Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: , ROZPOČTU, MLD, STÁTNÍHO, DŮCHODU, PŘEBYTEK, STÁTNÍ, PŘEBYTKU, DŮCHODY, ROZPOČET
 • Padouch nebo hrdina: Silicon Valley stojí za Trumpem
  Že Elon Musk začal radit Trumpovi, není žádné překvapení. Jejich politické názory jsou si blíž, než se může zdát.
 • Vyšší dívčí Lucie Hrdličkové: A muže byste o ruku požádala?
  Žen žijících, podnikajících a pracujících v Česku jsme se zeptali na dvě věci. Část z nich odpovídala, jak se jim v Česku žije. Ve druhém případě jsem mladým kurážným manažerkám a podnikatelkám položila otázku, zda by jako mužům rovnocenné první požádaly protějšek o ruku.
 • Dobré pobídky nemůžou nahradit dobré občany
  Pravidla, která počítají s tím, že jsou lidé sobecké svině, mají tendenci, světe div se, dělat z lidí sobecké svině.
 • Největší systém zachytávání CO2 ze spalin uhelné elektrárny byl uveden do provozu

  Společnosti NRG Energy, Inc. a JX Nippon Oil & Gas Exploration Corporation dokončily projekt Petra Nova, který je podle NRG Energy největším systémem zachytávání CO2 ze spalin uhelné elektrárny na světě. Systém, jehož investiční náklady dosáhly zhruba jedné miliardy amerických dolarů, je navržený pro zachycení asi 1,5 milionu tun CO2 ročně. Systém zachytávání CO2 ze

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • USDJPY – korekční fáze zřejmě končí

  USDJPY – korekční fáze zřejmě končí
  Denní graf

   
   

  4H graf:

   
   

  30min graf:

   
   

  Náhled: neutralní - růstový
   
  Vlnová struktura: růst ve vlně [C]
   
  Krátkodobé označení vln: vlna [iii] šedá
   
  Dlouhodobé označení vln: vlna [C] je ve vývinu, její zakončení nad hladinou 136,00
   
  Důležité události: JPY: N/A. USD: Počet žádostí o příspěvek v nezaměstnanosti, Vystoupení člena FOMC Evanse, Vystoupení člena FOMC Harkera, Dovozní ceny m/m, Vystoupení guvernérky FED, Yellenové.
   
  Včera klesal měnový pár USDJPY v zelené vlně (c).
   
  Po rychlém růstu se cena dotkla horní trendové čáry trendového kanálu a pak se propadla během několika hodin o 240 bodů. Při pohledu na graf je pro analytiky těžké odhadovat budoucí vývoj. Zde může dobře posloužit Elliottova analýza. 
   
  Existuje možnost, že zelená vlna (c) najde své minimum na úrovni 114,24.
   
  V grafu je tato možnost vyznačena, nicméně hnědá vlna „iv“ může také tvořit trojúhelník, což by předznamenalo nižší minimum v následujících dnech. 
   
  Cílová cena šedé vlny [iv] je na úrovni 113,90 a tato možnost zatím platí.
   
  Pokud se dočkáme růstu nad resistenci zelené vlny (b), nastartuje to růst šedé vlny [v].
   
  Alternativní vývoj je popsán v denním grafu. Ten by lehce pozdržel nástup růstu, ale obvykle je dobré brát v úvahu dlouhodobější časový rámec.
   
  Pokud se trh dostane skrz úroveň podpory, pak by alternativní pohled byl pravděpodobnější. 
   
  Hlavním úkolem dneška je pozorovat, jestli vydrží minimum.
   
