Rok 2016: poroste zaměstnanost, mzdy i problémy firem s hledáním vhodných lidí

Příští rok by se měl nést ve znamení pokračujícího oživování trhu práce. "Poptávka firem po nových pracovnících kontinuálně poroste. Projeví se to v...


Zdroj: modernirizeni.ihned.cz
Témata: PROBL, POROSTE, VHODN, I PROBL, S HLED, FIREM S HLED, MZDY I, FIREM S, POROSTE ZAM, MZDY
 • Akciové fondy: Prosincová korekce obírá o zisky

  Letošní rok se zapíše do historie pravidelných investic červeným perem. Hodnota pravidelné investice v prosinci 2015 meziročně poklesla o 5,2 % a Index ICZ uzavřel roční sčítání těsně nad úvodní hladinou s 1004,7 body.

 • Největší problém mají manažeři s vedením lidí
  Na konci roku se bilancuje a prognózuje. V tomto vydání Moderního řízení publikujeme výstupy několika globálních studií, které mapují trendy...
 • Byznys potřebuje lídry a talenty
  Výstupy z mezinárodních průzkumů už několik let zní stejně - živou vodou pro byznys jsou lídři a talenti. Obě tyto skupiny je nutné dál rozvíjet,...
 • Engagement je konkurenční výhoda
  Motivovanost zaměstnanců a jejich engagement ve firmách měří každoročně studie Aon Best Employers (Nejlepší zaměstnavatelé). Zaměstnance s vysokým engagementem práce ve firmě baví, cení si pracovních podmínek, způsobu odměňování, pozitivně hodnotí práci managementu i komunikaci napříč firmou a jsou na svého zaměstnavatele pyšní. Dokonce tak, že práci u něj doporučují svým známým a blízkým.
 • Angažovanost a leadership - dvě strany jedné mince
  S nedostatečnou angažovaností zaměstnanců se podle průzkumu společnosti Deloitte potýká 87 procent respondentů z řad středního a vyššího managementu, hned druhou nejproblematičtější oblastí jsou nedostatky v oblasti leadershipu (vedení zaměstnanců), se kterými se potýká 86 procent respondentů. Obě témata jsou vzájemně úzce propojená.
 • Hlavním benefitem pro lidi je možnost něco ve firmě měnit
  Společnost SYMBIO Digital je na trhu 16 let. V oblasti digitálního marketingu a reklamy za tu dobu posbírala desítky oborových ocenění a vydobyla si pověst kreativní firmy, která vždy překvapí originalitou nápadů a neotřelým zpracováním. Za jejími úspěchy stojí kreativní a týmová atmosféra.
 • Změny v byznysu vyžadují nová pravidla pro engagement
  Podle studie konzultantské společnosti Hay Group a Centre for Economic Business Research plánuje začít novou kariéru do konce roku 2018 téměř čtvrtina lidí na celém světě. Udržení talentovaných a klíčových pracovníků a také přilákání nových talentů se proto v organizacích stávají hlavními prioritami v řízení lidí. Jedním z nástrojů, jak zvyšovat zaměstnaneckou efektivitu, je engagement zaměstnanců.
 • Firma, která přeje rodině a "slaďování"
  Nárůst zkrácených úvazků, nízká fluktuace, využívání SOS linky a téměř stoprocentní návrat maminek a tatínků z mateřské a rodičovské dovolené zpět do práce - to jsou výsledky projektu Hennlich přeje rodině - Slaďujeme v praxi. Projekt financovaný z prostředků EU se letos dostal do finále v soutěži o Cenu personalistů.
 • Hledají se Rowanové, kteří doručí poselství Garciovi
  Říká se, že po Bibli je to druhá nejčtenější kniha. Poselství Garciovi Elberta Hubbarda je příběh, podle kterého byly natočeny i dva filmy. Původní esej vyšla 1899 v časopise The Philistine. Odhaduje se, že jí dodnes bylo vydáno přes sto milionů výtisků. Co je na ní tak lákavého?
 • Ochrana obchodních informací
  Dříve byla ve firmách stěžejní fyzická ochrana, nyní jsou důležitějším aktivem obchodní informace. Na jejich ochranu české firmy na rozdíl od zahraniční praxe zapomínají. Stát právními normami sankcionuje případné zásahy do obchodního tajemství, ale předpokládá, že primární ochranu učiní vlastník tím, že definuje, co je jeho obchodní tajemství.

