RUDA - Robot pro hledání osob v závalech a lavinách

Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizační, měřicí a řídicí


Robot je určen pro záchranné složky jako podpůrný automatizovaný prostředek pro hledání žijících osob v závalu či pod lavinou. Obsahuje unikátní řešení modulární robotické platformy s různými senzorickými systémy pro detekci přítomnosti osoby za překážkou (např. zával či lavina).

Celý článek...


Zdroj: www.technikaatrh.cz
Témata: ROBOT, OSOB, ROBOT JE, ČI, JE, HLEDÁNÍ, PRO HLEDÁNÍ, OSOB V, I, PRO HLEDÁNÍ OSOB
 • Chcete mít doma palírnu? Potřebujete povolení, i když to nebudete prodávat
  Mít podnikatelský nápad nutně neznamená, že jeho realizace bude zcela bez potíží. Jak je to s výrobou domácích likérů za účelem zisku či vlastní potřeby?
 • PAKETO otevřelo nový provoz (Firmy)

  Ve čtvrtek proběhlo slavnostní otevření nového výrobně skladovacího provozu společnosti G.N.P. spol. s r.o. ve stávajícím areálu  firmy ve Vsetíně-Bobrkách. V rámci slavnostního otevření nového provozu byl představen nový projekt PAKETO.ONE zaměřený na výrobu kartonových P.O.S. & P.O.P produktů, který vznikl vyčleněním ze stávající činnosti firmy působící v oblasti obalů z vlnité lepenky a provozující specializovaný e-shop PAKETO.CZ.

  pokračování »

 • Elektrárna Dukovany odstaví dva bloky kvůli kontrole svárů
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany budou neplánovaně odstaveny dva výrobní bloky kvůli kontrole svárů. Odstávky potrvají několik týdnů, řekl dnes ČTK mluvčí...
 • Elektrárna Dukovany odstaví dva bloky kvůli kontrole svárů
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany budou neplánovaně odstaveny dva výrobní bloky kvůli kontrole svárů. Odstávky potrvají několik týdnů, řekl dnes ČTK mluvčí...
 • FastMIG X

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro technologie a techniku ve zpracování plastů a kompozitů, svařování, slévání, montáží a povrchových úprav

  Multiprocesní zdroj CC/CV pro synergické pulsní svařování MIG/MAG, MMA, TIG. Speciální SW pro optimalizaci svařování. Mobile Control - řízení a nastavení parametrů pomocí tabletu nebo smartphonu. Funkce pro měření napětí na oblouku.

  Celý článek...

 • Dlouhotočný CNC automat MANURHIN K´MX 816 CLEVER

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro technologie a techniku konvenčního i nekonvenčního obrábění, tváření a metod rapid prototyping

  MANURHIN K'MX 816 CLEVER je nejproduktivnější model z výrobního programu dlouhotočných automatů vyvinutý v TAJMAC-ZPS. Pracuje s osmi nezávislými lineárními osami a dvěma vřeteny s rotačními C-osami. Je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu do Ø 16 mm. V základním provedení je osazen 32 nástroji. Z toho 14 může být poháněných. Možnost práce čtyřmi nástroji současně výrazně snižuje čas obrábění.

  Celý článek...

 • Zájemců o ždárský ŽĎAS je dost. Požadovaná cena současného vlastníka je ale odradí
  Železiarne Podbrezová prodávají s pomocí Deloitte české strojírny ŽĎAS. Možní zájemci už byli osloveni a ještě na podzim se očekává jejich vyjádření. Podle informací motejlek.com si slovenský vlastník představuje částku, kterou bude ochoten zaplatit jen málokdo. Železiarne Podbrezová a jejich česká dcera ŽĎAS se dosud nevzpamatovaly z pádu, který je potkal v roce 2009.
  Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.
 • InfiniteFocusG5

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizaci, měření a regulační techniky, senzorové techniky a robotiky

  Alicona je celosvětovým dodavatelem optických 3D řešení pro měření povrchu, která umožňují dosáhnout těch nejvyšších kvalit při výrobě. Základní kompetencí je měření tvaru a hrubosti i u tvarově rozmanitých a miniaturních předmětů. Díky klíčové technologii Focus-Variation společnost Alicona nabízí kombinaci funkcí mikro souřadnicových měřicích přístrojů (CMM) se systémem pro měření povrchu. Díky tomu může zákazník přesně měřit tvar i hrubost komponentů na zvolené ploše. Tato stabilní a odolná technologie zajišťuje opakovatelné a ověřitelné měření i ve výrobním prostředí.

