Proroctví na rok 2016

Slepá bulharská věštkyně Vanga předpověděla, že v roce 2016 má kvůli uprchlíkům nastat konec Evropy, jak ji známe. Konečně nastal čas, abych své proroctví do nového roku publikovala i já. Pozor, není to pro slabé povahy.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: IVA, ROZE, ROKU, KONEC, NA ROK, ABYCH, ABYCH SV, KONEC EVROPY, PROROCTV, IVA ROZE
 • Budou provize finančních poradců regulované?

  Regulace provizí za životní pojištění u pojišťovacích zprostředkovatelů byla tématem číslo jedna ve finančně poradenském světě. Hrozí regulace provizí i nadále?

 • Polsko a NATO si nemohou dovolit slabost. Hlavně kvůli Rusku
  Spojenci v NATO jsou znepokojeni ostrými kroky nového ministra obrany Antoni Macierewicz. Polská demokracie není ohrožena a nedůvěru od našich spojenců necítím, řekl Macierewiczův náměstek Tomasz Szatkowski k vlně kritiky rychlých kroků své konzervativní vlády. Ve Varšavě se letos koná summit aliance, jenž má posílit obranu vůči Rusku. Od 1. ledna tvoří Poláci s Čechy, Slováky a Maďary bojovou skupinu EU, která může být nasazena v ostrém boji.
 • Knižní tipy: Cesty po Rusku, středních Brdech a komiks cupující víru osvícence Voltaira
  Na pultech knihkupectví se objevil cestopis francouzského markýza, jenž se vydal z Petrohradu do Moskvy. Vyšla také kniha o brdské oblasti, která je od 1. ledna zbavená funkce vojenského újezdu. A laureát komiksové ceny Muriel adaptoval rokokový spis Candide.
 • Lída Baarová z filmu Heleny Třeštíkové vychází jako děsivě krásný, marnivý talent
  Do kin vstoupil film Heleny Třeštíkové Zkáza krásou, který se věnuje osudu herečky Lídy Baarové. Režisérka vychází z dvacet let starého rozhovoru s Baarovou. Kolem této nově otevřené konzervy buduje Třeštíková kompozici, v níž má hlavní slovo dobový archiv a střih.
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Soutěže o titulní stranu tohoto magazínu se zúčastnil vedle nejlepšího českého lyžaře Ondřeje Banka také tradiční kanadský hranolek usmažený z...
 • Moje čtení: Pavel Kosatík
  Pavel Kosatík sám píše knihy, rád je také čte, ale spisovatele za nejlepší společníky zrovna nepovažuje. Určitě by s žádným z nich nechtěl letět přes oceán.
 • Kde se naučit křovácky
  V africké rezervaci !Khwa ttu už sice dávno nežijí původní obyvatelé, ale jejich vnuci se sem vracejí.
 • Myslivec v nové kamizole
  Generace Čechů 60+ si ve spojitosti se Starou mysliveckou nejspíš vybaví slogan "Alkohol s lidskou tváří". Vtipné hlavy koncem 60. let spojily pokus...
 • Tipy měsíce
  8.−11. LEDNATříkrálová degustace se zabijačkou Vinařství U Kapličky, Zaječí, www.vinarstviukaplicky.cz Jako by toho dobrého jídla a pití nebylo...
 • Kuře, které dobylo svět
  Barvy na těle má seřazené jako na francouzské trikoloře. Tahle drůbež z Bresse je však jedinečná hlavně svou chutí. Třeba i v kombinaci s neméně slavnou dijonskou hořčicí. • Pro řidiče: Z rychlostních silnic se stanou dálnice, změní se značení
  Z rychlostních silnic se stanou dálnice, dojde ke změně značení, používat se začnou originální názvy měst. Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na změny, ke kterým začne docházet už od prosince.
 • ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny

  Ještě horší než noční můra je palčivý tlak mezi nohama, který nás během noci opakovaně vzbudí, ačkoli na toaletě pokaždé vymáčkneme jenom několik kapek. Možná taky odkládáte návštěvu lékaře kvůli obavě, že prohlídka bude nedůstojná a nepříjemná. Přitom není vůbec jisté, že vaše utrpení způsobuje zvětšená prostata! Třeba máte zánět močového měchýře a všechno vyřeší obyčejná […]

  Příspěvek ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny pochází z KupníSíla.cz

 • Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu? Takto jej budu obchodovat.
  Měnový pár EUR/USD zatím stále drží dlouhodobý týdenní support. Při proražení vidím příležitost na další větší pohyb do shortu a takto jej budu...
 • Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu?
  Měnový pár EUR/USD zatím stále drží dlouhodobý týdenní support. Při proražení vidím příležitost na další větší pohyb do shortu a takto jej budu...
 • Prorážení úrovní – technická analýza INDU a zlata

  Prorážení úrovní – technická analýza INDU a zlata
  Zlato vypadá na otočení směru a INDU proráží důležitou trendovou čáru. Začneme tedy grafem INDU. 
   
  Na denním grafu INDU, což je jen jiný ticker pro index DowJones vidíme proražení a uzavření ceny pod dolní klesající trendovou čarou vyznačenou modře. Zároveň došlo k průrazu černé, čárkované podpory. Cena uzavřela na hodnotě 16920 a dokončila vývoj 7 bodové otáčející klesající formace. Tento dvojí průraz nevěstí nic dobrého. Občas vídáme menší poklesy, ale tento je o vytvoření nového nižšího minima a nového nižšího maxima. Otáčející 7 bodová formace má nižší maximum, než to ze začátku roku a cena potřebovala 7 bodů než se jí podařilo otočit trend. V grafu vidíme, že poslední hlavní výprodej trval jen tři dny a to je velmi rychlé. Ještě zde máme vyznačeny dvě červené šipky. Jedna míří nahoru a druhá dolů. Jsou zde vyznačeny, protože cenový vývoj může respektovat cenovou symetrii a dojít tam, kde pohyb vzhůru začal.
   
   
   
  Následuje denní graf INDU, který ukazuje proražení oblasti silné podpory a resistence. Také pokles 20 denního klouzavého průměru pod 50 denní znamená vytvoření prodejního signálu.
   
   
   
  Následující graf INDU vyznačuje rozdíl mezi rostoucími obchodní objemy a klesajícími obchodní objemy. Pokud je tento rozdíl příliš veliký, jde obvykle o kapitulaci a poté následuje odraz. Červená šipka v listopadu a prosinci ukazuje částečnou kapitulaci a poté odraz. Co je na tomto grafu zajímavé, je pokles ceny a vytváření nových minim, ovšem bez známky kapitulace v obchodním objemu. Čím déle bude cena klesat bez známek kapitulace, tím hlouběji může klesnout.
   
   
   
  Následující týdenní graf nám ukazuje formaci klesající prapor ze širší perspektivy. Pokud si odmyslíme poslední svíčku, tak by klesající prapor mohl být prorůstovou konsolidační formací. Poslední svíčka proráží trendové čáry a diskvalifikuje tento scénář. V grafu vidíme také hnědě vyznačenou oblast podpory. Jeden z možných scénářů je ten, že INDU bude vytvářet dlouhodobější konsolidační strukturu.
   
   
   
  Na měsíčním grafu vidíme, možnost vytváření klesající 4 bodové struktury vyznačené trendovými čarami.
   
   
   
  Následuje týdenní graf INDU, ve kterém jsou vyznačeny cenové fraktální struktury. Můžeme si porovnat vrcholovou strukturu roku 2007 a v letošním roce, které jsou vyznačeny fialovými obdélníky. Naposledy, když vypadal týdenní graf podobně, to znamenalo pokles k trendové čáře označené v obou případech NL#1. Pak následoval test pravého ramene S s otazníkem. Následovala formace rostoucího praporu. Cenový vývoj v obou případech jej podobný (fraktální) a vypadá to na podobný scénář vývoje v obou případech. 
   
