Proč mít v penzi příjem z pronájmu?

Mnozí penzisté si z finančních důvodů v penzi přivydělávají, neboť státní penze je pro ně nedostačující, aby mohli cestovat a věnovat se naplno svým koníčkům. Pracovat na zkrácený úvazek, podnikat nebo pronajímat nemovitost? Která varianta je nejvýhodnější?


Zdroj: www.penizenavic.cz
Témata: Z PRONÁJMU, X, PRONÁJMU, PŘÍJEM, POJIŠTĚNÍ, PAN, V PENZI, PENZI, PŘÍJEM Z PRONÁJMU, VÝDAJE

 • Vzorový měsíční rozpočet mladého zaměstnaného

  Jste po škole, našli jste si své první full-time zaměstnání a na účtu se vám každý měsíc začala objevovat více či méně zajímavá částka. Nastává otázka, jak si jako finančně odpovědný jedinec svůj příjem rozdělíte. Je na čase sestavit finanční rozpočet.

 • Chcete vycouvat z hypotéky? Není to tak jednoduché

  Vyhlédli jste si nemovitost, sjednali hypoteční úvěr, ale najednou chcete od koupě odstoupit? Pokud ještě nemáte podepsanou kupní smlouvu, z hlediska prodeje by neměl být problém. Ale máte-li již sjednanou hypotéku, vyvázat se z ní už tak jednoduché nebude.

 • Očima expertů: Patří budoucnost elektromobilům? Měl by jim pomáhat stát?
  Budou elektromobily vládnout našim silnicím? Brzy? Měli bychom přechod na technologii nezávislou na nerostných zdrojích z politicky neklidných regionů zkusit uspíšit nějakou státní podporou. Aspoň morální? Ptáme se ministra dopravy Dana Ťoka, viceprezidenta autoklubu ČR Jana Šťovíčka, zástupců automobilek, ekonomů a dalších odborníků.
 • Pokuty a penále z pohledu účetního a daňového
  Pokuty a penále rozlišujeme na smluvní, které vyplývají z dodavatelsko-odběratelských vztahů, a udělené státními institucemi. Které pokuty a penále jsou daňově uznatelné? Jak pokuty a penále správně zaúčtovat?
 • Friday Edition: Vzpomínky na Bémovu Prahu
  Otevření tunelu Blanka nám minulý týden připomnělo dva Final Wordy z března 2010, kdy Mirek Topolánek bojoval s kmotříčky o kontrolu...
 • Pokuty a penále z pohledu účetního a daňového
  Pokuty a penále rozlišujeme na smluvní, které vyplývají z dodavatelsko-odběratelských vztahů, a udělené státními institucemi. Které pokuty a penále jsou daňově uznatelné? Jak pokuty a penále správně zaúčtovat?
 • Pracovní neschopnost ve zkušební době
  Onemocnět ve zkušební době si mnoho lidí nedovolí, jenže občas je nemoc tak vážná, že ji přechodit nelze. Jaké jsou rizika pracovní neschopnosti ve zkušební lhůtě a může vás třeba zaměstnavatel „vyhodit“, když nemocenskou ještě čerpáte?   Přečtěte...
 • Pavel Řežábek: Proč Evropa zezelená?
  Strategické cíle Evropské unie v energetice mají zcela zásadní význam. Je to vytyčení další cesty a pro jejich dosažení EU vyvine obrovské úsilí. Dokonce umožní i zásah do volného trhu, pokud sám nedodá požadované výsledky. Je to proti obvyklému očekávání, protože už tu nejde o co nejlevnější řešení obecně, ale o co nejlevnější řešení, které splní pevně definovaný cíl.
 • Nová Toyota Hilux představena také v evropském provedení
  Nová generace Toyoty Hilux se představila už dříve, ale až teď přichází automobilka s oficiálním odhalením evropské verze. Novinka má být pohodlnější, v interiéru nemá být příliš vzdálená kategorii SUV, je prostornější a samozřejmě také úspornější.
 • Obchod s drogami se přesunul na internet. V EU ročně umře přes pět tisíc lidí

  BRUSEL – PRAHA / Ročně umře přes pět tisíc lidí v Evropské unii v důsledku užívání drog. Zároveň dochází k rozmachu trhu s novými psychoaktivními látkami. Za rok 2014 došlo k hlášení 101 nových látek. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) poukazuje na vzrůstající význam internetu při distribuci i výrobě drog a množství konopí ve společnosti. „V ...