  Celý článek...

 • CETIN zrychlí internet pro půl milionu bytů až na 40 Mbit/s
  Praha - Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v příštím půlroce zvýší rychlost internetového připojení v pevných sítích pro 541.000 domácností, což je zhruba...
 • CETIN zrychlí internet pro půl milionu bytů až na 40 Mbit/s
  Praha - Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v příštím půlroce zvýší rychlost internetového připojení v pevných sítích pro 541.000 domácností, což je zhruba... • Rudá carevna
  Kurátor newyorského muzea ji přirovnává ke Coco Chanel, tisk ji má za příslušnici ruské módní mafie. Uljana Sergejenková je ovšem jako jediná ruská návrhářka členkou elitního klubu haute couture.
 • Ruční Balení LÉKŮ, 100 Kč/hod. | Studentskefinance.cz
  Hledáte práci nebo jen kratší brigádu? Každý den vám přinášíme aktuální nabídku různých brigád pro studenty a dalších pracovních pozic.
 • Ručně dělaná mýdla táhnou, v České Kamenici vyrábí konopná i kávová
  Mýdlárna v České Kamenici vznikla v podstatě náhodou. Klára Šafránková nejprve sháněla mýdlo, které bude šetrné k jejím citlivým rukám. Nakonec ale začala mýdla s manželem vyrábět. Ručně. Nyní má jejich mýdlárna zakázky i v Hongkongu.
 • Ručení za DPH při platbě na neregistrovaný účet
  Pokud odběratel zaplatí za zdanitelné plnění (službu, dodávku zboží) zcela nebo zčásti dodavateli na jiný účet, než je účet tohoto poskytovatele plnění zveřejněný správcem daně, stává se ručitelem za nezaplacenou DPH.
 • Ručení za DPH při platbě na neregistrovaný účet
  Pokud odběratel zaplatí za zdanitelné plnění (službu, dodávku zboží) zcela nebo zčásti dodavateli na jiný účet, než je účet tohoto poskytovatele plnění zveřejněný správcem daně, stává se ručitelem za nezaplacenou DPH.
 • Ručení odběratele za DPH
  Novela zákona o DPH, provedená zákonem č. 47/2011 Sb., zavedla ručení za nezaplacenou daň. To znamená, že odběratel ručí za daň ze zdanitelného plnění uskutečněného jiným plátcem v tuzemsku, kterou dodavatel záměrně neodvedl.
 • Ručení odběratele za DPH
  Novela zákona o DPH, provedená zákonem č. 47/2011 Sb., zavedla ručení za nezaplacenou daň. To znamená, že odběratel ručí za daň ze zdanitelného plnění uskutečněného jiným plátcem v tuzemsku, kterou dodavatel záměrně neodvedl.
 • Rubl výrazně oslabuje
  Ruský rubl v první den obchodování po 10denních prázdninách prudce oslabuje, především díky propadu...
 • Rubikon Pr — Médiář
  ji Šimon Rákosník (29 %), Ondřej Taláb (17 %), Ondřej Tesař (8 %), Robert Hladil (12 %) a firma Blue Ocean
 • RTV EURO AGD rozšířil pronájem na 70 000 metrů čtverečních v Prologis Park Janki

  Dceřiná společnost Euro-net posiluje svou pozici ve Varšavě (Tisková zpráv: Prologis)


