Rok 2016 v byznysu: Plánovací kalendář, EET a další...

Zdá se vám, že mluvit právě teď o roce následujícím, tedy o roce 2016, je ještě příliš brzy? Nenechte se mýlit! V byznysu se chystá několik naprosto zásadních novinek, na které je vhodné se začít postupně připravovat. Jde především o souhrnné kontrolní hlášení k DPH a o elektronickou evidenci tržeb, ale nejen o ně. A i kdybyste přece jen chtěli přípravu ještě o několik týdnů odložit, můžete si u nás alespoň zdarma stáhnout plánovací kalendář pro rok 2016.


Zdroj: www.onbusiness.cz
Témata: HLÃ, DPH, PRO, CELÃ, ROK, K DPH, PODÃ, KONTROLNÃ, DAÅ, KALENDÃ
 • Staré triky nerezaví: Předplatitelem proti své vůli
  V devadesátkách to byl trhák. Dopis o tom, že máte naději vyhrát miliony – stačí rychle odepsat – ze schránky vytáhl asi každý. Staré triky nerezaví. Na principu lákavých dárků a prvního kousku gratis obchodníci klientelu loví dál. Cíl? Přivázat si zákazníka, a rýžovat, co půjde! Předplatitelem proti své vůli se stanete raz dva.
 • Novinka: Změnit pojišťovnu můžete i v září. Jaké výhody nabízejí?

  Díky novele zdravotního zákona mají lidé letos další možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Od nynějška jsou tak za rok dva termíny, kdy můžete přejít. Podle oslovených pojišťoven lidé tuto možnost vítají a slyšejí na různé nabízené bonusy. Změnit pojišťovnu by mohly až desítky tisíc lidí.

 • Proč české e-shopy zasílají zboží doporučeně?
  Většina zásilek se zbožím, které mi v posledních měsících chodí, má podobu běžných obálek s bublinkovou fólií a paní pošťačka mi je většinou nechává ve schránce. Bez potvrzení doručení. Ano, tipujete správně: Nejsou to zásilky z českých e-shopů. Ty totiž běžně nabízejí jen sofistikovanější – a dražší - způsoby doručení...
 • Česko musí vyúčtovat 210 bruselských miliard. Jak to zvládne?
  Tradiční pravdu, že Češi na poslední chvíli stihnou cokoli, půjde ověřit v nejbližších měsících. Ministři Sobotkovy vlády musí do konce roku vyúčtovat Bruselu dotace za 7,8 miliardy eur, tedy skoro třetinu přídělu na léta 2007-2013.
 • Zasedání Fedu se blíží
    Začneme opět pohledem na uplynulý týden.   Stav na začátku Stav na konci Změna S&P 500 1988,87 1921,22 -3,40% Zlato 1133,80 1122,80 -0,97% Ropa Brent 50,50 49,61 -1,76%   Po akciovém a ropném masakru předminulého týdne a obratu v týdnu minulém, opět cena klesly. Cena ropy Brent korigovala o 1,76%, a to přes to, že v pondělí […]
 • Rajtování na mrtvém koni

  Představte si takovou poměrně běžnou situaci. Chtěli jste zvýšit tržby a tak jste si zřídili e-shop. Zaplatili na rok dopředu hosting, nainstalovali systém, naplnili ho spoustou informací a koupili si reklamu. Výsledek? Nikdo nepřišel, nikdo nic nekoupil. S prodejnou však máte spoustu práce, ceny dodavatelů se neustále mění, a tak trávíte hodiny činností, která vám nic nepřináší. Logika říká, že byste měli takový nevýnosný podnik co nejrychleji ukončit a věnovat se něčemu perspektivnějšímu. Většina lidí to ale neudělá, přinejmenším ne do doby, než jim skončí zaplacené hostování. Příčinou je averze ke ztrátě.