   
  Zdroj: Enda Glynn 
   
 • Tureckou elektrárnu má převzít nová firma
  Strojírenský holding Vítkovice chce vyřešit problém s projektem turecké elektrárny Yunus Emre založením nové firmy, která by jej převzala od společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE), jež je od srpna v úpadku.
 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Kalifornský senátor navrhuje povinné střešní solární instalace na všech nových stavbách

  Podle nového návrhu amerického senátora Scotta Wienera by měly být všechny nové obytné i komerční budovy v Kalifornii vybaveny střešním solárním systémem, a to v podobě fotovoltaických panelů či systému pro ohřev vody. V případě schválení zákona by se Kalifornie stala prvním americkým státem s povinnými solárními instalacemi. Podle již platných zákonů státu Kalifonie musí být alespoň 15 %

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Raiffeisen: Spekulace nepolevují, ČNB zváží záporné sazby
  ČNB je pod tlakem. Potvrzuje to nedávný vývoj na 12měsíčních forwardech EURCZK, které spekulanti poslali na úrovně z listopadu 2013. Co bude dál? Podle Raiffeisen Bank je ve hře možné zavedení záporných úrokových sazeb.
 • Zápisky protivného hosta: České bistro v top 10 restauračních interiérech světa
  Sběratel gastrodrbů Gourmetguru prověřoval novoroční novinky v bistru Proti proudu. Podnik nedávno za originální interiér ocenil populární internetový magazín Designboom.

 • Čína chce dál snižovat těžbu uhlí a výrobu oceli
  Čína slíbila, že bude pokračovat ve snižování nadměrných kapacit pro těžbu uhlí a výrobu oceli, které jsou důvodem obchodních sporů s mnoha zeměmi.
 • PROČ potřebujeme nový svět virtuální reality!

  K tomuto článku mě inspiroval článek, který jsem zahlédl kdesi na nejmenované sociální síti. Naprosto jasně ukazuje, že bez masivního rozvinutí virtuální reality se budeme mít brzy hůře, než se měli lidé v 19. století. Ptáte se proč? Počátek civilizace a její vývoj Pokud se podíváte na rozvoj prvních trvalých kultur, zjistíte, že za vznikem […]

  Příspěvek PROČ potřebujeme nový svět virtuální reality! pochází z Samuel-Hornek.cz

 • Poslanci znovu řešili OKD. Dnes budou pokračovat
  Poslanci se po půlroční pauze vrátili k projednávání privatizace těžební firmy OKD. Debata, stejně jako loni v červnu, skončila bez výsledku a pokračovat má dnes.
 • Karel „Kovy“ Kovář: Jak se stát úspěšným youtuberem?
  Má více než 400 000 odběratelů. Jeho úspěch na Youtube ale nevznikl ze dne na den. Jak ho dosáhl?
 • Lekce marketingového myšlení pro personalisty
  Podle serveru Harvard Business Review by si personalisté měli osvojit následující marketingové techniky a způsoby uvažování. Živá komunikace Zkuste se zamyslet nad tím, jak snadné a příjemné je pro…
 • Když mluví Donald Trump: Rusko, byznys, léky i nacismus
  Budoucí americký prezident už převedl nebo před inaugurací převede svůj majetek do fondu. Donald Trump to dnes na tiskové konferenci v New Yorku sdělil novinářům prostřednictvím své advokátky. Firmy budou řídit jeho synové a manažeři, žádné nové obchody firem s cizinou uzavřeny nebudou. Dcera Ivanka se ve Washingtonu bude starat o rodinu. Přízeň ruského prezidenta Vladimira Putina budoucí prezident USA nepovažuje za chybu, ale spíš za bonus. 
 • Česká vláda schválila nejnovější ekoaudit

  Takzvaný ekoaudit je spojený projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí, jehož cílem je posílení konkurenceschopnosti a usnadnění rozvoje podnikání v ČR při současném snížení administrativní zátěže. Vláda nyní schválila jeho nejnovější etapu, která obsahuje 7 nových podnětů týkajících se zákona o ochraně ovzduší, zákona o obalech či zákona o předcházení ekologické újmě.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mzdy a daně 2017
  Začátek roku 2017 přináší mnoho změn v oblasti mzdy, daní i sociálního systému. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších změn. Letošní změny se týkají zejména minimální mzdy, daňové slevy na dítě nebo výše nemocenské. Vzroste minimální mzda i...
 • Best Communications má dvě nové posily v PR týmu
  Obě specialistky budou pracovat například pro Kenwood nebo vybrané značky Rémy Cointreau.
 • Ropa opět stoupá, růstu nezabránily ani zprávy o vysokých zásobách v USA

  Ceny ropy na světových trzích poprvé za tři dny zamířily vzhůru. Jejich silnému růstu nezabránila ani zpráva o překvapivě vysokých zásobách suroviny ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:00 SEČ vykazovala nárůst o 2,8 procenta, takže se dostala nad 55 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.


 • Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší
  Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
 • Přebytek rozpočtu na konci července rekordní
  AKTUALIZOVÁNO – Rozpočet České republiky skončil za pololetí v přebytku 75,6 miliardy korun. Ke konci července dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 762,4 miliardy korun a celkové výdaje 686,8 miliardy korun, oznámilo dnes ministerstvo financí. Vykázaný přebytek rozpočtu tak představuje, stejně jako na konci března, dubna, května a června, nejlepší výsledek hospodaření státního rozpočtu od roku 1993.
 • Přebytek rozpočtu ke konci února klesl na 28 miliard Kč
  Přebytek státního rozpočtu ke konci února klesl na 27,7 miliardy z lednových 45,9 miliardy korun. Loni v únoru byl přebytek rozpočtu 22,6 miliardy korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Na celý rok je schválen rozpočet se schodkem 70 miliard korun.
 • Přebytek rozpočtu ke konci srpna klesl na 19 miliard korun...
  Praha - Přebytek státního rozpočtu ke konci srpna klesl na 19 miliard korun z červencových 25,7 miliardy korun. Loni. o tom dnes ministerstvo financí s tím.
 • Přebytek obchodní bilance míří k rekordním výsledkům
  Bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách skončila v červnu podle předběžných údajů přebytkem 20,6 miliardy korun, který byl meziročně o 6,2 miliardy korun vyšší. Analytici dle agentury Bloomberg čekali přebytek 21,5 miliardy korun.
 • Přebytek LNG na trzích sníží podíl uhlí na výrobě energií

  Přebytek zkapalněného zemního plynu (LNG) na světových trzích se v následujícíh letech podepíše na jeho cenách. Brzy se díky tomu stane dalším rozhodovacím faktorem při výstavbách nových uhelných zdrojů. Podle informací agentury Reuters vzroste světová produkce LNG na světových trzích o 35 milionů tun v roce 2016.   Trhy s energiemi se v dalších několika letech budou potýkat se

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Přebytek běžného účtu za říjen mírně zaostal za očekáváním finančních trhů

  Platební bilance České republiky vykázala v říjnu mírný přebytek běžného účtu: ten mírně zaostal za očekáváním trhu, vliv zde mohlo mít zaúčtování nových stíhaček Jas-Gripen do statistiky dovozů.

 • Přeborníci v prchání: Indičtí vězni překvapují těmi nejneobvyklejšími způsoby, jak utéct z vězení
  Hrabě Monte Christo byl proti indickým vězňům amatér. Jejich útěkové taktiky by překvapily nejednoho bachaře. Ti indičtí se museli v posledních měsících vypořádat třeba s útokem včel a jeden z vězňů jim dokonce utekl rovnou s křeslem, na kterém byl připoután.
 • Přebírání obsahu - Ekolist.cz
  Stránka s copyrightovými informacemi a s nabídkou přebírání obsahu na serveru Ekolist.cz.
 • Pr články | Management News
  Na HR News a Management News najdete od listopadu 2012 vybrané odborné články v česko-anglickém dvojjazyčném náhledu. Další akce z cyklu SETKÁNÍ S INSPIRACÍ S.

 • Přebytek rozpočtu v březnu stoupl na 44 miliard Kč, nejlépe od roku 1993
 • Přebytek solárních panelů v Číně podkopává dohodu o minimální ceně s EU

  Prudký nárůst výroby solárních panelů v Číně spojený se značným poklesem domácí poptávky zapříčinily náhlý nárůst zlevněného exportu, který podkopává dohodu mezi Evropskou unií a Čínou, chránící evropské výrobce panelů. Prezident asociace EU ProSun Milan Nitzschke oznámil, že ceny některých panelů spadly minulý měsíc o 20 %, což vede k prodeji pod výrobními náklady. Čínští

