Průzkum EY: Čeští manažeři věří domácí ekonomice mnohem více než před rokem

Top manažeři důvěřují české hospodářské situaci. Čtyři pětiny jich věří, že se zlepšuje, tvrdí studie poradenské firmy EY. Přibližně devět manažerů z deseti říká, že ziskovost jejich firmy roste. Převzít alespoň jednu firmu v následujících 12 měsících hodlá zhruba 40 procent českých manažerů. Přitom více než polovina z nich hledá akviziční cíle mimo Česko.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: EY, LAVI, HOSPOD, TOP, MNOHEM V, KOMUNIKACE, EKONOMICE MNOHEM, PORADENSK, REDAKTOR, SITUACI
 • Ve Špindlu stále čekáme na startovní výstřel, který nepřichází. Už jsme ztratili měsíce, říká šéf TMR Hlavatý
  Předseda představenstva a generální ředitel Tatry Mountain Resorts mluví v rozhovoru pro HN o plánech společnosti na nové akvizice a investice. Firma, která v Česku řídí skiareál Špindlerův Mlýn, má problém s plánovaným propojením Svatého Petru a Medvědína. Zvažuje své působení na Ještědu. V Polském zábavním parku Veselé městečko u Katowic chce TMR zábavnou formou nabízet téma polské historie. I s obří horskou dráhou a příběhem orla.
 • Bezplatné doručení z e-shopů dnes využilo o 13 pct více zákazníků
  Praha - Za 24 hodin, kdy měli zákazníci e-shopů dopravu zdarma, uskutečnili o 13 procent více objednávek než loni. Do dnešního poledne jich uzavřeli 150.000 a na dopravě tak ušetřili...
 • ČEZ požaduje po Bulharsku stamiliony eur kvůli zásahům do investice. Plánuje kvůli tomu zahájit arbitráž
  Bulharská vláda může čelit arbitráži. Povede ji proti ní Energetická skupina ČEZ, pokud nedosáhne nápravy a kompenzace škod. Společnost se v oficiálním oznámení domáhá stovek milionů euro za zásahy bulharských institucí, které prý společnost poškodily. Podle firmy je situace v bulharském energetickém sektoru kritická.
 • Wall Street hledá směr
  S&P -0,09%, DJIA -0,02%, Nasdaq +0,08%brbrpChvíle oddechu si po včerejším rally dopřávají zámořské indexy a celý den oscilují kolem otevíracích hodnot. Včerejší hlavní událostí byly minuty FED, které dodaly trhům optimismus, protože i FED je optimistický...
 • Sobotka: Doufám, že po turistech přijdou z Číny i investice do průmyslu
  Premiér Sobotka odjíždí na státní návštěvu do Číny a rád by dosáhl podobné úrovně vztahů s asijskou velmocí, jako mají třeba Německo nebo Velká Británie. Pozitivně vnímá, že úbytek ruských turistů nahradili návštěvníci právě z Číny. "I Čína hodnotí spolupráci z řady pragmatických hledisek a tak bychom to měli hodnotit i my," říká Sobotka v rozhovoru pro HN a doufá v investice do průmyslu.
 • Robejšek: Krvavé obrazy zakrývají finanční krizi
  Migrační vlna, která se valí na Evropu, způsobuje značnou náboženskou disproporci, křesťanství je již mírně „vyvětralé“ oproti Islámu. Krvavý obraz teroristických útoků úspěšně zakrývá finanční krizi. Ekonomiky se dostaly do fáze stagnace, kterou centrální banky řeší „levnými penězi“ a jen přehlušují fakt, že západní státy už mají fázi dynamického růstu za sebou, řekl pro Roklen24 Petr Robejšek na debatě Institutu 2080 „Bez politické korektnosti“.
 • Řecký parlament schválil další reformy. Dosáhne na další pomoc v hodnotě dvou miliard euro
  Řecko by mohlo dosáhnout na další dvě miliardy eur díky nově schválenému souboru dalších reforem. Peníze by měly být využity na rekapitalizaci řeckých bank. V pátek dohodu zřejmě potvrdí náměstci ministrů financí eurozóny, což by mělo umožnit vyplacení peněz.
 • Proč využít personální agenturu?
  Agentury zprostředkovávající práci jsou často u uchazečů o práci v nemilosti a nepochopeny. Důvodem je zejména činnost některých agentur, která je v rozporu s tím, jaký je hlavní důvod existence těchto agentur (kromě výdělečné činnosti), tedy...
 • Geneticky modifikovaný losos smí do obchodů v USA
  Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dnes schválil prodej geneticky modifikovaných lososů určených k běžné spotřebě. V USA jde o vůbec prvního povoleného geneticky upraveného živočicha určeného k tomu, aby jej konzumovali lidé, informovala agentura AP. Produkce geneticky upravených rostlin už je v USA povolena delší dobu.
 • Denní report - čtvrtek 19.11.2015
  ČR: Pražská burza stagnovala, SRN: Německá burza dnes posílila o více než procento, USA: Americké akcie končí v lehké ztrátěbrbrh2Pražská burzah2 h3Popis trhuh3 pPražská burza dnes nenásledovala pozitivní sentiment na západoevropských...

