Ruský zdravý rozum kontra nemohoucí politická korektnost Západu

„Pojmy demokracie, svoboda slova nebo lidská práva jsou dnes značně devalvované. Na každém kroku se setkáváme s dvojím metrem, kdy například Saúdská Arábie může budovat autoritářský systém, zatímco Baššár Asad nikoliv,“ říká v rozhovoru šéfredaktor portálu Svobodnaja pressa Sergej Šargunov.


Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz
Témata: RUSKO, RUSK, DNES, PUTIN, VID, VLADIMIR, USA, VLADIMIR PUTIN, LEKCE Z, LEKCE
 • Legito: IKEA na smlouvy

  Pro některé podnikatele jsou smlouvy rutina, pro většinu ostatních spíš pojem, při kterém trnou hrůznou, aby něco nepokazili. Aby tomu tak nebylo, vznikla aplikace Legito. Kdo za ní stojí a co všechno umí?

 • Číňané začali investovat v zahraničí přes mobilní aplikace

  Pro většinu Číňanů byly ještě nedávno zahraniční investice nedosažitelné. Po letní krizi na tamních burzách se objevilo množství internetových aplikací, které umožňují hlavně rostoucí střední třídě investovat do cizích akcií.

 • Drahokamy - lesk Balanchinova stylu
  Praha 27. října (PROTEXT) - V neděli 8. listopadu můžete vidět v českých a moravských kinech balet Drahokamy George Balanchina, který je pravým "drahokamem" v repertoáru neoklasického baletu 20. století. George Balanchine, zakladatel New York City Ballet, se v abstraktním...
 • Soud: Týdeník z regionu se nemusí omlouvat exministru Chládkovi
  Praha - Rakovnický týdeník Raport se nemusí omlouvat bývalému ministru školství Marcelu Chládkovi za článek, který ho spojoval s korupční kauzou středočeského exhejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha. Vrchní soud v Praze dnes potvrdil předchozí zamítnutí Chládkovy žaloby Krajským soudem v Praze. Chládek byl na kraji Rathovým náměstkem. Exposlance Ratha poslal soud letos nepravomocně na 8,5 roku do vězení za korupci při ovlivňování veřejných zakázek.
 • Konec roamingu v EU. Skončí v létě 2017, potvrdil europarlament
  Poplatky za volání z mobilů v zahraničí, takzvaný roaming, budou v EU od léta 2017 zakázány. V konečném hlasování to potvrdil europarlament. Unie bude mít pod úterním hlasování také první zákon zaručující neutralitu sítí.
 • Češi se přestávají bát „jít za lepším“
  Časté změny pracovních pozic se v tuzemsku příliš „nenosí“. V průměru mění Češi zaměstnavatele jednou za osm let, během produktivního života tak vystřídají tři až čtyři zaměstnání. Rok 2015 a největší nabídka volných pozic za posledních šest let však jejich chování mění. Češi se přestávají bát nezaměstnanosti a odcházejí za lepšími podmínkami. Kolem 66 procent lidí uvádí jako důvod změny zaměstnavatele nízký plat.
 • ČEZ má dostat zpět 3,8 mld. Kč z daně na emisní povolenky
  Praha - Stát má vrátit firmám ČEZ a Energotrans část darovací daně z emisních povolenek zaplacené v letech 2011 a 2012. Jde celkem o 3,8 miliardy korun. O rozhodnutí Odvolacího finančního...
 • Čistota, design a bezpečí: Antibakteriální sklo začíná měnit české nemocnice
  „Všichni se tady na práci v takovém prostředí moc těšíme, je to úžasné,“ září a usmívá se Věra Šimková, vrchní sestra centrálních operačních sálů Nemocnice Prostějov. Je 2. září a jeden z operačních sálů nemocnice se po týdenní rekonstrukci otevírá. Hlavní změna, kterou operační sál prošel, je vidět již z dálky. „Instalovali jsme přes 90 metrů AntiBakteriálního […]
 • Umíme dělat efektivní matchmakingové setkání FOR ARCH 2015

  Třetí ročník ´Matchmaking FOR ARCH 2015´ na letňanském výstavišti se stal opravdu velkou a efektivní mezinárodní akcí! Zúčastnilo se 82 společností z 11 zemí Evropy (nejvíce z Německa a dále firmy z Rakouska, Polska, Itálie, Španělska, Velké Británie).

  Firmy využily časově i finančně zajímavou příležitost k získání nových obchodních kontaktů v průběhu 183 uskutečněných schůzek, které byly více než z 80 % mezinárodní.

  Fakt, že je to efektivní cesta k jednání se správnými lidmi (novými zákazníky, obchodními a výrobními partnery) na správném místě potvrdilo to, že došlo na místě k více než 5 podpisům konkrétních smluv o partnerské spolupráci, které jsou splněním jedním z cílů projektu Enterprise Europe Network.

