Připomeňme si: Jaké jsou dávky sociálního zabezpečení?

V životě každého z nás mohou nastat situace, kdy potřebujeme, aby nás stát pomohl zabezpečit. Může mezi ně patřit porod, nebo například onemocnění člena rodiny. Mateřská a „rodičák“ Mnohdy se můžeme ...


Zdroj: finexpert.e15.cz
Témata: PO, DÍTĚTE, NÁROK, MATEŘSKÁ, DÁVKY, PO DOBU, OŠETŘOVNÉ, KTERÉ, MATEŘSKÉ, DÍTĚ
 • Analytici: Nižší inflace utvrdí podle ČNB v pokračování intervencí
  Praha - Pokles meziroční inflace v srpnu na 0,3 procenta podle analytiků oslovených ČTK utvrdí centrální banku v pokračování režimu devizových intervencí nejméně do poloviny roku 2016....
 • Partnerství mezi Wüstenrot a Allianz je na světě

  Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice koupí Allianz pojišťovna. Nové partnerství mezi pojišťovnou Allianz a skupinou  Wüstenrot umožní užší spolupráci při prodeji pojistných produktů včetně hypotečních úvěrů a stavebního spoření.

 • Jiří Koželouh: Limity české energetiky
  Není hanba ztratit přehled ve studiích na téma uhelných limitů. V posledních měsících ekonomové, energetici nebo experti na životní prostředí vrší jednu na druhou. Přesto se orientace v nich vyplatí.
 • MOL v Česku nově vede Kristína Félová
  Novou generální ředitelkou české pobočky společnosti MOL se stala Kristína Félová. Řídící funkci převzala od Attily Dsupina, který zůstává součástí managementu skupiny, zároveň zůstává jednatelkou společností skupiny MOL v České republice.
 • Dogg nasměroval investice do printu
  Prémiový „pejskařský“ e-shop Dogg.cz se nespokojuje s digitální reklamou a vytvořil svůj první printový vizuál.
 • Firmy pomáhají uprchlíkům. Hamé je zaměstná, vozy Uber jim dovezou oblečení
  Potravinářská společnost Hamé se rozhodla syrským běžencům, kteří dostanou azyl v České republice, zajistit ubytování a práci ve svých výrobních závodech v tuzemsku. O záměru Hamé informovalo také české ministerstvo vnitra.
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Hlavní americké indexy rostly po prodlouženém víkendu a navázaly tak na úspěšný obchodní den v Evropě a Číně. Čínská vláda vyjádřila přesvědčení, že nejhorší výprodeje jsou již za námi a vnímá uklidnění na trhu. Také, jak se zdá, se stabilizovala cena ropy (WTI -0,24 %, 45,9 USD/b, Brent +4,0 %, 49,5 USD/b) a zisky si připsaly i další komodity jako zlato a měď. Z jednotlivých společností, Netflix pokračuje v oslabování (-3,9 %, 95 USD) po snížení cílové ceny od analytiků a také obav investorů, že Apple (+2,8 %, 112,3 USD) oznámí informace o Apple TV. Twitter (-3,5%, 27,2 USD) se stále neúspěšně snaží najít nového generálního ředitele a určit nové směrování společnosti.

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 492,68

  +2,42%

  S&P 500

  1 969,40

  +2,51%

  NASDAQ

  4 811,93

  +2,73%

   

  Sektory:

  Energie

  +1,90%

  Finance

  +2,45%

  Technologie

  +2,88%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1205

  +0,31%

  Zlato

  1 122,56

  +0,28%

  Brent ropa – future

  49,50

  +3,93%

  WTI ropa – future

  45,92

  -0,28%

   

