Pro řidiče: Z rychlostních silnic se stanou dálnice, změní se značení

Z rychlostních silnic se stanou dálnice, dojde ke změně značení, používat se začnou originální názvy měst. Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na změny, ke kterým začne docházet už od prosince.


Zdroj: moneymag.cz
Témata: DÁLNIC, A DÁLNIC, JE TO, BUDE, KOMENTÁŘŮ, TŘEBA, JSME, BUDOU, KILOMETRŮ, ZMĚNOU
 • Roční zisk německého koncernu Siemens stoupl o třetinu
  Berlín - Čistý zisk německého koncernu Siemens v uplynulém finančním roce vzrostl asi o třetinu na 7,4 miliardy eur (200 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že k růstu přispěly mimořádné...
 • Boj o Bílý dům: Trump ztrácí, outsideři cítí šanci
  Další televizní debata republikánských kandidátů na prezidenta USA potvrdila názorové rozdíly ve straně. Vůdčí kandidáti Republikánské strany se střetli ve čtvrté televizní předvolební debatě. Dvouhodinové slovní klání se točilo kolem tradičních ožehavých témat, jako je imigrace, vojenská angažovanost Spojených států ve světě nebo daně.
 • Výrobce počítačů Lenovo vykázal rekordní čtvrtletní ztrátu. Zhruba 18 miliard korun
  Firma Lenovo se ve druhém finančním čtvrtletí propadla do rekordní ztráty 714 milionů dolarů. Ztráta podniku byla nicméně nižší, než očekávali analytici. Výsledky ovlivnily rozsáhlé náklady na akvizice a restrukturalizaci.
 • Vzácný diamant Blue Moon se prodal za rekordních 1,2 miliardy korun. Sběratel o něj bojoval osm minut
  Aukční síň Sotheby's v Ženevě vydražila za rekordních 1,2 miliardy korun modrý diamant s názvem Blue Moon, který se našel v jihoafrickém dole Cullinan. Vzácný diamant měl před broušením a leštěním váhu 29,6 karátu. Nyní má 12,03 karátu. Novým majitelem je podle Sotheby's soukromý sběratel z Hongkongu. S dalším zájemcem na telefonu prý o kámen bojoval osm minut.
 • Roční zisk německého koncernu Siemens stoupl o třetinu. Růst očekávají i v dalším roce
  Zisk Siemensu v uplynulém finančním roce stoupl o třetinu na 7,4 miliardy eur. Firma počítá s růstem zisku i tržeb také v novém finančním roce. K růstu výrazně přispěly mimořádné příjmy související s prodejem některých aktiv.
 • Kvalitní zateplení zamezí vysoké spotřebě energií
  Začátek topné sezony znovu přidělává vrásky na čele obyvatelům domů a bytů, kteří platí za energie v zimních měsících takřka horentní sumy. Právě ti však často zbytečně plýtvají energiemi na vytápění v důsledku nedostatečného, či dokonce úplně chybějícího zateplení. Podle průzkumu Sdružení EPS ČR má zatepleno 56 % Čechů a dalších 29 % se zateplováním počítá v horizontu 10 let. Od října mohou majitelé rodinných domů požádat o dotaci v nově spuštěné výzvě dotačního programu Nová zelená úsporám.
 • Bitcoin zakončil růstový trend propadem

  Bitcoin zakončil růstový trend propadem
  Bitcoin zakončil svůj růstový trend silným propadem, kdy se cena potopila pod úroveň svého posledního lokálního maxima na úrovni 307 dolarů. Cena se dostala až na úroveň 291,69 USD a poté se odrazila, takže se v současnosti obchoduje okolo úrovně 301,84 USD. Denní maximum bylo na úrovni 328,80 USD. Velikost denního propadu dosáhla 37 dolarů, nicméně od svého maxima se během posledních 7 dní cena propadla o masivních 202 dolarů. To je poměrně výrazný sešup a naznačuje to, že hlavními hybateli ceny se bezpochyby staly „chytré peníze“, které dokáží manipulovat cenou tak, aby ostříhaly na trh dorazivší ovce. 
   