 • V Beskydech krachuje první skiareál. I další se bojí teplé zimy
  Milionové dluhy, ale i teplé počasí. To stojí za krachem společnosti Ski Beskydy, která do roku 2014 provozovala lyžařský areál v Mostech u Jablunkova na pomezí Česka, Polska a Slovenska. Firma požádala soud v Ostravě o vyhlášení konkurzu. Současný teplý ráz počasí může přidělat starosti i dalším provozovatelům středisek.
 • Rada od Goldman Sachs: Nemějte děti!
  Pokud si myslíte, že mít děti je radost a štěstí, šeredně se mýlíte. Tohle tvrdí americká investiční banka Goldman Sachs. Podle její poslední studie je totiž rodičovství čím dál tím více těžší a to především z hlediska finančních výdajů. Jednoduše řečeno: mít děti je dnes drahý luxus.
 • Czech Coal opět vyplatí třináctý plat
  Zaměstnanci společností skupiny Czech Coal dostanou i letos společně s listopadovou mzdou také třináctý plat. V celkovém součtu bylo na výplatu této bonusové mzdy vyčleněno přibližně 38 milionů korun.
 • VIDEO: Vojtěch Krapítek (Sportex.cz): Jak konkurovat velkým e-shopům?
  Mají tisíce konkurenčních e-shopů. Přesto se jim daří prosperovat. Jak to dělají a jak v praxi vypadá život e-shopaře? Podívejte se do luxusní prodejny Sportexu.
 • Elektrárna Počerady je ekologičtější
  Uhelná elektrárna Počerady je opět ekologičtější, v předstihu snížila emise oxidů dusíku (NOx). Vzduch na Lounsku a Mostecku tak bude čistší. Oxidy dusíku by totiž měly klesnout o 60 procet.
 • Zas je tu čas vánoční
  O Vánocích necháváme stranou své starosti, nebo se o to alespoň snažíme, a soustředíme se na rodinu, blízké přátele, dobré jídlo a,...
 • Jak měřit nábor, aby to mělo smysl
  Jsem přesvědčen o tom, že 95 procent veškeré práce na měření náboru končí jako ztráta času, píše John Sullivan na serveru ERE.net. Příčinu přitom vidí ve třech hlavních problémech. Prvním je…
 • Kromě vánočních kaprů jsme vylovili i zlaté ryby či piraňu, říká rybář
  Antonín Madzia nastoupil do rodinné firmy, která se zabývá chovem ryb, hned po maturitě. Před dvěma lety se stal jedním z jednatelů. Na starosti má obchod s rybami a provoz firmy.
 • 22. prosince: Tohle potřebujete vědět nejen o úterním obchodování na amerických burzách
  Americké akciové trhy v první polovině úterního obchodování opět mírně zpevňovaly. Náladu na Wall Street podpořila dočasná stabilizace cen ropy a údaje o růstu domácí ekonomiky ve třetím čtvrtletí.
 • Slova Zemana: Řecko je krok od ukončení diplomacie s Českem
  Řecko povolalo svého velvyslance v Česku ke konzultacím do Atén kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana na adresu země. ČTK to dnes sdělilo řecké velvyslanectví. Postup Atén představuje v diplomacii důraznou formu protestu, ministerstvo zahraničí o ní hovoří jako o výjimečné. Podle řecké televize ERT se Atény odhodlaly k tomuto kroku, protože Česká republika neodvolala urážlivé Zemanovy výroky. Zeman nedávno mluvil o tom, že Česko může vstoupit do eurozóny, až se vyřeší účast Řecka v uskupení…

