Šest příčin nadměrné české ustrašenosti z imigrace

Mám za to, že klíčovou roli zde hraje zakořeněná psychóza strachu. Psychóza i politika strachu mají v českém prostředí dlouhodobou tradici. Neznalost a nezkušenost s islámskými komunitami představuje přitěžující okolnost.


Zdroj: nazory.ihned.cz
Témata: VE, MAJ, IMIGRACE, UPRCHL, JSOU, B, FIRM, PROCENT, KRIZI, KLESL
 • Hrozí nám opäť realitná bublina?

  Píšeme na Investujeme.sk: V médiách sa opäť objavujú správy o vznikajúcej realitnej bubline. Úvery na bývanie totiž rastú medziročne dvojciferným tempom. Objavujú sa opäť i investičné nákupy nehnuteľností. Developerské projekty vznikajú ako huby po daždi. Je teda dôvod na obavu? Zakladáme si na prepad cien realít, ako tomu bolo v rokoch 2008 a 2009? Analytik hľadá odpovede.

 • NAVO Orbico zabírá nové logistické prostory v Prologis Parku Sochaczew
  Polský distributor rychloobrátkového spotřebního zboží NAVO Orbico si pronajal 12 tisíc čtverečních metrů distribučních prostor v Prologis Parku Sochaczew. Společnost, která v současnosti distribuuje výrobky do více než stovky maloobchodních řetězců a několika tisíc nezávislých maloobchodů po celém Polsku nové prostory obsadí v prvním čtvrtletí roku 2016.
 • Seminář pro zadavatele: Administrace zakázky malého rozsahu vlastními silami nyní a po novém zákoně
  Administrace veřejných zakázek malého rozsahu tvoří nezanedbatelnou část agendy veřejných institucí všeho druhu. Jedná se přitom o klíčovou agendu, související s plněním schváleného rozpočtu, kterou zákon o veřejných zakázkách upravuje jen okrajově. Z dlouhodobého hlediska se jako nejefektivnější řešení jeví vhodné nastavení interních kompetencí a pracovních postupů tak, aby tuto agendu zvládali pracovníci zadavatele vlastními silami. Jak postupovat nyní a změní se něco s novým zákonem? Poradíme vám!
 • Průmysl švýcarských hodinek pod tlakem
  Autor: Jakub Švábenský Švýcarský hodinářský průmysl se připravuje na čtvrtý rok, ve kterém nedosáhne takřka žádného růstu. Velcí výrobci jako je Richemont, majitel Cartiera, jsou nuceni ořezávat investice do produkce, zatímco někteří menší rivalové...
 • Ruské storublovky oslavují anexi Krymu, připomínají ale prý jen historii
  Ruská centrální banka ve středu vydala storublové bankovky se symboly připomínajícími monumenty Krymu. Předvánoční emise má za úkol připomenout Rusům území Krymu, jakožto nedílnou součást jejich historie.
 • Výrobce lokomotiv CZ Loko otevřel dvě pobočky v Přerově a Ostravě
  Společnost CZ Loko se pro rozšíření svých výrobních, opravárenských a servisních kapacit rozhodla otevřít dvě nové provozovny v Přerově a Ostravě. Přerovská pobočka o rozloze přes tři tisíce metrů čtverečních pojme až dva pětivozové vlaky a budou se v ní vyrábět, modernizovat a opravovat nejrůznější typy kolejových vozidel.
 • Situace na trhu s burčákem se zlepšuje, zjistila letos SZPI
  Brno - Situace na trhu s burčákem je podle zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) čím dál lepší. Letos inspektoři prověřili 577 prodejních míst, v 79 případech...
 • Zájem o IPO klesá. Rok 2016 však nabídne „kolosální“ vstupy na burzu.
  Letošní rok nebyl na poli IPO technologických firem tak štědrý jako ten minulý. Minulý rok jsme mohli zaznamenat 62 prvotních veřejných nabídek akcií technologických firem, při kterých firmy získaly až 41 mld. USD.
 • Energetický regulační úřad pracovně počítá s podporou pro existující obnovitelné zdroje
  ERÚ připravil pracovní verzi cenového rozhodnutí, ve které počítá s podporou pro existující zdroje obnovitelné energie. Finální znění rozhodnutí přijme ve chvíli, kdy schválené nařízení vlády vyjde ve Sbírce zákonů.
 • Daniel Pikal je novým advokátem PwC Legal
  Advokátní kancelář PwC Legal má nového advokáta. Stal se jím Daniel Pikal, který doposud v kanceláři působil jako koncipient.

