Sestra Blanka

Podobné průšvihy jako ten s pražským tunelem zná většina sousedních zemí


Zdroj: euro.e15.cz
 • Matematické ornamenty
  Proč se centrální banky netrefují do terče? Ekonomické předpovědi nejsou fyzikální modely.
 • I pro šéfy blázny se může najít uplatnění, ale většinou uspějí lídři se standardními vlastnostmi
  Kandidáty nerozděluje headhunter na špatné a dobré, ale na vhodné a nevhodné pro danou pozici. Už životopis napoví, jaký typ člověka je uchazeč. Lídři se dnes rodí péčí a podporou skvělých nadřízených.
 • Mario Drosc: Nová úvěrová krize vyplyne z růstu úrokových sazeb

  Hypotéky jsou dnes nejlevnější v historii. Je jen otázkou času, kdy vzrostou. „V dnešní době je nejdůležitější otázka pro klienta, jak snese, kdyby se sazby na hypotékách v nějakém časovém horizontu zdvojnásobily,“ říká Mario Drosc, zástupce generálního ředitele a místopředseda představenstva společnosti Fincentrum.

 • Zajistěte se pro případ závažných onkologických onemocnění

  Podle nejrůznějších statistik zůstává rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR po nemocech srdce a cév, a to u obou pohlaví. Poslední průzkumy Pojišťovny České spořitelny ukázaly, že onkologická onemocnění jsou v Čechách vůbec nejobávanější z vážných nemocí – bojí se jich tři lidé ze čtyř. Patří také k nemocem, s nimiž má zkušenost téměř každá česká rodina. V blízkém okolí se s rakovinou setkal každý druhý Čech. Největší strach máme z rakoviny zažívacího traktu, která také patří u obou pohlaví v Čechách k nejčastějším diagnózám.

 • STATISTIKA.: Průmyslová výroba v eurozóně vzrostla v červenci o 0,6%
  Evropský statistický úřad Eurostat dnes vydal statistiku týkající se průmyslové výroby v eurozóně a celé EU za červenec 2015. Dle ... Více
 • JEDNOTNÝ VNITŘNÍ TRH: Rada ECOFIN zdůraznila nutnost dalšího prohlubování hospodářské a měnové unie
  V sobotu 12. září se v Lucemburku konalo neformální zasedání Rady pro hospodářské a finanční věci ECOFIN s cílem diskutovat o dalším ... Více
 • Cadbury zemřel, jeho kodex je nesmrtelný
  Muž, který učil svět korporátnímu řízení, zůstal věrný zásadám a svou čokoládovnu předal do rukou člověka mimo rodinu
 • Úspěch přeje připraveným, nemeškejte s certifikací AEO
  Společnost Gefco patří k hrstce firem, které jsou certifikovány jako Oprávněný hospodářský subjekt
 • Jeli na dřeň
  BARUM CZECH Motorističtí fanoušci vzali registr dárců kostní dřeně útokem. Díky akci Jedu na dřeň! se během Barum Czech Rally Zlín podařilo získat 571 nových potenciálních dárců kostní dřeně. Projekt navrhla a realizovala komunikační agentura Reklamní inženýři ze Zlína.
 • Ženy v technologiích
  Platforma LadyTech českého vývojářského studia STRV se snaží upozornit na malý počet žen v technologických firmách. Na vltavském parníku na toto téma diskutovalo na 150 účastníků především z řad technologických firem, novinářů a žen pracujících v IT. Večerem provázel David Semerád, spoluzakladatel a výkonný ředitel STRV. Na fotografii (zleva): Pavlína Louženská (Zoot), Michaela Plesníková (Yelp), Barbora Poláchová (Uber), Jana Friedrichová, David Semerád (STRV), Lubo Smid (STRV), Vanda Cabanová (Czechitas) a Kateřina Hašlarová (Storyous).
 • Sestra sloužila opilá. Brala krev, když tou její kolovalo 2,5 promile...
  Bujarý večírek měla pravděpodobně za sebou devětačtyřicetiletá zdravotní sestra, když v neděli ráno nastupovala službu v jedné z ostravských nemocnic. O
 • Sestra ukrajinské pilotky nesmí do Ruska. Je hlavním svědkem obhajoby
  Obhájci ukrajinské pilotky Nadije Savčenkové, kterou v Rusku soudí za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů na východní Ukrajině, oznámili, že sestře jejich klientky zakázala ruská tajná služba FSB vstup do Ruska až do září 2020. Vira Savčeková je v soudním procesu své sestry hlavní svědkyní obhajoby. O zákazu vstupu se dozvěděla až na hraničním přechodu. FSB, pod níž spadá i pohraniční stráž, se zdržela vyjádření.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat nepovedená pitva, z těla pilota někdo vyjmul úlomky rakety
  Podle nizozemských vyšetřovatelů loňského neštěstí malajsijského boeingu z letu MH17 se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí. Na příklad jde o nepovedenou pitvu kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk. Když experti identifikovali kapitánovo tělo, shledali, že už bylo podrobeno "vnějšímu a vnitřnímu zkoumání s odstraněním cizích předmětů".
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.
 • Sestřelení ruského letounu stupňuje geopolitické napětí

  S pádem ruského letounu na tureckých hranicích začaly včera padat i akciové trhy. Zdá se, že velká koalice proti islámskému státu je tímto definitivně minulostí.