 • Personálie
  Peter Sandin generální ředitel ComAp Novým generálním ředitelem české firmy ComAp a.s. se od 1. března 2016 stal Peter Sandin. Nahradil tak Libora...
 • Technická univerzita v Ostravě se umístila ve světovém žebříčku
  Jako jediná z českých univerzit se v žebříčku 200 nejlepších evropských vysokých škol objevila ostravská Vysoká škola báňská. K úspěchu jí pomohl...
 • Brněnský projekt propojí firmy se zahraničními výzkumníky
  Získat zahraniční know-how umožní jihomoravským firmám nový projekt Brna a JIC. Společnosti mohou získat peníze na spolupráci se studenty a...
 • Vliv firemní kultury na fluktuaci zaměstnanců
  Firemní kultura jsou psaná i nepsaná pravidla, která formují celkovou atmosféru ve firmě, vztahy mezi zaměstnanci, jejich postoje a očekávání vůči zaměstnavateli, a utvářejí tak i obraz firmy navenek. Firemní kultura je utvářena obvykle formálně topmanagementem, ale především se projevuje neformálně v chování a jednání zaměstnanců.
 • Manažerský digest
  Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem k podrobnějšímu seznámení se s informacemi.
 • Mladí lidé si svou kariéru bez technologií nedokážou představit
  Studie společnosti Infosys "Amplifying Human Potential: Education and Skills for the Fourth Industrial Revolution" (Posílení lidského potencionálu:...
 • Mister Cool německého autoprůmyslu
  Ještě před dvěma třemi lety jej hlavní investoři firmy chtěli poslat do penze. Dnes je Dieter Zetsche nejlépe placeným šéfem německých burzovních koncernů a patří mezi nejoslavovanější německé manažery. Automobilka Daimler, kterou vede, pod jeho vedením zlepšila svou image a dnes vykazuje jeden rekord za druhým.
 • Pružná pracovní doba má svá pravidla
  Ne každá práce vyžaduje, aby zaměstnanec, který ji vykonává, byl na pracovišti v přesně stejnou dobu jako jeho kolegové. Pružná pracovní doba bezpochyby nenalezne své uplatnění na pásové výrobě. Stále více se ale v praxi využívá u administrativních pracovníků.
 • Drony jsou pro byznys velkým příslibem
  Paralelní polis je nezisková organizace, ale také inspirativní prostor v Praze-Holešovicích, otevřený všem, kteří se zajímají o svět kolem nás a mají touhu dozvídat se nové věci. Je zde pro všechny, kterým nedají spát inovace. Zájemci o inovativní přístupy se zde mohou účastnit setkání a diskusí nad nejrůznějšími tématy, ale také si hrát.
 • Příklad z praxe: Outsourcing v logistice
  Naše společnost nejčastěji využívá outsourcingu formou subdodávky v oblasti dopravy a skladování. Přitom dnes nejde jen o subdodávku samotnou, ale i o cílený návrh koncepce, konzultace a posléze implementaci.

 • Rok 2016 nebude silný ani pro Rusy

  Prohlášení ruského prezidenta Vladimíra Putina, že Rusko již hospodářskou krizi překonalo je děravější, než se čekalo. Nyní i Rusko připouští, že rok 2016 bude pro jeho hospodářskou ekonomiku výzvou.

 • Rok 2016 nabídne kolosální vstupy na burzu
  Letošní rok nebyl na poli IPO technologických firem tak štědrý jako ten minulý. Minulý rok jsme mohli zaznamenat 62 prvotních veřejných nabídek akcií technologických firem, při kterých firmy získaly až 41 mld. USD. Více než polovinu této sumy tvoří 25 miliardové IPO čínské firmy Alibaba Group.
 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.