  Za zmínku stojí průběh 30 týdenního klouzavého průměru během vytváření formace v roce 2007. Jakmile cena prorazila tento klouzavý průměr, začal pokles k trendové čáře krku označené NL #2. Poté INDU zformoval červený růstový prapor, který otestoval NL #2 což trvalo osm týdnů a teprve poté došlo k dramatickému poklesu směrem dolů. INDU se nedostal nad klouzavý 30 týdenní průměr až do vytvoření otáčející formace hlava a ramena v roce 2009. V případě roku 2015 vidíme 30 týdenní klouzavý průměr v podobné situaci jako v roce 2007. INDU vytváří dvojité dno těsně pod klouzavým průměrem. Je to zajímavá korelace.
   
   
   

  Následuje denní graf cen zlata a zde je také se na co dívat. Jde o jednoduchý graf s vyznačenými podporami a resistencemi. Cenová akce nad trendovou čarou je prorůstová, pod trendovou čarou poklesová. Po testování poslední klesající trendové čáry během posledního období došlo k výraznému průrazu za zvýšeného obchodního objemu. Pokud dojde k testování, podívá se cena zpět někam do oblasti 1075 USD.
   
   
   
  Po zúžení Bollingerova pásma cena uzavřela nad jeho horní hranicí pásma. Testování může dojít k horní hranici pásma, což odpovídá úrovni 1075 USD za trojskou unci zlata.
   
   
   
  Na následujícím dlouhodobém grafu zlata vidíme většinu důležitých klouzavých průměru. Klouzavé průměry nám dobře ukazují rostoucí, nebo klesající trend. Poslední svíčka prorazila 50 denní klouzavý průměr. Následuje důležitý 150 denní klouzavý průměr, který se nyní nachází na hodnotě 1122 a poté 200 denní klouzavý průměr s hodnotou 1140. Nejdůležitější je však 300 denní klouzavý průměr, který byl silně testován během klesajícího trhu pouze dvakrát a ten se nachází ještě o 70 bodů výš.  Prostřednictvím sledování těchto čtyřech klouzavých průměrů můžeme hodnotit cenový vývoj na zlatě. Vypadá to, že minimum bylo již vytvořeno. Ale samozřejmě, pouze čas rozhodne.
   
   


   
  Zdroj: Rambus Chartology
   
 • Pro radost z hudby a kvalitní poslech
  Rozmach mobilních zařízení poskytl prostor k růstu audioproduktů. Sluchátka a bezdrátové reproduktory patří k nejoblíbenějším vůbec i díky obrovskému rozsahu cen a nabídce různých modelů.
 • Propustil lempla. „Pracant“ šel k soudu a na zaměstnavatele vyzrál
  Zbavit se lempla, který práci předstírá, není v Česku snadné. A to ani tehdy, když mu to dokážete. Potvrzuje to případ zaměstnavatele, který se rozhodl otevřeně promluvit. „Strávil jsem touto patálií desítky, možná dokonce stovky hodin, kromě mnoha jiných věcí jsem zjistil, že zdaleka nejde o ojedinělý případ,“ říká Vladimír Labuda, majitel Agentury J.L.M.
 • Propustili ho z vězení, po čtrnácti dnech kradl znovu. Sebral i...
  V květnu propustili šestatřicetiletého muže z vězení, kde si odpykával trest za krádež. Už. mikrovlnou troubu, polštář i kaktusy. Další
 • Propuštěné horníky musí zvládnout pracák
  Do konce června mají vzniknout programy kompenzující ztrátu pracovních míst horníků, kteří přijdou o práci kvůli rozhodnutí zachovat limity těžby na lomu ČSA. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) to bude primárně úkol pro Úřad práce.
 • Pro propuštěné horníky na Karvinsku moc míst není. Firmy se bojí o práci
  Kdo uteče dříve, vyhraje. Tak podle všeho vypadá současná situace horníků, kteří by chtěli po případném krachu těžařské firmy OKD najít nové místo. Těch totiž na Karvinsku moc není.

