Ropa po pondělním propadu dál klesá

Světové ceny ropy po výrazném pondělním propadu dnes dál mírně klesají. Trh oslabila zpráva Mezinárodní...


Zdroj: www.fxstreet.cz
Témata: CENY, CENY ROPY, BRENT, WTI, ROPA, IEA, BAREL, POND, ROPY BRENT, PROPADU

 • Česko chce více investic na Kubě, firmy v Havaně sondují místní trh
  První novodobá mise českých podnikatelů na Kubu je podle prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého začátkem obnovy úspěšné obchodní spolupráce obou zemí. Kubánského-českého podnikatelského fóra se v Havaně účastní i přes dvě desítky zástupců českých firem. Nová pravidla investic, která na fóru prezentovali zástupci kubánské vlády, dávají českým firmám šanci podílet se na otevírání kubánské ekonomiky světu. Důkazem sbližování obou zemí je i plánované posílení diplomatických vztahů, které by brzy měly být na úrovni velvyslanců, zatímco nyní reprezentují obě země jen chargé d'affaires.
 • Vítejte ve třetí fázi finanční krize
  Rok 2008 se do historie lidstva zapíše červeným písmem. Proč? Přesně v tu dobu totiž propukla jedna z dosud z největších finanční krizí, která zasáhla trhy napříč celým světem. Pokud si však myslíte, že tato krize již dávno odezněla, jste na omylu. V tuto chvíli teď naopak vstupujeme do její třetí fáze.
 • České dráhy zlevní první třídu, znovu zdraží poplatek za kolo - iDNES.cz

  iDNES.cz České dráhy zlevní první třídu, znovu zdraží poplatek za kolo iDNES.cz České dráhy zlevní první třídu, znovu zdraží poplatek za kolo. 13. října 2015 1:00. Základní tarif Českých drah má s příchodem nového jízdního řádu v prosinci zůstat na stejné úrovni. Změny čekají ale cestující v první třídě. Rozdíl proti ceně jízdenky ... a další »

 • České dráhy zlevní první třídu, znovu zdraží poplatek za kolo
  Základní tarif Českých drah má s příchodem nového jízdního řádu v prosinci zůstat na stejné úrovni. Změny čekají ale cestující v první třídě. Rozdíl proti ceně jízdenky v druhé třídě se výrazně zmenší.
 • Co musíte ráno vědět (13. října)
  Jak zahájily týden akciové trhy v Evropě i Spojených státech, jakou firmu se chystá koupit americký Dell a proč se vůbec ještě slaví v USA Kolumbův den? To vše musíte ráno vědět.
 • Počet destinací v nabídce ČSA se v zimě zvýší o sedm
  Praha - České aerolinie budou v zimě provozovat lety do 38 destinací, nabídka se tak zvýší o sedm proti loňské zimní sezóně. Nově budou aerolinky létat do Benátek, Billundu, Bologně, Nice či Almaty. Do letového řádu dopravce se vrací i Jerevan a Helsinky. Sdělil to mluvčí firmy Daniel Šabík. V zimním letovém řádu přibyl také Peking, který aerolinky nabízí ve spolupráci (code-share) s Hainan Airlines.
 • Koaliční debata o limitech je otevřená
  Koalice na včerejším jednání ještě neuzavřela debatu o prolomení limitů na těžbu hnědého uhlí. O tématu, které bude mít do konce roku na stole vláda, by měly ještě jednat ministerstva průmyslu a životního prostředí.
 • Účinná a efektivní kontrola je základ, zvlášť v případě státu

  Naší redakci zaujala zpráva o tom, že stát chce zvýšit kontrolu a dohled nad Českou exportní bankou. Je to reakce na pochybné transakce, které se v této bance, jinak státem kontrolované udály. Proč vždycky chodíme s podobnými opatřeními pozdě? Stát se nepoučil? Kontrola je základem každého správného hospodaření a nakládání s finančními prostředky. ČTĚTE DÁLE!

