Prosincový HIKE je tutovka, důležitejší bude, co a jak se stane dál

Prosincové zvýšení dolarových sazeb ze strany Fedu již drtivá většina trhu považuje za hotovou věc, se kterou počítá plných 87% respondentů průzkumu agentury Bloomberg.Podle trhu ale je nyní mnohem důležitější otázkou, co nastane potom.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • Legislativní novinky 2016: elektronická evidence tržeb od ledna nebude, dva roky starý občanský zákoník čeká novela

  S příchodem nového roku je třeba připravit se i na řadu legislativních změn. Ty se dotknou většiny obyvatel v Česku. Některé plánované novinky ale hned v lednu v platnost nevstoupí. Na co se připravit?

 • Daňové dopady zvýšení minimální mzdy

  Minimální měsíční mzda se od roku 2016 zvyšuje z 9 200 Kč na 9 900 Kč. Zaměstnanci pracující za minimální mzdu si tedy finančně polepší a mzdové náklady jejich zaměstnavatelů stoupnou. Zvýšení minimální mzdy má dopad i na některé daňové platby a další odvody.

 • Zpětné odkupy jako katalyzátor růstu cen akcií
  Se zpětnými odkupy akcií se ve světě v poslední době roztrhl pytel. Chtělo by se až říci, že kdo na burze neskupuje vlastní cenné papíry, jako by ani nebyl. Pozadu nezůstávají ani společnosti z pražského parketu. Co odkupy znamenají pro investory?
 • ČPP:Nejčastěji sjednávaným rizikem u životního pojištění jsou trvalé následky úrazu

  Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., ViennaInsurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila výsledky interního průzkumu, kde se zaměřila na nejčastěji sjednávaná rizika v životním pojištění. V rámci investičního životního pojištění EVOLUCE si klienti v tomto roce nejčastěji sjednávali riziko trvalých následků úrazu. 

 • KARTOU NA INTERNETU PLATÍ 45 % ČECHŮ

  Společně s vánočními nákupy přes internet roste v posledním čtvrtletí roku i počet online plateb kartou.Podle výsledků exkluzivního průzkumu, který pro Raiffeisenbank realizovala agentura NMS Market Research,nakupuje na internetu 85 % Čechů. Alespoň někdy pak kartou online platí téměř polovina (45 %) dotázaných.

 • Díky levné ropě je Česká republika téměř v deflaci

  Zlevňující potraviny a nízké ceny ropy zapřičiňují téměř nulovou roční inflaci. Česká národní banka nemá nad těmito faktory kontrolu a tak se ani po dvou letech nedostavil očekávaný růst cen.

 • Webinář trendy v investování
  Aktuální tématem jsou TRENDY V INVESTOVÁNÍ. Webinář k tomuto tématu se koná ZDARMA ve středu 16. prosince 2015 od 20:00 hod. REGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE Obsah webináře: Proč investovat Do čeho lze investovat Jaké jsou současné trendy v investování...
 • Bavlna oslabuje z úrovně téměř čtyřměsíčního maxima
  I přes včerejší výsledky pravidelné zprávy amerického ministerstva zemědělství, Wasde reportu, míří dnes bavlna k jihu. Dle aktuálních odhadů by měl objem celosvětových zásob bavlny klesnout více, než se původně očekávalo, a to především kvůli nižší...
 • „Pojistka“ proti krizi bude stát české banky miliardy
  Banky, družstevní záložny a obchodníci s cennými papíry asi budou muset dávat až tři miliardy korun ročně do nového fondu pro řešení finanční krize. Zároveň ale budou dávat méně do stávajícího Fondu pojištění vkladů. V návaznosti na evropskou směrnici jim to ukládá zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, který dnes schválil Senát. Přijal i doprovodný zákon, který má mimo jiné zvýšit informovanost klientů bank o pojištění jejich vkladů. Normy nyní dostane k podpisu…
 • Ikea vydělala o 5,5 procenta více, k zisku přispěl růst tržeb i zřizování nových prodejen
  Prodejce nábytku Ikea zvýšil čistý zisk o 5,5 procenta, přispěl k němu silný růst tržeb v dosavadních prodejnách, ale také otevírání nových prodejen. Celkové tržby společnosti stouply o 11,2 procenta na 31,9 miliardy eur (862 miliard korun). Na českém trhu vzrostly tržby společnosti Ikea ve finančním roce 2014/2015 o deset procent na rekordních 8,5 miliardy korun.