  Hlavním hybatelem růstu bylo bezesporu označení bitcoinu jako měny Evropským soudním dvorem. Tato zpráva určitě vybudila mnoho účastníků trhu k nákupu bitcoinu a jakmile cena dosáhla svého maxima, vstoupily na trh chytré peníze, aby se podívaly, kde mají noví hrdí majitelé bitcoinů svůj práh bolestivosti a začnou se svých nákupů zbavovat. Chytré peníze mají ke všemu ulehčenou úlohu tím, že bitcoinový trh je velmi malý. Celkový trh dosahuje 6 miliard dolarů a to je částka, kterou dá dohromady každý menší finanční ústav.

   
  Poslední cenová akce byla zajímavá vysokými růsty, kdy denní nárůsty byly ve výši 80 dolarů, dva poslední denní poklesy byly také v této výši. 
   
  V současné době se cena nachází na úrovni poslední resistence, která se stala podporou. Pokud se cena dostane pod tuto podporu a setrvá tam delší dobu, bude dalším postupným cílem podpora na úrovni 250 USD. Proražení této hranice by mohlo znamenat, že nastává klesající trh. 
   
  Jak dál? 
   
  Hranice 300 dolarů je slabá podpora, hranice 250 je silná podpora. Dá se očekávat, že v následujícím období se bude cena pohybovat v postranním pásmu, než obchodní objemy rozhodnou, kterým směrem se cena vydá. Pokud se cena přiblíží hranici 250, bude se snažit o její proražení. 
   
  Směrem vzhůru zde máme silnou resistenci na úrovni 500 USD, a pokud by cena zamířila vzhůru, bude se k ní přibližovat postupně s výprodeji zahájenými pod touto hranicí. Nicméně propad o 200 dolarů nenaznačuje, že by k nějakému rychlému útoku na lokální maximum mělo brzo dojít. 
   
  Po adrenalinovém vývoji z poslední doby nás pravděpodobně čeká delší období konsolidace.


  Redakce: www.akcieatrhy.cz
  Zdroj: forexnews 
 • Zahraniční tisk: Evropan Cameron zahájil demontáž unie
  Úterní vystoupení Davida Camerona nenechalo nikoho na pochybách, že britský premiér je zastáncem setrvání Londýna v Evropské unii. Aby však uspokojil část svých spolustraníků a voličů, předložil návrhy na reformu EU, které zpochybňují její základní pilíře.
 • Oni vážně neví, co se stalo 17. listopadu? Novinář si zoufá nad vysokoškoláky
  Čeští žáci a studenti často neznají důležité milníky novodobé české historie, ať už je to tím, že ve škole se dějiny 20. století omezují na dvě světové války, nebo prostě proto, že je to nezajímá. Mikuláš Kroupa novinář, ředitel občanského sdružení Post Bellum a vedoucí projektu Paměť národa byl přesto udiven, když studenti vysoké školy neznali některé důležité události.
 • Hamé chce proniknout do USA. Zapojilo se do česko-amerického projektu MeoHub
  Babické Hamé následuje firmy jako Bushman či Therapia, které se už v USA pokouší prorazit. Za projektem MeoHub stojí podnikatelská rodina Rausnitzů a Asociace malých a středních podniků. Dne 17. listopadu startuje druhý ročník projektu. Firmy, které by chtěly zabodovat v USA, se mohou hlásit do poloviny ledna.