  The post Obchod s drogami se přesunul na internet. V EU ročně umře přes pět tisíc lidí appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

 • Při korekci na trzích si zachovejte chladnou hlavu (2)

  Za pokles na rozvíjejících se trzích mohou podle nás i obavy týkající se zvýšení úrokových sazeb v USA, které bude mít vliv na celkovou likviditu. Přestože nevíme, kdy začne Fed svou monetární politiku utahovat, zdá se, že trhy už jí do svých očekávání začínají promítat. Nejistota načasování a stupně zvýšení je něco, co nemají rády. Zvýšení sazeb tak asi přinese i vyšší volatilitu, ale s poklesem nejistoty klesne i její rozpětí.

 • Při korekci na trzích si zachovejte chladnou hlavu (1)

  Světové trhy zažily koncem léta propad, za jehož původce se mimo jiné označují obavy ze zpomalujícího růstu Číny a z dopadu možného zvýšení úrokových sazeb v USA na podzim tohoto roku. Bez ohledu na to si ale myslíme, že je důležité dát si tyto korekce do souvislostí, uklidnit se a vydat se hledat nové příležitosti.

 • Překlenovací úvěry ze stavebního spoření s nulovou akontací – co nabízí?
  Prostřednictvím překlenovacích úvěrů můžete získat částku až 1 000 000 Kč bez zajištění. U menších částek je překlenovací úvěr výhodnějším způsobem, jak získat peníze na rekonstrukci, než čerpání spotřebitelského úvěru. Navíc, jedná se o účelový úvěr na bydlení, tj. zaplacené úroky si můžete odečíst od základu daně. Pojďme se teď spolu podívat na to, co jednotlivé stavební spořitelny nabízí svým potenciálním klientům.
 • Přehled hypoték - největší a nejaktuálnější přehled hypoték...
  Přehled hypoték nabízených v ČR. Vyberte. si nejvýhodnější hypotéku v pravidelně aktualizovaném přehledu hypoték.
 • Předhypoteční úvěr Hypoteční banky = až 5 000 000 bez zajištění na dobu 12 měsíců
  Předhypoteční úvěr Hypoteční banky zpřístupňuje obyvatelům ČR možnost koupě nemovitosti, jíž po přechodnou dobu není možné ručit, a to i v případě, kdy žadatel o hypotéku nemá jinou nemovitosti k zástavě.
 • Potřebujete hypotéku na koupi bytu od developera? Wüstenrot hypoteční banka nabízí řešení
  Vypořádat se přitom umí se všemi hlavními úskalími, tj. postupným čerpáním úvěru, zástavním právem banky financující developerský projekt i budoucí kupní smlouvou. Jaké jsou parametry hypotéky Wüstenrot hypoteční banky na koupi bytu od developera, to Vám prozradíme níže.
 • Porovnání podílových fondů | PenízeNAVÍC.cz
  . rozvíjející se trhy - Evropa. rozvíjející se trhy - Evropa. vyspělé trhy - Severní Amerika. komodity, přírodní zdroje, materiály. komodity, přírodní zdroje,.
 • Porovnání nabídky hypoték na pronájem v polovině roku 2015 – kde Vám půjčí nejvíce a na co?

  Hypotéku na pronájem nabízí v polovině roku 2015 celkem 8 z 12 zkoumaných bank. S tímto typem hypotéky můžete získat peníze ve výši až 90 % hodnoty kupované nemovitosti. Většina bank Vám půjčí i na bytový dům.