  Ori a Rom Brafmanovi popsali v knize "Houpačka", jak profesor Bazerman dokázal sebrat peníze studentům Harvardu, kteří by měli být schopni racionálně uvažovat. Vyhlásil aukci na dvacetidolarovou bankovku. Mělo to však háček. Výherce ji získal za cenu, kterou nabídl. Ale druhý v pořadí musel zaplatit navrhovanou cenu, aniž by za ni něco dostal. Na úrovni mezi 12 až 16 dolary obvykle zbyli jen dva účastníci s nejvyššími nabídkami. Když se však dostali k ceně 20 dolarů, boj neskončil. Ani jeden z nich nechtěl zaplatit peníze za nic, pokud by skončil na druhém místě. A tak zvyšovali nabídky, někdy až na desetinásobek hodnoty bankovky.

  "Jestliže vám výpočet říká, že nová cesta je výhodnější, zahoďte minulost a věnujte se budoucnosti."

  Potkávám se také s podnikateli, kteří jsou věrni svému snu, nebo alespoň tomu, co za něj považují. Odmítnou řadu šancí, protože přece nemohou zradit. Chtějí čekat, dokud se nestanou marketingovými lektory, hudebníky nebo pekaři. Obvykle se nedočkají. Na jedné straně sice platí, že bychom měli dělat, co nás baví, ale nikde není řečeno, že k tomu vede přímočará cesta. Zkušenost naopak říká, že pokud se chopíte toho, co se vám nabízí, dojdete ke svému cíli jistěji, než když na nic jiného nebudete ani myslet.

  Nedávno jsem viděl v televizi další díl pořadu "Ano, šéfe!" (je to jedna z mála věcí, na které se dívám). Majitel restaurace byl pyšný na své kuchařské umění a diplomy a i když udal deset obědů denně, dlouho mu trvalo, než to všechno hodil za hlavu. Musel zapomenout na vyhrané soutěže a začít vařit jednoduchá jídla, která požadovali hosté. V podnikání se zkrátka stává (a nijak výjimečně), že vaše ego musí jít z cesty zákazníkovu přání a je třeba ho položit na oltář úspěchu. Především jde o to, že je třeba klást důraz na cíl cesty, ne na její detaily. Máte-li před očima vizi svého úspěchu, není tolik důležité, jestli se k němu dostanete přesně tak, jak si to představujete.

  Kdy je tedy vhodné překonat averzi ze ztráty, až už se jedná o peníze, nebo třeba čas věnovaný vzdělávání, či dokonce vlastní ego, a vydat se jinou cestou? Položte si před sebe dvě, nebo i více možností a podívejte se na ně ne pohledem nákladů, ale přínosů. Co je důležité: Nesmíte si lhát. Nechte protentokrát pocity a emoce stranou a posuzujte šance přísně racionálně. Jestliže vám výpočet říká, že nová cesta je výhodnější, zahoďte minulost a věnujte se budoucnosti.

  Rázná změna má ještě jednu výhodu. Když se Hernando Cortez vydal dobýt říši Aztéků, spálil za sebou lodě. Věřil svému cíli natolik, že si nenechal žádné ústupové cesty. Pokud se oprostíte od všeho ostatního, nezbyde vám, než se po nové cestě pustit se stoprocentním nasazením. A to je základní podmínka úspěchu v každé podnikatelské a výdělečné činnosti.

