Proč mohou být české akcie letos zajímavé?

ČNB aktuálně plánuje opustit intervenční režim na začátku roku 2017, což by podle expertů mohlo vést k přílivu peněz zahraničních spekulantů na český trh v očekávání posílení koruny.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • Velký asijský výhled Goldman Sachs
  Hned od začátku roku je Asie pod drobnohledem. Zraky investičního publika směřují především k Číně. Trhy rudého draka si totiž během minulého týdne prošly dvouciferným výplachem, který s sebou stáhl i hlavní světové burzy.
 • Program podpory v oblasti KULTURY v Litoměřicích a kulturního projektu „Litoměřické kulturní léto“
  Dotace jsou určeny jako částečná kompenzace nákladů na KULTURNÍ AKCE pořádané pro veřejnost na území města Litoměřic, popř. lze udělit výjimku při významné reprezentaci města.  Příjem žádostí: Příjem žádostí je v termínu od 20.1.2016 do 15. 2. 2016. Příjemci podpory: Právnická nebo fyzická osoba. Typy podporovaných aktivit: Kompenzace nákladů na KULTURNÍ AKCE pořádané pro veřejnost
 • Město Louny – Program pro poskytnutí dotací z finančních prostředků komise pro zdravotnictví RM – Dotace na činnost a projekty v oblasti zdravotních služeb
  Hlavním záměrem uvedeného dotačního programu města je podpora činností nekomerčního, neziskového a obecně prospěšného charakteru v oblasti zdravotnictví. Příjem žádostí: Příjem žádostí končí dne 20.3.2016. Příjemci podpory: Neziskové a jim podobné organizace a subjekty se sídlem a působící ve městě Louny. Právnické osoby a fyzické osoby, které se zabývají neziskovými aktivitami souvisejícími s městem a mají sídlo nebo bydliště
 • Loni se v USA vytěžilo nejméně uhlí za 30 let
  Těžba uhlí ve Spojených státech se v loňském roce snížila o deset procent na zhruba 900 milionů tun. Podle vládního Úřadu pro energetické informace (EIA) šlo o nejnižší objem produkce od roku 1986. Klesá poptávka i ceny nerostu.
 • Hlavní světový měnový pár na úvod týdne bez velkých změn
 • Hlavní světový měnový pár na úvod týdne bez velkých změn
  Kurz eura proti dolaru zahájil týden v poklidu, když si společná evropská měna připsala vůči dolaru desetinu procenta. Kurz se tak posunul těsně pod úroveň 1,09 USD/EUR. Kalendář makroekonomických údajů byl včera na hlavních trzích poloprázdný a...
 • Prvoligový tunelář
  Kdo má dojem, že tunelování skončilo v 90. letech, těžce se mýlí. Podle ministra průmyslu Jana Mládka by se tento týden mělo uskutečnit jednání o státní záchraně krachujícího OKD. Současný vlastník, NWR Zdeňka Bakaly, si řekl o čtyři miliardy korun za pokračování v těžbě. Bakala, který si s oblibou hrál na mecenáše morálky, vytěžil doly na dřeň. Osobně z nich vytáhl něco k 70 miliardám korun. Nechal za sebou zplundrovanou firmu s nulovou hodnotou a věřitele, kteří přišli o desítky miliard…
 • Konglomerát nejbohatšího Asiata kupuje americkou produkční firmu
  Čínský konglomerát Dalian Wanda Group se dohodl na převzetí americké filmové produkční společnosti Legendary Entertainment za zhruba 3,5 miliardy dolarů (téměř 87 miliard Kč). Oznámila to dnes čínská skupina. Její předseda, nejbohatší muž Asie Wang Ťien-lin se tak zřejmě stane prvním Číňanem, který bude ovládat hollywoodskou filmovou společnost.
 • ČSÚ dnes vydá zpřesněné údaje o vývoji ekonomiky ve 3. čtvrtletí
  Český statistický úřad dnes zveřejní aktualizované informace o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) včetně struktury za loňské třetí čtvrtletí. Podle údajů statistiků z konce listopadu HDP meziročně stoupl o 4,5 procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta.
 • Statistici dnes zveřejní údaje o prosincové inflaci
  Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v prosinci. Podle odhadů analytiků meziroční inflace v prosinci mírně stoupla na 0,2 procenta z listopadových 0,1 procenta. Meziměsíčně by pak ceny měly stagnovat nebo mírně klesnout. • Proč Mobito letos v prosinci končí? Co nabízí jeho konkurence?
  Společnost MOPET CZ, dceřiná společnost České spořitelny, oznámila, že k 1. prosinci 2015 ukončí provoz online platformy pro mobilní platby Mobito. Platební systém, který v roce 2012 založili všichni tři tuzemští...
 • Proč mít v penzi příjem z pronájmu?
  Mnozí penzisté si z finančních důvodů v penzi přivydělávají, neboť státní penze je pro ně nedostačující, aby mohli cestovat a věnovat se naplno svým koníčkům. Pracovat na zkrácený úvazek, podnikat nebo pronajímat nemovitost? Která varianta je nejvýhodnější?
 • Proč mi banka neodhadla nemovitost na správnou výši?

  Píšeme na Hypoindex.cz: Odhady pro účely banky mohou být nižší než kupní cena či náklady na výstavbu. Dostavbou nemovitosti za 12 mil. Kč může cena klesnout podle banky i na polovinu. Co s tím?

 • Proč mi banka neodhadla nemovitost na správnou výši?

