Povinné ručení dál zdražuje, prostor pro úsporu tu ale je

Praha - Mezi roky 2007 až 2013 zlevnilo povinné ručení kvůli silnému konkurenčnímu boji asi o 30 procent. Tento trend se v minulém roce otočil a mírné zdražování pokračuje i letos. Kvůli novému občanskému zákoníku totiž roste i výše požadovaného odškodnění.


Zdroj: www.denik.cz
Témata: I, LETOS, TU, DÁL, BEZ NEHOD, ALE, PRO ÚSPORU TU, ZDRAŽUJE, TU ALE JE, RUČENÍ DÁL ZDRAŽUJE
 • Budou muset Češi se "šidícím" motorem od VW do servisu? Napovědí Britové
  Němci nařídí svolávací akci všem vlastníkům povinně, a není tak jasné, zda k takovému kroku nebudou muset přistoupit i další státy v EU.
 • Karlovarským lázním dál klesají tržby. Ubývá Rusů, Číňani zatím nejezdí
  Lázeňské skupině Imperial Karlovy Vary v prvním pololetí letošního roku klesly o pětinu tržby na 227,8 milionu korun. Proti loňsku je to o 62,6 milionu korun méně. Pokles tržeb, zaviněný hlavně úbytkem hostů z rusky mluvících zemí, začal už loni. Letos pokračuje, i když mírněji.
 • Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
  Praha - Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl o 0,19 procenta na 979,47 bodu. Ztrácela většina hlavních emisí, dolů táhly burzu hlavně akcie Komerční banky. Vyplývá to z výsledků...
 • Vítězové kvízu číslo LI o celoroční předplatné motejlek.com
  Na všechny čtyři otázky padesátého prvního kvízu projektu „Podporujeme vzdělání“ přišlo pouze patnáct správných odpovědí. Zdaleka největší množství chyb se týkalo hned první otázky, která obsahovala celkem zdařilý chyták. Los rozhodl, že roční předplatné získávají Lukáš Nekula a Jan Kocháň. Správné odpovědi kvízu LI o roční předplatné motejlek.com 1)c 2)d 3)a 4)c
 • Vývoj akcií a ekonomiky? Jako jablka a hrušky
  Akciové trhy se v poslední době pohybují jako na houpačce. Vše začalo strachem z možného odchodu Řecka z eurozóny a pokračovalo obavou z propadu čínských trhů, která byla následována evidentním zpomalením druhé největší ekonomiky světa. Poté se ke slovu dostala americká centrální banka, jež doslova zbořila veškerá očekávání ohledně navýšení úrokových sazeb. Všechny tyto události se podepsaly na většině světových akciových trhů. Jak moc ale tento vývoj souvisí s reálnou ekonomikou?
 • Šéf Gazprombank: Peníze na plynový terminál jsme sehnali i při sankcích
  Jsme v poslední fázi jednání o zaplacení projektu zařízení na zkapalnění zemního plynu Jamal, řekl Reuters předseda správní rady ruské Gazprombanky Andrej Akimov. Cena projektu společnosti Novatek, největšího nezávislého producenta plynu, se odhaduje na 27 miliard dolarů.
 • Šéf Gazprombank: Peníze na plynový terminál jsme sehnali i při sankcích
  Jsme v poslední fázi jednání o zaplacení projektu zařízení na zkapalnění zemního plynu Jamal, řekl Reuters předseda správní rady ruské Gazprombanky Andrej Akimov. Cena projektu společnosti Novatek, největšího nezávislého producenta plynu, se odhaduje na 27 miliard dolarů.
 • Do Sýrie proudí íránské zbraně a vojáci. Armádu prý přepravuje civilní aerolinka, zbraně dováží ruská letadla
  Podle informací stanice FoxNews dováží ruská letadla do Sýrie íránské zbraně. Dovoz zbraní je ale porušením rezolucí Rady bezpečnosti OSN o zbrojním embargu vztahujícím se na Írán. FoxNews tvrdí, že íránská civilní aerolinka Máhán Air přepravuje do Sýrie íránské vojáky.
 • Snažte se zachovat koalici, vyzývá pražskou buňku předsednictvo ANO
  Předsednictvo ANO doporučilo pražským zastupitelům jednat dál o zachování současné koalice. Členy vyjednávacího týmu budou předseda zastupitelského klubu a odvolaný radní pro majetek Michal Hašek, radní pro zdravotnictví Radek Lacko a náměstkyně primátorky Eva Kislingerová. Primátorka Adriana Krnáčová kvůli nemoci v týmu nebude. Členové předsednictva před jednáním připustili, že problémy pražské organizace souvisejí s neshodami primátorky a odstupující krajské předsedkyně Radmily Kleslové.
 • Práce 20 hodin denně. KLDR posílá občany otročit do ciziny, včetně Polska
  Severní Korea poslala na práci do ciziny zřejmě až 50 tisíc svých občanů, kteří jsou často nuceni pracovat v nelidských podmínkách podobajících se otroctví. Před výborem Valného shromáždění OSN to dnes řekl speciální zpravodaj OSN pro KLDR Marzuki Darusman. Severní Korea za práci těchto lidí inkasuje údajně miliardy dolarů. Nejčastěji Severokorejci končí v Rusku a Číně.

