Šest tipů kam za koňmi, sokolníky či lovci na svatohubertské slavnosti

K podzimu patří Hubertovy jízdy a lovecké slavnosti. Někdy jde o společenskou událost na závěr sportovní sezony, jindy jen o zábavu a příležitost ukázat dovednosti koní a dravých ptáků. Svátek svatého Huberta, patrona myslivců a lovců, sice připadá na začátek listopadu, ale Hubertovy jízdy se pořádají už během října. A pokud vám tradice se ržáním koní, dusotem kopyt, troubením a dalšími rituály nic neříká, vyzkoušejte alespoň restaurace, které připravují speciální svatohubertská menu – jak jinak než se zvěřinou?


Zdroj: www.asz.cz
 • Jak funguje konsolidace půjček
  Konsolidace půjček se používá v případech, kdy je souběžně spláceno několik úvěrů. V takových situacích mnohdy dochází ke zbytečně vysokému zatěžování dlužníka poplatky a administrativou...
 • Protekcionistický fígl? Protiorwelliánská záchrana?
  Nečekali byste to, ale Evropský soudní dvůr v Lucemburku může být k něčemu dobrý. Ta překvapivá zpráva přišla v úterý 6. října v podobě rozhodnutí o tom, že pravidlo "bezpečného přístavu" neplatí. Bezpečný přístav v tomto kontextu znamená dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy o tom, co smějí americké úřady sledovat (a jakým způsobem) z osobních údajů evropských zákazníků, které si na starém kontinentu našly americké firmy.
 • Nejznámější značkou kvality na potravinách je Klasa. Nákup značky neovlivňují
  Při nákupu dává přednost označeným potravinám necelá desetina lidí, spíše se je snaží kupovat 28 procent respondentů. Častěji jde o lidi, kteří mají maturitu nebo vysokoškolské vzdělání. Průzkum dále ukázal, že další značky kvality si většina lidí nevybaví.
 • Pěstování vlastních potravin: V ČR zavedená praxe, na západě pracně objevovaná novinka
  Zatímco západní země v současnosti znovu objevují kouzlo samozásobitelství, postsocialistické země pokračují jen v tom, co tu vždycky bylo. A Česká republika by mohla být západu za učitele: nějaké formě vlastního pěstování potravin se u nás věnuje téměř polovina populace. Činí tak především z touhy po čerstvých a zdravých potravinách. 
 • ČNB varuje před slovenskou firmou MP Officium. Investice u ní zákon nejistí
  Slovenská společnost MP Officium nabízí podle centrální banky prostřednictvím webových stránek obchodování na devizovém trhu Forex bez jakéhokoli oprávnění ČNB k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v Česku. Případná investice není ze zákona pojištěna, uvedla ČNB na internetu. Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svých webových stránkách.
 • Poslanecká sněmovna schválila omezení proti šmejdům
  Poslanecká sněmovna přidala do vládního návrhu novely zákona o ochraně spotřebitele omezení, která se týkají převáděcích akcí Nově by na informačních letácích muselo být uvedeno, jaké zboží a za jakou cenu prodejci nabízí. Prodejci by navíc...
 • Dohlédne NKÚ v budoucnu až na dno tunelu Blanka?
  Na příští tunel Blanka, nákupy tramvají či krajské nemocnice si bude moci posvítit nezávislý audit Nejvyššího kontrolního úřadu. Tedy pokud poslanci udrží kurz, který nastoupili poté, co ve středu schválili v prvním čtení rozšíření pravomocí NKÚ.
 • Plátci DPH pozor, kontrolní hlášení klepe na dveře. Sledujte Finanční správu
  V poslanecké sněmovně se už brzy rozhoří spor o Elektronickou evidenci tržeb (EET), ale plátce DPH čeká už od ledna, respektive prvního čtvrtletí roku 2016 ještě další novinka – tzv. kontrolní ...
 • Optimismus českých exportérů výrazně posílil
  Praha 7. října (PROTEXT) - Společnost DHL Express dnes vyhlásila letošní výsledky Exportního výzkumu DHL, který již 24 let mapuje názory nejvýznamnějších českých vývozců na aktuální exportní trendy a klíčové faktory. Výzkum se provádí na základě dotazování ředitelů...
 • Rytíři vytáhli do boje o majetek
  Německý řád podal žalobu na vydání kostela. Následovat má hrad Bouzov a rozsáhlé pozemky na Olomoucku. Německý řád vytáhl do boje o majetek, který mu v minulosti patřil. První soudní bitvu svedou němečtí rytíři o kostel v Karlově Studánce. Ten jim vloni odmítlo vydat v rámci takzvaných církevních restitucí ministerstvo kultury. 