 • Motivem podzimní kampaně Grant´s je skutečné přátelství
  Od počátku září je k vidění nová kampaň skotské whisky značky Grant´s. Nese název „Díky kámo“ a leitmotivem celé kampaně je opravdové přátelství. Kampaň máte možnost vidět hlavně v online médiích, na facebooku nebo na stránkách www.dikykamo.cz formou interaktivní hry. Nová kampaň skotské značky Grant´s zdůrazňuje především skutečná přátelství a důležitou roli kamarádů při sdílení […]
 • Každé dítě se může dostat na obal Kinder čokolády
  Po úspěšném loňském ročníku Staň se tváří Kinder čokolády přichází značka Kinder Chocolate opět s možností pro české i slovenské děti objevit se na své oblíbené pochoutce. Tentokrát společnost Ferrero vyhlásila soutěž o 12 výherců v celkem čtyřech soutěžních kategoriích, jejichž tváře se objeví na jaře roku 2016 na limitovaných obalech Kinder čokolády. Soutěž probíhá […]
 • V centru Nová Karolina proběhne druhý ročník Oktobe(e)rfestu
  Minimálně třicet malých i větších, lokálních i rodinných pivovarů obsadí okolí i útroby ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina. Po úspěšném loňském prvním ročníku, kdy do obchodního centra a na festival zavítalo téměř 80 tisíc návštěvníků, se letos 9. a 10. října uskuteční pokračování Oktobe(e)rfestu – svátku nejen pro milovníky zlatavého moku a chutných pokrmů, […]
 • V obchodech v Německu lze již platit kartou

  V některých velkých obchodních řetězcích v Německu se ještě před pár týdny nedalo za nákupy zaplatit kreditní kartou. To se ale změnilo. V červenci nainstaloval do svých prodejen platební terminály Lidl a podobně se chystá spuštění v obchodech Kaufland, Netto a Aldi.

  V současné době tak lze kartou zaplatit ve většině největších maloobchodních řetězců v [...]

  Příspěvek V obchodech v Německu lze již platit kartou pochází z Rodinné finance • Jak na sterilizaci kartonových obalů pro nápoje? Existuje nové řešení...
  Společnost Tetra Pak před nedávnem představila nový plnicí stroj Tetra Pak E3 založený na technologii eBeam, která ke sterilizaci obalového materiálu využívá proud elektronů namísto peroxidu vodíku. Tato technologie snižuje provozní náklady, je šetrnější k životnímu prostředí a zvyšuje flexibilitu výroby. Ověřují ji největší světoví výrobci mléka, a to včetně slovenské společnosti Rajo.
 • Problém: Více než desetina českých zaměstnanců vůbec nezálohuje data
  Plných 13 % zaměstnanců českých malých a středních podniků (MSP) nijak nezálohuje data ze svého počítače. V případě ztráty či havárie zařízení tak vystavují riziku nejen sebe, ale i svou firmu, která může přijít o cenná data a informace. Stejné číslo udávají jak zaměstnanci českých firem, tak vychází i v průměru pro celou Evropu. Ukazují to výsledky průzkumu Mobilita ve světě malých a středních firem 2015, který si nechala zpracovat společnost Microsoft.
 • Kde vyzvednout zdarma zboží z e-shopu? A jak ho tam dostat?
  Vyzvedávání zboží z e-shopu poblíž svého bydliště nebo pracoviště je stále populárnější. Důvody jsou zjevné: Zákazník má výdejní místo po ruce, nemusí čekat na doručení a dodání je výrazně levnější, než u klasické dopravy na adresu firmy nebo bydliště. Pro koncového zákazníka může být doručení i zdarma - některé e-shopy předání zboží na výdejním místě při určitém objemu nákupu rády zadotují ze svého.
 • Šablona - faktura: Zdarma ke stažení v různých formátech
  Víme, že většina firem má fakturaci jako součást svého účetního balíku, pokud ale potřebujete vytvořit fakturu zvlášť, pak se vám může hodit šablona, kterou zde nabízíme. Fakturu nabízíme ve dvou oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si ji můžete i vytisknout. Fakturu si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu, a samozřejmě upravit a vyplnit dle vlastních potřeb.
 • Jak začít provozovat e-shop 5: Získejte a udržte zákazníky díky SEO, PPC reklamě i newsletteru
  Rozhodli jste se podnikat online, vybrali jste si zboží, které budete nabízet, postavili jste atraktivní e-shop a nyní vám zbývá pouze získat zákazníky. Jak na to? Dnes si představíme tří způsoby, jak zvýšit viditelnost e-shopu a navnadit jeho návštěvníky k nákupu.
 • Elektronická evidence tržeb: Zkušenosti z Chorvatska jsou pozitivní
  Nejnovější čísla o pokladním plnění státního rozpočtu Chorvatska podle údajů Ministerstva financí ČR jednoznačně potvrzují úspěšnost daňových opatření v čele s fiskalizací (obdoba elektronické evidence tržeb), která byla v Chorvatsku spuštěna od roku 2013. Ke konci srpna došlo meziročnímu nárůstu vybraného DPH o 2,1 mld. kun (7,5 mld. Kč). A to prý není jediný pozitivní efekt.
 • Správa dokumentů v pojmech a číslech
  První vize přechodu od papírové k bezpapírové kanceláři hovořily zpravidla o řešeních pro správu dokumentů (DMS - document management system, je možné se setkat i se zkratkou EDM - Electronic Document management), postupem času se ale vynořil termín ECM (enterprise content management), který zastřešuje nejen samotné DMS, ale i další systémy. Která funkcionalita spadá pod který pojem není ovšem vnímáno nijak striktně. Jak systémy pro správu dokumentů a trh s nimi vidí analytici? Pojďme se na to podívat.
 • Jak vybírat řešení pro správu dokumentů
  Řekněme si to hned v úvodu na rovinu: Odpovědět na otázku naznačenou v titulku tohoto článku není snadné. Každá organizace má svůj styl práce, své vlastní požadavky, preference. Výběr navíc mnohdy nebude probíhat s čistým stolem, ale s ohledem na stávající řešení, někdy i na preferovaného dodavatele. Přesto stojí za to zastavit se alespoň u několika vhodných výběrových kritérií a u funkcí, které pořizovaný systém musí - nebo může - nabízet.
 • Když se začíná s digitální správou dokumentů
  V okamžiku, kdy dospějete k závěru, že potřebujete nějaké řešení pro digitální správu dokumentů, začíná zpravidla fáze sběru informací. Je třeba zjistit, co všechno dostupná řešení mohou nabídnout, ale i to, co vlastně od nich budeme potřebovat. Výbornou inspirací mohou být zkušenosti dalších firem.
 • Pozor na dokumenty: Moderní digitální správa obsahu
  Chtělo by se říci, že dávno pryč jsou časy pořadačů a papírových dokumentů, protože je prostě daleko efektivnější pracovat s dokumenty v elektronické podobě. Koneckonců zkratky DMS - označující systémy pro správu dokumentů, případně ECM - pro podnikovou správu obsahu, jsou tu s námi již řadu let. Realita je ale mnohdy odlišná. Což ovšem nic nemění na faktu, že se o přiblížení k ideálu stále řada organizací každoročně snaží.

