Případy vysoce postavených policistů v konfliktu se zákonem

Praha - Výběr případů vysoce postavených policistů, kteří se dostali do střetu se zákonem (policie dnes v souvislosti s olomouckou korupční kauzou obvinila náměstka ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karla Kadlece a šéfa tamního odboru hospodářské kriminality Radka Petrůje):


Zdroj: www.vz24.cz
Témata: SOUD, VYŠETŘOVÁNÍ, ŠÉF, BÝVALÝ, PRAVOMOCI, JEJ, TREST, POLICEJNÍHO, PRAVOMOCI VEŘEJNÉHO, PRAVOMOCI VEŘEJNÉHO ČINITELE


 • Články | vz24.cz
  Jihlava - V každé z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina mají být v budoucnosti dvě lůžka následné intenzivní péče (NIP. Brno - Nejvyšší správní soud.
 • Články | vz24.cz
  Prostějov - Seniory bude v Prostějově ještě letos opět vozit na úřady, do nemocnic či na poštu za mírný poplatek speciální taxislužba. Olomouc - Olomoucký hejtman.
 • Články | vz24.cz
  Ústí nad Labem - Ústecký kraj vybere provozovatele turistických železničních linek. Stavba dopravního terminálu s čekárnou a upraveným okolím stála 46,4 milionu.
 • Články | vz24.cz
  Beroun - Beroun má po aféře s obviněním většiny svých strážníků nového velitele městské policie. Kutná Hora - Opravy kutnohorských církevních památek by se.
 • Opencard | vz24.cz
  Projekt opencard už prověřilo několik auditů. Praha - Pražská městská společnost Operátor opencard, která vloni vznikla kvůli potížím s projektem opencard,.
 • Články | vz24.cz
  Praha - Pražští radní na dnešním mimořádném jednání neschválili desetiletý tendr za 13 miliard korun na svoz odpadu. Praha - Pražská městská policie uzavře.
 • Vláda schválila návrh zákona o zadávání veřejných zakázek | vz24...
  Praha - Vláda dnes schválila návrh zákona o zadávání veřejných zakázek. Zákon o veřejných zakázkách kabinet projednával už na minulé schůzi vlády.
 • Články | vz24.cz
  Zlín - KSČM v kauze své zastupitelky Kroměříže Kamily Dudové, která je obviněna z korupce, počká s případnými sankcemi až na pravomocný rozsudek.
 • Články | vz24.cz
  Liberec - Pokutu 60.000 korun zaplatí Liberec za dělení zakázek, které souvisely s přípravou na mistrovství světa v lyžování v roce 2009. Liberec - Liberecký kraj ve.
 • Články | vz24.cz
  Brno - Radnice městské části Brno-sever plánuje v příštích letech opravy polikliniky Lesná. Brno - Nové vedení městské části Brno-střed si po roce vládnutí. • Přestavba bývalé budovy VÚTS na Evropský dům přijde na 80 mil.Kč
  Liberec - Rekonstrukce bývalé administrativní budovy VÚTS v Liberci na Evropský dům přijde podle odhadů bez DPH na 80 milionů korun. Liberecký kraj, který administrativní budovu E i sousední dílny loni za bezmála 125 milionů korun koupil, chce objektu vrátit původní podobu z 20. let minulého století. Kraj už ve Věstníku veřejných zakázek zveřejnil záměr, letos má v rozpočtu připraveno 25 milionů korun, další peníze budou v rozpočtu na příští rok. Novináře o tom dnes informoval náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj).
 • Premiér chce kvůli Ťokovi zpřísnit zadávání zakázek bez soutěže
  Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce zpřísnit zadávání veřejných zakázek bez soutěže. Důvodem je smlouva, kterou bez tendru a předchozího oznámení vládě firmě Deloitte zadal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Zároveň ministrovi doporučil, aby zvážil zrušení této sporné zakázky za několik desítek milionů korun nebo alespoň omezení jejího plnění a snížení ceny. Sobotka to řekl novinářům po dnešním jednání koaliční rady.
 • Přehled osob spojovaných se současným policejním zásahem
  Praha - Přehled osob, jejichž jména jsou zmiňována v médiích v souvislosti se současným případem policejního zásahu kvůli podezření z korupce a zneužití pravomoci v Praze a Olomouci (řazeni abecedně):
 • Pražští strážníci dostanou nový člun za sedm milionů
  Praha - Pražská městská policie dostane nový člun za sedm milionů korun. Nákup plavidla pro poříční útvar dnes schválila rada města. Zjistila ČTK z jednání.
 • Pražským tunelem Blanka projel od otevření milion aut
  Praha - Pražským tunelem Blanka projel od jeho otevření milion aut. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Denně Blankou projede zhruba 50.000 automobilů. Šestikilometrový tunel byl zprovozněn letos 20. září se čtyřletým zpožděním, výstavba vyšla na 43 miliard.
 • Pražský magistrát dnes oznámí přesný termín otevření Blanky
  Praha - Pražský magistrát dnes na tiskové konferenci oficiálně oznámí přesný termín otevření tunelu Blanka. Tunel zřejmě bude zprovozněn v sobotu 19. září, původní termín počítal s nedělí 20. září. Důvod změny chce magistrát prezentovat právě na tiskové konferenci. Problematický tunel stál 37 miliard korun, včetně napojení na Strahovský tunel 43 miliard korun.
 • Pražský dopravní podnik si v roce 2006 pořídil 10 televizorů za 2...
  Zbytečná ztráta ve výši zhruba asi 1,7 milionů korun – to je výsledek zakázky pražského dopravního podniku. Jaroslav Stůj se koncem loňského roku stal novým.
 • Pražskou MHD čekají od 1. července 2016 rozsáhlé změny
  Praha - Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, chystá od 1. července 2016 zavést plošné změny ve veřejné dopravě. Do pražské MHD bude zapojena oblast Kladenska, změněny budou trasy tramvají a autobusů. Úpravy se chystají i v nočních spojích. Vypracování změn dnes schválili pražští radní. Ropid bude změny chystat společně s dopravním podnikem (DPP) a dalšími organizacemi.
 • Právo: Pošta zrušila zakázku, kterou měl dostat Babišův Agrotec
  Praha - Česká pošta zrušila zhruba padesátimilionovou veřejnou zakázku na dodávku nákladních aut, kterou by jinak získala firma Agrotec z holdingu Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Agrotec patří k obviněným firmám v případu manipulace se zakázkami pošty. Tendr na auta byl ale podle pošty zrušen ne kvůli stíhání, ale kvůli dosažené ceně. Napsalo to dnes Právo.
 • Pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu se možná rozšíří
  Praha - Pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) se možná rozšíří. Prověrky úřadu by se mohly nově týkat například hospodaření obcí, krajů, jejich příspěvkových organizací, státních fondů, zdravotních pojišťoven, veřejných vysokých škol a firem, v nichž má stát, obce nebo kraje nadpoloviční podíl. Předpokládá to novela zákona o NKÚ, kterou dnes podpořila v úvodním kole Sněmovna.