 • Devizové rezervy ČNB v září vzrostly o 1,79 miliardy eur
  Praha - Devizové rezervy České národní banky (ČNB) ke konci září vzrostly proti srpnu o 1,79 miliardy eur na 56,46 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém a dolarovém vyjádření.
 • Zavítejte na EXPO 2015 – upevněte svojí pozici na trhu a získejte nové partnery

  Brokerage event: 2nd Meet in Italy for Life Sciences 2015 na EXPO 2015 v Miláně

  Kdy: 30.9.2015 - 2.10.2015
  Kde: Miláno, Itálie

  Technologické centrum AV ČR si Vás dovoluje pozvat na Brokerage Event v rámci světové výstavy EXPO 2015 v Miláně. Registrace pro bilaterární jednání je stále otevřena, doporučujeme ji provést co nejdříve.

  Akce je určena pro firmy, výzkumné instituce ze sektoru biotechnologie, farmakologie, medicíny a průmyslové biotechnologie a dále pro investory.

  Během akce můžete krátce představit svůj projekt v rámci 8 min prezentace a navštívit tematické workshopy týkající se možností podnikání v biotechnologickém sektoru v Itálii.

  Již nyní zaregistrováno 222 účasníků.

  Bližší informace o Brokerage Event zájemci naleznou zde
  Vstup na akci je zdarma.

  Pro další informace a registraci nás prosím kontaktujte.

  V případě, že oficiální registrace bude již uzavřena, pokusíme se o registraci v prodlouženém termínu.

   

  Kontakt

  Kontaktní jméno pořadatele: Radka Hávová
  Telefon na pořadatele: 724 331 015
  E-mail na pořadatele: havova@tc.cz

   

 • Odborníci: Praha nepotřebuje samostatné stavební předpisy
  Praha - Praha podle České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) nepotřebuje vlastní stavební předpisy. Stačí jí kvalitní celostátní norma s modifikací pro památkově...
 • RTV EURO AGD rozšířil pronájem na 70 000 metrů čtverečních v Prologis Park Janki

  Dceřiná společnost Euro-net posiluje svou pozici ve Varšavě (Tisková zpráv: Prologis)

 • Meziroční inflace v září stagnovala, nebo klesla, tipují analytici
  Praha - Český statistický úřad zveřejní oficiální data až v pátek 9. října, analytici ale už dnes avizují, že meziroční inflace v září patrně zůstala na srpnových 0,3 procenta, nebo mírně klesla 0,2 procenta.
 • RAIFFEISENBANK ZLEVNILA HYPOTÉKY A NABÍZÍ BONUS 4 000 KORUN

  Podzimní „Hypodny“ Raiffeisenbank nabízí klientům až do konce listopadu letošního roku akční slevu z úrokové sazby a také mimořádný bonus 4 000 Kč při podpisu smlouvy o hypotéce. 

 • Český export na vzestupu: Růst vývozu v dalších letech očekává 42 procent firem
  Praha - Zlepšování ekonomické situace se projevuje i na vývozu, jeho růst v dalších letech očekává 42 procent českých exportérů. Jde o druhý nejvyšší údaj za posledních pět let.
 • Národní divadlo chová včely, za rok by tak mohl být národní med
  První česká scéna se připojila k šířícímu se fenoménu chovu včel ve městech. Svoje úly umístila do skladu dekorací v Praze u Apolináře, blízko se totiž nachází botanická zahrada s dostatkem květů k opylování. Svůj včelín má i Pražský hrad, který funguje už od dob Tomáše Garrigua Masaryka.
 • Kvůli pokutě za chyby v dotaci se bude Liberecký kraj soudit
  Liberec - Liberecký kraj se bude soudit kvůli pokutě 25,8 milionu korun, kterou dostal od finančního ředitelství za chyby při nakládání s dotací na sociální služby. Původně kraji hrozila sankce čtyřnásobná. Odvod se podařilo na základě odvolání snížit. Pokutu už sice kraj zaplatil, chce ale využít všechny možnosti, jak dopady do rozpočtu minimalizovat. Peníze navíc byly použity na sociální služby tak, jak měly. Rada proto rozhodla podat správní žalobu, řekl dnes novinářům hejtman Martin Půta (STAN).
 • AKCENTA CZ představila již třetí generaci své internetové platformy pro obchodování OLB