 • Junckerovy vzkazy a přání
  Jean-Claude Juncker potvrdil názor, že lékem na současné problémy je nikoliv méně, ale více další integrace. Ačkoliv se pozornost soustředila na téma uprchlíků, neměly by uniknout i krátké, a tedy zdánlivě nedůležité zmínky.
 • Závislost na smartphonech má už své jméno. V Jižní Koreji trpí nomofobií až 72 procent dětí
  Stále více lidí trpí panickou obavou, že u sebe nebudou mít telefon. V Jižní Korei trpí touto závislostí dokonce už děti mezi jedenácti a dvanácti lety. Některé země dokonce začaly zavádět pravidla, která používání smartphonů regulují.
 • Záruka kvality a původu paliv od skladu po čerpací stanici
  Certifikovaný velkoobchod Čepro je název nového programu distribuce pohonných hmot, který je určený pro jednotlivé čerpací stanice či celé sítě stanic. Jedná se o první komplexní službu na českém trhu s pohonnými hmotami.
 • Připomeňte si, jak se od roku 2016 mění zálohy na sociální a...
  Minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění pro rok 2016 jsou známé již skoro měsíc. Připomeňte. si, o kolik konkrétně se pro příští rok zvýší.
 • Připomínky k novele stavebního zákona? Pomohou přijmout zákon ve prospěch všech
  V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj dnes proběhlo další zasedání Kolegia ministryně pro oblast stavebního zákona, složené ze zástupců nejvíce dotčených rezortů, Asociace krajů a podnikatelské sféry. Předmětem schůzky byla informace o uplatněných připomínkách a způsobu jejich vypořádání včetně harmonogramu legislativních prací. Samotný návrh novely stavebního zákona bude předložen vládě do konce října letošního roku.
 • Připomínky k novele stavebního zákona? Pomohou přijmout zákon ve prospěch všech
  V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj dnes proběhlo další zasedání Kolegia ministryně pro oblast stavebního zákona, složené ze zástupců nejvíce dotčených rezortů, Asociace krajů a podnikatelské sféry. Předmětem schůzky byla informace o uplatněných připomínkách a způsobu jejich vypořádání včetně harmonogramu legislativních prací. Samotný návrh novely stavebního zákona bude předložen vládě do konce října letošního roku.
 • Při pořízení i modernizaci výtahů se vyplatí v předstihu počítat s novou normou

  Výtahy odpovídající nové evropské normě, která posouvá jízdní komfort, ale především bezpečnost, od prosince 2015 nově nabízí společnost Schindler. Do vývoje a testování bezpečnostních prvků investovala více než 82 000 hodin. (Tisková zpráva: Schindler)

 • Při požáru farmářské haly na Slovensku zahynulo 20.000 kuřat
  Při požáru haly na západě Slovenska, která patří skupině Hyza z českého koncernu Agrofert, dnes zahynulo 20.000 kuřat. Oheň zasáhl jednu z osmi výkrmných hal Hyzy v obci Závada nedaleko města Topoľčany. ČTK to řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka, podle kterého požár chod firmy neohrozí.
 • Při požáru na ázerbájdžánské ropné plošině zahynulo 32 dělníků
  Při požáru, který v pátek vypukl na ropné plošině ázerbájdžánské státní společnosti SOCAR v Kaspickém moři, zahynulo 32 dělníků, zachránit se podařilo 42 pracovníků. Agentuře Reuters to v sobotu řekl šéf nezávislé komise na ochranu práv ázerbájdžánských ropných zaměstnanců, společnost SOCAR odmítla jeho sdělení komentovat.
 • Při požáru rodinného domu v Neratovicích zemřela žena...
  NERATOVICE / Při požáru rodinného domu v Neratovicích zemřela žena. K
 • Příprava Elektronické evidence tržeb je v souladu se zákony, píše MF
  Reakce Ministerstva financí na článek Petra Holuba: Stát prosazuje online pokladny v rozporu se zákony
 • Příprava hlubinných úložišť má do roku 2019 stát 1,2 miliardy Kč

  Příprava hlubinných úložišť jaderného odpadu v Česku bude do roku 2019 stát 1,2 miliardy korun. Částka zahrnuje průzkumné práce, výzkum i příspěvky obcím v lokalitách. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky, který dnes schválila vláda. Stát chce i nadále provádět průzkum ve všech sedmi vytipovaných lokalitách. Ministři

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Příprava na deflaci: Co udělat s penězi, kam investovat?

  Se svými úvahami o tom, jak bychom měli investovat, když nastoupí deflace, se v knize „Deflace utajené nebezpečí“, svěřil německý publicista Günter Hannich. Je nutné začít se připravovat již před samotnou deflací, v průběhu deflace se pak chovat s ohledem na možný budoucí vývoj a v okamžiku propadu cen investičních aktiv zaujmout správné investiční pozice.
Hitpardáda štítků