Připijme na šťastné a veselé

Svařákem v adventních dnech to začíná, stopičkou vaječňáku při pečení pokračuje a přípitkem o Štědrém večeru končí. Jak se prochutnat adventem a jaké zvolit víno pro sváteční čas?


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: A VESEL, ANI, OTEV, NEP, O V, VESEL, PRO NI, NI B, DO S, JSEM PRO
 • Nakládačky: Spolek na ochranu povinností zvířat
  Neraduj se, opičáku. Přiznáním stejných práv, jako má člověk, to nekončí. Pak přijdou zákazy a příkazy a povinnosti. Ještě rád budeš vzpomínat na dobu, kdy jsi v pralese mohl beztrestně močit z větve na větev, právě když dole procházel turista. Tak si to užívej, dokud je ještě čas.
 • Italové a Řekové neplní plán Evropské unie. Uprchlíci z přístavů mizí, pomáhá jim laxní přístup úřadů
  Do konce listopadu mělo být z rozhodnutí Evropské unie v Itálii i Řecku šest funkčních přijímacích a registračních středisek, takzvaných hotspotů. V obou zemích je však zatím pouze jedno. Podle české expertky Marty Černíkové, která působila na Sicílii, je stav střediska nedostačující a spolupráce s místními úřady špatná. Od začátku října se podařilo v rámci kvót přemístit jen 160 lidí, do dvou let se jich má z Itálie a Řecka přemístit do ostatních států 160 tisíc.
 • Armádní pes Athos dostal za misi v Afghánistánu vyznamenání od ministra, pak jej chtěli prodat za 500 korun
  Psího hrdinu Athose po zranění na misi v Afghánistánu vyznamenal tehdejší ministr obrany Vlastimil Picek. Athos se sice po těžkém zranění vrátil do výcviku, kvůli zdravotnímu stavu však nakonec musí odejít do "důchodu" předčasně. Zůstane však "mezi svými" na základně v Chotyni, kde sídlí armádní kynologové.
 • Plátcům DPH hrozí od Nového roku vysoké pokuty kvůli kontrolnímu hlášení, tisíce zaplatí jen za výzvu k nápravě
  Právní úprava kontrolního hlášení přísně trestá chyby i pouhá opomenutí. Ministerstvo financí chce umožnit odpouštění pokut v případech "hodných zvláštního zřetele". Podle daňové poradkyně by se lhůty měly počítat na pracovní, nikoliv kalendářní dny.
 • Korejci chtějí s českými firmami stavět jaderné elektrárny, budovat by se mohly v Polsku a na Slovensku
  Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje přijela do Prahy lobbovat za to, aby se na případném rozšíření jaderných elektráren v Česku podílely korejské firmy. Nabízí, že pokud zakázky až za několik set miliard korun Korejci získají, pak budou s českými firmami stavět jaderné elektrárny i v dalších evropských zemích. V Česku už působí přes šedesát korejských firem, které v zemi proinvestovaly skoro sto miliard korun.
 • Recenze: Brněnští filharmonici hráli s Avishaiem Cohenem jako Arabové
  Koncertem izraelského basisty Avishaie Cohena v pondělí skončil brněnský Jazzfest. Cohen se krátce před vystoupením rozešel se spoluhráčem i původním dirigentem. "Náhradníci" ale nezklamali a koncert se opřel o Cohenovy novější melodické komorní písně.
 • Fiat 500: frajer do města, na dálnici spíš louda
  Stylové italské autíčko si lze vyšperkovat mnoha doplňky. Slabému motoru se líbí v ulicích. S vozem se snadno parkuje.
 • Dobrou chuť a na zdraví!
  Po čtvrté a letos již naposledy jsme zde s naším speciálem Trendy Vánoce. Tak jako zapálením čtvrté svíce adventního věnce vrcholí předvánoční...
 • Vánoce s ploutví a šupinkou
  Když se řekne hlavní symbol Vánoc, kapr se salátem je asi první, co člověka napadne. Šupiny dáváme pod talíř, kapříky ze skla i čokolády věšíme jako ozdoby. Víte však, kde se vzal?
 • Jednoho kubu, prosím!
  Nápad přidat k vánoční procházce oběd, nebo dokonce večeři v restauraci, má i u nás stále víc příznivců. Rok od roku proto víc a víc restaurací nabízí vánoční menu. • Případ z praxe: DPH při intrakomunitárním obchodu
  Při obchodování v rámci EU musíme brát v potaz legislativu nejen národní, ale i těch států, se kterými obchodujeme. Podívejte se na případ z praxe, který vysvětluje fungování řetězových obchodů v EU a upozorňuje na úskalí, která mohou vzniknout.
 • Případ z praxe: DPH při intrakomunitárním obchodu
  Při obchodování v rámci EU musíme brát v potaz legislativu nejen národní, ale i těch států, se kterými obchodujeme. Podívejte se na případ z praxe, který vysvětluje fungování řetězových obchodů v EU a upozorňuje na úskalí, která mohou vzniknout.
 • Případy vysoce postavených policistů v konfliktu se zákonem
  Praha - Výběr případů vysoce postavených policistů, kteří se dostali do střetu se zákonem (policie dnes v souvislosti s olomouckou korupční kauzou obvinila náměstka ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karla Kadlece a šéfa tamního odboru hospodářské kriminality Radka Petrůje):
 • Při pádu letadla nad Sinajskou pouští zahynulo 224 lidí
  2.11.2015 V sobotu se na egyptském Sinajském poloostrově zřítilo ruské letadlo Airbus A321 s 224 lidmi na palubě, rozpadlo se ještě ve vzduchu ve vysoké výšce. K určení možné příčiny pádu letadla je zatím příliš málo informací. Sdělil to ruský ministr dopravy Maxim Sokolov agentuře Interfax.
 • Případová studie: Rozvoj zaměstnavatelské značky společnosti SAP
  Německá společnost SAP patří k předním světovým dodavatelům podnikového softwaru. I když se pohybuje téměř výhradně na B2B trhu, soupeří o talenty s dalšími technologickými giganty, jako je Apple,…
 • Případová studie: Jak drahý je divák na Facebooku a YouTube
  Facebooku svědčí kratší videa, YouTube zase pomáhají playlisty, zaznělo na Flema 2015. celý článek »
 • Případný Trumpův viceprezident v globální změnu klimatu nevěří

