Povinné údaje na jízdenku? Evropu možná čeká zásadní změna

Ačkoli jsou teroristické útoky v Evropě relativně okrajovou záležitostí, Evropská unie nechce ponechat nic náhodě. Zvažuje proto posílení bezpečnosti na železnici, například formou jízdenek, které by obsahovaly přímé informace o cestujících.


Zdroj: moneymag.cz
Témata: , úDAJE, VLACÃ, VE VLACÃ, CESTUJÃ, úDAJE NA JÃ, POVINNÃ, NA JÃ, DE, EVROPU MOÅ
 • Uprchlíci se smartphony? Novinář si na ně posvítil a toto zjistil
  Častým argumentem odpůrců migrantů je to, že uprchlíci nemohou být tak chudí, když si sebou do Evropy přináší chytré mobilní telefony. To je nejen v České republice jedním z „důkazů“, že migranti peníze mají, protože si mohou dovolit koupit takové technické vychytávky. Jste idioti, když vás to překvapuje, vzkazuje prostřednictvím britského serveru Independent komentátor a novinář James O'Malley.
 • Dvanáct nejčastějších finančních chyb, kterých se Češi dopouštějí
  Devět z deseti Čechů se podle průzkumu společnosti MindBridge Consulting považuje za finančně zodpovědné. Přitom další průzkumy, například České bankovní asociace, ukazují, že finanční gramotnost Čechů je tristní. Přinášíme vám přehled nejčastějších finančních chyb získaných z praxe finančních poradců, kterých se Češi dopouštějí.
 • Tajemství úspěchu programového manažera
  Praha 9. září (PROTEXT) - Tak jako je PRINCE2(R) metodika pro řízení projektů, MSP(R) framework (Managing Successful Programmes) vám pomůže udržet přehled nad celým portfoliem těchto projektů i jejich manažerů. Programové řízení MSP(R) stále více roste na popularitě a ukážeme...
 • Pojišťovnu Wüstenrot koupí Allianz
  Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice koupí Allianz pojišťovna. Součástí transakce je kromě prodeje akcií životní i neživotní pojišťovny strategické partnerství mezi Allianz ...
 • Konec poplatků? Milion receptů navíc
  Výdaje zdravotních pojišťoven v Česku rostou. Může za to zrušení regulačních poplatků – počet receptů se od té doby zvýšil o osm procent. Ale to zdaleka není všechno. Lepší diagnostika a moderní a drahé léky si neustále vynucují další náklady.
 • Co je dobré vědět o daňovém bonusu?
  Některé rodiny s dětmi mohou obdržet od státu daňový bonus, který zlepšuje jejich finanční situaci. Kdy vzniká nárok na daňový bonus? Jaké musí být splněny podmínky? Kde se o daňový...
 • Je lepší starší byt, nebo novostavba?
 • Je lepší starší byt, nebo novostavba?
 • Spot dne: Pocit naplnění
  Ano, jistě, být naplněn je povznášející, ale v některých situacích vás do sedmého nebe dostane, když se vyprázdníte. Povoleným dopinkem je tyčinka Fiber One. Spot natočila agentura Saatchi & Saatchi z New Yorku.
 • Pitevna Pavla Sobka: Pivní hypnóza a vlasy paní sládkové
  Že se kolem piva dá vystavět zajímavý příběh, ukazuje nejlépe Hrabalův román Postřižiny. V naší zemi snad není nikdo, kdo by nebyl schopen citovat řadu okřídlených výroků strýce Pepina, paní Sládkové a dalších nesmrtelných postav.

 • Povinná změna názvu společenství vlastníků už není nutná?
  Vláda v polovině října schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a další související zákony, kromě jiného navrhuje, aby došlo ke zrušení požadavku úpravy názvu spolků a společenství vlastníků (SVJ) vzniklých před účinností nového občanského zákoníku. Návrh musí ještě projednat Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, s účinností novely se však počítá od 1. 1. 2016.
 • Postele: ideální místo pro roztoče, ale jak je vyhnat?
  Miliony malých tvorů se hemží v našich postelích. Své místo na spaní můžete získat v mžiku zpět s několika základními opatřeními proti prachu a nečistotě. Pak budete mít zaručený zdravý noční spánek.
 • Poslanci varují: Čeká nás zdražování. Za co si připlatíme?
  Poslanci za KSČM upozorňují, že nás letos může potkat zvýšení cen některých potravin. Mezi nimi může být například zelenina, maso, drůbež či ovoce.
 • Politolog Robejšek: Jsme ve válce, slova musíme vyměnit za činy
  Jsme ve válce, slova musíme vyměnit za činy. Evropa se v první řadě musí postarat o své občany, myslí si politolog, ekonom a komentátor Petr Robejšek.
 • Politikům se zvýší platy: Zeman si přilepší o čtrnáct tisíc korun
  Politikům od příštího roku porostou platy - a to rovnou o sedm procent. Poslanci a senátoři si tak měsíčně přijdou zhruba na 65 700 korun, prezident na 218 900 korun a ministři na 125 300 korun.
 • Pokud neklesne počet uprchlíků, máme jedinou možnost, upozorňuje europoslanec
  Poslanec Evropského parlamentu zvolený za TOP09 a STAN Luděk Niedermayer tvrdí, že pokud neklesne rychle počet uprchlíků mířících do Evropy, je potřeba upravit Dublinský systém. Při vysokém počtu žadatelů o azyl není nadále možné, aby odpovědnou byla jen země vstupní, a bude tedy prý potřeba sjednotit podmínky udělování azylu.
 • Pojistné pro OSVČ příští rok zdraží
  Osoby samostatně výdělečně činné na hlavní činnost musejí každý měsíc platit měsíční zálohy na povinné sociální pojištění a zdravotní pojištění. Výše zálohy závisí na zisku v minulém roce, vždy však musí být u hlavní činnosti placena alespoň minimální záloha. Pro příští rok se povinné minimální zálohy zvyšují.
 • Pojištění na míru a dle finančních možností. Jak na něj?
  Pojištění domácnosti, cestovní pojištění, havarijní pojištění a další možnosti zabezpečení našeho každodenního života jsou nedílnou součástí běžného žití a bytí. Nabídka na trhu je však pestrá a ne vždy je jednoduché se orientovat. Jak si vybrat tu nejlepší variantu a nezruinovat naši peněženku?
 • Pojištění | MoneyMAG.Cz
  : Články o pojištění na serveru MoneyMag.CZ
 • Podzim na silnicích: Tohle si ohlídejte, ať vás nic nezaskočí
  Nepředvídatelné počasí, rychlý soumrak a hrozba nenadálého sněžení jsou jen část problémů, do kterých se řidič může na podzim dostat.