 • Ubytujte si doma uprchlíky, my vám to zaplatíme, vyzývá město občany
  Úřady v severoitalském městě Terst ležícím nedaleko slovinských hranic se rozhodly, že zaplatí místním obyvatelům 400 eur měsíčně, pokud otevřou dveře žadatelům o azyl. Město ubytovává migranty v hotelích a veřejných budovách, kapacity ale dochází, a Terst tak hledá jiná možná řešení.
 • Náš člověk v Budapešti: Když pere peníze i stát
  Daňové podvody jsou v Maďarsku od pololetí ještě levnější než dosud. Tohoto tvrzení se dopustil daňový expert Zoltán Kocsis z poradenské kanceláře Vilmányi. Naráží tak na přitažlivost nových pravidel pro legalizaci „ulitých“ peněz, jež v Maďarsku platí od 1. července. Poslední výsledky vládní snahy vylákat ze zahraničních kont zatajené peníze vykazují nejvyšší sumy v historii této legální formy „propírání“.
 • MF ve středu umístilo dluhopisy za 11 mld. Kč se záporným výnosem -0,33 %
  Kolik získala česká kasa za dluhopisy se záporným výnosem?
 • Náchod chce mít vlastní prameník Idy, ze starého dostal výpověď
  Město Náchod by chtělo vystavět vlastní prameník známé minerální vody Ida. Kvůli získání minerálky se chystá v lokalitě Bělovse na městských pozemcích zahájit průzkumné vrty. Stávající prameník je od září kvůli chystané instalaci nové technologie uzavřený.
 • Vláda zasadila Mostecku další krutou ránu
  Rozhodnutí vlády o ukončení těžby na lomu ČSA ještě zvýší problémy regionu. Dramaticky se zvýší nezaměstnanost, přibude patologických jevů. Serveru iUHLI.cz to v rozhovoru řekla předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka Helena Veverková.
 • Akciový výhled
  pPo třech růstových seancích a včerejším oslabení, by pražská burza ve čtvrtek již dále klesat nemusela. Index PX se včera dotkl hladiny 1000 bodů a následně uzavíral níže na 992 bodech. Na svědomí to měly především akcie ČEZu a Komerční banka. Prvně...
 • Výrobce počítačů Lenovo vykázal rekordní čtvrtletní ztrátu
  Hongkong - Čínská společnost Lenovo Group, která je největším výrobcem osobních počítačů na světě, se ve druhém finančním čtvrtletí propadla do rekordní ztráty 714 milionů dolarů...
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Pivovary Lobkowicz, které zahrnují sedm regionálních pivovarů, zveřejní výsledky za třetí čtvrtletí. Německá energetická skupina RWE zveřejní výsledky hospodaření za prvních devět měsíců roku. Pokračuje stávka palubního personálu největších německých aerolinek Lufthansa, postihne i lety do Česka.
 • Americké akcie ve středu stáhly dolů ropné a maloobchodní firmy
  New York - Akciové trhy ve Spojených státech ve středu oslabily. Energetické společnosti se dostaly pod tlak kvůli poklesu cen ropy, zatímco maloobchodní podniky zasáhl neuspokojivý výhled...
 • Sobotku ženou kvůli OKD k soudu
  V kauze OKD by se měl u soudu objevit také premiér Bohuslav Sobotka a další ministři, kteří před lety doly nevýhodně prodali. Požaduje to právní zástupkyně nájemníků bytů OKD Hana Marvanová.


 • ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny

  Ještě horší než noční můra je palčivý tlak mezi nohama, který nás během noci opakovaně vzbudí, ačkoli na toaletě pokaždé vymáčkneme jenom několik kapek. Možná taky odkládáte návštěvu lékaře kvůli obavě, že prohlídka bude nedůstojná a nepříjemná. Přitom není vůbec jisté, že vaše utrpení způsobuje zvětšená prostata! Třeba máte zánět močového měchýře a všechno vyřeší obyčejná […]

  Příspěvek ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny pochází z KupníSíla.cz

 • Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu? Takto jej budu obchodovat.
  Měnový pár EUR/USD zatím stále drží dlouhodobý týdenní support. Při proražení vidím příležitost na další větší pohyb do shortu a takto jej budu...
 • Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu?
  Měnový pár EUR/USD zatím stále drží dlouhodobý týdenní support. Při proražení vidím příležitost na další větší pohyb do shortu a takto jej budu...
 • Prorážení úrovní – technická analýza INDU a zlata

  Prorážení úrovní – technická analýza INDU a zlata
  Zlato vypadá na otočení směru a INDU proráží důležitou trendovou čáru. Začneme tedy grafem INDU. 
   
  Na denním grafu INDU, což je jen jiný ticker pro index DowJones vidíme proražení a uzavření ceny pod dolní klesající trendovou čarou vyznačenou modře. Zároveň došlo k průrazu černé, čárkované podpory. Cena uzavřela na hodnotě 16920 a dokončila vývoj 7 bodové otáčející klesající formace. Tento dvojí průraz nevěstí nic dobrého. Občas vídáme menší poklesy, ale tento je o vytvoření nového nižšího minima a nového nižšího maxima. Otáčející 7 bodová formace má nižší maximum, než to ze začátku roku a cena potřebovala 7 bodů než se jí podařilo otočit trend. V grafu vidíme, že poslední hlavní výprodej trval jen tři dny a to je velmi rychlé. Ještě zde máme vyznačeny dvě červené šipky. Jedna míří nahoru a druhá dolů. Jsou zde vyznačeny, protože cenový vývoj může respektovat cenovou symetrii a dojít tam, kde pohyb vzhůru začal.
   