 • Český chytrý hardware vybírá na vývoj přes web
  Na hlídač domovů či trojrozměrné pero dostali čeští vývojáři od lidí díky americkému Kickstarteru miliony korun. Crowdfunding je pro ně cesta, jak vyvíjet chytrý hardware, než se stane masovým. Mluvili o tom na třetím setkání AppParade Meet v sídle Médiáře.
 • Honda odtajnila techniku nové NSX odložené na rok 2016 (video)

  Acura, luxusní značka automobilky Honda, vyráběla v devadesátých letech neuvěřitelné kupé s karoserií z hliníku a šestiválcovým motorem s technologií VTEC (variabilní časování ventilů) uloženým uprostřed, který poměrně lehkému vozidlu s výkonem 206 kW dával působivou dynamiku. Díky ideálně rozložené hmotnosti a pohonu zadních kol předvádělo vozidlo svému pilotovi skutečně sportovní zážitky, přičemž na finálním ladění

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Věštkyně a astrologové kolem Babiše. Co ho čeká?
  Zkusme si představit následující situaci: ministr české vlády a zároveň druhý nejmajetnější člověk v zemi chce přes svůj soukromý investiční fond koupit společnost XY. Než se ale přistoupí k podpisu smluv, provede strana budoucího kupujícího ještě netradiční zkoušku. Člen investičního výboru fondu, jenž zároveň patří mezi ministrovy dlouholeté nejbližší spolupracovníky, nechá chystanou transakci posvětit u dámy, která nemá s tímhle typem byznysu na první pohled vůbec co do činění. Nezabývá se…
 • Čína po letech ukončí kontroverzní politiku "jednoho dítěte". Nutí ji k tomu pokles ekonomiky
  Peking - Říkalo se jí "politika jednoho dítěte" a v nejlidnatější zemi (jak uvádí Odbor pro ekonomické a sociální otázky OSN ke dni 6. 6. 2015) byla prosazována různými, někdy až brutálními způsoby.
 • Krémové rizoto posypané sýrem a listovým špenátem z bistra Home Office
  Šéfkuchař z coffee & bistra Home Office v galerii Harfa Pavel Cón ukázal, jak se dělá krémové rizoto posypané sýrem a listovým špenátem. Zkuste si jej připravit. Je to až překvapivě jednoduché.
 • RoklenFX: Nervy po Fedu. Euro zbrzdilo dolarovou rally
  Čtvrteční den byl na měnových trzích poměrně klidný. Koruna končí na páru s eurem na úrovni 27,10 EURCZK. Na páru s dolarem pak mírně posílila až na 24,70 USDCZK.
 • Blanenská Apos-Auto je v insolvenci, postupně propouští
  Brněnský krajský soud zahájil insolvenční řízení s blanenskou společností Apos-Auto, která se zabývá především pošíváním automobilových volantů kůží. Firma podala insolvenční návrh sama s tím, že věřitelům dluží 115 milionů korun a není již schopna hradit své závazky. Vyhláška o zahájení insolvenčního řízení soudem je zveřejněna v Insolvenčním rejstříku . Firma zaměstnává přes 300 lidí.
 • Americký dolar po silném středečním růstu mírně oslabuje
  Londýn - Americký dolar dnes na devizovém trhu oslabuje vůči koši předních světových měn. Koriguje tak svůj středeční vysoký růst způsobený prohlášením měnového výboru americké...
