Rudé masky, klauni i mimoňové. V Kolíně nad Rýnem zahájili karnevalovou sezonu

Festivalová sezona v Kolíně nad Rýnem propuká každoročně 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut. Tradiční slavnosti vrcholí "bláznivými dny" (Weiberfastnacht) v únoru. Historie slavností má v tomto německém městě dlouhou tradici. První organizovaný karneval se zde konal už v roce 1736 na náměstí Neumarkt.


Zdroj: zahranicni.ihned.cz
Témata: R, KOL, NAD R, V KOL, KARNEVAL, IOBJECTS, PLACEHOLDER, H, W, ZAH

 • Indonéská vláda nařídila okamžitou ochranu svých rašelinišť
  Indonéská vláda vydala nařízení vedoucí k větší ochraně tamních rašelinišť. Předpis se stal okamžitě platný, informuje ekologická organizace Greenpeace. Jedná se o jeden z prvních preventivních kroků, které mají omezit vznik dalších rozsáhlých požárů.
 • Úspěšný příběh české ekonomiky pokračoval i ve třetím čtvrtletí: růst HDP byl silnější, než co očekával finanční trh.

  Tahounem růstu české ekonomiky zůstává jak domácí poptávka, tedy spotřeba domácností a investiční výdaje, jež jsou živeny přílivem peněz evropských fondů, tak růst exportů. Pro další vývoj exportů ale bude důležité, jak si povedou rozvíjející se ekonomiky, jež v uplynulých měsících zaznamenaly zpomalení hospodářského růstu, což se ve třetím čtvrtletí již začalo projevovat například na datech z německého průmyslu a zahraničního obchodu. 

 • Finský start-up přichází s nejmenším počítačem na světě. Troufá si i na Apple
  Solu, start-upová společnost z Finska, vyvinula nejmenší počítač na světě o rozměrech 10 krát 10 centimetrů. Největší přednostní minimalistického počítače je podle jeho vynálezce Kristoffera Lawsona to, že kompletně funguje v takzvaném cloudu. Firma by chtěla s tímto počítačem převzít pozici větších hráčů na trhu.
 • dTest: Šmejdi stále připravují seniory o desítky tisíc korun
  Odstoupili od smlouvy podle zákona, pokusili se řádně vrátit nechtěné zboží, ale dodnes marně čekají na své peníze. Řeč je o zákaznících společnosti ARROCHAR, na niž se v poslední době množí stížnosti na poradenské lince dTestu. Jde o typický příklad předváděcího prodeje, kdy organizátoři vylákají z účastníků akce peníze a pak se po nich jednoduše slehne zem.
 • Důchodkyně a důchodci dostanou jednorázový příspěvek 1 200 korun

  Shodli se na tom poslankyně a poslanci všech parlamentních stran, kteří přijali návrh vyplacení jednorázového příspěvku všem důchodcům ve výši 1 200 Kč. Poslanecká sněmovna se tak připojila ke snaze vlády důstojně vykompenzovat nízkou zákonnou valorizaci pro rok 2016, která by kvůli nízkému růstu spotřebitelských cen a reálných mezd dosáhla pouze čtyřiceti korun.

 • UNIQA pojišťovna zabodovala v soutěži Banka roku 2015

  UNIQA pojišťovna dosáhla historicky největšího úspěchu v soutěži Banka roku 2015 vyhlašované společností Fincentrum, když třikrát dosáhla na medailové příčky a získala tak kompletní „sadu medailí“. 

 • Penzisté dostanou v únoru 2016 jednorázově 1200 Kč navíc, rozhodla Sněmovna
 • Tři nejlepší fakulty obhájily loňské umístění, zájem zaměstnavatelů o hodnocení roste

  V rámci slavnostního večera na závěr výročního setkání Klubu zaměstnavatelů, které se uskutečnilo 11. 11. v Mramorovém sále České spořitelny, byly předány ceny elitním tuzemským fakultám. Druhý ročník soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI opět ukázal trend, kterým se ubírá zájem firem o absolventy. Jednoznačně dominují fakulty s technickým zaměřením, především na oblast strojírenství, ale také elektrotechniku a obory spojené s informačními technologiemi.

