Počet hracích automatů letos klesl, Češi přesto prohráli miliardy korun

Praha - Ministerstvo financí na konci 3. čtvrtletí evidovalo 54.037 hracích automatů. Ukazuje to přehled, který dnes zveřejnilo na svých internetových stránkách. Největší problém z pohledu hazardu představují videoloterijní terminály, do kterých loni lidé v Česku "naházeli" přes 58,7 miliardy korun. Na výhrách se jim vrátilo 42,73 miliardy korun, reálně tak prohráli takřka 16 miliard korun.


Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz
Témata: MILIARDY KORUN, AUTOMATŮ, HRACÍCH, HRACÍCH AUTOMATŮ, MINISTERSTVO, FINANCÍ, PROHRÁLI, KLESL, JICH, LETOS

 • Dnes zasedá britská centrální banka, zveřejnění zápisu za zasedání ...- Kurzy.cz

  Dnes zasedá britská centrální banka, zveřejnění zápisu za zasedání ... Kurzy.cz Klíčovou událostí dnešního dne bude zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed). Investory bude hlavně zajímat, jak daleko byla bankovní rada od prvního zvýšení úrokových sazeb po finanční krizi. Nicméně zářijová data z trhu ... a další »

 • Dnes zasedá britská centrální banka, zveřejnění zápisu za zasedání ECB, Fedu; analýza amerického dolaru, AUD/JPY, USD/CAD
  Dnes po několikadenní prázdninové přestávce otevřel čínský akciový trh, který reagoval na akciovou „rally“, jež proběhla před několika dny v USA, když po zářijových datech z trhu práce klesly sázky na zvýšení úrokových sazeb v letošním roce. Index...
 • Dnes zasedá britská centrální banka, zveřejnění zápisu za zasedání ECB, Fedu; analýza amerického dolaru, AUD/JPY, USD/CAD
  Dnes po několikadenní prázdninové přestávce otevřel čínský akciový trh, který reagoval na akciovou „rally“, jež proběhla před několika dny v USA, když po zářijových datech z trhu práce klesly sázky na zvýšení úrokových sazeb v letošním roce. Index...
 • Miton v Česku shání 50 nových marketérů
  Český internetový investor chce v Praze postavit globální marketingový tým.
 • Tryskový mixér Alfa Laval s bezkonkurenčním míchacím výkonem

  Podívejte se, jak rotační tryskový mixér Alfa Laval efektivně zvládá mísení tekutiny a prášku, disperzi plynu a chemické čištění nádrže (CIP), přičemž zkracuje čas a snižuje náklady a spotřebu energie. Rotační tryskový mixér Alfa Laval v mnoha aplikacích poskytuje rychlejší a účinnější míchání než konvenční metody. Spojuje vysokou přesnost s minimální dobou míchání a až 50% snížením energetických nároků. Je založen na principu rotační tryskové hlavice a lze jej použít v nádržích o objemu 100 až 800 000 litrů.

  Celý článek...