 • Pro Rolls-Royce budou milionáři chodit do Intercontinentalu. Autosalon otevře na jaře
  Firma předpokládá, že v Česku bude po otevření prodávat za rok dvouciferný počet vozů. Konkrétnější být nechce. Majitelé nových i ojetých vozů Rolls-Royce pak v hlavním městě budou mít k dispozici...
 • Proruští separatisté odložili chystané volby na příští rok. Kyjev to považuje za porušení mírových dohod
  Volby, které chtěli proruští separatisté na východě Ukrajiny uspořádat 18. října a 1. listopadu, se podle jejich prohlášení odkládají na příští rok. Kyjev to označuje za porušení mírových dohod, podle kterých se volby mají konat na základě ukrajinských zákonů a mezinárodních norem. Francouzský prezident François Hollande přitom v pátek uvedl, že volby v Donbasu se "mají konat podle ukrajinských zákonů a tak, aby výsledky byly nezpochybnitelné". Ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že si na toto téma s vůdci separatistů pohovoří.
 • Prosadí se ledničky na náměstí? Mají nakrmit lidi a zabránit plýtvání potravinami
  V ulicích evropských měst se objevují veřejné ledničky. Lidé do nich mohou jídlo nejen dávat, ale také si jej kdykoliv brát. Projekt má pomoci zabránit plýtvání jídlem.
 • Prosazování firemních hodnot je nikdy nekončící proces | HR News
  Největší český vzdělávací server. Nabízí. školení, jazykové kurzy, semináře a poradenství pro firmy i širokou veřejnost. Manažerské
 • Pro Sběratele
  Inzertní server z rodiny Denik.cz - zaměstnání, nemovitosti a byty, auto-moto, seznámení, obchod a služby, domácnost a hobby, zvířata a potřeby pro chovatele
 • Prošel zákon, který nahrává velkým dodavatelům. I Agrofertu
  Poslanci ve středu schválili novelu zákona o významné tržní síle, které má chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Pravicová opozice nakonec neprosadila, aby se navrhovaná opatření vztahovala i na dodavatele. Zejména těm velkým, mezi něž se řadí Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), totiž nový zákon může pomoci. Sám Babiš o normě nehlasoval, 38 jeho poslanců ale zvedlo ruku pro.
 • Prosil jsem modlitbou
  Jaroslav Šimek - opat Jáchym z kláštera Želiv
 • Prosincová inflace byla výrazně nižší, než odhadovala ČNB
  Prosincová meziroční inflace byla o 0,7 procentního bodu nižší, než očekávala v aktuální prognóze Česká národní banka. Důvodem byl především vývoj cen potravin, které v průběhu čtvrtého čtvrtletí loňského roku obnovily svůj meziroční pokles, zatímco ČNB očekávala jejich zrychlující růst. V prosinci spotřebitelské ceny meziročně stouply stejně jako v listopadu o 0,1 procenta.
 • Prosincová nezaměstnanost byla nejnižší od roku 2008
  AKTUALIZOVÁNO – Prosincová nezaměstnanost v Česku byla nejnižší od roku 2008. Zvýšila se na 5,2 procenta z listopadových 4,9 procenta. Nárůst je v souladu s odhady analytiků. Bez práce bylo 381 373 uchazečů, tedy o 18 618 více než v listopadu, oznámil dnes Úřad práce (ČR).
 • Prosincová nezaměstnanost klesla na 5,2 procenta. Konec roku byl nejlepší od krize
  Nezaměstnanost v Česku v prosinci klesla na 5,2 procenta z loňských 6,2 procenta. Žadatelů o práci bylo nejméně za několik let, počet volných míst naopak rychle rostl. Nejnižší nezaměstnanost byla v Praze, nejvyšší v Ústeckém kraji.