 • Analýza: Fed zvýší sazby a... Víme, jak vše proběhne
  Na svém nejbližším zasedání, ve dnech 15. a 16. prosince 2015, americká centrální banka – Fed – velmi pravděpodobně zvýší svůj cíl pro klíčovou sazbu mezibankovního trhu (tedy „zvýší sazby“). Stane se tak poprvé od června 2006. Konsensus trhu hovoří o zhruba 70procentní pravděpodobnosti takového kroku. Zdá se tedy, že zahájení „normalizace“ americké měnové politiky je na spadnutí. Je proto užitečné ptát se, jak měnovou politiku USA změnila finanční krize a její důsledky, jaké konkrétně kroky…
 • Samsung hledá náhradu za chytré telefony. Plánuje vyrábět auta bez řidiče
  Klesající zisky v oblasti chytrých telefonů nutí Samsung hledat nové zdroje růstu. Společnost se v příštích letech plánuje orientovat na automobilové technologie. Nový tým by se měl věnovat vývoji samořiditelných automobilů a dalších doplňků. Další technologické firmy, které experimentují s automobilovým průmyslem, jsou Google a Apple.
 • Nová vyhláška mění způsob rozúčtování tepla. Spotřeba se bude účtovat spravedlivěji

  Nová vyhláška č. 269/2015 Sb přináší zásadní změny ve způsobu rozúčtování spotřeby tepla. Výrazně se například mění limity, ve kterých se může pohybovat výše úhrady za vytápění 1 m2 bytové plochy. Více penalizováni budou ti obyvatelé bytů, kteří teplem plýtvají, a také ti, kdo neposkytnou přístup k měřičům pro provedení odečtů. Podle odborníků bude nyní rozúčtování tepla daleko spravedlivější.

 • Pátek třináctého ve znamení začátku vánoční nákupní sezony. K rostoucím útratám přispívají Vánoce i Black Friday

  Pro letošní vánoční nákupní sezonu nebyl pátek třináctého vůbec smolným dnem. 13. listopadu společně s dalším pátkem, „nákupním svátkem“ Black Friday, byly totiž z pohledu plateb kartou i výběrů hotovosti nejsilnějšími dny v dosavadní předvánoční sezoně. Přímo v takzvaný černý pátek 27. listopadu Češi oproti dlouhodobému průměru dokonce utratili o 12 % více. Pátky vůbec se navíc ukazují jako nejoblíbenější dny pro předvánoční nákupy a utrácení, Češi na konci pracovního týdne zaplatí a vyberou nejvíce peněz. Ukazují to data UniCredit Bank z bankomatů a karetních transakcí.

 • Byznys druhého nejbohatšího muže světa Ortegy roste. Majiteli obchodů Zara vzrostl zisk za tři čtvrtletí o pětinu
  Společnost Inditex, pod který spadá oděvní značka Zara, zvýšil za tři čtvrtletí čistý zisk o 20 procent. Hrubá zisková marže, která je měřítkem ziskovosti, se však za minulé čtvrtletí snížila na 58,8 procenta z předchozích 59,4 procenta. Důvodem je zřejmě silný dolar, který zvyšuje náklady na dodávky z Asie. Firmu založil Amancio Ortega, který je nyní druhým nejbohatším mužem světa.
 • dTest: Chybné vyúčtování za energie? Reklamujte jej.

  Dodávky elektřiny či plynu lze reklamovat jako každé jiné zboží. Bránit se můžete vždy, když dodavatel neplní své povinnosti stanovené energetickým zákonem, vyhláškami či konkrétní smlouvou. Zřejmě nejčastějším předmětem reklamace je ale vyúčtování spotřebované elektřiny či plynu. Jak reklamovat chybné vyúčtování za energie?

