Prosil jsem modlitbou

Jaroslav Šimek - opat Jáchym z kláštera Želiv


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: FORM, OPAT, JAROSLAV, JSEM MODLITBOU, REDAKTOR, PROSIL JSEM MODLITBOU, SETK, PROSIL JSEM, DNES, OPAT J

 • Proroctví na rok 2016
  Slepá bulharská věštkyně Vanga předpověděla, že v roce 2016 má kvůli uprchlíkům nastat konec Evropy, jak ji známe. Konečně nastal čas, abych své proroctví do nového roku publikovala i já. Pozor, není to pro slabé povahy.
 • Pro radost z hudby a kvalitní poslech
  Rozmach mobilních zařízení poskytl prostor k růstu audioproduktů. Sluchátka a bezdrátové reproduktory patří k nejoblíbenějším vůbec i díky obrovskému rozsahu cen a nabídce různých modelů.
 • Pro ni: Všechno, co se třpytí
  Nevadí, že se slunce v zimě odebírá na kutě už ve čtyři odpoledne. Kdo jej potřebuje, když může své tělo rozsvítit diamantovou září.
 • Pro něj: Doplňky a časomíry
  Kolik je hodin? Je čas začít si sepisovat přání pod stromeček. Správný chlap má na zápěstí klasický hodinářský kousek a odvahu na to, aby nosil šperky.
 • Proměny Smíchova
  Po staletí bylo území dnešního Smíchova zemědělskou krajinou sevřenou z jedné strany řekou Vltavou a z druhé strany strmými svahy Petřína, Pavího vrchu a Děvína. Komunikační páteří byla stará zemská stezka, dnešní Štefánikova a Nádražní, vedoucí od malostranské Újezdské brány pod Petřínem směrem na jižní Čechy.
 • Program Extra třída pomáhá žákům uskutečnit jejich nápady
  Přihlásit se mohou žáci sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a také odpovídajících ročníků osmiletého gymnázia. V anketě zjistí, co obyvatelům v jejich okolí schází a co by se dalo zlepšit. Projekty, které splní stanovená kritéria, dostanou grant na realizaci.
 • Produkty Esetu chrání také bankovní a platební transakce
  Eset přichází s novou verzí bezpečnostních produktů pro domácnosti. Eset Smart Security a NOD32 Antivirus jsou kompatibilní s Windows 10 a mají přepracované uživatelské prostředí. Eset Smart Security navíc obsahuje novou technologii k ochraně bankovních a platebních transakcí.
 • Prodej zboží na splátky pomůže firmě v růstu
  Nabídnout zákazníkům koupi zboží na splátky je snadné. Spolupráce s úvěrovou společností nestojí podnikatele téměř nic a zbaví ho navíc rizika, že kupující nezaplatí. Pokud navíc dokáže prodejce s úvěrovou společností jednou za čas vyjednat akční nabídku, vydělá na zvýšení obratu.
 • Prodej, či burza? S prodejem GE Money bank radí JPMorgan a Goldman Sachs
  General Electric se zbavuje všech svých bankovních aktivit včetně české pobočky. S prodejem konglomerátu radí společnosti JPMorgan a Goldman Sachs. Na stole jsou nyní dvě varianty - přímý prodej nebo vstup na burzu.
 • Prodejce české vzduchotechniky Multi-Vac kupují Francouzi
  Pardubickou firmu Multi-Vac koupila francouzská společnost France Air. Francouzi chtějí expandovat, hledali tak společnost ve střední Evropě, přes kterou by mohli prodávat i své výrobky. Multi-Vac má pobočky v Pardubicích, Praze, Brně a Novém Jičíně a na Slovensku v Bratislavě a Košicích.