  Více informací o Matchmaking FOR ARCH 2015 naleznete na webové stránce: http://forarch2015.talkb2b.net.

  Obchodní jednání nejen ve stavebních oborech bude síť Enterprise Europe Network pořádat i v roce 2016, pro podrobnější informace sledujte naše stránky www.crr.cz/een.

  Kontakt: Ing. Eva Hrubešová, tel.: 234 006 232, e-mail: hrubesova@crr.cz

   

   

   

 • Nova přes pokles tržeb potvrdila pozici lídra v CME
  Největší tuzemská komerční televize Nova je i přes pokles tržeb v letošním roce stále nejvýdělečnější stanicí v portfoliu celé mediální skupiny Central European Media Entertainment (CME). O tuto pozici přišla podle tehdejších reportů skupiny předloni, kdy zavedla nový způsob prodeje reklamy a výrazně ji zdražila. • Ruský úřad zastavil lety všech strojů Airbus A321 firmy Kogalymavia
  Prezident Putin kvůli havárii letounu Airbus A321 vyhlásil v Rusku na neděli státní smutek. Těla ruských obětí by měla být do Petrohradu převezena v neděli večer nebo v pondělí ráno. Nyní se do města sjíždí rodiny obětí. Památku obětí neštěstí ruského letounu v Egyptě se podle agentury AFP rozhodli uctít i někteří Kyjevané.
 • Ruský umělec je kvůli zapáleným vratům do sídla tajné služby ve vazbě
  Ruský soud dnes poslal na měsíc do vazby známého protivládního umělce Pjotra Pavlenského, který se zodpovídá z vandalismu za to, že v pondělí zapálil vrata u vchodu do sídla ruské tajné služby FSB v centru Moskvy. Informovala o tom agentura Interfax.
 • Ruský TVEL dodá další palivo pro čínský množivý reaktor CEFR

  Ruský výrobce jaderného paliva TVEL, který v posledních měsících „dobývá západ“, podepsal smlouvu s Čínským institutem jaderné energie (CIEA) o dalších dodávkách paliva pro čínský experimentální množivý reaktor (CEFR). CEFR, který vychází z konstrukce ruských množivých reaktorů řady BN, dosáhl poprvé 100% výkonu v prosinci 2014. Nová dohoda o dodávce paliva pro sodíkem chlazený množivý

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ruský trh válcuje levná vodka. Tradiční značky ztrácejí
  Recese a vysoká inflace přepisují poměry na ruském trhu s vodkou. Během letošního prvního pololetí se novým lídrem trhu stala skupina Status Group, která vznikla teprve před rokem a půl. Vsadila na prodej nejlevnější vodky. K úspěchu jí pomohla do velké míry vláda, která letos v únoru snížila minimální cenu půllitrové lahve tradičního ruského nápoje z 220 na 185 rublů.
 • Ruský trh válcuje levná vodka. Tradiční značky ztrácejí
  Recese a vysoká inflace přepisují poměry na ruském trhu s vodkou. Během letošního prvního pololetí se novým lídrem trhu stala skupina Status Group, která vznikla teprve před rokem a půl. Vsadila na prodej nejlevnější vodky. K úspěchu jí pomohla do velké míry vláda, která letos v únoru snížila minimální cenu půllitrové lahve tradičního ruského nápoje z 220 na 185 rublů.
 • Ruský trh válcuje levná vodka. Tradiční značky ztrácejí
  Recese a vysoká inflace přepisují poměry na ruském trhu s vodkou. Během letošního prvního pololetí se novým lídrem trhu stala skupina Status Group, která vznikla teprve před rokem a půl. Vsadila na prodej nejlevnější vodky. K úspěchu jí pomohla do velké míry vláda, která letos v únoru snížila minimální cenu půllitrové lahve tradičního ruského nápoje z 220 na 185 rublů.
 • Ruský rubl klesl na historické minimum a ztrácí letos kolem 20% vůči dolaru
  Ruský rubl v průběhu úterního obchodování oslabil v důsledku růstu dolaru vůči všem komoditním měnám, mezi které patří také ruské platidlo závislé do značné míry na vývoji příjmů z prodeje surovin v čele s ropou.
 • Ruský rozpočet: Putin seškrtat armádu nechce
  Ruská vláda dnes schválila návrh rozpočtu pro příští rok. Rozpočtový schodek bude podle schváleného návrhu vyšší, než se předpokládalo, protože vláda upustila od některých škrtů ve výdajích na armádu. Proti škrtům ve vojenských výdajích se opakovaně postavil prezident Vladimir Putin, píše agentura Reuters.
 • Ruský poslanec navrhuje podpořit spřátelené zahraniční firmy. Jsou mezi nimi i české
  Ruský poslanec Igor Zotov a členka prezidentské rady pro lidská práva navrhli ruské vládě podpořit spřátelené zahraniční podnikatele, kteří volají po zrušení západních sankcí proti Rusku. K návrhu adresovanému vicepremiérovi Šuvalovovi se přidali i podnikatelé z Česka, Bulharska, Maďarska a Černé Hory. Zrušení ruského embarga vůči "spřáteleným firmám" by podle Zotova mohlo být začátkem normálních hospodářských vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií.
 • Ruský plyn po čtyrech měsících opět proudí na Ukrajinu