   
   
  Následuje denní graf INDU, který ukazuje proražení oblasti silné podpory a resistence. Také pokles 20 denního klouzavého průměru pod 50 denní znamená vytvoření prodejního signálu.
   
   
   
  Následující graf INDU vyznačuje rozdíl mezi rostoucími obchodní objemy a klesajícími obchodní objemy. Pokud je tento rozdíl příliš veliký, jde obvykle o kapitulaci a poté následuje odraz. Červená šipka v listopadu a prosinci ukazuje částečnou kapitulaci a poté odraz. Co je na tomto grafu zajímavé, je pokles ceny a vytváření nových minim, ovšem bez známky kapitulace v obchodním objemu. Čím déle bude cena klesat bez známek kapitulace, tím hlouběji může klesnout.
   
   
   
  Následující týdenní graf nám ukazuje formaci klesající prapor ze širší perspektivy. Pokud si odmyslíme poslední svíčku, tak by klesající prapor mohl být prorůstovou konsolidační formací. Poslední svíčka proráží trendové čáry a diskvalifikuje tento scénář. V grafu vidíme také hnědě vyznačenou oblast podpory. Jeden z možných scénářů je ten, že INDU bude vytvářet dlouhodobější konsolidační strukturu.
   
   
   
  Na měsíčním grafu vidíme, možnost vytváření klesající 4 bodové struktury vyznačené trendovými čarami.
   
   
   
  Následuje týdenní graf INDU, ve kterém jsou vyznačeny cenové fraktální struktury. Můžeme si porovnat vrcholovou strukturu roku 2007 a v letošním roce, které jsou vyznačeny fialovými obdélníky. Naposledy, když vypadal týdenní graf podobně, to znamenalo pokles k trendové čáře označené v obou případech NL#1. Pak následoval test pravého ramene S s otazníkem. Následovala formace rostoucího praporu. Cenový vývoj v obou případech jej podobný (fraktální) a vypadá to na podobný scénář vývoje v obou případech. 
   
  Za zmínku stojí průběh 30 týdenního klouzavého průměru během vytváření formace v roce 2007. Jakmile cena prorazila tento klouzavý průměr, začal pokles k trendové čáře krku označené NL #2. Poté INDU zformoval červený růstový prapor, který otestoval NL #2 což trvalo osm týdnů a teprve poté došlo k dramatickému poklesu směrem dolů. INDU se nedostal nad klouzavý 30 týdenní průměr až do vytvoření otáčející formace hlava a ramena v roce 2009. V případě roku 2015 vidíme 30 týdenní klouzavý průměr v podobné situaci jako v roce 2007. INDU vytváří dvojité dno těsně pod klouzavým průměrem. Je to zajímavá korelace.
   
   
   

  Následuje denní graf cen zlata a zde je také se na co dívat. Jde o jednoduchý graf s vyznačenými podporami a resistencemi. Cenová akce nad trendovou čarou je prorůstová, pod trendovou čarou poklesová. Po testování poslední klesající trendové čáry během posledního období došlo k výraznému průrazu za zvýšeného obchodního objemu. Pokud dojde k testování, podívá se cena zpět někam do oblasti 1075 USD.
   
   
   
  Po zúžení Bollingerova pásma cena uzavřela nad jeho horní hranicí pásma. Testování může dojít k horní hranici pásma, což odpovídá úrovni 1075 USD za trojskou unci zlata.
   
   
   
  Na následujícím dlouhodobém grafu zlata vidíme většinu důležitých klouzavých průměru. Klouzavé průměry nám dobře ukazují rostoucí, nebo klesající trend. Poslední svíčka prorazila 50 denní klouzavý průměr. Následuje důležitý 150 denní klouzavý průměr, který se nyní nachází na hodnotě 1122 a poté 200 denní klouzavý průměr s hodnotou 1140. Nejdůležitější je však 300 denní klouzavý průměr, který byl silně testován během klesajícího trhu pouze dvakrát a ten se nachází ještě o 70 bodů výš.  Prostřednictvím sledování těchto čtyřech klouzavých průměrů můžeme hodnotit cenový vývoj na zlatě. Vypadá to, že minimum bylo již vytvořeno. Ale samozřejmě, pouze čas rozhodne.
   