 • Nový Roomster ze Škody nevyjede. Byl těsně před dokončením, ale zájem prý klesá
  Podle neoficiálních informací ze Škody Auto je problém spíše v malé výrobní kapacitě poznaňské továrny.
 • Americké akcie oslabily po zprávách o ekonomickém růstu a zvýšení úroků
  Akcie ve Spojených státech dnes oslabují, reagují tak na nejnovější údaje o ekonomickém růstu a výsledek zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed). To podle některých analytiků naznačuje, že by Fed mohl sáhnout k prvnímu zvýšení úrokových sazeb po téměř deseti letech už na své prosincové schůzi.

 • Alternativní medicína - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Letošní zima opět připomíná podivného kočkopsa. Jaro je podle odborníků ideálním obdobím pro pročištění organizmu.
 • Lékař odpovídá - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Odjezd na dovolenou, příjezd domů, stres, vypětí. Bolest v krku je velmi nepříjemný a obtěžující příznak řady.
 • Film - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Praha – Do českých kin dnes vstupuje digitálně restaurovaná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Swingový koncert VIVAT GLEN.
 • Projekt Fit s Deníkem - Deník.cz
  Seznamte se s hvězdou budoucnosti. TŘI HŘÍCHY sexy hvězdy: Obří prsa, bradavky a problém v kalhotkách. Mrkněte: Tak HROZNĚ snad Oldřich Kaiser ještě nikdy nevypadal.
 • Cvičení - Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Eliška Bučková tvrdila, že se nesvlékne. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Každý rok je to stejné.
 • Triatlon - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Karlovy Vary - Blíží se slavnostní vyhlášení Českého poháru 2015. Swingový koncert VIVAT GLEN MILLER.
 • Mapa úspěchu - Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Pořádně SMUTNÉ VÁNOCE Karla Gotta: Stráví svátky v nemocnici. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna.
 • Gastronomie - Deník.cz
  Seznamte se s hvězdou budoucnosti. TŘI HŘÍCHY sexy hvězdy: Obří prsa, bradavky a problém v kalhotkách. Mrkněte: Tak HROZNĚ snad Oldřich Kaiser ještě nikdy nevypadal.
 • Aplikace Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Pořádně SMUTNÉ VÁNOCE Karla Gotta: Stráví svátky v nemocnici. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna.
 • Animovaná infografika - Deník.cz
  Základ alkoholických nápojů činí etanol (etylalkohol), hovorově nazývaný líh. Laviny jsou v zimních horách největším reálným nebezpečím.


 • Povinné ručení je již bez limitu. Vyšší limity se vyplatí

  Nový občanský zákonník, který začal platit v lednu 2014 výrazně zvýšil možnost odškodnit oběti dopravních nehod. Minimální pojistné plnění již nemusí řidičům stačit. Přitom příplatek za vyšší pojistné není závratně vysoký.