 • Rok 2016 rokem černého zlata / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 14. 12. 2015
  Cena ropy by mohla zamířit až k 100 dolarům za barel kvůli válce na Středním východě. Nebylo by to poprvé, co se odborníci ve svých předpovědích mýlili. Goldman Sachs například v roce 2008 předpovídal, že by surová ropa mohla jít až na 200 dolarů za...
 • Rok 2016 – rok degradace
  Do konce roku 2016 zbývají necelé čtyři měsíce a už teď má na svém kontě jistý rekord. Bohužel, nejde však o žádné pozitivum. Letošní rok je totiž historicky prvním, ve kterém světové země zaznamenaly největší počet zhoršených ratingů udělovaných agenturou Fitch Ratings. Proč?
 • Rok 2016 pro Shoptet: EET za 3 týdny, velké stěhování i výstup na K2
  Nový rok vždy svádí k tomu trochu bilancovat. Každý rok se tomu statečně bráním, ale protože byl rok 2016 v mnohém výjimečný, letos si podobnou rekapitulaci dopřeji za Shoptet i já.
 • Rok 2016: poroste zaměstnanost, mzdy i problémy firem s hledáním vhodných lidí
  Příští rok by se měl nést ve znamení pokračujícího oživování trhu práce. "Poptávka firem po nových pracovnících kontinuálně poroste. Projeví se to v...
 • Rok 2016 nebude silný ani pro Rusy

  Prohlášení ruského prezidenta Vladimíra Putina, že Rusko již hospodářskou krizi překonalo je děravější, než se čekalo. Nyní i Rusko připouští, že rok 2016 bude pro jeho hospodářskou ekonomiku výzvou.