 • Rok 2016: Klíčovým hráčem kolem migrace bude Turecko
  Jestli bude Evropa i v příštím roce čelit přílivu tisíců migrantů a uprchlíků, záleží na odhodlání Turecka zavádět do praxe dohodu s Evropskou unií. Evropa nejenže nezvládá přesídlovat uprchlíky mezi členskými státy, ale nedokáže vracet ty, kteří nemají nárok na azyl. Turecko by mělo pomoct v obou oblastech. Po zhoršení vztahů s Ruskem by mělo mít zájem udržet si dobré vztahy s EU.
 • Rok 2016 – klíčové fundamenty
  Nabízím zdarma ke stažení svoji letošní výroční analýzu Top 10 ekonomických událostí roku 2015 4 zásadní fundamenty, které se...
 • Rok 2016 – klíčové fundamenty
  Nabízím zdarma ke stažení svoji letošní výroční analýzu   Top 10 ekonomických událostí roku 2015 4 zásadní fundamenty, které se vyplatí sledovat v roce 2016 Rozbor trhu s ropou: Jak na propad reagují Rockefellerové? Přežije turbulence na trhu OPEC? Jsme na začátku změny globálního trhu? Zlikviduje arabské šejky americký písek? Rozbuška v Saudské Arábii: Jak se […]
 • Rok 2016 - Kdo se příští rok nevyhne kontrolnímu hlášení
 • Rok 2016 - Kdo se nevyhne kontrolnímu hlášení
 • Rok 2016 je historicky nejteplejším, odborníci to dávají za vinu El niñu

  Před 38 lety začalo satelitní monitorování globálních teplot na Zemi. Rok 2016 byl zatím nejteplejším, když teplota byla o 0,02 °C vyšší než v doposud rekordním roce 1998. Podle odborníků jde ale o dopad tichomořského jevu El niño. Klimatologové momentálně zpracovávají data za loňský rok, a přestože existuje možnost marginální chyby 0,1 °C, tak vše

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Rok 2016 e-shopu SpokojenýPes.cz: Do čeho investovali čas a energii?
  Dostalo se mi milé povinnosti – zhodnotit rok 2016 u Spokojeného psa. Vzhledem k tomu, že v psí smečce působím rok a kousek, jsem možná vhodným kandidátem...

 • Rok 2016 pro Shoptet: EET za 3 týdny, velké stěhování i výstup na K2
  Nový rok vždy svádí k tomu trochu bilancovat. Každý rok se tomu statečně bráním, ale protože byl rok 2016 v mnohém výjimečný, letos si podobnou rekapitulaci dopřeji za Shoptet i já.
 • Rok 2016 – rok degradace
  Do konce roku 2016 zbývají necelé čtyři měsíce a už teď má na svém kontě jistý rekord. Bohužel, nejde však o žádné pozitivum. Letošní rok je totiž historicky prvním, ve kterém světové země zaznamenaly největší počet zhoršených ratingů udělovaných agenturou Fitch Ratings. Proč?
 • Rok 2016 rokem černého zlata / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 14. 12. 2015
  Cena ropy by mohla zamířit až k 100 dolarům za barel kvůli válce na Středním východě. Nebylo by to poprvé, co se odborníci ve svých předpovědích mýlili. Goldman Sachs například v roce 2008 předpovídal, že by surová ropa mohla jít až na 200 dolarů za...
 • Rok 2016 v byznysu: Plánovací kalendář, EET a další...
  Zdá se vám, že mluvit právě teď o roce následujícím, tedy o roce 2016, je ještě příliš brzy? Nenechte se mýlit! V byznysu se chystá několik naprosto zásadních novinek, na které je vhodné se začít postupně připravovat. Jde především o souhrnné kontrolní hlášení k DPH a o elektronickou evidenci tržeb, ale nejen o ně. A i kdybyste přece jen chtěli přípravu ještě o několik týdnů odložit, můžete si u nás alespoň zdarma stáhnout plánovací kalendář pro rok 2016.
 • Rok 2016 ve vaší peněžence
  Víte, jaké změny přináší rok 2016 v osobních financích? Nový rok s sebou jako obvykle nese řadu finančních novinek a změn, které v peněženkách potící jednotlivci i rodiny. Pojďme si je teď projít.
 • Rok 2016 ve WPB Capital: vyplácení věřitelů, soudní spory i zrušení insolvence