 • Poradíme, jak se zadlužovat správně
  Podle statistik jsou nějakým způsobem zadluženy více než 3 miliony Čechů. Dvě třetiny mají krátkodobé úvěry nebo splátkové karty a na zbývající třetinu připadají úvěry na bydlení.
 • Poplatky za poskytnutí a správu hypotéky v roce 2015 – po „humbuku“ zpět do starých kolejí
  Debata o možnosti vracení poplatku za vedení úvěrového účtu je již dávno pryč a banky tak již nemají příliš motivaci tento poplatek neúčtovat, nebo na něj dávat „akční nabídky“. Majitelé hypoték v České republice tak za vedení tohoto účtu u většiny bank zaplatí měsíčně 150 Kč a více. Banka není charita a poté, co se zákazníci stali velmi citliví na výši úrokové sazby, nezbývá, než peníze vydělávat jinde…

 • Správný finanční plán vám v první řadě nabídne jistotu

  Pravděpodobnost úspěchu vašeho finančního plánu se dá posuzovat podle toho, s jakými myšlenkami uleháte večer do postele. Chodíte spát s čistou hlavou? V tom případě máte vyhráno. Uspává vás přemítání o tom, co by vám mohly přinést následující dny? V tom případě by to chtělo změnu…

 • Sporotrend Cz0008472289 aktuální kurz | PenízeNAVÍC.cz
  SPOROTREND CZ0008472289 Výkonnostním cílem fondu je dlouhodobě překonávat výnosy světových akciových trhů prostřednictvím investic do jednotlivých ...
 • Sporobond Cz0008472263 aktuální kurz | PenízeNAVÍC.cz
  SPOROBOND CZ0008472263 Výkonnostním cílem fondu je dlouhodobě překonávat výnosy střednědobých státních dluhopisů České republiky. Jedná. se o dluhop...
 • Spoření | PenízeNAVÍC.cz
  Spoření pro děti, spoření na penzi, spoření na studia, spoření na spořících účtech. Získejte. ze svých úspor díky výhodnému spoření maximum.
 • Rozdíly u pozůstalostních důchodů jsou malé
  V případě nečekaného úmrtí živitele rodiny pobírá manželka zesnulého vdovský důchod a děti sirotčí důchod. Podmínkou je, že zemřelý splnil ke dni úmrtí podmínku pro přiznání starobního důchodu nebo invalidního důchodu, zjednodušeně řečeno, že dlouhodobě pracoval nebo podnikal a platil sociální pojištění. Proč je státní zajištění pro pozůstalé nedostatečné a vlastní pojištění správným rozhodnutím?
 • Rekreační nemovitost jako investice
  Mnozí lidé chtějí kvůli pracovním aktivitám žít ve městě, současně chtějí alespoň některé víkendy trávit v klidu v pěkné přírodě v Česku. Řešením je pořízení menší chalupy, ta se dá i pronajímat.
 • Regionálně zaměřené podílové fondy v roce 2015 – vyspělé trhy válcují ty rozvíjející se
  Nejvýkonnějšími akciovými fondy tohoto roku jsou prozatím fondy investující na japonských finančních trzích. Dvouciferné poklesy hodnoty podílových listů vykazují v tomto roce fondy investující na rozvíjejících se trzích v Africe, Jižní a Latinské Americe.
 • Refinancování hypotéky k Hypoteční bance bez prokazování příjmů – v jakých případech je možné?
  Pokud se Vám nelíbí chování banky, u které právě máte hypotéku s končící fixací úrokové sazby, nebo se Vám nelíbí sazba, kterou Vám banka pro nové období nabídla, můžete svoji hypotéku snadno a rychle převést k Hypoteční bance. V některých případech dokonce i způsobem, který nevyžaduje prokazování příjmů. Kdy je takové refinancování možné, to se dozvíte na následujících řádcích.
 • Prodej nemovitosti a daně | PenízeNAVÍC.cz
  Nákup nemovitosti za účelem jejího zhodnocení a pozdějšího prodeje se ziskem byl a bude patřit mezi nejoblíbenější investiční příležitosti. Dobrá
 • Prodej cenných papírů během rodičovské
  Do cenných papírů investují i mladé rodiny, neboť dobře promyšlená a načasovaná obchodní transakce může přinést zajímavé finanční zhodnocení. Proč nemusí některé maminky na rodičovské dovolené dodržet časový test a přitom neplatí z prodeje cenného papíru daň z příjmu?

Hitpardáda štítků