 • Glencore jedná o prodeji dolů Cobar a Atacama
  Nadnárodní komoditní gigant Glencore jedná o prodeji dvou měděných dolů v Austrálii a Chile. Společnost rozšiřuje plány na snižování čistého dluhu o zhruba deset miliard dolarů.
 • Ve Švýcarsku byl odložen proces týkající se vynášení dat z HSBC
  Švýcarský soud dnes odložil na listopad začátek procesu s někdejším zaměstnancem švýcarské větve bankovní skupiny HSBC Hervém Falcianim, který se zodpovídá z ekonomické špionáže, vyzrazení bankovního tajemství a nelegálního získání informací. Falciani v r. 2008 předal francouzským úřadům údaje o klientech a jejich účtech, aby pomohl Francii a dalším zemím pátrat po daňových únicích občanů. Zatímco Falciani o sobě tvrdí, že pomohl zahraničním vládám vypátrat jejich občany snažící se krátit daně, prokuratura někdejšího zaměstnance banky považuje za zloděje, který zneužil důvěry svého zaměstnavatele.


 • Ropa padá pod 31 USD za barel
  Ceny ropy pokračují v poklesech a míří směrem pod 31 USD. Pohybují se tak nyní nejníže za posledních 12 let.Hlavním momentem prodejního tlaku jsou obavy z negativního vlivu posilujícího dolaru v kombinaci s přetrvávajícím přebytkem produkce nad...
 • Ropa padá na mnohaletá minima. Zasáhne ČNB?
  Ceny ropy se dnes propadly na svá zhruba třináctiletá minima. Očekávaný příliv íránských dodávek na mezinárodní trh dále stlačuje její již tak poměrně nízké ceny. Ty jsou dány převisem globální nabídky ropy nad poptávkou po ní, který souvisí především s útlumem čínské ekonomiky, zejména pak tamního průmyslu.
 • Ropa padá, brexit tíží… Co na to Rusnok a spol.?
  Ve čtvrtek příští týden se uskuteční první zasedání bankovní rady České národní banky pod taktovkou novopečeného guvernéra Jiřího Rusnoka. Určitě se budou diskutovat dopady brexitu, předpokládaná opatření Evropské centrální banky, nebo klesající ceny ropy. Co čekat dále?
 • Ropa oslabuje v očekávání skokového nárůstu zásob v USA
  Nejaktivnější futures na WTI americkou lehkou ropu s únorovým termínem dodání na burze Nymex provází v průběhu dnešního dne pokles ceny, a to kvůli očekávání dalšího nárůstu komerčních zásob v USA.
 • Ropa opět stoupá, růstu nezabránily ani zprávy o vysokých zásobách v USA

  Ceny ropy na světových trzích poprvé za tři dny zamířily vzhůru. Jejich silnému růstu nezabránila ani zpráva o překvapivě vysokých zásobách suroviny ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:00 SEČ vykazovala nárůst o 2,8 procenta, takže se dostala nad 55 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ropa opět stoupá, cenu žene nahoru očekávané snížení těžby

  Ceny ropy na světových trzích dnes obnovily růst a vrátily se nad 50 dolarů za barel. Přispívají k tomu komentáře představitelů ropného kartelu OPEC, které naznačují, že by se jeho členové mohli dohodnout na snížení těžby o čtyři procenta. Trh čerpá optimismus také ze zprávy o poklesu zásob v USA. Cena severomořské ropy Brent kolem

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ropa opět sráží americké akcie. Spadlo i nakousnuté jablko
  Předposlední den tohoto roku neskončil pro americké akcie nijak valně. Všechny hlavní indexy totiž zůstaly ve ztrátě. Hlavní kompozitní S&P500 klesl o -0,72 %, aby tak zakončil na 2063,4 bodech. Dow Jones se propadl o -0,66 %, což odpovídá 17 603,9 bodů. Technologický Nasdaq odepsal -0,85 %, čímž se zastavil na 5065,9 bodech.
 • Ropa opět padá po odhadech API o rostoucích US zásobách
  Analytici American Petroleum Institute (API) odhadují, že v uplynulém týdnu stouply zásoby ropy v USA o 2,9 miliónu barelů, což jde proti odhadům mnoha účastníků trhu, kteří včera spekulovali spíše na pokles zásob vzhledem ke zhoršujícímu se zimnímu...
 • Ropa opět padá, na vině jsou Rusko a Čína
  Ropa zakončila minulý týden i měsíc v zisku, Brent přidal za poslední říjnový týden 3,3 procenta a za říjen skončil taktéž v plusu a to o 2,5 procenta.
 • Ropa opět padá, na vině jsou Rusko a Čína
  Ropa zakončila minulý týden i měsíc v zisku, Brent přidal za poslední říjnový týden 3,3 procenta a za říjen skončil taktéž v plusu a to o 2,5 procenta.