  Klíčovým úkolem likvidátora zkrachovalé kampeličky WPB Capital bude v roce 2016 zrušení insolvenčního řízení vůči družstevní záložně. Rok 2016 bude rokem, kdy s největší pravděpodobností dojde k realizaci úvěrového portfolia kampeličky WPB Capital. (Tisková zpráva: JUDr. Jiří Švihla, WPB Capital)

 • Rok 2016 začne pro export optimisticky

  Vyhlídky na začátek roku 2016 jsou pro český export optimistické. Index Asociace exportérů (IAE) se po prosincovém zpomalení propadu vyšplhal na 10,26 bodu, což znamená , že se českým vývozcům bude v lednu dařit.  Velkou měrou se na tom podílejí především zahraniční zakázky, které meziměsíčně výrazně vzrostly.  Pozitivně se do IAE promítlo také zlepšení u německých průmyslových zakázek. (Tisková zpráva: Asociace exportérů)

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Rok 2017: Co budou tvítovat Trump a Babiš
  Politika může ekonomice prospívat, anebo škodit. Jak to bude v roce 2017?
 • Rok 2017: Hybatelem trhů bude ekonomika
  Rok 2016 patřil investičně mezi roky úspěšné, jak pro dluhopisové tak pro akciové investory. Z pohledu na grafy a celkem nízkou letošní volatilitu to vypadá, jak kdyby byl loňský rok nejnudnějším rokem za posledních alespoň pět, a že se toho opravdu moc nestalo. Opak je ale pravdou.

 • Řízení procesu inovací ve firmách
  Jaké firmy jsou globálně úspěšné v inovacích? Konzultační společnost A. T. Kearney přináší shrnutí zkušeností ze soutěže Best Innovator a závěry, které publikovala v knize Masters of Innovation. Inovace nejsou většinou dílem náhody.
 • Rezolutní Meg musí zvládnout firemní rozvod | ModerniRizeni.
  jejím konci buď potvrdí svou pověst jedné z nejlepších manažerek v USA, nebo pohřbí jednu z ikon Silicon Valley. Úkol. před nímž Meg Whitmanová stojí.
 • Psychopati ve vedení nejsou vzácností
  I když psychopati tvoří pouze jedno procento populace, až 3,5 procenta psychopatů pracuje ve středních a velkých organizacích.
 • Pružná pracovní doba má svá pravidla
  Ne každá práce vyžaduje, aby zaměstnanec, který ji vykonává, byl na pracovišti v přesně stejnou dobu jako jeho kolegové. Pružná pracovní doba bezpochyby nenalezne své uplatnění na pásové výrobě. Stále více se ale v praxi využívá u administrativních pracovníků.
 • Příklad z praxe: Outsourcing v logistice
  Naše společnost nejčastěji využívá outsourcingu formou subdodávky v oblasti dopravy a skladování. Přitom dnes nejde jen o subdodávku samotnou, ale i o cílený návrh koncepce, konzultace a posléze implementaci.
 • Premiant z Afriky dobývá svět financí | ModerniRizeni.
  Jeho příchod do čela Credit Suisse byl pro mnohé velkým překvapením. Tidjane. jsou si však jistí, že právě on je ten správný muž.
 • Pracovní právo a zaměstnávání lidí ve start-upech...
  Péče o lidské zdroje patří k důležitým aspektům života všech firem, týká se tedy i start-upů. Dle
 • Pracovní právo a zaměstnávání lidí ve start-upech
  Péče o lidské zdroje patří k důležitým aspektům života všech firem, týká se tedy i start-upů. Dle definice jde o nově vznikající či začínající firmu a její krátký život lze z pohledu zaměstnanců a jiných lidských zdrojů rozdělit do několika fází.
 • Považuji za chybu, že Česká republika opustila zbrojní trhy
  Mnozí bývalí vojáci se po skončení kariéry v armádě dobře uplatní i v civilu. Příkladem je Lubomír Kovařík, bývalý pilot. Od roku 2006 vede jako generální ředitel Českou zbrojovku v Uherském Brodě. Ta má 1800 zaměstnanců a odběratele ve 100 zemích. Zbrojovka si vychovává vlastní odborníky, nepodceňuje inovace a obchod.
 • Potřebujeme jak mecenáše, tak i odpovědné firmy...
  Ochrana práva, dary ze závěti a začleňování lidí na trh práce jsou oblasti, které podpořili filantropové. Ukázal. Ceny Via Bona, kterou uděluje Nadace Via. Firmy

