Sdílená ekonomika je byznys budoucnosti

Výraz sdílená ekonomika vznikl z anglického sharing economy. Jedná se o model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách a sdílení majetku....


Zdroj: modernirizeni.ihned.cz
Témata: EKONOMIKA, SD, EKONOMIKA JE, JE BYZNYS BUDOUCNOSTI, POPT, JE BYZNYS, BYZNYS BUDOUCNOSTI, BUDOUCNOSTI, KEJHOV
 • Nakládačky: Horník omývačem
  Život zle nakládá. Nám, vám, zdravému rozumu zvláště. Život je kyselý.
 • Chcete zateplit střechu? Na co si dát pozor a kdy se vyplatí?
  Střecha je místem, přes které může unikat velká část tepla.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 20. 10. 2015
  Jak bezpečné potraviny jíme? Zeleniny je málo a prudce zdražuje. Sucha vystřelí vzhůru i ceny masa. Do roka připraví ministerstva plán revitalizace Krušných hor. Ahold prodal podle nařízení ÚOHS pět prodejen konkurenc.
 • Uspět ve světě? Učíme se od těch, kdo to dokázali
  O nápady ve firmách není nouze. Problémem je spíš jejich realizace a cesta na světové výsluní. Potvrdil to v rozhovoru pro Moderní řízení Václav...
 • Strategie modrých oceánů
  Modré oceány je přístup k podnikání, jehož strategií je vytváření dočasných ostrovů bez konkurence. Nechat konkurenci, ať se v cenové válce pere o každou zakázku a "krvácí z nízkých marží a barví trh - velký oceán, do ruda". Denně mnoho firem zaniká a zase vzniká. Je to nelítostné a dravé prostředí. I v této džungli si jakákoliv firma může vytvořit modrý oceán, kde je na chvíli - rok dva tři - pokoj a pohoda, žádná konkurence.
 • Betonové kouzlení
  Všichni ho znáte. Obyčejný šedý beton, masivní stavební materiál. Jiří Peters, spoluzakladatel společnosti Gravelli, beton vnímá jinak a přišel s originálním nápadem, jak ho využívat pro výrobu předmětů, jimž právě tento všední materiál může propůjčit osobitý design. Beton se tak stal jeho "modrým oceánem". Otevřel možnosti, které nikdo nepředvídal.
 • Technické trendy jsou studnou příštích inovací
  Vývoj technologií a schopnost organizací rozpoznat v trendech, které se prosazují, nové příležitosti k podnikání, se stává určujícím faktorem konkurenceschopnosti. Přinášíme proto přehled technických trendů, které by mohly sehrát roli nových hybatelů byznysu.
 • Učíme studenty dopravní fakulty mezioborovému přístupu v managementu
  Provázanost výuky na vysokých školách s praxí je často kritizovaná záležitost. Dopravní fakultě ČVUT se daří. Její děkan, profesor Miroslav Svítek, říká, že pro obor dopravy je důležitá interdisciplinarita. Zavedli projektový způsob výuky, kdy studenti pracují na reálných problémech pro firmy jako Škoda Auto, České dráhy či Řízení letového provozu.
 • Technologická firma z Brna dobývá svět
  Václav Muchna, zakladatel a ředitel společnosti Y Soft Corporation, je vizionář. Ze studentského start-upu v Brně vybudoval během deseti let úspěšnou technologickou firmu, jejíž produkty využívají tisíce společností na celém světě. Y Soft spolupracuje s největšími výrobci a dodavateli tiskárenských a kopírovacích zařízení a působí globálně v 15 pobočkách na všech kontinentech.
 • Anatomie smysluplné práce
  Práce přestává být jen zdrojem příjmu a očekáváme od ní vnitřní naplnění. Daniel H. Pink k tomuto konstatování dospěl v roce 2002. Pink ve své dnes již kultovní knize a "bibli" o freelancerech "Free Agent Nation" pochovává "organizačního chlapíka". Na americkém trhu práce ho nahradili mikropodnikatelé, nezávislí profesionálové, konzultanti na částečný úvazek, dočasní výkonní ředitelé, freelanceři a e-lanceři, kteří tvoří fenomén tzv. svobodných agentů (free agents).