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Přebytek státního rozpočtu byl na konci září rekordní
  AKTUALIZACE – Přebytek rozpočtu dosáhl na konci září rekordních 82,3 miliardy korun. Ke konci září dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 965,2 miliardy korun a celkové výdaje 882,9 miliardy korun. Proti minulému roku je to výsledek o 85 miliardy lepší. Loni v září byl rozpočet ve schodku 2,8 miliardy korun. Na celý rok je plánovaný schodek 70 miliard korun. Ministr financí Andrej Babiš dnes České televizi řekl, že letošní rozpočet bude jedním z nejlepších rozpočtů ČR.
 • Přebytek zahraničního obchodu v říjnu vzrostl na 13,3 miliardy
  Praha - Podle předběžných údajů skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 13,3 mld. Kč, který byl meziročně o 1,2 mld. Kč vyšší. Při započítání nového pronájmu stíhaček Jas-Gripen ve výši 9,9 mld. Kč klesne saldo na hodnotu 3,5 mld. Kč.
 • Přebytek zahraničního obchodu vzrostl v listopadu na 14,3 miliardy korun
  V listopadu skončil zahraniční obchod přebytkem 14,3 miliardy korun, o čtyři miliardy vyšším než před rokem. Také saldo zahraničního obchodu skončilo přebytkem, schodek obchodu se státy mimo EU se ale prohloubil. Příznivě se projevil růst obchodu s dopravními prostředky a nižší schodek bilance minerálních paliv.
 • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zaznamenala loni rekordní výrobu

  Rekordních více než 716 GWh elektřiny vyrobila loni přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně na Šumpersku, jejíž produkce meziročně vzrostla zhruba o 1,7 procenta. Navázala tak na nepřetržitý růst ročních produkcí, který trvá od roku 2011, řekl dnes ČTK mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Rostoucí produkce přečerpávací elektrárny souvisí s jejím stále častějším využíváním ke stabilizaci energetické

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Přečetl jsem trochu méně knih
  Martin Reiner, spisovatel a majitel nakladatelství Druhé město
 • Přechodné bydliště je nesmyslná byrokracie, stát má data ze...
  Návrhy na zrušení trvalého bydliště na obecních úřadech či zavedení přechodného bydliště žádný z předkládaných problémů nevyřeší Realita toho.
 • Přechodný národní plán snižující emisní stropy – přehledně a v grafech

  Od 1.1. 2016 začal platit Přechodný národní plán pro spalovací stacionární zdroje s tepelným příkonem nad 50 MW. Jaké jsou dopady tohoto plánu? Jaké zdroje mají v současnosti nejvyšší emisní limity a na jaké zdroje tento plán dopadne nejvíce? Kde je plán ukotven v legislativě? Přechodný národní plán je zpracován na základě § 37 zákona

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Přechod z daňové evidence na paušální výdaje a naopak
  Z daňové evidence na paušální výdaje a naopak můžete přecházet klidně každý rok. Podívejte se s námi, jaká úskalí vás při přechodu na jeden nebo druhý způsob mohou potkat.

 • Přebytek běžného účtu za říjen mírně zaostal za očekáváním finančních trhů

  Platební bilance České republiky vykázala v říjnu mírný přebytek běžného účtu: ten mírně zaostal za očekáváním trhu, vliv zde mohlo mít zaúčtování nových stíhaček Jas-Gripen do statistiky dovozů.

 • Pražský Nowaco Market je v likvidaci

  Je tomu rok a půl, kdy se s velkou slávou otevřela prodejna Nowaco Marketu Masarykova nádraží v Praze. Nyní kvůli nerentabilitě svůj obchod zavírá a další otevření neplánuje.

 • Pražský Golem dnes znovu ožívá!

  Příběh o pražském Golemovi, nejznámějším golemovi na světě, dnes znovu ožívá díky Národní Pokladnici. Ta již dnes představuje veřejnosti zbrusu novou kolekci zlatých medailí, pojmenovanou Magická Praha. (Tisková zpráva: Národní Pokladnice)

 • Pražské burze by se mělo letos dařit

  Posilující evropská ekonomika a rostoucí politické riziko v Polsku budou podle tuzemských analytiků nahrávat pražské burze. Burzovní index PX by měl v letošním roce posílit až o deset procent. Tahounem by měly být akcie ČEZu, bank i pojišťoven.