  Odhady pro účely banky mohou být nižší než kupní cena či náklady na výstavbu. Dostavbou nemovitosti za 12 mil. Kč může cena klesnout podle banky i na polovinu. Co s tím?

 • Proč městům a obcím schází peníze na obnovu vodárenských sítí?
  Kolik bude stát voda za 20 let, když obce dostanou zpět vybydlené trubky? Jediný zdroj financí jsou peníze vybrané od lidí za vodné a stočné. Pokud obchod s vodou ovládají města, pak pokryjí náklady a poté zbylé peníze reinvestují do „trubek“ v regionu. Pomohou jim i dotace z EU. V opačném případě mají obce, města […]
 • Proč měl Ústavní soud volby odložit (aktualizováno
  Kandidáti neměli ústavně zaručený soudní přezkum postupu ministerstva 1. Příliš. krátká lhůta pro podání soudu2. Tajná. skutková podstata3. Nepřezkoumatelnost
 • Proč má Trump úspěch
  Kdo by volil Donalda Trumpa? Třeba ten, kdo se cítí být ohrožený. Výroky kontroverzního miliardáře jsou sice často plné populistických nesmyslů, v mnohém má ale taky pravdu. Když si to nepřipustíme, o to větší budou mít on a jemu podobní šanci dostat se k moci.
 • Proč má smysl zaměstnávat autisty
  Lidé s autismem jsou výkonní, zaměření na chyby. Odhalí. nepřesnosti, které ostatní nevidí. Nakladatelství
 • Proč má prezident republiky zakázán vstup do škol
  Otevřením středoškolské půdy Ing. Zemanovi. se ředitelé gymnázií nedopouštějí pouze pedagogického hazardu - porušují jím i školský zákon.
 • Proč mám ve svém týmu více žen?| Hr News
  Vše jako by nasvědčovalo tomu, že ruku v ruce s vývojem doby jsou lidé stále méně empatičtí. Prokazatelný. Největší český vzdělávací server. Nabízí • Prodeje aut v EU vzrostly o 13,7 %. Volkswagen si pohoršil.
  Automobilový trh v Evropské unii ožívá a prodeje aut stouply za 11 měsíců o 8,7 % v porovnání s minulým rokem. Listopad zaregistroval nejvyšší nárůst, a to o 13,7 %, od června, kdy prodeje rostly o 14,6 %.
 • Prodej cenných papírů během rodičovské
  Do cenných papírů investují i mladé rodiny, neboť dobře promyšlená a načasovaná obchodní transakce může přinést zajímavé finanční zhodnocení. Proč nemusí některé maminky na rodičovské dovolené dodržet časový test a přitom neplatí z prodeje cenného papíru.
 • Prodej části Aramca by dal SA další munici pro další boj s alternativním těžaři
  Ropa v průběhu dnešního obchodování nedokázala udržet ranní pozitivní ladění. Vysvětlením by mohly být spekulace kolem avizovaného plánu Saúdské Arábie nabídnout k prodeji část státní ropné společnosti (Aramco), které je světovou ropnou jedničkou.
 • Proč vlastně zůstávají akcie NWR na burze? Spekulanti pamatující osud AGB jásají?
  Dnes bylo k vidění další pokračování volného pádu akcií NWR, které souviselo se zklamáním ze čtvrtletních výsledků prezentovaných v závěru minulého týdne. Titul se propadl na nové historické minimum zvící již úrovně 10 haléřů a nic nenasvědčuje možnému...
 • Proč se Německu vyplatí Řecko dotovat?
  Autor: Ondřej Makeš Evropská unie v současném stavu je zásadní politickou chybou. I student ekonomických věd ve 2. semestru studia je schopen věcně obhájit, že nynější evropská integrace odporuje i těm neodvážnějším ekonomickým teoriím.
 • Proč se Apple, Boeing či GM bojí zpomalení v Číně?
  Autor: Martin Vespalec V dnešním globálním světě již nikoho nepřekvapí ekonomická propojenost jednotlivých zemí. Zpomalení v Číně vyvolalo celosvětový pocit nejistoty napříč trhy.
 • Proč PPF prodala 0,8% akcií O2? Chtěla podpořit likviditu při zařazení do indexu MSCI
  Investiční skupina PPF prodala prostřednictvím pražské burzy 0,84 procenta akcií telekomunikačního operátora O2, její podíl tak klesl na 84,06 procenta.
 • Proč padají ceny akcií?
  Co nejčastěji stojí za propady cen? Několik vědců a analytiků to zjistilo. A neřešili celý trh, ale konkrétní tituly. Lakonické prohlášení, které nejčastěji slýcháme od analytiků (no jo, padá to, někdo prodává), nečekejte.
 • Proč padají ceny akcií?
  Co nejčastěji stojí za propady cen? Několik vědců a analytiků to zjistilo. A neřešili celý trh, ale konkrétní tituly. Lakonické prohlášení, které nejčastěji slýcháme od analytiků (no jo, padá to, někdo prodává), nečekejte.
 • Proč nevěřit analytikům? Predikce, která Wall Street opravdu nevyšla
  Predikce na rok 2015 zanechávají na reputaci Wall Street velký šrám. Tak jako každý rok. Kde se analytici nejvíc sekli? Ropa Brent Aktuální cena ropy Brent k 21. 12. 2015: 36,19 USD Konsenzuální předpověď Wall Street (medián): 65 USD Pásmo predikcí:...

Hitpardáda štítků