 • Pro radost z hudby a kvalitní poslech
  Rozmach mobilních zařízení poskytl prostor k růstu audioproduktů. Sluchátka a bezdrátové reproduktory patří k nejoblíbenějším vůbec i díky obrovskému rozsahu cen a nabídce různých modelů.
 • Pro ni: Všechno, co se třpytí
  Nevadí, že se slunce v zimě odebírá na kutě už ve čtyři odpoledne. Kdo jej potřebuje, když může své tělo rozsvítit diamantovou září.
 • Pro něj: Doplňky a časomíry
  Kolik je hodin? Je čas začít si sepisovat přání pod stromeček. Správný chlap má na zápěstí klasický hodinářský kousek a odvahu na to, aby nosil šperky.
 • Proměny Smíchova
  Po staletí bylo území dnešního Smíchova zemědělskou krajinou sevřenou z jedné strany řekou Vltavou a z druhé strany strmými svahy Petřína, Pavího vrchu a Děvína. Komunikační páteří byla stará zemská stezka, dnešní Štefánikova a Nádražní, vedoucí od malostranské Újezdské brány pod Petřínem směrem na jižní Čechy.
 • Program Extra třída pomáhá žákům uskutečnit jejich nápady
  Přihlásit se mohou žáci sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a také odpovídajících ročníků osmiletého gymnázia. V anketě zjistí, co obyvatelům v jejich okolí schází a co by se dalo zlepšit. Projekty, které splní stanovená kritéria, dostanou grant na realizaci.
 • Produkty Esetu chrání také bankovní a platební transakce
  Eset přichází s novou verzí bezpečnostních produktů pro domácnosti. Eset Smart Security a NOD32 Antivirus jsou kompatibilní s Windows 10 a mají přepracované uživatelské prostředí. Eset Smart Security navíc obsahuje novou technologii k ochraně bankovních a platebních transakcí.
 • Prodej zboží na splátky pomůže firmě v růstu
  Nabídnout zákazníkům koupi zboží na splátky je snadné. Spolupráce s úvěrovou společností nestojí podnikatele téměř nic a zbaví ho navíc rizika, že kupující nezaplatí. Pokud navíc dokáže prodejce s úvěrovou společností jednou za čas vyjednat akční nabídku, vydělá na zvýšení obratu.
 • Prodej, či burza? S prodejem GE Money bank radí JPMorgan a Goldman Sachs
  General Electric se zbavuje všech svých bankovních aktivit včetně české pobočky. S prodejem konglomerátu radí společnosti JPMorgan a Goldman Sachs. Na stole jsou nyní dvě varianty - přímý prodej nebo vstup na burzu.
 • Prodejce české vzduchotechniky Multi-Vac kupují Francouzi
  Pardubickou firmu Multi-Vac koupila francouzská společnost France Air. Francouzi chtějí expandovat, hledali tak společnost ve střední Evropě, přes kterou by mohli prodávat i své výrobky. Multi-Vac má pobočky v Pardubicích, Praze, Brně a Novém Jičíně a na Slovensku v Bratislavě a Košicích.
 • Připijme na šťastné a veselé
  Svařákem v adventních dnech to začíná, stopičkou vaječňáku při pečení pokračuje a přípitkem o Štědrém večeru končí. Jak se prochutnat adventem a jaké zvolit víno pro sváteční čas?