 • Ropa po pondělním propadu dál klesá, oslabila ji zpráva IEA
  Londýn/New York - Světové ceny ropy ropy po výrazném pondělním propadu dnes dál mírně klesají. Trh oslabila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která předpověděla pokračující...
 • Ropa po zprávě o růstu zásob v USA klesá
  Světové ceny ropy dnes obnovily pokles, který se pohyboval kolem tří procent. Severomořský Brent se tak vrátil...
 • Ropa propadla na téměř sedmileté dno
  Páteční schůzka ropného kartelu OPEC skončila neshodou na jakékoli cestě omezení produkce a stabilizace ropného trhu a nabídky na něm. Odpovědí trhu je pád ceny americké lehké ropy WTI na takřka sedmileté dno a výrazný propad také u ropy Brent. Své sehrává také silný dolar, který prodražuje držení ropných pozic.
 • Ropa propadla o desetinu za týden a strhla Wall Street
  Americké akcie uzavřely celkově velmi volatilní týden prudkým poklesem. Kde hledat důvody? V propadu cen ropy na nová 7letá a rozsáhlejší minima, nové vlně korporátních fúzí i napjatému očekávání růstu sazeb Fedu poprvé po takřka deseti letech, které má přijít v příštím týdnu. Širší index S&P 500 odepsal 1,9 procenta, úzký index blue chips DJIA ztratil 1,8 % a technologický Nasdaq 2,2 %.
 • Ropa prudce padá. OPEC prý zvýší těžební limit
  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) navzdory nízkým cenám suroviny zvýší limit těžby na 31,5 milionu barelů denně. Agentuře Reuters to řekly zdroje z kartelu. Limit dosud činil 30 milionů barelů denně, členské země OPEC jej ale soustavně překračovaly. Podle jednoho ze zdrojů OPEC zvýšením limitu formálně akceptuje nynější nadměrnou těžbu.
 • Ropa prudce podražila kvůli stavu zásob v USA
  . 3|("+M+")|)|)"+K+"*\\]O=":L. col:[2,". default:l.htmlSerialize?[0,""1,​"X. a",a=z.createElement("div"),a.style.​cssText=i,f.appendChild(a).appendChild(e),​e.innerHTML="..
 • Ropa prudce zdražila, podpořily ji zprávy o dohodě členů OPEC

  Ceny ropy v závěru dnešního rozkolísaného obchodování prudce vzrostly a severomořská ropa Brent přidala až kolem šesti procent. Trh vynesla vzhůru nečekaná zpráva, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na novém těžebním limitu, který je zhruba tři čtvrtě milionu barelů denně pod současnou produkcí. Brent se po zprávě vyhoupl až na více

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ropa: Rusko opět zvýšilo produkci, jednání o omezení produkce se nebrání

  Podle zářijových dat o těžbě ropy Rusko opět atakuje rekordní úroveň. Dle agentury Bloomberg je dosavadní průměrná denní produkce ropy v září na úrovni 11,1 milionu barelů. Naopak na jednání ropného kartelu OPEC dle zdrojů agentury Reuters došlo k dohodě na omezení těžby černého zlata. Rusko navýšilo svou produkci ropy v září oproti předchozímu měsíci průměrně

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ropa, sankce. Ruská inflace podle bramborového salátu
  Padající ceny ropy a spirála sankcí v obchodních vztazích se Západem v odcházejícím roce těžce poznamenaly ruskou ekonomiku. Pro řadové Rusy se krize projevila zejména zdražováním potravin, často o desítky procent. Míru inflace za poslední dva roky se nyní ruští novináři pokusili upřesnit srovnáním cen základních surovin pro oblíbený bramborový salát, který o novoročních svátcích nesmí chybět na žádném ruském stole.
 • Ropa se propadla na jedenáctileté minimum
  Světové ceny ropy zahájily týden dalším poklesem kvůli přetrvávajícím obavám z nadbytečných dodávek na...Hitpardáda štítků