 • Rok 2016 nabídne kolosální vstupy na burzu
  Letošní rok nebyl na poli IPO technologických firem tak štědrý jako ten minulý. Minulý rok jsme mohli zaznamenat 62 prvotních veřejných nabídek akcií technologických firem, při kterých firmy získaly až 41 mld. USD. Více než polovinu této sumy tvoří 25 miliardové IPO čínské firmy Alibaba Group.
 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.

 • Rok 2016: Klíčovým hráčem kolem migrace bude Turecko
  Jestli bude Evropa i v příštím roce čelit přílivu tisíců migrantů a uprchlíků, záleží na odhodlání Turecka zavádět do praxe dohodu s Evropskou unií. Evropa nejenže nezvládá přesídlovat uprchlíky mezi členskými státy, ale nedokáže vracet ty, kteří nemají nárok na azyl. Turecko by mělo pomoct v obou oblastech. Po zhoršení vztahů s Ruskem by mělo mít zájem udržet si dobré vztahy s EU.
 • Rok 2016 – klíčové fundamenty
  Nabízím zdarma ke stažení svoji letošní výroční analýzu Top 10 ekonomických událostí roku 2015 4 zásadní fundamenty, které se...
 • Rok 2016 – klíčové fundamenty
  Nabízím zdarma ke stažení svoji letošní výroční analýzu   Top 10 ekonomických událostí roku 2015 4 zásadní fundamenty, které se vyplatí sledovat v roce 2016 Rozbor trhu s ropou: Jak na propad reagují Rockefellerové? Přežije turbulence na trhu OPEC? Jsme na začátku změny globálního trhu? Zlikviduje arabské šejky americký písek? Rozbuška v Saudské Arábii: Jak se […]


