Připomeňme si: Jaké jsou dávky sociálního zabezpečení?

V životě každého z nás mohou nastat situace, kdy potřebujeme, aby nás stát pomohl zabezpečit. Může mezi ně patřit porod, nebo například onemocnění člena rodiny. Mateřská a „rodičák“ Mnohdy se můžeme ...


Zdroj: finexpert.e15.cz
Témata: MATEÅ, MUSÃ, PO, VYPLÃ, ZAMÄ, MOÅ, MEZI, PO DOBU, ZABEZPEÄ

 • Do Evropy by mohl v horizontu několika let začít proudit plyn z Íránu

  Íránský ministr pro ropu tento týden oznámil, že by země v budoucnu ráda exportovala do Evropy svůj zkapalněný zemní plyn (LNG). Vstupním bodem do zemí EU by se mělo stát Španělsko. O pondělním vyjádření íránského ministra informuje agentura Reuters. Hlavní překážkou stojící v cestě plynu z Íránu jsou sankce, jež na zemi uvalily západní mocnosti a zapříčinily

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Kolosální Conan je impozantní komiks
  Prázdniny skončily a dobře udělal ten, kdo je strávil s jednou z největších a nejkrásnějších knih, které u nás kdy vyšly. Je jí Kolosální Conan nakladatelství Comics Centrum, jež velkolepý komiks vydalo na počátku prázdnin. Jde o třetí knihu z řady kolosálních knih, předtím vyšlo kompletní Sin City v jednom svazku a první díl hellboyovské Pekelné knižnice. A stejně jako obě předchozí knihy i tato patří k vrcholu nabídky tuzemské komiksové i knižní produkce.
 • Kvóty nezodpovědnosti
  Protlačení kvót na přerozdělování imigrantů, které je na spadnutí, přestože bylo před nedávnem jednoznačně odmítnuto, je více o evropské integraci než o samotných imigrantech, jejichž problém neřeší a řešit nemůže.
 • V Česku je rekordní počet dolarových milionářů
  Více než 20 000 lidí (21 400) se může chlubit větším majetkem než 1 milionů dolarů. Celosvětově jich přitom bylo 14,9 milionů a jejich počet vzrostl o nových 920 000 lidí. Celosvětové bohatství dolarových milionářů tak dosáhlo objemu ve výši...
 • Sága švajčiarskych hypoték nekončí: tento krát v Poľsku

  Píšeme na Investujeme.sk: Možnosť uľaviť poľským občanom zasiahnutým prudkýmposilnením švajčiarskeho franku zo začiatku tohto roka sa  v Poľsku stala obľúbená predvolebná téma. Opozícia predložila na účet bánk ešte štedrejší návrh ako koaličné strany a hypotekárni dlžníci, ktorí majú svoj dlh vo frankoch, by si mohli polepšiť ešte výraznejšie. 