 • RegioJet neuspěl s žalobou na postup ÚOHS
  Brno - Soukromý železniční dopravce RegioJet neuspěl se svou žalobou proti postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve správním řízení, které vede s Českými drahami. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. RegioJetu vadilo množství informací, které ÚOHS po soukromém dopravci požaduje, stejně jako délka řízení. Podle Krajského soudu v Brně je ale postup ÚOHS přiměřený.
 • Ředitel VZP odvolal tři manažery IT kvůli penězům od HP
  Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek odvolal dnes tři manažery IT v reakci na informaci, že firma Helwett-Packard jim platila zájezdy do rakouských Alp. ČTK to řekl mluvčí VZP Oldřich Tichý. O platbách informoval Český rozhlas - Radiožurnál. Firma prý hradila ubytování v luxusním hotelu, dopravu i skipas. Výrobce výpočetní techniky od největší české zdravotní pojišťovny dostává zakázky bez otevřené soutěže. Ředitel už v pondělí nařídil mimořádný audit IT zakázek od roku 2006.
 • Raiffeisenbank může převzít retailovou část Citibank
  Brno - Raiffeisenbank může převzít retailovou část svého konkurenta Citibank. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí je už pravomocné. Podle úřadu fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.
 • Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy
  Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy. Údajně netransparentním losováním v tendru na revitalizaci zeleně na hřbitově se budou znovu zabývat jeho podřízení. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.
 • Rafaj potvrdil pokutu 1,1 milionu Kč pro firmu CZECH FROST
  Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 1,1 milionu Kč pro firmu CZECH FROST. Neposkytla úřadu obchodní záznamy, které vyžadoval. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě. Firma je podezřelá, že se účastnila kartelu mrazírenských společností při přebírání, skladování a ochraňování zboží.
 • Průzkum: Nejznámější značka kvality je Klasa
  Praha - Nejznámější značka kvality na českých potravinách je Klasa. Podle zářijového průzkumu agentury STEM/Mark si ji spontánně vybavilo 82 procent lidí, kteří alespoň zběžně značky kvality znají. Přibližně polovina populace o nich pouze slyšela nebo si je nevybavila. Průzkum na dnešní tiskové konferenci představila Ivana Valentová ze STEM/Mark.
 • Provoz v tunelu Blanka je od sobotního otevření bez problémů
  Praha 20. září (ČTK) - Provoz tunelu Blanka je zatím od sobotního otevření bez problémů. ČTK to dnes řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nejvyšší povolená rychlost je prozatím omezena na 50 km/h. První řidiči vjeli do tunelu v sobotu zhruba ve 14:40.
 • Pro přihlášení auta nebude nutné chodit na úřad v místě bydliště
  Praha - Přihlášení auta bude od poloviny příštího roku možné na kterémkoliv úřadě a nikoliv jen v místě bydliště vlastníka. Počítá s tím novela zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích z pera ministerstva dopravy. Materiál, který má za sebou meziresortní připomínkové řízení, musí ještě projít vládou a Poslaneckou sněmovnou.
 • Privatizaci OKD domlouvali ministři, tvrdí před soudem úředníci
  Praha - Tři muži vinění ze závažných chyb při privatizaci společnosti OKD z roku 2004, při které údajně vznikla škoda nejméně 5,7 miliardy korun, dnes před soudem odmítla obžalobu. Hájí se mimo jiné tím, že prodejní cena státního podílu neměla vzejít ze znaleckého posudku, ale z nabídky tehdejšího majoritního vlastníka karbon Investu, který nakonec státní podíl získal. Konkrétní cena se podle obžalovaných domlouvala na úrovni tehdejších ministrů financí a průmyslu, kterými byli Bohuslav Sobotka a Milan Urban (oba ČSSD). Uvedli to dnes při výpovědích u soudu, který se začal privatizací OKD zabývat.
 • Privatizaci OKD domlouvali ministři, tvrdí před soudem úředníci
  Praha - Tři muži vinění ze závažných chyb při privatizaci společnosti OKD z roku 2004, při které údajně vznikla škoda nejméně 5,7 miliardy korun, dnes před soudem odmítli obžalobu. Hájí se mimo jiné tím, že prodejní cena státního podílu neměla vzejít ze znaleckého posudku, ale z nabídky tehdejšího majoritního vlastníka Karbon Investu, který nakonec státní podíl získal. Konkrétní cena se podle obžalovaných domlouvala na úrovni tehdejších ministrů financí a průmyslu, kterými byli Bohuslav Sobotka a Milan Urban (oba ČSSD). Podle premiéra však vláda rozhodovala na základě dalších ukazatelů a její postup vyhodnotila Evropská komise jako správný.

Hitpardáda štítků