   


   
  Zdroj: Rambus Chartology
   
 • Pro radost z hudby a kvalitní poslech
  Rozmach mobilních zařízení poskytl prostor k růstu audioproduktů. Sluchátka a bezdrátové reproduktory patří k nejoblíbenějším vůbec i díky obrovskému rozsahu cen a nabídce různých modelů.
 • Propustil lempla. „Pracant“ šel k soudu a na zaměstnavatele vyzrál
  Zbavit se lempla, který práci předstírá, není v Česku snadné. A to ani tehdy, když mu to dokážete. Potvrzuje to případ zaměstnavatele, který se rozhodl otevřeně promluvit. „Strávil jsem touto patálií desítky, možná dokonce stovky hodin, kromě mnoha jiných věcí jsem zjistil, že zdaleka nejde o ojedinělý případ,“ říká Vladimír Labuda, majitel Agentury J.L.M.
 • Propustili ho z vězení, po čtrnácti dnech kradl znovu. Sebral i...
  V květnu propustili šestatřicetiletého muže z vězení, kde si odpykával trest za krádež. Už. mikrovlnou troubu, polštář i kaktusy. Další
 • Propuštěné horníky musí zvládnout pracák
  Do konce června mají vzniknout programy kompenzující ztrátu pracovních míst horníků, kteří přijdou o práci kvůli rozhodnutí zachovat limity těžby na lomu ČSA. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) to bude primárně úkol pro Úřad práce.
 • Pro propuštěné horníky na Karvinsku moc míst není. Firmy se bojí o práci
  Kdo uteče dříve, vyhraje. Tak podle všeho vypadá současná situace horníků, kteří by chtěli po případném krachu těžařské firmy OKD najít nové místo. Těch totiž na Karvinsku moc není.
 • Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka
  Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.

 • Proroctví na rok 2016
  Slepá bulharská věštkyně Vanga předpověděla, že v roce 2016 má kvůli uprchlíkům nastat konec Evropy, jak ji známe. Konečně nastal čas, abych své proroctví do nového roku publikovala i já. Pozor, není to pro slabé povahy.
 • Pro Rolls-Royce budou milionáři chodit do Intercontinentalu. Autosalon otevře na jaře
  Firma předpokládá, že v Česku bude po otevření prodávat za rok dvouciferný počet vozů. Konkrétnější být nechce. Majitelé nových i ojetých vozů Rolls-Royce pak v hlavním městě budou mít k dispozici...
 • Proruští separatisté odložili chystané volby na příští rok. Kyjev to považuje za porušení mírových dohod
  Volby, které chtěli proruští separatisté na východě Ukrajiny uspořádat 18. října a 1. listopadu, se podle jejich prohlášení odkládají na příští rok. Kyjev to označuje za porušení mírových dohod, podle kterých se volby mají konat na základě ukrajinských zákonů a mezinárodních norem. Francouzský prezident François Hollande přitom v pátek uvedl, že volby v Donbasu se "mají konat podle ukrajinských zákonů a tak, aby výsledky byly nezpochybnitelné". Ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že si na toto téma s vůdci separatistů pohovoří.
 • Prosadí se ledničky na náměstí? Mají nakrmit lidi a zabránit plýtvání potravinami
  V ulicích evropských měst se objevují veřejné ledničky. Lidé do nich mohou jídlo nejen dávat, ale také si jej kdykoliv brát. Projekt má pomoci zabránit plýtvání jídlem.
 • Prosazování firemních hodnot je nikdy nekončící proces | HR News
  Největší český vzdělávací server. Nabízí. školení, jazykové kurzy, semináře a poradenství pro firmy i širokou veřejnost. Manažerské
 • Pro Sběratele
  Inzertní server z rodiny Denik.cz - zaměstnání, nemovitosti a byty, auto-moto, seznámení, obchod a služby, domácnost a hobby, zvířata a potřeby pro chovatele
 • Prošel zákon, který nahrává velkým dodavatelům. I Agrofertu
  Poslanci ve středu schválili novelu zákona o významné tržní síle, které má chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Pravicová opozice nakonec neprosadila, aby se navrhovaná opatření vztahovala i na dodavatele. Zejména těm velkým, mezi něž se řadí Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), totiž nový zákon může pomoci. Sám Babiš o normě nehlasoval, 38 jeho poslanců ale zvedlo ruku pro.
 • Prosil jsem modlitbou
  Jaroslav Šimek - opat Jáchym z kláštera Želiv
 • Prosincová inflace byla výrazně nižší, než odhadovala ČNB
  Prosincová meziroční inflace byla o 0,7 procentního bodu nižší, než očekávala v aktuální prognóze Česká národní banka. Důvodem byl především vývoj cen potravin, které v průběhu čtvrtého čtvrtletí loňského roku obnovily svůj meziroční pokles, zatímco ČNB očekávala jejich zrychlující růst. V prosinci spotřebitelské ceny meziročně stouply stejně jako v listopadu o 0,1 procenta.
 • Prosincová nezaměstnanost byla nejnižší od roku 2008
  AKTUALIZOVÁNO – Prosincová nezaměstnanost v Česku byla nejnižší od roku 2008. Zvýšila se na 5,2 procenta z listopadových 4,9 procenta. Nárůst je v souladu s odhady analytiků. Bez práce bylo 381 373 uchazečů, tedy o 18 618 více než v listopadu, oznámil dnes Úřad práce (ČR).