 • Vývoz z Německa v srpnu klesl nejvíce od začátku globální krize
  Berlín - Vývoz z Německa se v srpnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 5,2 procenta, což byl nejvyšší pokles od začátku globální finanční krize v roce 2009. Propadl se i vývoz a přebytek bilance zahraničního obchodu země se snížil o 12,5 procenta na 19,6 miliardy eur (531,8 miliardy Kč). Zpráva, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad, je další známkou toho, že největší evropská ekonomika ztrácela ve třetím čtvrtletí rychlost.
 • Generální ředitel Fio banky: Bankou bez poplatků jsme chtěli být od začátku
  Praha /ROZHOVOR/ - Psal se rok 1993 a čtyři studenti z Matematicko-fyzikální fakulty UK přišli s nápadem založit burzovní společnost. Chtěli dělat finanční a investiční operace a začáteční písmena těchto slov vytvořila i název nové firmy FIO. Za pět let se z malé investiční firmy stala družstevní záložna a nakonec i největší ryze česká banka, která před nedávnem pokořila půlmilionovou hranici klientů. Jak říká v rozhovoru pro regionální Deník generální ředitel Fio banky Jan Sochor, v budoucnu by banka chtěla pokořit i milionovou metu.
 • Karin Pomaizlová a Markéta Cvrčková postupují v advokátní kanceláři TaylorWessing
  Mezinárodní advokátní kancelář TaylorWessing poskytující svým klientům celosvětově kompletní servis ve všech odvětvích jejich podnikání oznámila změny postů ve svém týmu. Karin Pomaizlová a Markéta Cvrčková se stali novými partnerkami v pražské pobočce.
 • ČR - Trh práce nadále pozitivně překvapuje
  Nezaměstnanost – září
  Míra nezaměstnanosti v září klesla vůči srpnu o 2 desetinky na 6,0 % (7,3% září 2014). Výsledek odpovídal našemu očekávání, trh čekal pokles poloviční. Míra nezaměstnanosti je nejnižší od podzimu 2008. V září zůstaly podprůměrné nové registrace na úřadu práce (59,6 tis. vs. průměr 68 tis.), tedy firmy nepropouští a naopak dál nabírají nové zaměstnance, proto z úřadu práce do zaměstnání nastoupilo přes 44 tis. lidí. O silné poptávce po práci svědčí i stále rostoucí počet volných míst (109 tis. ze 104 tis. v srpnu), následně poměr nezaměstnaných na jedno místo klesl na 4,1, což je nejnižší úroveň od roku 2008.
  Svoji dynamikou je v mnoha ohledech domácí trh práce v nejlepší kondici za 7-8 let a během podzimu míra nezaměstnanosti může propadnout i pod hranici 6 %. Průměrnou nezaměstnanost pro letošní rok očekáváme kolem 6,5 % (vloni 7,7 %).
 • Koalice asi Volného novelu o hazardu převede do vládního návrhu
  Praha - Poslanci dnes nejednali o návrhu Jana Volného (ANO) na vyšší zdanění hazardu. Zvláštní schůzi svolanou na žádost skupiny koaličních poslanců hned po zahájení přerušili na...

 • Finanční správa odhalila půlmiliardový podvod u DPH, peníze má...
  Praha - Finanční správa odhalila rozsáhlý daňový únik na dani z přidané hodnoty. Pro
 • Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří
  Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.
 • Poslanci pozměnili zákon: Nově se bude platit za všechny stavební normy
  Praha - Poslanci dnes ze stavebního zákona vypustili ustanovení, že některé technické normy ve stavebnictví musí být bezplatně přístupné veřejnosti. Nově se tak bude platit za vše, což ostře kritizovala opozice.
 • V OKD by se mělo těžit co nejdéle, doporučuje krajská tripartita
  Ostrava - Těžba uhlí v dolech společnosti OKD by měla pokračovat co nejdéle i za cenu toho, že stát ponese určité výdaje. V materiálu, který má ČTK k dispozici, to doporučují Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, kancelář vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy a krajská hospodářská komora. Materiál schválilo předsednictvo krajské tripartity, v pondělí se situací OKD má zabývat národní tripartita.
 • Kontrolní hlášení u DPH: Řada firem stále tápe, zájem o poradenství roste
  Praha - Anketa ČTK mezi poradenskými firmami ukázala, že si malé a střední firmy dosud neporadily s komplikacemi při nastavení systémů pro podávání kontrolního hlášení u daně z přidané hodnoty (DPH).
 • ÚOHS snížil pokutu Českým drahám za lokomotivy, smlouva byla diskriminační
  Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Českým drahám (ČD) v opakovaném prvostupňovém řízení pokutu ve výši 1,2 milionu korun za to, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách uzavírala v letech 2009-2012 přílohy k dohodě o proběhu lokomotiv. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, informuje uohs.cz.
 • Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka
  Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.
 • Euro v Česku: Jaké by byly náklady na zavedení unijní měny? Prouza promluvil
  Praha – V Praze se dnes konala konference k zavedení eura v České republice. Tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza při té příležitosti vyčíslil, na kolik by Česko tato změna přišla. Současná vláda však několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Euro je tak nyní technicky možné přijmout podle odborníků i politiků nejdříve v roce 2020.
 • Snížení DPH u sudového piva lomcuje Českem, výrobci lihovin jsou zděšeni
  Praha - Plán ministra financí Andreje Babiše (ANO) na snížení DPH u sudového piva kritizují výrobci lihovin. Pivovary jsou naopak nadšené. Asociace hotelů je k záměru skeptická a vinařům je to vcelku jedno.
 • Sledovali jsme ŽIVĚ: Konference o přijetí eura v ČR
  Praha - Česká metropole dnes hostí konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR - přínosy a rizika. Hlavní projevy pronesou premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Vystoupí také ministr financí Andrej Babiš, guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, exministr financí Pavel Mertlík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.