 • Pohonné hmoty jsou v Česku nejlevnější za šest let. Snížení cen způsobují přebytky ropy na trhu
  Benzín i nafta jsou v Česku nejlevnější od počátku roku 2010. Levným pohonným hmotám nahrává přebytek ropy na světovém trhu. Nejdražší benzín je v Praze, nafta na jižní Moravě.
 • US břidlice vymažou miliardy barelů účetně dostupných rezerv
  V roce 2009 na začátku amerického boomu těžby ropy z Břidlicových formací si těžaři na tamní Securities and Exchange Commission vymohli změny účetních pravidel vykazování nevytěžených rezerv, jež přinesly těžebním firmám zdvojnásobení těchto rezerv a...
 • Benzín a nafta jsou v Česku nejlevnější za 6 let
  Pohonné hmoty v Česku se v uplynulém týdnu dostaly na nejnižší ceny za posledních téměř šest let. Litr benzinu stojí v průměru 29,27 koruny a litr nafty 28,60 koruny, přitom ještě v červnu byly pohonné hmoty téměř o čtyři koruny dražší. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Níže než nyní byly ceny naposledy začátkem roku 2010. Od té doby výrazně kolísaly, v roce 2012 se dokonce benzin vyšplhal nad 38 korun a nafta nad 37 korun za litr.
 • KFC bude mít první restauraci v Tibetu. Fastfood vyroste v hlavním městě
  KFC se rozhodlo expandovat do Tibetu. První franšízovou restauraci by tam mělo mít už příští rok. Yum Brands, které kromě KFC patří také řetězce Pizza Hut či Taco Bell otevřít až 20 tisíc restaurací také v Číně. • Prosincový příspěvek 600 korun pro důchodce je ohrožen

  Důchodci se nemusí dočkat prosincového příspěvku ve výši 600 korun. Pravice v úterý vládní návrh v prvním čtení zamítla. Nyní jej bude posuzovat sociální výbor, který má na projednání jeden měsíc. Návrh by tak nemusel být schválen včas.

 • Prosincový příspěvek 600 korun pro důchodce je ohrožen

  Důchodci se nemusí dočkat prosincového příspěvku ve výši 600 korun. Pravice v úterý vládní návrh v prvním čtení zamítla. Nyní jej bude posuzovat sociální výbor, který má na projednání jeden měsíc. Návrh by tak nemusel být schválen včas.

 • Prosinec | 2014 | iUHLI.cz
  Rusko z dobré vůle prezidenta Vladimira Putina bez podmínky platby předem zásobuje Ukrajinu uhlím a elektrickou energií. Dodávky uhlí z Ruska pro Ukrajinu jsou.
 • Prosinec je nejlepším časem na běhání: Pětadvacetidenní běžecká výzva se letos poprvé koná i v Česku
  Češka Babeta Schneiderová se inspirovala londýnskými triatlonisty, kteří se rozhodli udržet obyvatele hlavního města Spojeného království v kondici i v období svátků. Adventní výzva má motivovat sportovce i nesportovce, aby se udrželi fit i v prosinci. V Praze se bude dokonce běhat společně.
 • Prosinec na trzích: Ježíšek potěšil majitele dolarů a evropských akcií
  Čas adventu má být obdobím klidu a rozjímání. Investorům ale prosinec zacvičil s tlakem. Jedněm přinesl radost, druhým přičinil vrásky. Krásné Vánoce určitě měli ti, kteří věřili akciím a americkému dolaru. Dolar posílil vůči koruně skoro o dvě procenta a evropské akcie doháněly své celoroční ztráty osmiprocentním růstem.
 • Prosinec přinesl zlepšení dostupnosti bydlení
  7.1.2013 - Úrokové sazby a ceny bytů v závěru roku klesly a s nimi i indexy dostupnosti bydlení vyjadřující míru zatížení domácnosti hypotečních splátkou.
 • Prošli jsme pozměňovací návrhy k #EET. Přečtěte si, jak se systém může změnit
  Nad tím, v jaké podobě a zda vůbec bude elektronická evidence tržeb nakonec schválena, visí otazník. Přečtěte si, jak vypadají všechny pozměňovací návrhy.
 • PR osobností roku je Lucie Bittalová
  Českou osobnosti PR je Lucie Bittalová. Byla jí zvolena účastníky odborné konference Public Relations Summit.
 • Prosperita na dosah v novém vydání

  Proč se vašemu podnikání nedaří tak, jak byste chtěli? Je tu něco, co nevíte? Inspirujte se novým vydáním e-knihy "Prosperita na dosah", kterou si můžete zdarma stáhnout ve třech formátech (PDF, EPUB a MOBI). Přepracovaná publikace přináší nové a moderní pohledy na současné podnikání. Zjistíte v ní například, jaké poučení vám může přinést aktuální vlna "infopodnikání", proč mají firmy často vratké základy, jak je to s motivací lidí i zákazníků. Nenajdete zde detailní popisy, jak co máte udělat (první kapitola se ostatně zabývá právě neužitečností konformity a univerzálních návodů na úspěch), ale inspiraci pro vaše rozhodování a směřování.