 • Monoteismus – jediný účinný prostředek k utlumení násilnosti
  Přínos náboženství k lidské racionalizaci zůstává nedoceněn. V současnosti bývá dáváno do souvislosti s temnými, iracionálními silami, přičemž se zapomíná, že zákon a židovský důraz na slovo otevřely člověku novou duchovní sféru. Náboženství má i ve svém repertoáru mocné duchovní zbraně k potírání politického a náboženského násilí.
 • Vidíte všechno černě? Smutek podle vědců dokáže ovlivnit vnímání barev
  Emoce a rozlišování barev jsou podle vědců úzce spojeny. Smutek narušuje vizuální procesy a zhoršuje schopnost přesně rozlišovat barvy. Psychický stav dokáže výrazně ovlivňovat to, jak vnímáme svět kolem sebe.
 • FinTech Daily: Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?
  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí? Bloomberg a Traiana spolupracují na platformě zpracovávající FX opce. Co mohou banky dělat, aby konkurovaly netradičním hráčům? Mohou bitcoinmaty posunout bitcoiny do mainstreamu? To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.
 • Merkelová: Ekonomičtí migranti nebudou moct v Německu zůstat
  Kancléřka Merkelová prohlásila, že běženci, kteří přichází čistě z hospodářských důvodů, nebudou moct v Německu zůstat. Podle Merkelové je důležité, aby se migranti co nejrychleji zařadili do společnosti. Dále pak varovala členské státy Evropské unie, které se odmítají účastnit na společném řešení krize. Podkopávají prý základy společnosti.
 • 5. vlna: první trailer na nové sci-fi o zániku lidstva
  Herečka Chloë Grace Moretz má stěstí na dobré role a v posledních letech jde z filmu do filmu. Jde v drtivé většině o povedené filmy, přičemž ani akční filmy ji nejsou cizí. V novém sci-fi si zahraje šestnáctiletou dívku, která bojuje proti mimozemské invazi. Název filmu 5. vlna je odvozen od ... • Připomeňte si, jak se od roku 2016 mění zálohy na sociální a...
  Minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění pro rok 2016 jsou známé již skoro měsíc. Připomeňte. si, o kolik konkrétně se pro příští rok zvýší.
 • Připomínky k novele stavebního zákona? Pomohou přijmout zákon ve prospěch všech
  V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj dnes proběhlo další zasedání Kolegia ministryně pro oblast stavebního zákona, složené ze zástupců nejvíce dotčených rezortů, Asociace krajů a podnikatelské sféry. Předmětem schůzky byla informace o uplatněných připomínkách a způsobu jejich vypořádání včetně harmonogramu legislativních prací. Samotný návrh novely stavebního zákona bude předložen vládě do konce října letošního roku.
 • Připomínky k novele stavebního zákona? Pomohou přijmout zákon ve prospěch všech
  V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj dnes proběhlo další zasedání Kolegia ministryně pro oblast stavebního zákona, složené ze zástupců nejvíce dotčených rezortů, Asociace krajů a podnikatelské sféry. Předmětem schůzky byla informace o uplatněných připomínkách a způsobu jejich vypořádání včetně harmonogramu legislativních prací. Samotný návrh novely stavebního zákona bude předložen vládě do konce října letošního roku.
 • Při pořízení i modernizaci výtahů se vyplatí v předstihu počítat s novou normou

  Výtahy odpovídající nové evropské normě, která posouvá jízdní komfort, ale především bezpečnost, od prosince 2015 nově nabízí společnost Schindler. Do vývoje a testování bezpečnostních prvků investovala více než 82 000 hodin. (Tisková zpráva: Schindler)

 • Při požáru farmářské haly na Slovensku zahynulo 20.000 kuřat
  Při požáru haly na západě Slovenska, která patří skupině Hyza z českého koncernu Agrofert, dnes zahynulo 20.000 kuřat. Oheň zasáhl jednu z osmi výkrmných hal Hyzy v obci Závada nedaleko města Topoľčany. ČTK to řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka, podle kterého požár chod firmy neohrozí.
 • Při požáru na ázerbájdžánské ropné plošině zahynulo 32 dělníků
  Při požáru, který v pátek vypukl na ropné plošině ázerbájdžánské státní společnosti SOCAR v Kaspickém moři, zahynulo 32 dělníků, zachránit se podařilo 42 pracovníků. Agentuře Reuters to v sobotu řekl šéf nezávislé komise na ochranu práv ázerbájdžánských ropných zaměstnanců, společnost SOCAR odmítla jeho sdělení komentovat.
 • Při požáru rodinného domu v Neratovicích zemřela žena...
  NERATOVICE / Při požáru rodinného domu v Neratovicích zemřela žena. K
 • Příprava Elektronické evidence tržeb je v souladu se zákony, píše MF
  Reakce Ministerstva financí na článek Petra Holuba: Stát prosazuje online pokladny v rozporu se zákony
 • Příprava hlubinných úložišť má do roku 2019 stát 1,2 miliardy Kč

  Příprava hlubinných úložišť jaderného odpadu v Česku bude do roku 2019 stát 1,2 miliardy korun. Částka zahrnuje průzkumné práce, výzkum i příspěvky obcím v lokalitách. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky, který dnes schválila vláda. Stát chce i nadále provádět průzkum ve všech sedmi vytipovaných lokalitách. Ministři

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Příprava na deflaci: Co udělat s penězi, kam investovat?

  Se svými úvahami o tom, jak bychom měli investovat, když nastoupí deflace, se v knize „Deflace utajené nebezpečí“, svěřil německý publicista Günter Hannich. Je nutné začít se připravovat již před samotnou deflací, v průběhu deflace se pak chovat s ohledem na možný budoucí vývoj a v okamžiku propadu cen investičních aktiv zaujmout správné investiční pozice.
Hitpardáda štítků