 • Počet invalidných dôchodcov sa zvyšuje rastie

  Píšeme na Investujeme.sk: Riziko invalidity na Slovensku neustále stúpa. Potvrdzuje to rastúci počet priznaných invalidných dôchodkov od Sociálnej poisťovne. Samotný invalidný dôchodok však nedokáže nahradiť stratený príjem. Individuálne životné poistenie teda naberá na váhe. Malo by naberať.

 • Počet kontraktů na kladenské burze vzrostl, hodnota ale klesla

  Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 7496 kontraktů na dodávku elektřiny a zemního plynu, což je o deset procent více než v roce 2015. Mírně ale klesl zobchodovaný objem energií a kvůli poklesu cen se snížila i celková hodnota kontraktů, která dosáhla 3,57 miliardy korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí burzy

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Počet lidí bez práce se v Česku opět snížil, nezaměstnanost byla v září na 6 procentech
  Nezaměstnanost v Česku v září klesla ze srpnových 6,2 procenta na rovných šest procent. Navázala tak na srpnový pokles po mírném nárůstu nezaměstnanosti v červenci. Lidí bez práce bylo 441 892, což je nejméně od března 2009. Oznámil to dnes Úřad práce ČR.
 • Počet lidí spořících ve třetím pilíři klesl o 85 000 | ČeskéReformy...
  Důchodová komise navrhovala mimo jiné sdílení vyměřovacího základu pro výpočet důchodu obou manželů v jednotlivých letech během trvání manželství.
 • Počet lokalit pro úložiště jaderného odpadu se zúžil na dvě

  Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout buď v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím, nebo Kraví hora na Žďársku. V ostatních pěti vytipovaných lokalitách se geologický průzkum zatím neuskuteční. Bude pokračovat pouze v případě, že se změní postoj tamních obcí. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Pokud se ukáže, že

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Počet Lte vysílačů na území Česka přesáhl šest tisíc
  Dobrá zpráva pro naše smartphony – počet aktivních LTE základnových stanic přesáhl šestitisícovou hranici a poroste dál.
 • Počet nespolehlivých plátců atakuje dva tisíce, většina z nich jsou eseróčka
  Hranice dvou tisíc nespolehlivých plátců bude brzy pokořena. Tempo jejich nárůstu navíc akceleruje, každý den totiž v průměru přibývá 14 nespolehlivých plátců.
 • Počet nespolehlivých plátců atakuje dva tisíce, většina z nich jsou eseróčka
  Hranice dvou tisíc nespolehlivých plátců bude brzy pokořena. Tempo jejich nárůstu navíc akceleruje, každý den totiž v průměru přibývá 14 nespolehlivých plátců.
 • Počet nespolehlivých plátců DPH loni stoupl na 3554
  Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) loni stoupl o 3401 firem na 3554. Vyplývá to z dnes zveřejněné analýzy poradenské společnosti Bisnode. Nejčastěji jsou v registru malé firmy z Prahy, které podnikají v oblasti obchodu. Na černé listině neplatičů DPH skončí každý, kdo dluží za poslední minimálně tři měsíce na DPH více než 500.000 korun.
 • Počet nespolehlivých plátců DPH v pololetí stoupl na 5530
  Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) v pololetí stoupl o 1976 na 5530 firem. Vyplývá to z dnes zveřejněné analýzy poradenské společnosti Bisnode. Nejčastěji jsou v registru malé firmy z Prahy a Jihomoravského kraje. Na černé listině neplatičů DPH skončí každý, kdo dluží za poslední minimálně tři měsíce na DPH více než 500.000 korun.


