kouření v zařízeních, která jsou ve vesnicích s méně jak 500 obyvateli. Důvod je ten, aby kvůli zákonu nebylo zrušeno jediné restaurační zařízení v obci. Výjimky budou mírnit samotný zákon, ale nečekáme výraznější zvýšení spotřeby. Co vnímáme mírně pozitivně, je fakt, že se daný zákon nadále diskutuje, a tudíž se může prodloužit doba do jeho schválení.

 • PMI na minimu za 40 měsíců svědčí o poklesu české výroby
  AKTUALIZOVÁNO – Podmínky ve zpracovatelském sektoru v České republice se v červenci zhoršily již šestý měsíc v řadě. Index PMI klesl na 49,3 bodu z červnových 51,8 bodu a dostal se tak na 40měsíční minimum, uvedla dnes společnost Markit Economics. Analytici v anketě Bloomberg očekávali hodnotu 52,5 bodu.
 • Pmi za eurozónu přinesl pozitivní překvapení - Měšec.cz
  Průzkum PMI za eurozónu přinesl pozitivní překvapení, neboť kompozitní indikátor se v říjnu nečekaně zlepšil a vyrovnal tak letošní třetí nejvyšší úroveň.
 • Pneumatika na břiše je nebezpečnější než celková obezita, varují...
  Tuk na břiše je podle vědců daleko horší ze zdravotního hlediska než celková nadváha. Hrozí. riziko cukrovky, zánětu.
 • Pneumatika na břiše je nebezpečnější než celková obezita, varují...
  Tuk na břiše je podle vědců daleko horší ze zdravotního hlediska než celková nadváha. Hrozí. riziko cukrovky, zánětu.
 • Pneumatika na břiše je nebezpečnější než celková obezita, varují vědci
  Tuk na břiše je podle vědců daleko horší ze zdravotního hlediska než celková nadváha. Hrozí riziko cukrovky, zánětu, vyššího cholesterolu a krevního tlaku. "Pneumatika" na břiše je spojená i s akumulací viscerálního tuku kolem vnitřních orgánů.
 • Pneumatika, za kterou se schová i slon
  Největší pneumatika, kterou si můžete pořídit od společnosti Goodyear, je stejně vysoká jako slon. Gigantická 63palcová pneumatika je prodávána po celém světě a je využívána největšími těžebními stroji a dampry v dolech a lomech, ve kterých se těží uhlí, kameny, zlato či měď.
 • PNS bude spolupracovat se službou Uloženka.cz
  Další možnosti při vydávání zboží v široké prodejní síti plánuje společnost PNS, hlavní distributor periodického tisku v České republice. Podle informací MediaGuru.cz dokončuje uzavření podmínek o spolupráci se službou Uloženka.cz. Konkrétní podoba výdejních míst této služby se... celá aktualita »Hitpardáda štítků