 • Varování německé policistky: Multikulturalismus je nebezpečný
  Tania Kambouriová, 32letá policistka z Bochumi řeckého původu, píše ve své knize Německo v modrém majáčku o těžkém životě policistů i imigraci bez předsudků. Dle ní imigranti stále méně ctí základní německé hodnoty, vytrácí se vůle k integraci a některé kulturní a náboženské tradice nelze sladit.
 • Ministr Jurečka: Inspektoři odhalili na českém trhu antibiotika v medu
  Na českém trhu se objevily medy obsahující antibiotika. Dokládají to výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a Státní veterinární správy (SVS). Med obsahoval například zakázaná antibiotická léčiva chloramfenikol a nitrofurany, které jsou v Evropské unii i v řadě dalších vyspělých zemí zakázány podávat zvířatům, jejichž produkty jsou určeny pro lidskou spotřebu.
 • ČOI udělovala pokuty za špatné ceny

  Na základě stížností od zákazníků provedla Česká obchodní inspekce (ČOI) kontrolu u dvou maloobchodních prodejců Penny Market a Albert.

 • Vláda projedná rozpočet zemědělského fondu na rok 2016
  Vláda v pátek projedná rozpočet Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na příští rok. Návrh, který má ČTK k dispozici, počítá s příjmy a výdaji v hodnotě 37,3 miliardy korun, což je proti loňsku o zhruba 2,5 miliardy Kč méně.
 • Buffettův smolný rok 2015
  Jedním z tradičně nejsledovanějších investorů, který svým slovem i činem dokáže zahýbat trhy, je Warren Buffet. Takzvaný Věštec z Omahy však letos nezažívá zrovna nejlepší rok….
 • Regionální měny dnes neopustily své úzké koridory
 • Šabatová: Policista měl dostat za přesčasy zaplaceno
  Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se zastala policisty, kterému odmítli proplatit přesčasy. Muž v práci pravidelně zůstával kvůli nedostatku personálu, což podle ombudsmanky nespadá do mimořádných situací, při kterých se peníze neposkytují.
 • Podle odborů musí koruna posílit o 20 procent

  Jak vyplývá z odborářského programu Vize Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), tak musí Česká republika změnit v příštíh letech svou hospodářskou politiku. V opačném případě hrozí, že se bude vyspělým státům i nadále vzdalovat.

 • Jedinečné vánoční zážitky s MasterPass

  Společnost MasterCard představuje na českém trhu nové partnery svojí globální platební služby MasterPass. Na internetových stránkách STUDENT AGENCY a Národního divadla můžete nyní platit jednoduchým a rychlým způsobem, pouze pomocí jednoho tlačítka MasterPass. V rámci podzimní kampaně navíc zmínění prodejci nabízí zvýhodněné divadelní vstupenky a autobusové jízdenky. 

 • Spuštění elektronického nástroje pro boj s falšovanými potravinami
  Evropská komise spustila dne 18. 11. 2015 nový elektronický nástroj Administrative Assistance and Cooperation System (AACS) – Systém správní pomoci a spolupráce, který podporuje a usnadňuje komunikaci mezi dozorovými orgány, které se podílejí na boji proti falšování potravin na území Evropy.


Hitpardáda štítků