 • Povinné ručení kalkulačka 2015 online - Porovnej24.cz, dříve...
  Kalkulačka nabídek povinného ručení pro Vás. Naše. rychlá a jednoduchá kalkulačka povinného ručení Vám v roce 2015 srovná ceny všech pojistek online.
 • Povinné ručení, které uhradí i vlastní škodu

  Jediné povinné ručení na trhu, které kryje škody i na vozidle klienta, jenž je viníkem nehody, a to až do výše 10 tisíc korun. Nadstandardní limity pojistného plnění na škody na zdraví a majetku – 200 milionů korun. Úrazové pojištění řidiče a jeho osobních věcí v ceně. Celá řada volitelných připojištění. To je jen krátký výčet těch největších výhod nového autopojištění, se kterým přichází v říjnu ČSOB Pojišťovna na trh.

 • Povinné ručení - Měšec.cz
  Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je pojištění, které musíte uzavřít ze zákona. řečeno, pokud máte auto nebo motorku.
 • Povinné ručení nově chrání také proti vandalismu

  Slavia pojišťovna inovovala povinné ručení, které nyní v základní nabídce tarifu Premium kryje majitelům vozů také riziko vandalismu. Limit plnění je 30 000 Kč se spoluúčastí ve výši 2 500 Kč. Pojištění vandalismu se vztahuje na škody způsobené v ČR a zahrnuje osobní automobily do 3,5 t a motocykly. „Snažíme se řidičům v rámci povinného ručení nabídnout komplexní ochranu. Základní rizika dokážeme ošetřit bez nutnosti sjednání kompletního havarijního pojištění, které je finančně podstatně náročnější,“ vysvětluje Ladislav Bělina, vedoucí divize autopojištění Slavia pojišťovny. Povinné ručení Slavia pojišťovny už několik měsíců umožňuje připojistit také krádež vozidla.  

 • Povinné ručení online - srovnání od Měšec.cz
  Srovnání více jak 1000 nabídek povinného ručení se slevou až 70 %. Průměrně. u nás ušetříte přes 2 000 Kč. Sjednejte. si povinné ručení online.
 • Povinné ručení | Osobní finance iDNES.cz
  Majitel nebo provozovatel motorového vozidla má povinnost uzavřít povinné ručení, tedy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jak. jej optimálně nastavit?
 • Povinné ručení porovnání, srovnání cen online 2015 - Porovnej24.cz...
  Porovnání povinného ručení od Porovnej24.cz. Ušetřete. na povinném ručení až 9000,- Kč! Nejlepší srovnání cen povinného ručení online 2015.
 • Povinné ručení: Proč je povinné a co se změnilo od ledna 2015...
  Koho chrání produkt pojištění povinného ručení? Povinné ručení je druh pojištění, které slouží k pokrytí škod. pojištění za něj řeší mnoho starostí.
 • Povinné ručení pro mladé – jak ušetřit - Finance.cz
  Že je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo také povinné ručení zákonná povinnost, která se váže ke každému provozovanému vozu ...