  Včera byla podepsána definitivní dohoda mezi ruským Gazpromem a ukrajinským Naftogazem o dodávkách zemního plynu na zimní období. I přes dlouhotrvající spory se obě strany dohodly na smluvních podmínkách a ruský plyn již opět proudí na Ukrajinu. , s čímž zároveň došlo k obnově dodávek této suroviny. Nová dohoda je platná do konce března příštího roku. „Toto krátkodobé prodloužení

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Rusnok: Čekáme výrazný růst mezd, brexit ekonomice neublíží
  Česká ekonomika roste nadále poměrně robustně, tažena především domácí poptávkou, která je i tahounem budoucí inflace. Nadále čekáme výrazný růst mezd, mírné snižování nezaměstnanosti, vývozní přebytek a veřejné finance možná už letos v mírném přebytku. Zneklidňuje ČNB brexit? Co říká na opětovný pokles cen ropy? Na banky jsme mnohem přísnější než ECB, říká guvernér ČNB Jiří Rusnok k neoslnivému výsledku zátěžových testů evropských bank.
 • Rusnok: Chci jednorázový konec intervencí. Ne negativní sazby
  Guvernér České národní banky Jiří Rusnok by si přál jednorázové ukončení intervenčního režimu na české koruně proti euru, čeká ale kolem scénáře živou debatu. V české ekonomice by se chtěl vyhnout zavedení negativních úrokových sazeb. Uvedl to pro DVTV a Bloomberg.
 • Rusnok: ČNB může držet korunu slabší až do roku 2017 (Ekonom)
 • Rusnok (ČNB): Uvolnění koruny bude možné, až směr inflace jistý nad 2 % (Ekonom)
 • Rusnok: Důvody pro zakotvení koruny trvají, ČNB bude bránit posílení
 • Rusnok: Ekonomika funguje dobře, konec intervencí nečekejte
  (AKTUALIZOVÁNO) V současnosti není doba na to, aby Česká národní banka zpřísnila měnovou politiku, tedy například ukončila režim devizových intervencí. Po dnešním jmenování guvernérem ČNB to řekl novinářům Jiří Rusnok. Česká ekonomika v tuto chvíli podle něj v rámci Evropy funguje dobře.
 • Rusnok: Hlavním tahounem růstu byla domácí spotřeba
  Hlavním tahounem loňského růstu české ekonomiky byla domácí spotřeba, a to jak soukromá, tak i veřejná. Menším dílem přispěla také mírně expanzivní rozpočtová politika vlády. V rozhovoru pro Parlamentní listy to řekl člen bankovní rady České národní banky a zřejmě i její budoucí guvernér Jiří Rusnok.
 • Rusnok jde proti prezidentovi. Podle Zemanova kandidáta na guvernéra ČNB by mohla banka oslabovat korunu déle
  Jiří Rusnok, který bude nejspíš guvernérem ČNB, připustil, že banka může držet korunu pomocí intervencí na slabší úrovni až do roku 2017. ČNB zatím říká, že chce opustit režim intervencí ke konci letošního roku. Prezident Zeman by naopak chtěl, aby intervence banka opustila co nejdříve. Rusnok také v rozhovoru pro týdeník Ekonom říká, že bude moci mluvit do výběru nových členů bankovní rady.
 • Rusnok: Jsme připraveni zasáhnout do hypotečního trhu
  Pokud bude tuzemský trh s nemovitostmi vykazovat známky přehřívání, je Česká národní banka připravena dále zpřísnit podmínky poskytování úvěrů na bydlení. Poslancům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok při představování zprávy o finanční stabilitě. ČNB už loni zpřísnila podmínky tak, že maximální limit pro výši hypotéky představuje od loňského října 95 procent hodnoty zajištěné nemovitosti a od letošního dubna pak klesne na 90 procent.
 • Rusnok: Konec intervencí není třeba urychlovat
  AKTUALIZOVÁNO – Česká národní banka nemá důvod urychlovat odchod z kurzového závazku, v současnosti nevidí přehřátí tuzemské ekonomiky. Na kulatém stolu ČNB v Ostravě to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dodal, že nyní nejsou žádné důvody k unáhlené změně kurzu měnové politiky. V rozhovoru pro Českou televizi ale varoval, že ČNB může odložit konec kurzového závazku až do druhé poloviny příštího roku. Ještě minulý týden přitom opakoval stanovisko bankovní rady z posledního zasedání, že „exit…