 • Proč české e-shopy zasílají zboží doporučeně?
  Většina zásilek se zbožím, které mi v posledních měsících chodí, má podobu běžných obálek s bublinkovou fólií a paní pošťačka mi je většinou nechává ve schránce. Bez potvrzení doručení. Ano, tipujete správně: Nejsou to zásilky z českých e-shopů. Ty totiž běžně nabízejí jen sofistikovanější – a dražší - způsoby doručení...
 • Problém: Více než desetina českých zaměstnanců vůbec nezálohuje data
  Plných 13 % zaměstnanců českých malých a středních podniků (MSP) nijak nezálohuje data ze svého počítače. V případě ztráty či havárie zařízení tak vystavují riziku nejen sebe, ale i svou firmu, která může přijít o cenná data a informace. Stejné číslo udávají jak zaměstnanci českých firem, tak vychází i v průměru pro celou Evropu. Ukazují to výsledky průzkumu Mobilita ve světě malých a středních firem 2015, který si nechala zpracovat společnost Microsoft.
 • Pozor na dokumenty: Moderní digitální správa obsahu
  Chtělo by se říci, že dávno pryč jsou časy pořadačů a papírových dokumentů, protože je prostě daleko efektivnější pracovat s dokumenty v elektronické podobě. Koneckonců zkratky DMS - označující systémy pro správu dokumentů, případně ECM - pro podnikovou správu obsahu, jsou tu s námi již řadu let. Realita je ale mnohdy odlišná. Což ovšem nic nemění na faktu, že se o přiblížení k ideálu stále řada organizací každoročně snaží.
 • Plánovací kalendář pro rok 2016 zdarma ke stažení
  Zcela zdarma si u nás můžete stáhnout Plánovací kalendář pro rok 2016 - a jen připomínáme, že jde o rok přestupný. Kalendář opět nabízíme v několika oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si jej můžete i vytisknout. Stejně jako v minulých letech i tentokrát vám přinášíme tuto praktickou pomůcku a věříme, že pro vás bude znovu užitečná tak, jako ty minulé. Plánovací kalendář si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu. Ke stažení ho nabízíme ve třech oblíbených formátech, a to PDF, XLS nebo jako obrázek JPG.
 • Nenechte si ujít: Efektivní využívání mobilních zařízení výrazně podpoří byznys
  Trh mobilních řešení zaznamenává stále nové slibné přírůstky, způsoby využívání mobilních nabízejí stále vyšší efektivitu. Tomu odpovídají i závěry nejnovějšího průzkumu společnosti Gartner, podle nichž zavádění mobilních řešení zůstává nejvyšší prioritou šéfů informatiky ve firmách. A právě efektivnímu využití mobilních zařízení v organizacích se bude věnovat již třetí ročník úspěšné konference Mobilní business a IT, která se koná 22.9.2015 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
 • Nejatraktivnější investiční destinací je Západní Evropa, předstihla Čínu i Spojené státy
  Přímé zahraniční investice v Evropě překonaly vloni další historický rekord. Vyplývá to z průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory (European Attractiveness Survey), který pravidelně provádí společnost EY. Ačkoliv v celosvětovém měřítku jejich růst zpomalil, Evropě se podařilo přilákat nové projekty v celkové hodnotě 305 miliard amerických dolarů, což je o 36 % víc než v roce 2013.
 • Máte dostatečnou obranu proti počítačové kriminalitě?
  Kybernetická kriminalita v České republice meziročně dramaticky roste, ale ochranná opatření firem tomuto trendu vůbec neodpovídají. Tvrdí to alespoň Jakub Kejval, generální ředitel inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas. Situaci podle jeho zatím příliš nezlepšil ani nový zákon o kybernetické bezpečnosti.
 • Lego investuje v Kladně, přináší 600 pracovních míst
  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na konci srpna jednal s generálním ředitelem společnosti LEGO Production, Michaelem McNultym, a ověřil si, jak jsou v praxi realizovány investiční pobídky této společnosti. Nejznámější světový výrobce "kostiček na hraní" realizuje v Kladně významnou investici, která má přinést 600 pracovních míst.
 • Kontrolní hlášení DPH od roku 2016: Zákon, postup podání
  Kontrolní hlášení DPH je zásadní novinkou pro podnikatele pro rok 2016. Týká se všech právnických a fyzických osob, které podávají daňové přiznání k DPH. Přitom ovšem právnické osoby musejí podávat kontrolní hlášení měsíčně, a to i tehdy, jsou li jinak povinny podávat přiznání k DPH čtvrtletně. Sankce za jakoukoli chybu byly nastaveny tak, že pro řadu firem mohou být doslova likvidační.
 • Když se začíná s digitální správou dokumentů
  V okamžiku, kdy dospějete k závěru, že potřebujete nějaké řešení pro digitální správu dokumentů, začíná zpravidla fáze sběru informací. Je třeba zjistit, co všechno dostupná řešení mohou nabídnout, ale i to, co vlastně od nich budeme potřebovat. Výbornou inspirací mohou být zkušenosti dalších firem.