 • Pošta zrušila zakázku na auta, kterou měl dostat Babišův Agrotec
  Praha – Česká pošta zrušila zhruba padesátimilionovou veřejnou zakázku na dodávku nákladních aut, kterou by jinak získala firma Agrotec z holdingu Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Agrotec patří k obviněným firmám v případu manipulace se zakázkami pošty. Tendr na auta byl ale podle pošty zrušen ne kvůli stíhání, ale kvůli dosažené ceně. Napsalo to dnes Právo.
 • Pošta vydala atypickou známku s vlající českou vlajkou
  Praha – Česká pošta dnes vydala poštovní známku, na které je vyobrazena vlajka České republiky. Známka má oproti běžným formátům nepravidelný tvar, připomíná vlající vlajku. 
 • Poptávka po práci na částečný úvazek výrazně převyšuje nabídku
  Praha - Poptávka po práci na částečný úvazek v Česku výrazně převyšuje nabídku. Zaměstnavatelé nabízí prostřednictvím databáze Úřadu práce ČR přes 12.700 volných pracovních míst s možností zkráceného úvazku, poptávka ale mnohonásobně převyšuje nabídku. Novinářům to dnes řekla zastupující generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková. Ze statistik inzertního webu a novin Annonce vyplývá, že téměř třetina Čechů hledajících práci shání zaměstnání na částečný úvazek, firmy ale takové pozice nabízejí výjimečně.
 • Pokud se pojistný fond před katastrofami vyčerpá, doplní jej stát
  Praha - Fond těžko pojistitelných rizik, který by měl od příštího roku finančně chránit zemědělce, kteří by kvůli suchu či povodním přišli o úrodu, bude v případě vyčerpání dotovat stát. Sdělil to mluvčí Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Vladimír Suchý. Výše dotace státu se maximálně bude rovnat hodnotě příspěvků od zemědělců za poslední dva roky před vyčerpáním fondu rizik. V běžném období by do něj měli dávat polovinu peněz zemědělci, zbytek by měl jít ze státní pokladny.
 • Pojišťovny nebudou muset překročit limit plnění při pojištění CK
  Praha - Zákon o podnikání v cestovním ruchu se zřejmě změní a pojišťovny tak nebudou muset překročit sjednaný limit plnění při výplatě odškodnění klientů CK. Zástupci pojišťoven, cestovních kanceláří a ministerstva pro místní rozvoj se dnes totiž dohodli na úpravě novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, kterou před několika týdny schválila Sněmovna. Spor o pojištění CK proti krachu by tak měl být vyřešený.
 • Pohřební služby často šidí pozůstalé, zjistila kontrola
  Praha – Pohřební služby v řadě případů šidí pozůstalé, ukázaly kontroly České obchodní inspekce. Inspektoři zjistili nedostatky v téměř 45 procentech kontrol. Celkem jich ČOI ve druhém čtvrtletí provedla 65. Mezi nejčastější prohřešky patřilo řádné nevyplnění objednávky služeb či neuvádění cen u nabízených služeb. Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.
 • Pohonné hmoty v Česku opět zlevnily, ceny padají čtvrt roku
  Praha - Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 18 haléřů na 30,78 koruny za litr a cena nafty o čtyři haléře na 29,44 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny vytrvale padají již téměř čtvrt roku.
 • Podzimní hádanka pro řidiče. Jak se pojistit?
  Praha - Konkurence na trhu automobilového pojištění dělá divy, ale zvyšování cen povinného ručení nedokáže zabránit.
 • Podmínky v průmyslu se v říjnu zhoršily třetí měsíc v řadě
  Praha - Podmínky ve zpracovatelském sektoru v Česku se v říjnu třetí měsíc v řadě zhoršily. Index PMI klesl ze zářijových 55,5 bodu na říjnových 54 bodů. Uvedla to dnes společnost Markit Economics s tím, že index je ovšem stále nad dlouhodobým průměrem 52,9 bodu.
 • Podílové fondy. Strašák, či šance?
  Praha - Zájem o investice do akcií roste. S dobrým poradcem po boku se obav zbavíte možná i vy.