 • Akcie vstupují do Santa rally, ropa se stabilizovala, analýza EUR/USD
  Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila růst na 2 procenta v meziročním srovnání z tempa 3,9 procenta ve druhém kvartále. Proti listopadovému odhadu, si výsledný HDP pohoršil o 0,1 procenta. Nicméně ekonomové podle průzkumy agentury Reuters.
 • Vtipné hlášky a perličky, které pobavily operátory klientské linky ČPP

  Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) každoročně likviduje na 200 tisíc pojistných událostí, většina z nich jsou běžné případy, ale mnohdy se operátoři klientského centra setkávají se skutečně neobvyklými historkami, nad kterými nelze jinak než se pousmát. 

 • Tajnosti kolem přípravy Metropolitního plánu mohou jen uškodit

  Přípravy klíčového dokumentu z hlediska územního plánování v hlavním městě – takzvaného Metropolitního plánu – provází neobvykle přísné utajování. Deník Právo napsal, že návrh tohoto plánu, který Institut plánování a rozvoj (IPR) tento měsíc předal pražskému magistrátu, smí vidět jen omezený okruh lidí. S žádostí o předložení neuspěli ani opoziční zastupitelé. Podobné tajnosti jsou však velmi kontraproduktivní a nahrávají různým spekulacím.

 • Money managers jsou vybíraví; zlato sází na rekordní minimum
  • Sázky na býčí komodity se už třetí týden za sebou zvyšují
 • Klid na realitním trhu: Ráj, nebo peklo pro investory?
  Jiří Pácal, ředitel Central Europe Holding, na nedávném Investičním fóru zaměřeném na nemovitosti vysvětlil, proč je klid na trhu s byty spíše dobrou zprávou.
 • Americký ropný gigant ConocoPhillips dal Rusku sbohem, odchází po 25 letech
  Moskva/Washington - Americký ropný gigant ConocoPhillips prodal svůj podíl ve společném podniku vytvořeném s ruskou státní ropnou firmou Rosněfť. Šlo o poslední majetek, který společnost v Rusku měla. Z tamnímu trhu tak po 25 letech odchází.
 • Americká ropná společnost ConocoPhillips se stahuje z Ruska. Po 25 letech tam prodala svůj poslední majetek
  ConocoPhillips, americká ropná společnost, po 25 letech odchází z Ruska. Firma prodala svůj podíl ve společném podniku, který vytvořila s ruskou státní společností Rosněfť. Odchod ConocoPhillips z Ruska podtrhuje současné problémy ruského energetického sektoru, na který mají negativní dopad nízké ceny ropy a politické napětí.
 • Bitcoin: Revoluční technologie
  Internet přinesl řadu změn, malých i velkých revolucí. Netrvalo dlouho a začaly se objevovat návrhy, jak jej využít k placení. Dává to smysl. Internet propojil počítače po celém světě a většina současných peněz je jen virtuálním zápisem. Tradiční banky toho začaly využívat a dnes platíme pomocí internetu v různých podobách denně.
 • Nike si vydělal o 20 procent více než před rokem. Firmě se daří hlavně v Číně a Japonsku
  Čistý zisk společnosti Nike ve druhém účetním kvartále vzrostl o 20 procent na 785 milionů dolarů. Budoucí objednávky do dubna 2016, což je pro Nike klíčové měřítko, vzrostly rovněž o 20 procent. Firmě se daří především na asijských trzích.
 • Norská vláda hodlá opět podpořit státního těžaře uhlí Store Norske

  Norská vláda schválila minulý čtvrtek další podporu pro státem vlastněnou těžební společnost Store Norske. Ta by mohla v příštím roce obdržet až 110 milionů Norských korun, tedy zhruba 311 milionů Kč. Podpora však musí být ještě schválena norským parlamentem. Peníze mají pomoci společnosti Store Norske, jež se dlouhodobě potýká se ztrátou, s postupným útlumem těžebních prací v dolech na norských

