Počet firem v registru nespolehlivých plátců DPH vzrostl na 1851

Praha - Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) v září stoupl o 455 firem na 1851. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnila poradenská firma...


Zdroj: www.financninoviny.cz
 • Program JESSICA jde do finále

  Program JESSICA Státního fondu rozvoje bydlení, financovaný z Integrovaného operačního programu (IOP) zaměřeného na rozvoj znevýhodněných městských částí, tzv. IPRM zón, vyčerpal částku alokovanou na programové období 2013–2015 a se závěrem roku 2015 se chystá se na své ukončení. 

 • Německo nebude ani příští rok vracet běžence do Sýrie, píše deník Die Welt
  Ministr vnitra Thomas de Maiziére se dohodl se svými kolegy z jednotlivých spolkových zemí, že ani v příštím roce nebude Německo posílat Syřany do jejich vlasti. Letos v srpnu vydal Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky směrnici, kterou umožnil, aby úřady přímo rozhodovaly o udělení azylu Syřanům, i když nevstoupili na území Evropské unie v Německu. Ministerstvo vnitra přiznalo, že zhruba třetina migrantů se za obyvatele Sýrie jen vydává.
 • Americké firmy prý drží dva biliony USD v zahraničí kvůli daním
  Washington - Pět set největších amerických podniků drží v zahraničí své zisky v objemu přes 2,1 bilionu dolarů (více než 50 bilionů Kč) s cílem vyhnout se placení daní ve Spojených...
 • Blesk zprávy 24 slaví. Mají víc než milion čtenářů
  Blesk spoustil počátkem září novou zpravodajskou rubriku s důrazem na politiku, domácí a zahraniční zpravodajství, komentáře a analýzy. Během prvního měsíce fungování zaznamenaly Blesk Zprávy 24 výrazný úspěch...
 • Euro proti dolaru jako na houpačce
  Začátek týdne přinesl vysokou volatilitu na trh eura s dolarem. Společná evropská měna v průběhu dopoledne získala 0,6 %.
 • ČR - V zahraničním obchodě dovozy rostly opět rychleji než vývozy

  Obchodní bilance – srpen

  Obchodní bilance v srpnu podle očekávání skončila vyrovnaná (-0,1 mld. korun). Tempo růstu exportu (+3,9 % r/r) v posledních měsících opakovaně předbíhá nárůst importů (+4,5 %), což odráží rychlý růst domácí poptávky (investice + spotřeba domácností). Výsledkem je pozvolné snižování přebytku zahraničního obchodu, který vloni v srpnu skončil s mírným přebytkem (+1,1 mld.) a letos se kvůli sezónnosti dokonce překlopil těsně pod nulu. Z hlediska struktury v srpnu zpomalil růst vývozu aut (+5 % r/r vs. +11% průměr za 3M), kdy se projevil vliv vyšší srovnávací základny a možná i vliv letních odstávek. Naopak dovozy aut pokračovaly vysokým tempem (+17 % r/r) a meziroční přebytek u této položky klesl o 1,6 mld., což se odrazilo i u celkové bilance. Z hlediska regionálního členění exporty táhne obchod se západní Evropu – vývozy do Německa (+8 % r/r), Británie (+9 %), naopak v hluboké korekci pokračuje vývoz do Ruska (-33 % r/r). Byť Čína není pro ČR zásadní obchodní partner (podíl 1 % na exportech), překvapením je výrazný propad exportů do Číny v srpnu (-13 % r/r vs. +12 % průměr za 3M).  

  Za prvních osm měsíců roku obchodní bilance skončila s kumulativním přebytkem 108 mld. korun (vloni 110 mld.). Celoroční přebytek očekáváme kolem 140 mld. korun (3,4 % HDP).

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Hlavní americké indexy pokračují v růstu i na úvod nového týdne, když dění na zámořských trzích navazuje na evropský akciový vývoj. Investoři spekulují nad odkladem utažení měnové politiky v USA a o něco slabší dolar dopomáhá komoditám a s nimi spojeným sektorům. Široký index S&P 500 nám ukázal nejlepší rally v roce 2015. WTI ropa navázala na dobré páteční zprávy a připsala si 1,9 %. Zlato mírně ztrácelo, a to 0,3 %, i když stříbro přidalo 2,5 %. Micron Technologies po lepších kvartálních výsledcích přidal +10,6 %, Twitter pak +6,9 % po definitivním potvrzení nového CEO. Zklamáním dne byly akcie Apple, které nedokázaly jít s trhem a až ke konci otočily do zeleného. Závěr pouze +0,1 %. 

   

  Makro

  • Index ISM v nevýrobním sektoru v září 56,9 b., oček. 57,5 b., předchozí měsíc 59 b. 

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 776,43

  +1,85%

  S&P 500

  1 987,05

  +1,83%

  NASDAQ

  4 781,26

  +1,56%

   

  Sektory:

  Energie

  +2,71%

  Finance

  +2,10%

  Technologie

  +1,88%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1185

  -0,28%

  Zlato

  1 135,70

  -0,27%

  Brent ropa – future

  49,42

  +2,68%

  WTI ropa – future

  46,39

  +1,87%

   

 • Získejte titul Lady Business Moravskoslezského kraje

   Možnost přihlášení do soutěže určené speciálně pro ženy podnikatelky stále trvá. První ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje byl vyhlášen 9.6.2015.