  Třetí generaci své internetové platformy OLB představila společnost AKCENTA CZ. Hlavní změnou je přechod na HTML5 a nové grafické rozhraní. 
 • Šest velkých čínských tragédií
  Investoři na čínské burze počítají ztráty. Kdo z nich si musel posunout práh bolesti?..
 • Šest zlatých slov: „Neboj, zlato, postarám se o to“
  Knihu Mate: Become the Man Women Want by si měl přečíst každý šestnáctiletý úchylonerd. Ušetří mu kopu frustrace, nejenom při seznamování se se ženami.
 • Se svobodou slova to jde k horšímu, varuje OBSE
  Zástupkyně Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) dnes upozornila, že atmosféra pro práci novinářů v Evropě se zhoršuje. Kritizovala v této souvislosti Ukrajinu, pobaltské státy a Maďarsko. Informovala o tom agentura AP.
 • Se svou ženou vyrábí lyže pro hendikepované. Živnostníkem Plzeňska je bývalý vrcholový sportovec
  Vítěz regionálního kola Firmy roku je rodinná strojírenská společnost Baumruk a Baumruk z Chrástu, která dodává hlavně do Německa. Za ní se umístily firmy Poklopsystem a dále výrobce sedacího nábytku PEŠKA - židle a křesla. Mezi živnostníky byl nejúspěšnější bývalý akrobatický lyžař, který dnes upravuje lyže na míru: Václav Vopalecký.
 • Setkání s G. G. Márquezem, s velkým Gabem
  Tehdy se výjimečně Márquez do Kolumbie vrátil. Důvodem. jej setkání.
 • Setkání s Italsko-českou obchodní komorou a jejími členy

  Agentura pro regionální rozvoj si Vás dovoluje pozvat na Setkání s Italsko-českou obchodní komorou a jejími členy.

 • Setkání s půdou na ekologickém hospodářství
  Bioinstitut – Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny pořádá v rámci Mezinárodního roku půdy sérii tří seminářů, které se uskuteční ve dnech 20. a 27. října a 3. listopadu, a to v ekologických podnicích v Dyjákovicích, Tvrdkově a Dačicích. V jejich rámci se budou moci účastníci seznámit s praktikami a postupy zemědělců, současným stavem půd v ČR, zásadami správné výživy půdy a způsoby hodnocení její kvality. Více informací naleznete níže v příloze.
 • Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou

  Následující týdny by mohly přinést více informací ohledně budoucího vývoje cen ropy. Prezident Venezuely Nicolas Maduro v průběhu minulého týdne oznámil, že tamní vláda pracuje na uspořádání schůzky mezi členy OPEC i nečlenskými zeměmi za účelem stabilizace ceny ropy. Ropný gigant, Rusko, se nechal slyšet, že nevidí žádné důvody pro nová jednání na téma zmražení

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné
  2.7.2012 - Největší setkání realitních kanceláří za posledních 22 let zaznamenalo velký úspěch. Cílem akce byla diskuse nad novými legislativními změnami, které mají upravovat podmínky fungování realitních společností.
 • Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné
  2.7.2012 - Největší setkání realitních kanceláří za posledních 22 let zaznamenalo velký úspěch. Cílem akce byla diskuse nad novými legislativními změnami, které mají upravovat podmínky fungování realitních společností.

 • Selské slavnosti a odborný seminář na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku
 • Selské slavnosti a mezinárodní seminář v Čelině na Příbramsku
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Salmonelóza téměř zmizela
  Salmonelóza v chovech drůbeže prakticky zmizela. Od roku 2007, kdy se začal výskyt nemoci kontrolovat v rámci Národního programu tlumení salmonel, klesla více než desetinásobně na současných 1,4 procenta pozitivních hejn. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. 
 • Rytíři vytáhli do boje o majetek
  Německý řád podal žalobu na vydání kostela. Následovat má hrad Bouzov a rozsáhlé pozemky na Olomoucku. Německý řád vytáhl do boje o majetek, který mu v minulosti patřil. První soudní bitvu svedou němečtí rytíři o kostel v Karlově Studánce. Ten jim vloni odmítlo vydat v rámci takzvaných církevních restitucí ministerstvo kultury. 
 • Rybáři mohou začít žádat o dotace, nyní o 283 milionů korun
  Chovatelé ryb mohou ode dneška žádat o dotaci z Operačního programu Rybářství. Nyní je pro ně připraveno přes 283 milionů korun. Příjem žádostí skončí 3. listopadu. Přes 70 milionů korun jde z národního rozpočtu, zbytek z Evropské unie. Do konce roku se uskuteční ještě jedno kolo žádostí, v něm stát plánuje chovatelům přispět skoro 20 milionů korun na propagaci rybářských produktů, uvádí na svých webových stránkách Státní zemědělský intervenční fond (SZIF).
 • Rožnovský skanzen představí staré odrůdy, pěstuje jich desítky
  Staré odrůdy ovoce, brambor i obilovin, z nichž některé se téměř již nevyskytují, představí Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Muzeum ve svém areálu Valašská dědina některé staré odrůdy pěstuje. Je jich asi 70 nebo 80, na výstavě Valašský hortikomplex jich bude představeno 15, řekl dnes ČTK zaměstnanec muzea Miroslav Románek, který výstavu připravuje. Akce nazvaná Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex 2015 začne v sobotu, potrvá do 25. října.


Hitpardáda štítků