 • Polovina statutárních měst chce v 2016 hospodařit se schodkem
  Praha - Se schodkem bude v příštím roce hospodařit nejen státní rozpočet, ale taky polovina z 26 statutárních měst v ČR. Města počítají, že schodek splatí z peněz, které dostanou v průběhu roku od státu na různých platbách, nebo ho splatí z vlastních rezerv.
 • Pokles prodeje aut v Rusku v říjnu zrychlil | EuroZprávy.cz...
  Moskva - Prodej nových osobních a lehkých užitkových aut v Rusku v říjnu meziročně klesl o 38,5 procenta na zhruba 130.000 vozů.
 • Pohonné hmoty zlevňují i v novém roce, nafta rychleji
  Praha - Pokles cen pohonných hmot v Česku pokračuje i v novém roce. Natural 95 zlevnil od minulé středy o sedm haléřů na průměrných 28,29 Kč/l. Litr nafty stojí průměrně 27,03 Kč, což je o 20 haléřů méně než minulý týden.
 • Pohonné hmoty v Česku zlevňují i na sklonku roku
  Praha - Pokles cen benzínu a nafty v Česku pokračuje na konci roku. Natural 95 stojí průměrných 28,42 koruny za litr, je o 14 haléřů levnější než minulý týden. Naftu nyní v průměru pořídíte za 27,32 Kč/l. Zlevnila tedy o 21 haléřů. Ceny u českých čerpacích stanic jsou tak nejnižší od přelomu roku 2009 a 2010.
 • Podpora OZE má být přerušena, jen když bude chtít Evropská komise
  Praha - Podpora obnovitelným zdrojům energie má být přerušena, pouze když to bude požadovat Evropská komise. Do té doby se mají peníze vyplácet. Vyplývá to z důvodové zprávy navrhovaného vládního nařízení, které je v současné době v připomínkovém řízení. Materiál, který má Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) umožnit vypsat podporu pro většinu výrobců energie z obnovitelných zdrojů pro příští rok, má ČTK k dispozici. Mluvčí ERÚ Jiří Chvojka dnes na dotaz ČTK vypsání podpory na základě dokumentu nevyloučil.
 • Podmínky v průmyslu se v říjnu opět zhoršily
  Praha - Podmínky ve zpracovatelském sektoru v Česku se v říjnu třetí měsíc v řadě zhoršily.
 • Podmínky v průmyslu se v prosinci zlepšily, index PMI roste
  Praha - Jak ukazuje idnex PMI, podmínky ve zpracovatelském sektoru v Česku se v prosinci zlepšily. Index sleduje výrobu, nové objednávky, zaměstnanost, termíny dodávek od dodavatelů a zásoby.
 • Pochybnosti o zóně Nad Barborou? Mládek je chce vyvrátit, vláda dostane analýzu
  Ostrava - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) připravil pro vládu informační materiál, který má vyvrátit pochybnosti o průmyslové zóně Nad Barborou v Karviné. Podle Mládka jsou průmyslové zóny v Moravskoslezském kraji téměř obsazené a je třeba hledat nová místa pro investory. Zóna Nad Barborou je z dostupných lokalit nejvýhodnější.
 • Počet osobních bankrotů v listopadu vzrostl. Pozor na vánoční půjčky
  Praha - Osobní bankroty jsou na vzestupu, ukázala nová čísla společnosti CRIF - Czech Credit Bureau. Za listopad se počet krachů vyšplhal na 1434, což je o 87 více než v říjnu.
 • Počet osobních bankrotů loni klesl o 11 procent
  Praha - Počet osobních bankrotů loni klesl o 11 procent ve srovnání s rokem 2014. Dle údajů společnosti CRIF - Czech Credit Bureau jich celkem bylo 16.655.

Hitpardáda štítků