 • Radek Jaroš si doma vybudoval slunnou verandu na střeše, rád si tam dopřává dlouhé snídaně
  Radek Jaroš jako první Čech zdolal postupně všech čtrnáct osmitisícovek, že bude horolezec, se rozhodl v šesti letech. Na nedělích má nejraději pohodové a dlouhé snídaně v kruhu nejbližších. Má rád plný stůl - nechybí čerstvé croissanty, sýry ani džus z čerstvě vymačkaných citrusů.
 • Radek Jaroš: Na sklenku s Joanne Rowlingovou
  Kdysi během jedné himálajské expedice přečetl sedm knih, dnes na čtení už moc času nemá. O to víc sám píše. Jak jinak - je horolezec, píše hlavně o Himálaji.
 • Putinův muž chce izolovat web. Vydělají na tom ruské firmy, tvrdí
  Nově jmenovaný poradce ruského prezidenta pro internet tvrdí, že pokud by v Rusku byla omezena činnost zahraničních společností, ty ruské na tom vydělají. Ruské státní orgány by podle něj měly přejít na operační systém Linux, ušetří se tím poplatky Microsoftu. Klimenko také prohlásil, že anonymní messengery typu Telegramu budou v budoucnosti celosvětově zakázány.
 • První víkend Star Wars v kinech: historický rekord v USA a celosvětové tržby přes 500 milionů dolarů
  Sci-fi film Star Wars: Síla se probouzí naplňuje očekávání analytiků a láme rekordy. V amerických a kanadských biografech za první víkend utržil 238 milionů dolarů, čímž téměř o 30 milionů překonal doposud nejúspěšnější Jurský svět. Globálně mají Star Wars zatím jen o něco nižší tržby než za stejnou dobu právě Jurský svět, ten měl ale výhodu dřívějšího vstupu do Číny.
 • Prvním "chytrým" městem v Česku se stane Písek. Firma Schneider Electric bude řídit dopravu i vytápění
  Na pilotním českém projektu chytrého města v Písku se podílí i česká dceřiná společnost francouzského koncernu Schneider Electric. "Bez nových technologií se neobejdeme," říká v rozhovoru pro HN šéf českého zastoupení firmy Jaroslav Žlábek. Součástí "chytrého" Písku má být lepší řízení dopravy, centrální ovládání semaforů, sbírání dat o hustotě místního provozu, chytré energetické sítě či řízení vytápění v městských budovách.
 • První dáma analogového zvuku: Luxusní gramofony mohou stát i miliony korun
  Jozefína a Heinz Lichteneggerovi spojili skvělý nápad, ten správný okamžik a invenci českých inženýrů. V době renesance vinylových desek nabízejí luxusní gramofony, které je přehrají v té nejvyšší kvalitě. Ty nejluxusnější kousky mohou stát i miliony korun.
 • Provozní modely moderního HR systému
  Přestože se do názvu článku vnucuje často užívané slovo cloud, rád bych v dalších řádcích seznámil čtenáře s výhodami a úskalími různých provozních modelů, které nabízejí uživatelům moderní komplexní systém na podporu HR procesů v organizaci. Označení typu cloud, privátní cloud, hosting, SaaS a PaaS si dosaďte v kontextu toho, jak jim vaši manažeři chtějí rozumět.
 • Prověříme si emaily, slibuje vláda
  Premiér Bohuslav Sobotka nechá provést audit bezpečnostních směrnic a postupů na Úřadu vlády. Popřel také pochybnosti o síle hesla ke svému e-mailovému účtu, který napadli hackeři. Bezpečnostní komunikaci si nechají prověřit také ministr dopravy Dan Ťok a ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
 • Protikuřácký zákon, evidence tržeb... Poslanci před Vánocemi spěchají. Chtějí dohnat, co přes rok nestihli
  Poslance čeká hektický závěr roku, chtějí schválit rozpočet, protikuřácký zákon nebo zákon o hazardu. K elektronické evidenci tržeb byla svolána mimořádná schůze, poslanci při ní budou mít omezený čas na projevy. Opozice přesto chystá obstrukce, evidence tržeb tento rok téměř jistě neprojde.
 • Protézy tvarujeme i s vráskami
  Čím přesvědčivěji protéza vypadá, tím lépe ji pacienti akceptují, říká Jiří Rosický. Ten na začátku 90. let se svým švagrem založil firmu ING corporation, o několik let později přidali i kliniku ve FrýdkuMístku. Firmy prosperují mimo jiné díky využívání moderních technologií.

Hitpardáda štítků