 • Silvestrovská noc v Kolíně nad Rýnem: Masové násilí na ženách
  Podle policie se během silvestrovské noci zhruba tisíc mladých mužů „ze severoafrické nebo arabské oblasti“ u hlavního nádraží v německém Kolíně nad Rýnem dopouštělo násilností na ženách. Kolínská policie zatím registruje zhruba 90 trestních oznámení pro násilí a loupež a jedno znásilnění. Píše Vladimír Meier.
 • Silný frank dává Švýcarsku zabrat
  Koncem července Švýcarská národní banka oznámila ztráty za první pololetí ve výši 50,1 miliardy franků. Ty budou chybět jí i kantonům, což s očekávaným poklesem vývozu a růstem nezaměstnanosti může ovlivnit parlamentní volby 18. října.
 • Sekularizovaný diktátor je lepší než islamistický chaos
  Jako jeden z mála Středoevropanů strávil velkou část dětství v Libyi, Jemenu, Sýrii a také v Iráku. Do rozvrácené země se v dospělosti i vrátil – jako voják spojeneckých vojsk. „Z Basry roku 2006 si pamatuji hlavně obrovskou špínu, obrovskou destrukci, protože původně vojenské letiště bylo intenzivně bombardováno – byl to život mezi troskami... Špína a zápach, protože v Basře byl a je petrochemický průmysl,“ vzpomíná v rozhovoru analytik Dušan Rovenský.
 • Sekalovy zázračné recyklace v Olomouci
  Muzeum umění Olomouc pořádá retrospektivní výstavu Zbyňka Sekala (1923–1998), malíře a především sochaře, který po roce 1968 žil a pracoval v emigraci. Přehlídka přináší pozoruhodné výtvarné kvality, které jsou vyjadřovány zpravidla nalezenými předměty všedního dne, přitom však soustředěně reflektuje filozofické i životní postoje umělce.
 • Šéf vývoje Bosche: Chceme stvořit chytrou domácnost
  Dokážete si představit auto bez řidiče a nákupy, které objedná lednička? Otázkou není, zda, ale kdy lidstvo takové věci čekají. Šéf vývoje Bosche v USA Jiří Marek v rozhovoru říká: „Cílem je napojit všechny přístroje a domácí spotřebiče na internet. Před rokem jsme představili troubu, která to umí, a ostatní spotřebiče budou následovat.“
 • Šéf Avastu: Kyberzločinci? Profesionálové
  Jak bezpečná jsou data, která člověk vystaví internetu? A jaké je největší nebezpečí, které hrozí a jak mu čelit? Šéf bezpečnostní společnosti Avast Vincent Steckler v rozhovoru říká: „Kyberzločinci už nejsou teenageři, jsou to profesionálové, pro které je krádež vašich dat byznys. Musíme proto chránit nejen každý počítač a mobil, ale bránu do každé domácnosti.“
 • Schwarzenberg: Nejhorším poradcem je strach
  Končící lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru vyzývá přestárlé politiky, aby nekandidovali do vrcholných politických postů. A na stížnost, že Miroslav Kalousek je autoritářský, reaguje: „Když jste vůdcem strany, musíte ji pevně vést.“
 • Schopnost Německa táhnout Evropu je omezená
  Německu se teď sice daří velmi dobře, ale z dlouhodobého hlediska je jeho ekonomická situace všelijaká, jen ne dobrá, říká v rozhovoru prezident Německého institutu pro hospodářský výzkum DIW Marcel Fratzscher. V čem vidí problém? A mělo by se osmdesátimilionové Německo pokusit převzít vůdčí roli v Evropě?
 • Saúdové popravou klerika ženou region do ještě hlubší krize
  Sobotní poprava předního šíitského kritika saúdskoarabského sunnitského režimu šajcha Nimra vyvolala na Blízkém východě vášnivé protesty, ozvala se EU i OSN. Jde přitom jen o poslední z kontroverzních kroků, jimiž Saúdové vtahují region do stále hlubší krize a sektářské řevnivosti. Rijád přerušil s Teheránem diplomatické styky.
 • Saúdové popravou klerika ženou region do hlubší krize
  Poprava předního šíitského kritika saúdskoarabského sunnitského režimu šajcha Nimra vyvolala na Blízkém východě vášnivé protesty, ozvala se EU i OSN. Jde přitom jen o poslední z kontroverzních kroků Saúdů.

Hitpardáda štítků