 • Rudé masky, klauni i mimoňové. V Kolíně nad Rýnem zahájili karnevalovou sezonu
  Festivalová sezona v Kolíně nad Rýnem propuká každoročně 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut. Tradiční slavnosti vrcholí "bláznivými dny" (Weiberfastnacht) v únoru. Historie slavností má v tomto německém městě dlouhou tradici. První organizovaný karneval se zde konal už v roce 1736 na náměstí Neumarkt.
 • Rudé peklo na export
  Copyright 2014 © Echo Media a.s. © ČTK. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Provozovatelem serveru je Echo Media, a.s. se sídlem.
 • Rüdiger Dahlke: Muž, který do vás vidí
  „Buďte rádi za nemoci, ukazují vám cestu.“ „Mamograf způsobuje rakovinu.“ „Nesázejte na pozitivní myšlení.
 • Rudolf Hauzer píše o managementu
  Přečtěte si články o našich zkušenostech a znalostech z oblasti managementu. Rudolf
 • Rudolf Kreibich, Ičo: 16177215, 26. 11. 2015 - ARES | Peníze.cz
  Administrativní registr ekonomických subjektů - Rudolf Kreibich. IČO. 16177215, sídlo firmy, předmět podnikání firmy Rudolf Kreibich.
 • Rudolf Šimek, 3. 12. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz
  Rudolf Šimek - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách
 • Rumuni pokračují v protestech proti korupci, o politické krizi se dál jedná
  V Rumunsku neustávají demonstrace proti politické reprezentaci, které vyvolal nedávný požár v bukurešťském klubu. Vztek lidí, pro něž je tragédie důkazem všudypřítomné korupce, neuklidnila ani středeční demise premiéra Victora Ponty. Podle některých názorů zemi dokonce hrozí první předčasné volby, které by se mohly konat na jaře.
 • Rumunské osvěžení v podobě levnějších, avšak kvalitních vín dobývá Evropu
  V horském hotelu Wasdale Head nenajdete WiFi, zato ochutnáte Sauvignon Blanc, nejpolpulárnější odrůdu v Británii. Nepochází však z Moravy ani Nového Zélandu, nýbrž z Rumunska. Právě tamní vína pěstovaná v nadmořské výšce kolem sta metrů se těší čím dál větší oblibě.
 • Rumunsko čeká na zázrak
  Victor Ponta, který by mohl zastavit úspěšně rozvíjející se boj proti korupci, a jediný rumunský politik západního střihu, etnický Německ Klaus Iohannis.
 • Rumunsko odmítlo Bulharsku nouzovou dodávku elektřiny

  Bulharsko požádalo v pondělí o mimořádnou dodávku elektřiny od sousedního Rumunska. To ale žádosti nevyhovělo, protože se země sama pohybovala na hranici svých možností. Mimořádná situace, kdy Bulharsko bylo donuceno přistoupit k jednomu z nejzazších kroků a požádat o pomoc svého souseda, byla způsobena souhrou několika faktorů, které se sešly v jeden moment. Jde o

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Robotický průmysl zažívá silný růst

  Do roku 2018 bude celosvětový prodej průmyslových robotů meziročně růst průměrně o 15 procent a počet prodaných jednotek se zdvojnásobí na cca 400 000. Uvádí to zpráva 2015 World Robot Statistics, vydaná Mezinárodní robotickou asociací (International Federation of Robotics, IFR). Zatímco v ostatních státech střední a východní Evropy byl v roce 2014 zaznamenán pokles prodeje průmyslových robotů, v České republice a v Polsku tržby podstatně vzrostly.

  Celý článek...

 • Renishaw uvádí na trh nové softwarové řešení CARTO pro kalibrační systémy

  Společnost Renishaw na veletrhu EMO 2015 představuje nový software pro kalibrační systémy Renishaw. Součástí softwarového řešení CARTO jsou aplikace Capture a Explore, které jsou určeny pro snímání, resp. analýzu dat zjištěných laserovým interferometrickým systémem Renishaw XL-80.

  Celý článek...

 • Průmyslový ostrov na MSV navštíví prezident i premiér

  Svaz průmyslu a dopravy (SP ČR) se bude společně s Českomoravskou elektrotechnickou asociací (ElA) a dalšími subjekty, které se zapojily do kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání, na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 14. do 18. září prezentovat na společné výstavní ploše nazvané Průmyslový ostrov. Lákat bude kromě odborníků účastnících se veletrhu také širokou veřejnost. Návštěvu Průmyslového ostrova již přislíbili prezident republiky Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka i řada ministrů jeho vlády.

  Celý článek...

 • Profil Tt news - Technika a trh
  T+T news je elektronický týdeník, zpracovávaný redakcí časopisu Technika a trh, ve kterém se čtenáři mohou seznámit formou krátkýc
 • Profil časopisu T+T Technika a trh - Technika a trh
  T+T Technika a trh – průvodce světem průmyslu. Měsíčník o aktuálním dění v oblastech domácího i zahraničního trhu. Časopis j
 • Přidat akci - Technika a trh
  Přidat novou akci do kalendáře. VISI - specializované řešení pro výrobce forem a postupové nástroje. Video týdne: Návrh CNC frézky. Příjemné cestování městskou.
 • Pošlete z mobilu vlastní papírovou pohlednici - Technika a trh
  Unikátní česká mobilní aplikace Postisimo umožňuje zaslat skutečnou papírovou pohlednici s vlastním motivem až do poštovní schránky
 • Pohony - Technika a trh
  Průmyslové roboty mají velkou sílu. Od 14. do 18. září 2015 se společnost COMAU zúčastní dalšího ročníku Mezinárodního Strojírenského Veletrhu v Brně.
 • Piloti týmu Lotus 3.5 aspirují na vítězství, nepodceňují údržbu a servis vozů

  Letošní Světová série Renault je pro tým Lotus 3.5 společnosti Charouz Racing System úspěšná od samého začátku. Nadějí pražského týmu je především Francouz Matthieu Vaxivière. Pro úspěch na závodním okruhu je klíčová perfektní příprava pilotů i vozidel. O tom, jak trénink i servis probíhají a jaké jsou šance na vítězství v letošním ročníku prestižních závodů juniorů, jsme si povídali s Robertem Vavříkem, ředitelem společnosti a týmovým managerem společnosti Charouz Racing System.