 • ProstaPlast není lék na prostatu! Bacha

  Stárnoucí muže trápí pohlavní žláza, která leží mezi konečníkem a stydkou kostí, objemná jako vlašský ořech. Zánět nebo nadměrná velikost prostaty zapříčiňuje, že máte potíže s močením. Lékařské vyšetření obvykle probíhá rektálně, což normálního člověka odpuzuje. Ale buďme obezřetní vůči náplastem ProstaPlast, jež propaguje vtíravá internetová reklama! Prodejce podezřelých nálepek odkazuje na údajnou vědeckou studii, která […]

  Příspěvek ProstaPlast není lék na prostatu! Bacha pochází z KupníSíla.cz • Putinova „pomocná“ banka potřebuje pomoc. Jde o 18 miliard dolarů
  Ruská státní Banka pro rozvoj a vnější ekonomické vztahy, používaná pro financování zvláštních projektů potřebuje 18 miliard dolarů na svou záchranu. Banka pro rozvoj a vnější ekonomické vztahy (Vněšekonombank – VEB), řízená (a zřízená)...
 • Psychologie investování: ztráty vs sebevědomí
  Autor: Bc. Martin Surovec K tomu, aby si „obyčejný člověk“ mohl pravidelně přivydělávat ke své mzdě, nemusí mít vysokoškolský titul z oboru ekonomie nebo mnohaleté praktické zkušenosti s investováním.
 • Psychologie investování: sebevědomí vs ztráty
  Autor: Bc. Martin Surovec K tomu, aby si „obyčejný člověk“ mohl pravidelně přivydělávat ke své mzdě, nemusí mít vysokoškolský titul z oboru ekonomie nebo mnohaleté praktické zkušenosti s investováním.
 • Psychologie investování: boj s nadměrným sebevědomím
  Autor: Bc. Martin Surovec K tomu, aby si „obyčejný člověk“ mohl pravidelně přivydělávat ke své mzdě, nemusí mít vysokoškolský titul z oboru ekonomie nebo mnohaleté praktické zkušenosti s investováním.
 • Pšenice zažívá největší propad ceny od roku 1986
  Hedžovým fondům to nevadí a dle americké Commodity Futures Trading Commission drží své čisté krátké pozice sedmým týdnem v řadě. Očekává se, že globální zásoby pšenice před sklizní v roce 2016 dosáhnou nového rekordu, především kvůli vyšší sklizni ve...
 • První miliarda až v 56 letech: Jak bohatl Warren Buffett?
  Jeho příběh zná snad každý investor. Warren Buffett se do investiční hry zapojil již v 11 letech a první vydělané peníze využil na koupi pozemků. Když mu bylo 15, jeho čisté bohatství čítalo 6 tisíc dolarů.
 • Průzkum: Slováci obdarovávají šperkem častěji, obliba investičních šperků roste u nás i u sousedů
  Obyvatelé Slovenska si umí udělat radost. V porovnání s Čechy pořizují šperky jako dar či investici mnohem častěji. Minimálně jednou za rok dostane šperk 29 % Slováků. V Čechách to je téměř o třetinu méně. Šperk jako dárek dostane pouze 22 % obyvatel.
 • Průmysl švýcarských hodinek pod tlakem
  Autor: Jakub Švábenský Švýcarský hodinářský průmysl se připravuje na čtvrtý rok, ve kterém nedosáhne takřka žádného růstu. Velcí výrobci jako je Richemont, majitel Cartiera, jsou nuceni ořezávat investice do produkce, zatímco někteří menší rivalové...
 • Průmyslová produkce v eurozóně v záporných číslech
  Včerejší den začínal pro euro vůči dolaru slibně. Kurz nejprve posílil téměř až k 1,14 USD/EUR a to i navzdory horšímu německému ZEW indexu. V průběhu odpoledního obchodování však euro své zisky umazalo a vrátilo se k hodnotám, kde den zahajovalo.
 • Provozní zisk Samsungu ve 4Q zaostal za odhady trhu
  Jihokorejská společnost Samsung reportovala za 4Q 2015 provozní zisk ve výši 6,1 bilionu wonů, čímž zaostala za očekáváním trhu (6,6 bil. wonů). Celkové tržby pak byly v souladu s odhady na úrovni 53 bil. wonů.

Hitpardáda štítků