 • Pražská burza zakončila letošní rok v plusu

  Pražská burza poslední obchodní den letošního roku zakončila mírným růstem. Index PX vzrostl o 0,06 procenta na 956,33 bodu. Tahounem byly akcie ČEZ, které posílily o 1,76 procenta na 444,30 koruny. Banky naopak ztrácely.

 • Pražská burza dva dny klesá, oslabují i akcie CME

  Pražská burza již dva dny po sobě klesá. Největší pokles zaznamenávají akcie bank a ČEZu. Index PX během dnešního dopoledne poklesl o 0,39 procenta na 978,85 bodu. Po zveřejnění výsledků ztrácely dnes i akcie mediální společnosti CME, které se propadly o 4,47 procenta na 50,20 koruny.

 • Pravidla běžné údržby a oprav se změnila. Za co a kolik musí nájemník platit?

  Od ledna 2016 se vztah nájemníka a pronajímatele konečně vyjasní. Začne platit nařízení vlády, které přesně definuje běžnou údržbu a drobné opravy, které jdou na vrub nájemce. Nařízení chrání nájemce před nenasytnými pronajímateli, kteří by po nájemci chtěli údržby a opravy nad rámec běžných povinností. Co musí nájemce opravovat a kolik může maximálně zaplatit?

 • Praha pokračuje v maření rozhodnutí soudu a exekučního řízení

  Praha stále ignoruje předběžného opatření soudu i exekuci kvůli maření kontroly Opencard. Exekuční řízení zahájil soud poté, co Praha nerespektovala předchozí rozhodnutí městského soudu nařizujícího kontrolu Opencard.  Soud uvalil exekuci na hlavní město 18. ledna 2016. Ještě týž den se sešli zástupci společnosti eMoenyServices s ředitelkou Magistrátu hl. m. Prahy Martinou Děvěrovou. Po deseti dnech se situace s kontrolou absolutně nezměnila. Představitelé Prahy pouze zveřejněním informací o tzv. Lítačce potvrdili, že kontrole brání záměrně, aby zakryli závažné porušování licenčních smluv. (Tisková zpráva: EMONEY GROUP)

 • Pracovný trh praje IT odborníkom a technickým špecialistom. Záujem o obchodníkov bude klesať

  Píšeme na Investujeme.sk: Pracovný trh sa tento rok dostal na úroveň obdobia pred krízou. Niektorých profesií je tak už na trhu nedostatok. Ak ste IT špecialista máte stále na pracovnom trhu vyhrané. Záujem ale rastie i o operátorov výroby. Naopak malý dopyt je o absolventov vysokých škôl „druhej kategórie“, či už ide o sociálnu prácu alebo masmediálnu komunikáciu.

 • Pracovný trh je na tom najlepšie od krízy

  Píšeme na Investujeme.sk: Slovenský pracovný trh zažíva opäť dobré časy. Tento rok vznikne 41 tisíc pracovných miest, čo je najviac od krízy. Nominálna mzda prekročí na budúci rok prvý krát hodnotu 900 eur. Ožívajú i investície. Ťahajú ich však najmä verejné výdavky financovanými z bruselských peňazí. Na budúci rok ich bublina spľasne, no jej miesto nahradia súkromné investície, najmä novej „slovenskej“ automobilky. Ak máte radi makroekonomiku, určite si nenechajte ujsť nasledujúce čítanie 


 • Príde prvé zvyšovanie sadzieb už o týždeň? Čo spôsobí?

  Píšeme na Investujeme.sk: Finančné trhy s napätím očakávajú moment, keď americká centrálna banka po prvý krát po siedmych rokoch začne zvyšovať úrokové sadzby. Trhy si myslia, že by sa tak malo stať presne o týždeň. Hoci, sa všeobecne očakáva negatívny dopad na akcie, nikto nevie, čo zvyšovanie naozaj spôsobí. Možné súvislosti naznačuje analytik. 