 • Software měří kvalitu vnitřního pracovního prostředí
  Existuje software, který testuje kvalitu vnitřního pracovního prostředí. Rozvíjí jej firma 720 Degrees, která vyhodnocuje data přímo z prostoru. Jsou jimi hluk, množství CO2 a škodlivých chemikálií. Znát tyto veličiny se vyplatí, protože ovlivňují zdraví a výkon lidí.
 • Sociální start-upy na vzestupu | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz...
  Sociální firma se na první pohled neliší od té tradiční. Rozdíl. je v tom, že kromě ekonomických cílů naplňuje i společensky prospěšný záměr. Jinak
 • Sociální start-upy na vzestupu
  Sociální firma se na první pohled neliší od té tradiční. Rozdíl je v tom, že kromě ekonomických cílů naplňuje i společensky prospěšný záměr. Jinak také zachází se ziskem - minimálně 51 procent používá pro vlastní rozvoj a plnění své vize. Často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Právně může mít různé podoby.
 • Sociální média - revoluce, která se ještě nekonala
  Přinesla sociální média obrovské změny, které přetvořily byznys a marketing? Většina firem je v jejich využívání přinejlepším na "kladné nule". Je to dáno často nepochopením jejich potenciálu, malým propojením s ostatními aktivitami i šarlatánstvím mnoha firem v oboru. Jak racionálně přistupovat k možnostem, které sociální sítě firmám nabízí?
 • Sníme o sice svobodě, ale zapomínáme na bezpečí
  Mezi hodnoty, které ctíme, patří určitě právo člověka na svobodný život a odpovědnost za něj. Se svobodou se však také pojí důležitá lidská potřeba -...
 • Šikovné lidi do výroby i na manažerská místa si připravujeme sami
  Ocenění odborné veřejnosti Osobnost HR letos získala Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů společnosti Motor Jikov Group. Má značný podíl na vzniku vzdělávacích programů, jež významově přesahují prostředí této společnosti. Devět let totiž v holdingu funguje systém podpory technického vzdělávání zaměřený na všechny stupně škol, jímž si firma připravuje nové zaměstnance pro obory, které se obtížně obsazují. Do tohoto programu investuje Motor Jikov každoročně několik milionů korun.
 • Šikovné lidi do výroby i na manažerská místa si připravujeme...
  Ocenění odborné veřejnosti Osobnost HR letos získala Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů společnosti Motor Jikov Group. Má
 • Šéf firmy a krizová komunikace
  Krizová komunikace představuje jednu z největších výzev pro manažery. Když v ní obstojí, posílí se jejich pozice ve firmě. Když selžou, pak neúspěch obyčejně předchází jejich pád.
 • Sdílená ekonomika je byznys budoucnosti | MODERNIRIZENI.Ihned...
  Jedná se o model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách a sdílení majetku. Právní rádce je odborným titulem v segmentu právní problematiky pro.
 • Sdílená ekonomika je byznys budoucnosti
  Výraz sdílená ekonomika vznikl z anglického sharing economy. Jedná se o model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách a sdílení majetku....

Hitpardáda štítků