  Celý článek...

 • Panasonic uvádí nový profesionální IP telefon pro malé firmy

  Nový stolní telefon KX-HDV230 SIP přináší větší univerzálnost a využitelnost do světa malých firem a nabízí efektivní mix funkcí, které jsou pro podnikání nezbytné. Snadná instalace, nenákladná údržba a odolný robustní design znamenají nízké náklady pro dlouhodobý a spolehlivý provoz telefonu KX-HDV230.

  Celý článek...


 • Technika a trh
  Dny teplárenství a Energetiky 2016. Připraveno pro průmysl 4.0. Přidat novou akci do kalendáře. Připraveno pro průmysl 4.0. Dny teplárenství a Energetiky 20.
 • Technika a trh
  Soutěžte o monitor Philips 234E5QHAB Soutěž byla ukončena: 31.01.2014 Výhercem se stal: Ondřej Novotný, Praha. Příjemné cestování městskou dopravou.
 • Technika a trh
  Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání. Proč si tolik provozovatelů vstřikovacích lisů vybírá.
 • Technika a trh
  Technika News 20.11.2015. Technika News 12.11.2015. Přidat novou akci do kalendáře. VISI - specializované řešení pro výrobce forem a postupové nástroje.
 • Technika a trh
  Přidat novou akci do kalendáře. VISI - specializované řešení pro výrobce forem a postupové nástroje. Hliník se odstěhoval do Tupes aneb Moderní technologie ve.
 • Společnost Panasonic představuje UC Pro – řešení pro firemní komunikaci

  Systém UC Pro je kompatibilní s mnoha různými zařízeními, včetně chytrých telefonů, tabletů, PC a Mac. Lze jej snadno integrovat do existujících infrastruktur, má kapacitu více než 2 500 vnitřních linek, nabízí hlasové a video hovory, zasílání rychlých zpráv a audio chat. Díky integraci s aplikací Microsoft Outlook a většinou dalších CRM systémů také umožňuje správu kalendářů a rozvrhů a také zobrazení dostupnosti.

  Celý článek...

 • Soustružnická a frézovací centra Tongtai

  Tongtai Machine Tool Co. Ltd je naprostou taiwanskou jedničkou v produkci Hi-Tech CNC strojů s historií více než 45 let. S více jak 800 zaměstnanci patří Tongtai mezi největší zaměstnavatele v zemi a díky japonské kultuře uvnitř celého podniku je firma už několik let v řadě obrovským a respektovaným vzorem pro ostatní výrobce.

  Celý článek...

 • Sklářské svítání přilákalo desítky šéfů firem a škol

  Sklářské svítání - jedna z nejvýznamnějších odborných diskusí v oboru sklářství a bižuterie organizovaná Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - přilákalo více než šest desítek zástupců firem a středních i vysokých škol. Akce uspořádané již počtvrté v atraktivních prostorách muzea se letos zúčastnili i zástupci státní a veřejné správy, zejména náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, náměstkyně ministra kultury Anna Matoušková, zástupkyně MŠMT, radní Libereckého kraje či náměstek primátora Jablonce nad Nisou.

  Celý článek...

 • Samoinstalační nástěnná klimatizace DIY - Technika a trh
  Klimatizaci s vlastní instalací bez nutnosti odborného spuštění a instalace představuje firma AZ Chlazení. Jedná. se o nejběžněj
 • Rychle, spolehlivě, hospodárně

  Společnost Fronius přichází s novým svařovacím zdrojem TPS/i Robotics, který je speciálně přizpůsobený potřebám robotizovaného svařování. Díky propojeným a vzájemně optimálně sladěným systémovým komponentám nabízí rychlejší svařování s vyšší reprodukovatelností. Sofistikované, ale přesto snadno ovladatelné funkce svařovacího zdroje TPS/i Robotics navíc umožňují dosáhnout nové úrovně kvality a trvale ji udržet.

  Celý článek...


Hitpardáda štítků