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Jsou firmy, kterým rozruch okolo imigrační krize náramně vyhovuje
  Češi jsou lidé vynalézaví a budou tedy vynalézat. Drobní spotřebitelé budou vyměňovat jističe (vyšší kapacitu za nižší), aby se vešli do nižších tarifů. Občas jim to pak vyhodí pojistky; lze očekávat, že soukromí výrobci přijdou s nějakými regulačními zařízeními pro vnitřní okruhy, např. bránícími přetížení tím, že zařízení nedovolí spustit "žravý" spotřebič, když už i tak je spotřeba vysoká, než vypnete něco jiného.
 • "Mladý Stropnický" není pro zelené nic jiného než závaží
  Zelení byli jistou alternativou. Do soboty, kdy se jejich předsedou stal Matěj Stropnický. Pokud zelené nepovede někdo výrazněji dospělý a nebude dělat věci jinak nejen pro ty, kdo chtějí být jiní, ale i pro všechny, nebude tahle strana ničím jiným, než čím byla poslední dva roky.
 • Paní Krnáčová, nechybí vám ochranná známka na Lítačku?
  Opencard má nahradit Lítačka. Ale zatímco Opencard je ochrannou známkou Prahy, Lítačka chybí. Doufejme, že to není výzva pro spekulanty.
 • Krnáčová chce vyměnit Opencard za Lítačku. Praha by měla požádat o pomoc Brno
  Doufejme, že řešení Krnáčové bude fungovat. Musí. Jen tento rok končí platnost 650 tisíc kartiček opencard a výměna trvá až 14 dní.
 • Podpora domácí péče je správná. Ale co za ni ve skutečnosti dostanete?
  Je dobře, že se ministerstvo a vůbec stát snaží podporovat domácí péči. Současně by měl k tomu nabízet kvalitní služby. A to za cenu příspěvku, který si sám určil.
 • Neshazujme základní příjem ze stolu
  Myšlenka základního příjmu jako taková žádné výrazné mantinely nemá. Obavy z následků zavedení základního příjmu sice mohou být na místě, ale k jejich serióznímu zhodnocení zatím nemáme zkušenosti.
 • Očkování jako otázka víry
  Zatímco odpůrci očkování jásají, že jim soud dal potvrzení správnosti jejich přesvědčení, střízlivým okem vypadá situace jinak. Očkování dál zůstává povinné, dál platí, že rodiče nemohou své dítě odmítnout nechat očkovat z nějakých důvodů a la “myslím si, že to je škodlivé”, ale je potřeba mít vyfutrované to svědomí. Zároveň se tím jaksi posunula rovina debaty o očkování.
 • Zika je příkladem společenské imunity vůči panickému strachu z pandemií
  Překvapivě pomalu se rozjíždí ve světě zájem o virus zika, který se přitom obrovskou rychlostí šíří po Latinské Americe. Až se vnucuje pocit, že po minulých letech projevujeme úctyhodnou imunitu vůči takové panice.
 • Stropničtí: Padouch, nebo hrdina - my jsme jedna rodina
  Nástup politické dráhy Matěje Stropnického, postavený na tom, že ze svého otce udělal úplného idiota, je geniálním tahem, prozrazujícím mnohé o tom, kam daleko došel v Česku politický marketing.
 • Vzdělávání v éře průmyslu 4.0
  Místo abychom hledali způsob jak se připravit na budoucnost, snažíme se konzervovat ji. Ve vzdělávání jsme od Marie Terezie ušli výrazně kratší cestu. Paradoxem je, že směr lze otočit jedině prostřednictvím vzdělávání samotného. • Sen o romském policistovi, kterého ubytují i v českém hotelu
  Jeden český kluk měl sen, že se stane policistou. Protože se ale k němu jistí bílí a většinou dohola ostříhaní pánové nechovali hezky, odešel i s rodiči před 16 lety do Spojeného království. Tam lidi zajímalo, jaký tenhle kluk jménem Petr Torák vlastně je, jak se učí, a nikoli, k jakému etniku se hlásí... Petr je Rom a ve Velké Británii si svůj životní sen splnil. Přitom v Česku mívá někdy problém ubytovat se v hotelu.
 • Schwarzenbergův odchod není národní tragédie
  Reakce europoslance Jana Zahradila na komentář Petra Honzejka "Kníže a temno", který vyšel 6.10.2015 v Hospodářských novinách.
 • Rusko na slzy nedbá
  První představa, se kterou se je třeba rozloučit, je, že by snad Putinovi šlo o mír a stabilitu Blízkého východu. Druhou. však Putin.
 • Rusko na prahu roku 2016: Gigantická Putinova vesnice
  Kreml konečně přiznal to, co bylo už delší dobu zřejmé optikou nejrůznějších mezinárodních srovnání, díky propadu cen energosurovin a hodnoty rublu. Nepovedlo se prostě vůbec nic! Těžko říci, zda si Putin a jeho věrní uvědomili, že jejich způsob vedení země je dlouhodobě neudržitelný.
 • Rok 2015 podle Jindřicha Šídla: Krátká svodka o tom, jaká dobrodružství letos prožila Praha
  Jaký byl rok 2015 podle Jindřicha Šídla? Metro na trase A bylo prodlouženo do sklepa nemocnice v Motole. Stalo se tak první linkou metra v Evropě, které vozí sedm hodin svého provozu denně výhradně vzduch. V létě bylo vedro. Přesně jak bylo plánováno, po čtyřech, pardon, osmi letech a za cenu 26, pardon, 43 miliard se v září otevřel tunel Blanka.
 • Revolucionáři z pražské radnice jsou neschopní. Na rozdíl od Ostravy
  V Ostravě se minulý týden rozpadla radniční koalice a tento týden v pondělí už nastoupili do práce čtyři noví radní. A teď Praha. Ve městě se fakticky nevládne od 23. října, kdy proběhla takzvaná pražská zabijačka a vládní strany si postupně odvolaly své vlastní radní
 • První protikorupční zákon této vlády? Než paskvil, raději nic
  Týden nás dělí od okamžiku, kdy si tato vláda bude moci připsat na konto teprve první skutečně schválený protikorupční zákon. To. není valné skóre. A
 • Průběžný audit doporučení k české zahraniční politice
  přehled ukazuje, v kterých oblastech se České republice podařilo naše.
 • Proč opozice hájí obstrukcí daňové úniky?
  To, co nyní pravicová opozice v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb (EET) předvádí, je již za hranou demokracie a možná i za hranou ústavnosti. Je pravda, že současný jednací řád Sněmovny umožňuje opozici provádět to, co provádí. Či lépe řečeno to co předvádí. Bohužel.
 • Proč je terorismus papírový čert
  Terorismus je z podobného ranku jako letecká neštěstí. Ano, lidé umírají, a umírají zcela zbytečně, stejně jako lidé ve válce - nebo na silnicích. Proto tvrdím, že je to papírový čert. Nejvíc škod totiž terorismus nenadělal tím, že v důsledku teroristických útoků umírají lidé.