 • Radek Jaroš: Na sklenku s Joanne Rowlingovou
  Kdysi během jedné himálajské expedice přečetl sedm knih, dnes na čtení už moc času nemá. O to víc sám píše. Jak jinak - je horolezec, píše hlavně o Himálaji.
 • Putinův muž chce izolovat web. Vydělají na tom ruské firmy, tvrdí
  Nově jmenovaný poradce ruského prezidenta pro internet tvrdí, že pokud by v Rusku byla omezena činnost zahraničních společností, ty ruské na tom vydělají. Ruské státní orgány by podle něj měly přejít na operační systém Linux, ušetří se tím poplatky Microsoftu. Klimenko také prohlásil, že anonymní messengery typu Telegramu budou v budoucnosti celosvětově zakázány.
 • První víkend Star Wars v kinech: historický rekord v USA a celosvětové tržby přes 500 milionů dolarů
  Sci-fi film Star Wars: Síla se probouzí naplňuje očekávání analytiků a láme rekordy. V amerických a kanadských biografech za první víkend utržil 238 milionů dolarů, čímž téměř o 30 milionů překonal doposud nejúspěšnější Jurský svět. Globálně mají Star Wars zatím jen o něco nižší tržby než za stejnou dobu právě Jurský svět, ten měl ale výhodu dřívějšího vstupu do Číny.
 • Prvním "chytrým" městem v Česku se stane Písek. Firma Schneider Electric bude řídit dopravu i vytápění
  Na pilotním českém projektu chytrého města v Písku se podílí i česká dceřiná společnost francouzského koncernu Schneider Electric. "Bez nových technologií se neobejdeme," říká v rozhovoru pro HN šéf českého zastoupení firmy Jaroslav Žlábek. Součástí "chytrého" Písku má být lepší řízení dopravy, centrální ovládání semaforů, sbírání dat o hustotě místního provozu, chytré energetické sítě či řízení vytápění v městských budovách.
 • První dáma analogového zvuku: Luxusní gramofony mohou stát i miliony korun
  Jozefína a Heinz Lichteneggerovi spojili skvělý nápad, ten správný okamžik a invenci českých inženýrů. V době renesance vinylových desek nabízejí luxusní gramofony, které je přehrají v té nejvyšší kvalitě. Ty nejluxusnější kousky mohou stát i miliony korun.
 • Provozní modely moderního HR systému
  Přestože se do názvu článku vnucuje často užívané slovo cloud, rád bych v dalších řádcích seznámil čtenáře s výhodami a úskalími různých provozních modelů, které nabízejí uživatelům moderní komplexní systém na podporu HR procesů v organizaci. Označení typu cloud, privátní cloud, hosting, SaaS a PaaS si dosaďte v kontextu toho, jak jim vaši manažeři chtějí rozumět.
 • Prověříme si emaily, slibuje vláda
  Premiér Bohuslav Sobotka nechá provést audit bezpečnostních směrnic a postupů na Úřadu vlády. Popřel také pochybnosti o síle hesla ke svému e-mailovému účtu, který napadli hackeři. Bezpečnostní komunikaci si nechají prověřit také ministr dopravy Dan Ťok a ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
 • Protikuřácký zákon, evidence tržeb... Poslanci před Vánocemi spěchají. Chtějí dohnat, co přes rok nestihli
  Poslance čeká hektický závěr roku, chtějí schválit rozpočet, protikuřácký zákon nebo zákon o hazardu. K elektronické evidenci tržeb byla svolána mimořádná schůze, poslanci při ní budou mít omezený čas na projevy. Opozice přesto chystá obstrukce, evidence tržeb tento rok téměř jistě neprojde.
 • Protézy tvarujeme i s vráskami
  Čím přesvědčivěji protéza vypadá, tím lépe ji pacienti akceptují, říká Jiří Rosický. Ten na začátku 90. let se svým švagrem založil firmu ING corporation, o několik let později přidali i kliniku ve FrýdkuMístku. Firmy prosperují mimo jiné díky využívání moderních technologií.
 • Prosil jsem modlitbou
  Jaroslav Šimek - opat Jáchym z kláštera Želiv

Hitpardáda štítků