 • Prohnilost, krádeže, podvody. Chybí nám někdo poctivý, rozjel se Jan Kraus
  Bavič a moderátor Jan Kraus se tentokrát zamyslel nad činností kolem Generální inspekce bezpečnostních sborů a Bezpečnostní informační služby. Obě organizace se potýkají s problémy, přesto Kraus vidí světélko na konci tunelu – země se podle něj čistí od těch nepoctivých.
 • Proč si koupit vlastní kancelář a jak nákup financovat?
  Zvažovali jste někdy, že byste si za účelem investice koupili vlastní kancelář? Na první pohled tato myšlenka nezní příliš lákavě, všichni konzervativní investoři dnes přece investují do nemovitostí určených k bydlení, tak proč byste měli uvažovat nad něčím jiným? Následující řádky vám ukáží, proč mohou být kanceláře daleko zajímavějším investičním aktivem než byty, informuje Amigal.
 • Připravte si peněženky, toto nás přijde draho, varuje politička
  Opozice se pravidelně pouští do Andreje Babiše a jeho podnikání. Jeho kritici mu rádi a část připomínají, kolik vstupem do vysoké politiky získal. Teď si do něj ostře rýpla pražská zastupitelka za ODS Alexandra Udženija.
 • Primátorka přestřihla pásku k tunelu, co stavěli "debilové"
  Pražský tunel Blanka dnes zahájil provoz. Po slavnostním otevření na něj před třetí hodinou odpoledne vjela první auta. Tunel výrazně změní pražskou dopravu.
 • Přijetí systému sociálního bydlení je zase o krok blíž
  Vláda přijala Koncepci sociálního bydlení, kterou předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o vůbec první materiál, který se v České republice komplexně věnuje vybudování systému dostupných sociálních bytů, vymezuje role obcí a státu a vysvětluje vazbu na sociální služby. Na základě přijaté Koncepce bude vypracován návrh zákona, který by měl být účinný od roku 2017.
 • Přihlásit se | MoneyMAG.Cz
  Vláda rozhodne: Budou dálniční obchvaty bez poplatku. Vyšší minimální mzda i odpočty. Stát podpoří mladé výhodnou půjčkou. Doslovné ani částečné přebírání.
 • Přihlásit se | moneymag.CZ
  Můžete si při pobírání důchodu přivydělat. Návštěva čínského ...
 • Přidejme důchodcům 2400 korun, burcuje ODS
  Sociální výbor před několika dny posvětil návrh na zvýšení důchodu o 1000 korun. Předlohu teď čeká závěrečné schvalování. Občanští demokraté se ale zřejmě postaví proti. Chtějí totiž, aby důchody rostly více.
 • Předpověď ekonomky: S uprchlíky se popere neviditelná ruka trhu, nás to ale přijde draho
  Vážně si myslíte, že ekonomická mizérie, která po roce 2008 postihla Evropu, je něco bezprecedentního? Ráda bych sdílela váš optimismus, říká ekonomka Markéta Šichtařová. Na svém blogu srovnává aktuální dění s událostmi kolem roku 476 našeho letopočtu. A velký prostor věnuje především uprchlíkům.
 • Praktické školy v ohrožení: Kde příští rok skončí "slabší" děti?
  Některé praktické, dříve zvláštní školy, by se měly od září 2016 proměnit ve školy základní a jejich žáci budou začleněni do běžných tříd. Problém s tím mají mnozí učitelé obou typů škol, ale i rodiče dětí a někteří psychologové. Naopak jiní, včetně ministerstva školství, změnu hájí.