 • Platební systémy hotelů Donalda Trumpa napadli hackeři

  Hackeři napadli platební systémy hotelů Donalda Trumpa a ukradli čísla platebních karet hotelových hostů v sedmi mezinárodních hotelech. Důvěrná data údajně nebyla zneužita. Útok hackerů měl trvat od loňského května do letošního června.   

 • Kus Francie v srdci Prahy: Pekárna z Myslíkovy ulice dodává čerstvé výrobky i hotelům Hilton či Mariott
  Malá pekárna a cukrárna v Myslíkově ulici sice existuje jen pár měsíců, ale výrobky, které nabízí, znají fajnšmekři z farmářských trhů. Ručně vyráběné pečivo podle francouzských receptur patří k jednomu z nejdražších v Praze. V nabídce jsou bagety, croissanty, chleby, sladké koláče i slané quiche. Nově i legendární cukrovinka éclairs.
 • Počet hracích automatů, které povoluje ministerstvo financí, letos klesl o 3571
  Praha - Hracích automatů povolovaných ministerstvem financí je v Česku stále méně, od začátku letošního roku jich ubylo 3571. To je více, než za celý loňský rok, kdy jich skončilo 3418. Ministerstvo tak na konci 3. čtvrtletí evidovalo 54.037 hracích automatů, vyplývá z přehledu, který dnes zveřejnilo na svých internetových stránkách. Jen během třetího čtvrtletí se počet snížil o 1310. Další tisíce automatů, které povolují obce, však ve statistice nejsou zahrnuty.
 • Počet hracích automatů letos klesl, Češi přesto prohráli miliardy korun
  Praha - Ministerstvo financí na konci 3. čtvrtletí evidovalo 54.037 hracích automatů. Ukazuje to přehled, který dnes zveřejnilo na svých internetových stránkách. Největší problém z pohledu hazardu představují videoloterijní terminály, do kterých loni lidé v Česku "naházeli" přes 58,7 miliardy korun. Na výhrách se jim vrátilo 42,73 miliardy korun, reálně tak prohráli takřka 16 miliard korun.
 • Počet invalidných dôchodcov sa zvyšuje rastie

  Píšeme na Investujeme.sk: Riziko invalidity na Slovensku neustále stúpa. Potvrdzuje to rastúci počet priznaných invalidných dôchodkov od Sociálnej poisťovne. Samotný invalidný dôchodok však nedokáže nahradiť stratený príjem. Individuálne životné poistenie teda naberá na váhe. Malo by naberať.

 • Počet kontraktů na kladenské burze vzrostl, hodnota ale klesla

  Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 7496 kontraktů na dodávku elektřiny a zemního plynu, což je o deset procent více než v roce 2015. Mírně ale klesl zobchodovaný objem energií a kvůli poklesu cen se snížila i celková hodnota kontraktů, která dosáhla 3,57 miliardy korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí burzy

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Počet lidí bez práce se v Česku opět snížil, nezaměstnanost byla v září na 6 procentech
  Nezaměstnanost v Česku v září klesla ze srpnových 6,2 procenta na rovných šest procent. Navázala tak na srpnový pokles po mírném nárůstu nezaměstnanosti v červenci. Lidí bez práce bylo 441 892, což je nejméně od března 2009. Oznámil to dnes Úřad práce ČR.
 • Počet lidí spořících ve třetím pilíři klesl o 85 000 | ČeskéReformy...
  Důchodová komise navrhovala mimo jiné sdílení vyměřovacího základu pro výpočet důchodu obou manželů v jednotlivých letech během trvání manželství.
 • Počet lokalit pro úložiště jaderného odpadu se zúžil na dvě

  Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout buď v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím, nebo Kraví hora na Žďársku. V ostatních pěti vytipovaných lokalitách se geologický průzkum zatím neuskuteční. Bude pokračovat pouze v případě, že se změní postoj tamních obcí. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Pokud se ukáže, že

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Počet Lte vysílačů na území Česka přesáhl šest tisíc
  Dobrá zpráva pro naše smartphony – počet aktivních LTE základnových stanic přesáhl šestitisícovou hranici a poroste dál.
 • Počet nespolehlivých plátců atakuje dva tisíce, většina z nich jsou eseróčka
  Hranice dvou tisíc nespolehlivých plátců bude brzy pokořena. Tempo jejich nárůstu navíc akceleruje, každý den totiž v průměru přibývá 14 nespolehlivých plátců.
 • Počet nespolehlivých plátců atakuje dva tisíce, většina z nich jsou eseróčka
  Hranice dvou tisíc nespolehlivých plátců bude brzy pokořena. Tempo jejich nárůstu navíc akceleruje, každý den totiž v průměru přibývá 14 nespolehlivých plátců.Hitpardáda štítků