 • VIDEO: Doly OKD nejen z ptačí perspektivy
  OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Těží jej v hlubinných dolech v ostravsko-karvinském revíru v jižní části Hornoslezské uhelné pánve. Podívejte se na video, na němž si doly OKD prohlédnete z ptačí perspektivy i z pohledu krtka.
 • V soutěži Banka bez bariér znovu uspěla GE Money Bank, bere třetí místo

  GE Money Bank patří mezi nejpřívětivější banky pro lidi s hendikepem v České republice.  V soutěži Fincentrum banka roku 2015 – Banka bez bariér získala třetí místo. Odborníci aktivity banky oceňují dlouhodobě a GE Money Bank se na předních příčkách umisťuje pravidelně. Banka se totiž nejenže buduje bezbariérové pobočky, ale také podporuje přijímání hendikepovaných zaměstnanců.  • RUDA - Robot pro hledání osob v závalech a lavinách

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizační, měřicí a řídicí


  Robot je určen pro záchranné složky jako podpůrný automatizovaný prostředek pro hledání žijících osob v závalu či pod lavinou. Obsahuje unikátní řešení modulární robotické platformy s různými senzorickými systémy pro detekci přítomnosti osoby za překážkou (např. zával či lavina).

  Celý článek...

 • Rudá carevna
  Kurátor newyorského muzea ji přirovnává ke Coco Chanel, tisk ji má za příslušnici ruské módní mafie. Uljana Sergejenková je ovšem jako jediná ruská návrhářka členkou elitního klubu haute couture.
 • Ruční Balení LÉKŮ, 100 Kč/hod. | Studentskefinance.cz
  Hledáte práci nebo jen kratší brigádu? Každý den vám přinášíme aktuální nabídku různých brigád pro studenty a dalších pracovních pozic.
 • Ručně dělaná mýdla táhnou, v České Kamenici vyrábí konopná i kávová
  Mýdlárna v České Kamenici vznikla v podstatě náhodou. Klára Šafránková nejprve sháněla mýdlo, které bude šetrné k jejím citlivým rukám. Nakonec ale začala mýdla s manželem vyrábět. Ručně. Nyní má jejich mýdlárna zakázky i v Hongkongu.
 • Ručení za DPH při platbě na neregistrovaný účet
  Pokud odběratel zaplatí za zdanitelné plnění (službu, dodávku zboží) zcela nebo zčásti dodavateli na jiný účet, než je účet tohoto poskytovatele plnění zveřejněný správcem daně, stává se ručitelem za nezaplacenou DPH.
 • Ručení za DPH při platbě na neregistrovaný účet
  Pokud odběratel zaplatí za zdanitelné plnění (službu, dodávku zboží) zcela nebo zčásti dodavateli na jiný účet, než je účet tohoto poskytovatele plnění zveřejněný správcem daně, stává se ručitelem za nezaplacenou DPH.
 • Ručení odběratele za DPH
  Novela zákona o DPH, provedená zákonem č. 47/2011 Sb., zavedla ručení za nezaplacenou daň. To znamená, že odběratel ručí za daň ze zdanitelného plnění uskutečněného jiným plátcem v tuzemsku, kterou dodavatel záměrně neodvedl.
 • Ručení odběratele za DPH
  Novela zákona o DPH, provedená zákonem č. 47/2011 Sb., zavedla ručení za nezaplacenou daň. To znamená, že odběratel ručí za daň ze zdanitelného plnění uskutečněného jiným plátcem v tuzemsku, kterou dodavatel záměrně neodvedl.
 • Rubl výrazně oslabuje
  Ruský rubl v první den obchodování po 10denních prázdninách prudce oslabuje, především díky propadu...
 • Rubikon Pr — Médiář
  ji Šimon Rákosník (29 %), Ondřej Taláb (17 %), Ondřej Tesař (8 %), Robert Hladil (12 %) a firma Blue Ocean
Hitpardáda štítků