 • Rychlé nebankovní půjčky – někde Vám půjčí pouze 1 000 Kč, jinde až 50 000 Kč
  Na trhu s rychlými nebankovními půjčkami existují rozdíly nejen mezi jednotlivými finančními institucemi, ale také tím, jestli jste pro danou společnost novým či vracejícím se klientem. Na nabídce nebankovních společností je stále znát omezení, která plynou z občanského zákoníku, tj. někde prostě nezískáte více jak 5 000 Kč ani v případě, že opakovaně své závazky splácíte řádně a včas.
 • Roste počet nedobrovolných dražeb nemovitostí, většina probíhá elektronicky
  Po drobnějším poklesu počtu realizovaných nedobrovolných dražeb v roce 2014 sledujeme letos opět výrazný nárůst počtu dražeb i počtu zájemců. Většina prodávaných nemovitostí jsou byty a rodinné domy, počet komerčních nemovitostí či pozemků je v řádu procent, informují EURODRAŽBY.CZ a.s.
 • Řidiči, pozor na zvěř. Střet může skončit tragicky
  Pod koly automobilů každoročně zahynou stovky tisíc kusů zvěře. Na podzim a na jaře nehod způsobených střetem se zvěří vždy skokově přibývá. Zvířata v tomto období migrují za potravou, zároveň se snižuje viditelnost. Každoročně jsou zaznamenány také případy, které končí tragicky, smrtí řidiče nebo spolujezdců. Podobné nehody jsou velice nebezpečné a zároveň při nich dochází k vysokým finančním škodám. „Podle podkladů Slavia pojišťovny se průměrná výše škody při srážce se zvěří pohybuje kolem 40 000 Kč. Naše pojišťovna eviduje nejčastěji škody způsobené srážkou se srnami, dále divokými prasaty a zajíci,“ uvádí Ladislav Bělina ze Slavia pojišťovny.
 • Registrace | MoneyMAG.Cz
  Do armády chtějí stovky lidí. Expert: Řešení krize na venkově. Doslovné ani částečné přebírání materiálu není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího.
 • Raiffeisenbank zlevnila hypotéky a nabízí bonus 4000 korun
  Podzimní „Hypodny“ Raiffeisenbank nabízí klientům až do konce listopadu letošního roku akční slevu z úrokové sazby a také mimořádný bonus 4 000 Kč při podpisu smlouvy o hypotéce.
 • Rady, co dělat při teroristickém útoku
  Teroristické útoky v Paříži vyděsily celý svět. Podobně mohou extremisté zaútočit kdekoliv v Evropě a právě toho se lidé děsí. Úřady i odborníci teď popisují, jak by se měl člověk při podobném teroru chovat. Přečtěte si jejich rady.
 • Putin chce vyhladit Islámský stát, pošle prý 150 tisíc vojáků
  Ruská armáda pokračuje v Sýrii ve vojenských útocích proti islámským rebelům a ačkoli tímto krokem prezident Vladimir Putin nepotěšil Západ, zdá se, že celá operace je teprve v počátcích. Tvrdí to britský deník Daily Star s tím, že Rusko plánuje poslat na Blízký východ 150 000 vojáků a vyhladit Islámský stát.
 • Půjčky a spoření | MoneyMAG.Cz
  : Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ
 • Pryč z EU? Desetitisíce Čechů chtějí ven
  Petice za vystoupení z Evropské unie z dílny hnutí SPD nabírá na síle. Zatímco ve středu v ranních hodinách čítala něco málo přes 17 tisíc podpisů, dnes je to téměř 50 tisíc.
 • Průměrné platy v Česku by se měly více přiblížit EU
  S růstem české ekonomiky a poklesem nezaměstnanosti stoupá tlak na zvyšování mezd. To dokládá i aktuální akce členů Českomoravské konfederace odborových svazů, kteří se pod heslem „konec levné práce“ sešli dnes v Praze před kolektivním vyjednáváním s vládou. Cílem jejich akce je ozřejmit, že pomalý růst mezd může pro Česko znamenat do budoucnosti vážný ekonomický problém. Trend zvyšování platových nároků se projevuje i u žadatelů o práci na serveru Profesia.cz.

Hitpardáda štítků