 • Personálie
  Peter Sandin generální ředitel ComAp Novým generálním ředitelem české firmy ComAp a.s. se od 1. března 2016 stal Peter Sandin. Nahradil tak Libora...
 • Technická univerzita v Ostravě se umístila ve světovém žebříčku
  Jako jediná z českých univerzit se v žebříčku 200 nejlepších evropských vysokých škol objevila ostravská Vysoká škola báňská. K úspěchu jí pomohl...
 • Brněnský projekt propojí firmy se zahraničními výzkumníky
  Získat zahraniční know-how umožní jihomoravským firmám nový projekt Brna a JIC. Společnosti mohou získat peníze na spolupráci se studenty a...
 • Vliv firemní kultury na fluktuaci zaměstnanců
  Firemní kultura jsou psaná i nepsaná pravidla, která formují celkovou atmosféru ve firmě, vztahy mezi zaměstnanci, jejich postoje a očekávání vůči zaměstnavateli, a utvářejí tak i obraz firmy navenek. Firemní kultura je utvářena obvykle formálně topmanagementem, ale především se projevuje neformálně v chování a jednání zaměstnanců.
 • Manažerský digest
  Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem k podrobnějšímu seznámení se s informacemi.
 • Mladí lidé si svou kariéru bez technologií nedokážou představit
  Studie společnosti Infosys "Amplifying Human Potential: Education and Skills for the Fourth Industrial Revolution" (Posílení lidského potencionálu:...
 • Mister Cool německého autoprůmyslu
  Ještě před dvěma třemi lety jej hlavní investoři firmy chtěli poslat do penze. Dnes je Dieter Zetsche nejlépe placeným šéfem německých burzovních koncernů a patří mezi nejoslavovanější německé manažery. Automobilka Daimler, kterou vede, pod jeho vedením zlepšila svou image a dnes vykazuje jeden rekord za druhým.
 • Pružná pracovní doba má svá pravidla
  Ne každá práce vyžaduje, aby zaměstnanec, který ji vykonává, byl na pracovišti v přesně stejnou dobu jako jeho kolegové. Pružná pracovní doba bezpochyby nenalezne své uplatnění na pásové výrobě. Stále více se ale v praxi využívá u administrativních pracovníků.
 • Drony jsou pro byznys velkým příslibem
  Paralelní polis je nezisková organizace, ale také inspirativní prostor v Praze-Holešovicích, otevřený všem, kteří se zajímají o svět kolem nás a mají touhu dozvídat se nové věci. Je zde pro všechny, kterým nedají spát inovace. Zájemci o inovativní přístupy se zde mohou účastnit setkání a diskusí nad nejrůznějšími tématy, ale také si hrát.
 • Příklad z praxe: Outsourcing v logistice
  Naše společnost nejčastěji využívá outsourcingu formou subdodávky v oblasti dopravy a skladování. Přitom dnes nejde jen o subdodávku samotnou, ale i o cílený návrh koncepce, konzultace a posléze implementaci.
 • Software měří kvalitu vnitřního pracovního prostředí...
  Existuje software, který testuje kvalitu vnitřního pracovního prostředí. Rozvíjí. jej firma 720 Degrees, která vyhodnocuje data přímo z prostoru. Jsou
 • Software měří kvalitu vnitřního pracovního prostředí
  Existuje software, který testuje kvalitu vnitřního pracovního prostředí. Rozvíjí jej firma 720 Degrees, která vyhodnocuje data přímo z prostoru. Jsou jimi hluk, množství CO2 a škodlivých chemikálií. Znát tyto veličiny se vyplatí, protože ovlivňují zdraví a výkon lidí.
 • Sociální start-upy na vzestupu | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz...
  Sociální firma se na první pohled neliší od té tradiční. Rozdíl. je v tom, že kromě ekonomických cílů naplňuje i společensky prospěšný záměr. Jinak
 • Sociální start-upy na vzestupu
  Sociální firma se na první pohled neliší od té tradiční. Rozdíl je v tom, že kromě ekonomických cílů naplňuje i společensky prospěšný záměr. Jinak také zachází se ziskem - minimálně 51 procent používá pro vlastní rozvoj a plnění své vize. Často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Právně může mít různé podoby.
 • Sociální média - revoluce, která se ještě nekonala
  Přinesla sociální média obrovské změny, které přetvořily byznys a marketing? Většina firem je v jejich využívání přinejlepším na "kladné nule". Je to dáno často nepochopením jejich potenciálu, malým propojením s ostatními aktivitami i šarlatánstvím mnoha firem v oboru. Jak racionálně přistupovat k možnostem, které sociální sítě firmám nabízí?
 • Sníme o sice svobodě, ale zapomínáme na bezpečí
  Mezi hodnoty, které ctíme, patří určitě právo člověka na svobodný život a odpovědnost za něj. Se svobodou se však také pojí důležitá lidská potřeba -...
 • Šikovné lidi do výroby i na manažerská místa si připravujeme sami
  Ocenění odborné veřejnosti Osobnost HR letos získala Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů společnosti Motor Jikov Group. Má značný podíl na vzniku vzdělávacích programů, jež významově přesahují prostředí této společnosti. Devět let totiž v holdingu funguje systém podpory technického vzdělávání zaměřený na všechny stupně škol, jímž si firma připravuje nové zaměstnance pro obory, které se obtížně obsazují. Do tohoto programu investuje Motor Jikov každoročně několik milionů korun.
 • Šikovné lidi do výroby i na manažerská místa si připravujeme...
  Ocenění odborné veřejnosti Osobnost HR letos získala Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů společnosti Motor Jikov Group. Má
 • Šéf firmy a krizová komunikace
  Krizová komunikace představuje jednu z největších výzev pro manažery. Když v ní obstojí, posílí se jejich pozice ve firmě. Když selžou, pak neúspěch obyčejně předchází jejich pád.
 • Sdílená ekonomika je byznys budoucnosti | MODERNIRIZENI.Ihned...
  Jedná se o model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách a sdílení majetku. Právní rádce je odborným titulem v segmentu právní problematiky pro.

Hitpardáda štítků