 • Stropničtí: Padouch, nebo hrdina - my jsme jedna rodina
  Nástup politické dráhy Matěje Stropnického, postavený na tom, že ze svého otce udělal úplného idiota, je geniálním tahem, prozrazujícím mnohé o tom, kam daleko došel v Česku politický marketing.
 • Soudkyně si v kauze Nečasová střílí z celé justice
  Soudkyně Helena Králová, která v květnu osvobodila obžalované v kauze Nagyová, si vystřelila z celého systému justice. Po
 • Soud by Konvičkovy výroky řešit neměl. Jeho příspěvky se musí mazat
  Nikdo asi nepopírá, že z Konvičky se stala jednotka nenávisti. Ovšem není vůbec jasné, kolik těchto jednotek musíte použít, abyste se dostal před soud. Podněcování k nenávisti je totiž hodně gumový paragraf a může být interpretován i hodně divoce.
 • Sobotkovy maily aneb Kybernetická bezpečnost v zemi, kde se všechno vykecá
  Na mailech Bohuslava Sobotky, ukradených a zveřejněných na neonacistickém webu, není obsahově nic skandálního. Poradci radí, straníci straní, stěžovatelé si stěžují. Běžná spodní vrstva politiky, v tomto případě až nudná - podobně jako sám premiér. Méně už ale potěší, že premiérovi může někdo takhle snadno nakukovat přes rameno.
 • Sobotka a Česko kráčejí vpřed. Děsně pomalu
  Sobotkova vláda má od srpna Akční plán pro rozvoj digitální ekonomiky. Vážně. je akční? Těžko říct. Ale
 • Smrt v kamionu a unie egoismu
  Evropa musí začít chápat problém uprchlíků jako společné téma. Jinak. s běženeckou krizí nezatřesou ani hrůzné záběry mrtvol. Boj
 • Smějeme se rakovině s Luckou Bittalovou
  Opravdu není slušné dělat si z nemocného člověka legraci. S jedinou výjimkou - když si z toho dělá legraci on sám.
 • Šmejdění v cizích duších
  S vykrádáním mailových stránek je to stejné, jako s odposlechy. Můžete sedět v hospodě a celou hodinu mluvit slušně, pak na něčí adresu utrousíte třeba že "s ním zatočíte", a už se vezete, pokud jste politik už jsou z toho titulky na předních stranách, je z vás mafián, který chce se všemi jen zatočit, a nikdo vám to neodpáře. Naštve vás žena, ulevíte si že to je "čůza", a už je z vás tyran a domácí násilník.
 • Slušní Češi šíří pravdu a lásku
  Imigranty vůbec nemusíme řešit. Náš. problém je úplně jinde. “Velká část” naší společnosti, která nenávidí druhé a považuje to za projev slušnosti.
 • Sledujte hlášení rozhlasu. Vánoce se mohou posunout na jaro
  Slavnostní rozsvicení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, onen tradiční masový začátek pražského adventu, se pro letošek z bezpečnostních důvodů ruší. Respektive, strom BUDE podle sdělení magistrátu tajně a na dálku rozsvícen, dokonce každou každou hodinu za rytmu hudby, předpokládáme, že Michala Davida, ovšem vůbec nejlepší by bylo, kdyby si toho nikdo z vás nevšiml a v žádném případě na Staroměstské náměstí nechodil.

Hitpardáda štítků