 • Přidejte se k největší soutěži o "finanční miss"

  Který finanční produkt má letos nejhezčí křivky? Který toho nejméně sní nebo nejvíc vydělá? Podělte se o své zkušenosti a dejte hlas tomu nejlepšímu na webu www.zlatakoruna.info v největší anketě svého druhu. Pomozte svému favoritovi a sami se zapojte do soutěže o zajímavé ceny.

 • Prezidentské voľby v USA sa blížia. Toto sú najvážnejší kandidáti:

  Píšeme na Investujeme.sk: Nadchádzajúce prezidentské voľby v USA sú už dlhšiu dobu zaujímavou témou aj v Európe. Je tomu tak hlavne vďaka stanoviskám a agendám kandidátov, ktoré sú kontroverzné aj na americké pomery.

 • Premiér plánuje od ledna 2017 zvýšit minimální mzdu na 11 tisíc korun

  Minimální mzda se od 1. ledna 2016 zvýší z 9200 korun na 9900 korun. Premiér Bohuslav Sobotka plánuje další zvýšení minimální mzdy od ledna 2017 až na 11 tisíc korun. Nevadí mu ani negativní dopady, které odhalila nedávná analýza.

 • Překvapivě slabý trh práce dává Fedu za pravdu a úroky jdou brutálně dolů

  Růst amerických sazeb v říjnu je mrtvý projekt a budeme rádi, pokud Fed zvedne sazby v tomto roce. Takový je převládající dojem z pátečních čísel z amerického trhu práce. I když si jako hlavní scénář stále ponecháváme prosincový růst sazeb, pravděpodobnost odsunu prvního kroku až do příštího roku (březen) narůstá.

 • Předvánoční nadílka Fedu – vyšší úroky?

  Po včerejšku je jasné, že Fed letos rozhodně nehodlá házet flintu do žita a tak zbytek roku může být ještě hodně zajímavý (čti volatilní). Ve včerejším komentáři k jednání FOMC (vedení centrální banky) se totiž objevila až nečekaně přímočará věta o tom, že prosincové zasedání bude opravdu o tom, zda Fed zvýší úroky či nikoliv. Spíše než náhlému obratu v datech či zázračnému zlepšení vnější podmínek lze nečekaně explicitní komunikaci Fedu připočíst jedinému – vedení americké centrální banky se po zářijovém faux pas potýká s deficitem kredibility, kdy trhy jakoby odmítaly brát v úvahu, co převažující rétorika členů v posledních týdnech naznačovala – totiž to, že laťka pro prosincové zvýšení úroků není pro americká makroekonomická data z pohledu FOMC zavěšena moc vysoko. 

 • Předstihové ukazatelé naznačují pokračování stabilního ekonomického růstu eurozóny

  Aktivita podniků eurozóny stoupala v listopadu nejvýraznějším tempem od poloviny roku 2011, díky slabému euru a snižování cen, které pomohlopodnikům k nárůstu nových objednávek.

 • Predstavujú broker pooly pre MLM riziko?

  Píšeme na Investujeme.sk: Máme sa báť broker poolov? Predstavujú pre Fincentrum reálnu hrozbu? – i takéto otázky položili účastníci septembrového manažérskeho kongresu Fincentra v Žiline. Odpovedal na ne spoluzakladateľ spoločnosti Petr Stuchlík. 
   

 • Představenstvo České spořitelny posílí Daniela Pešková a Pavel Kráčmar

  Do nejvyššího vedení České spořitelny přijdou dva noví manažeři. Členkou představenstva, která bude po Tomáši Salomonovi zodpovědná za retailové bankovnictví, se stane současná ředitelka pobočkové sítě a externího prodeje Daniela Pešková. Ke změně dojde také v pozici dalšího člena představenstva zodpovědného za korporátní byznys, nově se této role ujme současný ředitel retailových investic finančních trhů Pavel Kráčmar. Nahradí tak Daniela Helera. Obě změny ještě podléhají schválení České národní banky.

 • Předplacený poplatek? Maximálně na 5 let!

  Stále se v praxi setkávám s tím, že finanční poradci sjednávají klientům pravidelné investice na 30 let s předplaceným vstupním poplatkem. Tenhle nešvar je potřeba z trhu vymýtit, podobně jako třeba investiční životní pojištění.  


Hitpardáda štítků