  Donald Trump zveřejnil jméno případného viceprezidenta USA. Důvěru dostal guvernér Indiany Mike Pence. Pence je volbou, která potěšila zastánce klasické energetiky, naopak podporovatelé obnovitelných zdrojů z jeho volby radost nemají. Mike Pence je známý mj. pro svou podporu uhelného sektoru a také tím, že se otevřeně postavil Obamovu plánu na změnu energetické politiky USA (tzv.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Případná insolvence OKD neznamená konec těžby, řekl Mládek

  Případné vyhlášení insolvence černouhelné společnosti OKD automaticky neznamená, že bude ukončena těžba. V případě, že nebudou manažeři a zaměstnavatelé firmy plnit svoje povinnosti, stát přijme mimořádná opatření. Před jednáním vlády to dnes novinářům řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). „I v případě insolvenční situace mají současní vlastníci za povinnost zajistit bezpečnost lidí, bezpečnost území, zajistit,

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Případ Globo: Jak americký fond vydělal na firmě, která podváděla
  Řecká společnost Globo vyvíjela mobilní aplikace a její akcie se obchodovaly na trhu pro menší firmy v Londýně. Americký fond Quintessential se zaměřuje také na takzvaný short selling - investování do akcií s klesající hodnotou. Útok hedgeového fondu na Globo ukazuje, jak tyto fondy vydělávají peníze a jak zbavují trh nezdravých společností.
 • Případ detektiva K. aneb Zpátky do hry: Navzdory vážnému úrazu se Daniel Kafka vrátil k práci kriminalisty
  Když se policista Daniel Kafka ocitl na invalidním vozíku, chtěl se vším skoncovat. Věděl, jak na to - vyšetřoval spoustu sebevražd. Na kriminálku se nakonec vrátil. • Proroctví na rok 2016
  Slepá bulharská věštkyně Vanga předpověděla, že v roce 2016 má kvůli uprchlíkům nastat konec Evropy, jak ji známe. Konečně nastal čas, abych své proroctví do nového roku publikovala i já. Pozor, není to pro slabé povahy.
 • Pro radost z hudby a kvalitní poslech
  Rozmach mobilních zařízení poskytl prostor k růstu audioproduktů. Sluchátka a bezdrátové reproduktory patří k nejoblíbenějším vůbec i díky obrovskému rozsahu cen a nabídce různých modelů.
 • Pro ni: Všechno, co se třpytí
  Nevadí, že se slunce v zimě odebírá na kutě už ve čtyři odpoledne. Kdo jej potřebuje, když může své tělo rozsvítit diamantovou září.
 • Pro něj: Doplňky a časomíry
  Kolik je hodin? Je čas začít si sepisovat přání pod stromeček. Správný chlap má na zápěstí klasický hodinářský kousek a odvahu na to, aby nosil šperky.
 • Proměny Smíchova
  Po staletí bylo území dnešního Smíchova zemědělskou krajinou sevřenou z jedné strany řekou Vltavou a z druhé strany strmými svahy Petřína, Pavího vrchu a Děvína. Komunikační páteří byla stará zemská stezka, dnešní Štefánikova a Nádražní, vedoucí od malostranské Újezdské brány pod Petřínem směrem na jižní Čechy.
 • Program Extra třída pomáhá žákům uskutečnit jejich nápady
  Přihlásit se mohou žáci sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a také odpovídajících ročníků osmiletého gymnázia. V anketě zjistí, co obyvatelům v jejich okolí schází a co by se dalo zlepšit. Projekty, které splní stanovená kritéria, dostanou grant na realizaci.
 • Produkty Esetu chrání také bankovní a platební transakce
  Eset přichází s novou verzí bezpečnostních produktů pro domácnosti. Eset Smart Security a NOD32 Antivirus jsou kompatibilní s Windows 10 a mají přepracované uživatelské prostředí. Eset Smart Security navíc obsahuje novou technologii k ochraně bankovních a platebních transakcí.
 • Prodej zboží na splátky pomůže firmě v růstu
  Nabídnout zákazníkům koupi zboží na splátky je snadné. Spolupráce s úvěrovou společností nestojí podnikatele téměř nic a zbaví ho navíc rizika, že kupující nezaplatí. Pokud navíc dokáže prodejce s úvěrovou společností jednou za čas vyjednat akční nabídku, vydělá na zvýšení obratu.
 • Prodej, či burza? S prodejem GE Money bank radí JPMorgan a Goldman Sachs
  General Electric se zbavuje všech svých bankovních aktivit včetně české pobočky. S prodejem konglomerátu radí společnosti JPMorgan a Goldman Sachs. Na stole jsou nyní dvě varianty - přímý prodej nebo vstup na burzu.
 • Prodejce české vzduchotechniky Multi-Vac kupují Francouzi
  Pardubickou firmu Multi-Vac koupila francouzská společnost France Air. Francouzi chtějí expandovat, hledali tak společnost ve střední Evropě, přes kterou by mohli prodávat i své výrobky. Multi-Vac má pobočky v Pardubicích, Praze, Brně a Novém Jičíně a na Slovensku v Bratislavě a Košicích.

Hitpardáda štítků