 • Prodej roste, čistý zisk pivovaru AB InBev ale prudce klesl
  Brusel - Čistý zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 45 procent na 1,375 miliardy dolarů (34 miliard Kč). Firma však rovněž oznámila, že zvýšila objem prodeje o více než milion hektolitrů na 121,7 milionu hektolitrů. Navíc zlepšila odhad celoročních tržeb.
 • Prodej diamantových šperků byl loni rekordní
  Johannesburg - Tržby z globálního prodeje diamantových šperků loni stouply o tři procenta na rekordních více než 80 miliard USD (1,9 bilionu Kč). K růstu přispěla vysoká poptávka ve Spojených státech a dalších hlavních trzích. Uvedl to těžař diamantů De Beers. Varoval však, že letošní rok bude pro toto odvětví obtížný.
 • Příliv uprchlíků do Řecka je podle IOM stále nebezpečně vysoký...
  Ženeva - Příliv uprchlíků a přistěhovalců do Řecka je stále „mohutný a nebezpečný
 • Při kontrolách zvěřiny našli veterináři pochybení v pěti procentech případů
  Praha - Veterináři od začátku roku do začátku října zkontrolovali zvěřinu v 1200 stravovacích zařízení. Pochybení našli v pěti procentech případů, nejčastěji šlo o chybějící doklady o původu masa. Pokuty za prohřešky činily téměř 200.000 korun, sdělil dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal.
 • Prezident Zeman: Růst mezd si lidé musí vynutit přes odbory
  Zlín - Růst mezd si lidé musí vynutit přes odbory, řekl dnes ve Zlíně prezident Miloš Zeman. Prezident přijel na oficiální návštěvu Zlínského kraje potřetí. Ocenil zdejší podniky, které navyšují výrobu a roste jim zisk, i investice hejtmanství do domovů pro seniory. Zeman ale připomněl problémy při budování dopravní infrastruktury i fakt, že Zlínský kraj má v České republice po Karlovarském kraji druhou nejnižší průměrnou mzdu.
 • Premiér chce vysvětlení, proč ministr Ťok zadal Deloitte zakázku bez tendru
  Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude chtít po ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) vysvětlení, proč zadal bez výběrového řízení společnosti Deloitte zakázku za 52 milionů Kč na pomoc při přípravě tendru na provoz mýtného. Úřad vlády už v této věci poslal na ministerstvo dopis, ve kterém požaduje informace o zakázce, kterou se už začal rovněž zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), řekl poslanec Jan Birke, který ČSSD zastupuje v mýtném řídicím výboru. Podle ministerstva dopravy úřad zadáním zakázky bez veřejné soutěže neporušil zákon o veřejných zakázkách.
 • Premiér chce kvůli Ťokovi zpřísnit zadávání zakázek bez soutěže
  Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce zpřísnit zadávání veřejných zakázek bez soutěže. Důvodem je smlouva, kterou bez tendru a předchozího oznámení vládě firmě Deloitte zadal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Zároveň ministrovi doporučil, aby zvážil zrušení této sporné zakázky za několik desítek milionů korun nebo alespoň omezení jejího plnění a snížení ceny. Sobotka to řekl novinářům po dnešním jednání koaliční rady. Zakázku prozkoumá i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
 • Pražskému letišti přibylo meziročně 6,8 procenta pasažérů
  Praha - Pražskému Letišti Václava Havla přibylo za tři čtvrtletí 6,8 procenta cestujících. Celkově tak největší letiště v zemi odbavilo 9,2 milionu cestujících, řekla mluvčí letiště Marika Janoušková. Vzrostl i počet odbavených letadel o 0,2 procenta na 97,5 tisíce pohybů.
 • Prazdroj na prodej. Slepice snášející zlatá vejce
  Praha /INFOGRAFIKA/ – Chtěl Budvar, nakonec má Prazdroj. Tak by se s trochou nadsázky mohl interpretovat obchod za dva a půl bilionu korun, který včera vzrušil pivovarnickou obec. Světová jednička v oboru Anheuser-Busch InBev zřejmě koupí světovou dvojku 
SABMiller, v jehož portfoliu je právě Plzeňský Prazdroj.  
 • Pozor na kličky podomních prodejců. Víme, jak se bránit
  Podomní prodejci stále nalézají nové kličky, jak prodat smlouvu a jsou velice neodbytní. Ačkoli vyhlášky zakazující tuto formu prodeje platí ve většině měst a obcí, prodejci nepolevují. Zjistěte, jaké jsou jejich triky a jak se jim ubránit.

Hitpardáda štítků