 • Primátorka přestřihla pásku k tunelu, co stavěli "debilové"
  Pražský tunel Blanka dnes zahájil provoz. Po slavnostním otevření na něj před třetí hodinou odpoledne vjela první auta. Tunel výrazně změní pražskou dopravu.
 • Přijetí systému sociálního bydlení je zase o krok blíž
  Vláda přijala Koncepci sociálního bydlení, kterou předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o vůbec první materiál, který se v České republice komplexně věnuje vybudování systému dostupných sociálních bytů, vymezuje role obcí a státu a vysvětluje vazbu na sociální služby. Na základě přijaté Koncepce bude vypracován návrh zákona, který by měl být účinný od roku 2017.
 • Přihlásit se | MoneyMAG.Cz
  Vláda rozhodne: Budou dálniční obchvaty bez poplatku. Vyšší minimální mzda i odpočty. Stát podpoří mladé výhodnou půjčkou. Doslovné ani částečné přebírání.
 • Přihlásit se | moneymag.CZ
  Můžete si při pobírání důchodu přivydělat. Návštěva čínského ...
 • Přidejme důchodcům 2400 korun, burcuje ODS
  Sociální výbor před několika dny posvětil návrh na zvýšení důchodu o 1000 korun. Předlohu teď čeká závěrečné schvalování. Občanští demokraté se ale zřejmě postaví proti. Chtějí totiž, aby důchody rostly více.
 • Předpověď ekonomky: S uprchlíky se popere neviditelná ruka trhu, nás to ale přijde draho
  Vážně si myslíte, že ekonomická mizérie, která po roce 2008 postihla Evropu, je něco bezprecedentního? Ráda bych sdílela váš optimismus, říká ekonomka Markéta Šichtařová. Na svém blogu srovnává aktuální dění s událostmi kolem roku 476 našeho letopočtu. A velký prostor věnuje především uprchlíkům.
 • Praktické školy v ohrožení: Kde příští rok skončí "slabší" děti?
  Některé praktické, dříve zvláštní školy, by se měly od září 2016 proměnit ve školy základní a jejich žáci budou začleněni do běžných tříd. Problém s tím mají mnozí učitelé obou typů škol, ale i rodiče dětí a někteří psychologové. Naopak jiní, včetně ministerstva školství, změnu hájí.
 • Praha patří mezi nejlevnější evropská velkoměsta
  Praha je jedním z nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska cen ubytování. S tímto výsledkem přišel TravelMag.com ve své nedávné anketě, která porovnávala ceny hotelů ve čtyřiceti populárních městech.
 • Praha je z pohledu četnosti finančních kontrol považována za daňový ráj
  Praha je v rámci České republiky, z pohledu četnosti finančních kontrol, považována za daňový ráj, který navíc některé firmy využívají jako vhodné místo pro tzv. daňové optimalizace. Tyto hypotézy naznačuje analýza poradenské společnosti Bisnode, která sledovala vývoj hospodaření vzorku firem, které se přestěhovaly do Prahy, anebo se naopak z Prahy odstěhovaly. Firmám, které se přestěhovaly do Prahy, výrazně klesla ziskovost a vzrostly tržby. Naopak společnostem, které z hlavního města přesídlily mimo něj, se ziskovost zvýšila.
 • Pozor na nebezpečné komíny
  Dny se zkracují, první mrazíky už jsou tu a většina domácností si začíná přitápět v kamnech. Neměli bychom však zapomínat, že před zahájením každé topné sezóny by náš komín měl prohlédnout odborník, abychom měli jistotu, že komín není zanesený a po celou zimu bude jeho využívání bezpečné. Pokud to neuděláte, v případě nehody či vzniku požáru může pojišťovna odmítnout nebo krátit plnění. Jaké povinnosti ukládá zákon? Kdy si můžete komín vyčistit svépomocí? A jak poznáte, že kominík, který vám přišel provést servis, je odborně způsobilý?

Hitpardáda štítků