 • Ze světa start-upů: LidskáSíla.cz chce změnit trh se službami pro domácnost
  Objednat si domácí hospodyni na úklid jednoduše jen na pár kliknutí? To a mnoho dalších služeb nabízí nová online služba LidskáSíla, která se ze začátku zabývá online zprostředkováním úklidu domácností.
 • Zabezpečený počítač? U dvou třetin Čechů ani náhodou...
  Více než dvě třetiny, přesněji pak 70 % - počítačů v tuzemských domácnostech mají jen základní ochranu proti virům a škodlivému softwaru. Svá data si pravidelně zálohuje sotva polovina uživatelů (42 %). Plyne to z průzkumu společnosti Intel mezi tisícovkou tuzemských uživatelů počítačů. A protože i domácí počítače jsou používány také k pracovním činnostem - alespoň občas - problém to může být větší, než by se mohlo na první pohled zdát.
 • V účetnictví Ministerstva financí odhalil NKÚ významné nedostatky
  Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jestli Ministerstvo financí (MF) postupovalo při vedení účetnictví v roce 2013 v souladu s příslušnými právními předpisy. Kontrola se zaměřila nejen na významné účetní případy samotného ministerstva, ale i dalších rozpočtových kapitol, o kterých MF účtuje ve svém účetnictví. Konkrétně šlo o rozpočtové kapitoly Státní dluh, Operace státních finančních aktiv a Všeobecná pokladní správa. Byla objevena řada nedostatků.
 • Ve vedení rodinných firem je výrazně více žen
  Na ředitelských postech rodinných firem pracuje průměrně pět žen, další čtyři se na některou z vedoucích funkcí momentálně připravují. Podíl žen ve vrcholovém managementu je v průměru 22 %. Alespoň jednu ženu v představenstvu má více než polovina rodinných firem (55 %), celkový podíl žen v představenstvech 16 % (na představenstvo připadá průměrně více než jedna žena). 70 % rodinných firem zahrnutých do průzkumu má mezi kandidáty na příštího generálního ředitele ženu, ve 30 % je žena v nejužším výběru na tuto funkci. Plyne to ze statistik společnosti EY.
 • Velká podzimní ofenziva: Každých 14 dnů nový developerský projekt
  Zřejmě největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP na začátku září zahájil prodej další etapy úspěšného bytového areálu Letňanské zahrady a také rodinných domů v Brandýse. Během podzimu chce svou nabídku bytů a rodinných domů každých 14 dnů dále doplňovat o stále nové lokality. Všechny nové projekty mířící do nabídky se podle developera narozdíl od nejmenované konkurence v momentě zahájení prodeje také již stavějí.
 • V ČR nyní převažují obchodní společnosti s jedním vlastníkem
  Stále narůstá podíl obchodních společností s jedním vlastníkem. V roce 2005 se jednalo o 46 % obchodních společností, v roce 2010 to bylo 50 %, a v roce 2015 je to již 57 %. Naopak se snižuje podíl obchodních společností jak se dvěma, tak i více než dvěma vlastníky. Vyplývá to z analýzy provedené z dat portálu Informaceofirmach.cz obsahujícího údaje o podnikatelských subjektech z České i Slovenské republiky.
 • Správa dokumentů v pojmech a číslech
  První vize přechodu od papírové k bezpapírové kanceláři hovořily zpravidla o řešeních pro správu dokumentů (DMS - document management system, je možné se setkat i se zkratkou EDM - Electronic Document management), postupem času se ale vynořil termín ECM (enterprise content management), který zastřešuje nejen samotné DMS, ale i další systémy. Která funkcionalita spadá pod který pojem není ovšem vnímáno nijak striktně. Jak systémy pro správu dokumentů a trh s nimi vidí analytici? Pojďme se na to podívat.
 • Sportovní platební karty: Jak se odlišit od konkurence
  Fanoušci pardubického hokejového klubu HC Dynamo Pardubice a všichni Východočeši mohou již více než půl roku využívat speciální platební kartu Dynamo. Karta podle vydavatele vzbudila velký ohlas a na pobočkách ČSOB a Ery si ji pořídilo již více než dva tisíce zájemců. Karta Dynamo je oblíbená – její držitelé s ní udělají o třetinu nákupů více než klienti se standardní bankovní kartou.
 • Šablona - faktura: Zdarma ke stažení v různých formátech
  Víme, že většina firem má fakturaci jako součást svého účetního balíku, pokud ale potřebujete vytvořit fakturu zvlášť, pak se vám může hodit šablona, kterou zde nabízíme. Fakturu nabízíme ve dvou oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si ji můžete i vytisknout. Fakturu si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu, a samozřejmě upravit a vyplnit dle vlastních potřeb.

Hitpardáda štítků