 • Šest revolučních nápadů, jak vylepšit dnešní demokracii
  O zastupitelské demokracii se začalo říkat, že je v krizi snad už v době, kdy vznikla. Současní politici jsou za to, co dělají, kritizováni ze všech stran. Krajním levicovým řešením je vyměnit politiky za anarchokomunismus, krajním pravicovým řešením za anarchokapitalismus. Existuje ještě něco mezi tím? Několik možných vylepšení dnešního systému demokracie představil server Listverse.
 • Sestry, chcete diplom? Musíte sloužit zdarma
  Zdravotní sestry jsou tlačeny k tomu, aby si doplňovaly vyšší vzdělání. V rámci studia ale musí vykonat 2300 hodin praxe – a to zdarma. Absolvují je často vedle své práce a péče o rodinu. Je jich málo, jsou přetěžované a pak odcházejí, kritizují tuto situaci odbory. Ministerstvo zdravotnictví nicméně o problému ví a chystá prý nápravu.
 • Šest situací, které vám mohou zkomplikovat splácení hypotéky
  Vzali jste si hypotéku a pečlivě ji splácíte každý měsíc. Jenže najednou se stane něco, co vám změní život a zamotá finanční situaci. Čtěte, jak zvládnout šest problémových situací, které mohou nastat.
 • Šest tipů kam za koňmi, sokolníky či lovci na svatohubertské slavnosti
  K podzimu patří Hubertovy jízdy a lovecké slavnosti. Někdy jde o společenskou událost na závěr sportovní sezony, jindy jen o zábavu a příležitost ukázat dovednosti koní a dravých ptáků. Svátek svatého Huberta, patrona myslivců a lovců, sice připadá na začátek listopadu, ale Hubertovy jízdy se pořádají už během října. A pokud vám tradice se ržáním koní, dusotem kopyt, troubením a dalšími rituály nic neříká, vyzkoušejte alespoň restaurace, které připravují speciální svatohubertská menu – jak jinak než se zvěřinou?

 • Série korupčních skandálů kolem úplatků na dálnicích mizí doztracena
  Alfred Brunclík je dnes důchodcem, který na volné noze pracuje jako konzultant. Radí v těžařském byznysu v Mongolsku nebo dopravním firmám, které chtějí stavět v Kazachstánu. Už několik let o něm není slyšet. Je to ale klíčová postava hned několika kauz s korupčním nádechem, které za sebou z minulosti táhne Ředitelství silnic a dálnic. Týdeníku Euro se nyní podařilo získat Brunclíkovo svědectví.
 • Série korupčních skandálů kolem úplatků na dálnicích mizí...
  Alfred Brunclík je dnes důchodcem, který na volné noze pracuje jako konzultant. Radí. několik let o něm není slyšet. Je. to ale klíčová postava hned.
 • Sejdeme se u Brože
  Historky od výtahu aneb Ze života korupční chobotnice v pražském dopravním podniku »
 • Šéf Vítkovic: Arbitráž s podnikateli Beranem a Komárkem je zmanipulovaná
  A napište tam, že toho našeho generálního nedáme. Bez něj by tu nic nebylo, žádná práce, žádné peníze, tvrdí zapáleně starší muž nad několikatunovým ingotem oceli. Stojíme v jedné z mnoha výrobních hal společnosti Vítkovice Heavy Machinery, která patří do uskupení firem kolem holdingu Vítkovice.
 • Sedlák Rada chce od Babiše vrátit zemědělský podnik Agro Jevišovice
  Za politikem a ministrem financí Andrejem Babišem zůstává z období, kdy aktivně působil v byznyse, řada ostrých obchodních sporů. Ten, který vede s někdejším majitelem Agra Jevišovice Bohumírem Radou, je ukázkovým příkladem násilného převzetí.
 • Sebevražda nad ránem
  Mocenské mapa Prahy se překresluje. Primátorka Krnáčová bude mít jiné starosti než sesazení šéfa dopravního podniku
 • Šance pro Čechy v zemi draka
  Nejlidnatější země světa procitla v létě z růžového ekonomického snu. Zpomalil se růst, propadly se ceny akcií i tamní měna. Přesto už Čína nechce být největším světovým supermarketem. Dováží stále více kvalitního zboží. Výrazně roste její zájem i o české výrobky.
 • Šampaňské tsunami
  Prahu zalije v listopadu šampaňské. Pak se zase vrátíme k sektu Válečný britský premiér Winston Churchill, milovník šampaňského značky Pol Roger, kdysi říkal, že na sklenku – či spíš láhev v jeho případě – bublinek nikdy není moc brzy. Stejně tak ale nikdy nic nezkazíte, když si šampaňské dáte k jídlu. Příležitost k tomu bude na přehlídce šampaňského vína Grand Jour de Champagne 2015, která se od čtvrtého do sedmého listopadu uskuteční v Praze. Ve spolupráci s francouzským velvyslanectvím ji pořádá pražský House Champagne Group, uskupení firem a organizací zabývajících se obchodem s vínem, odbornými degustacemi, cateringem i zájezdy do Champagne.
 • Šampaňské tsunami
  Prahu zalije v listopadu šampaňské. Pak se zase vrátíme k sektu Válečný britský premiér Winston Churchill, milovník šampaňského značky Pol Roger, kdysi říkal, že na sklenku – či spíš láhev v jeho případě – bublinek nikdy není moc brzy. Stejně tak ale nikdy nic nezkazíte, když si šampaňské dáte k jídlu. Příležitost k tomu bude na přehlídce šampaňského vína Grand Jour de Champagne 2015, která se od čtvrtého do sedmého listopadu uskuteční v Praze. Ve spolupráci s francouzským velvyslanectvím ji pořádá pražský House Champagne Group, uskupení firem a organizací zabývajících se obchodem s vínem, odbornými degustacemi, cateringem i zájezdy do Champagne.
 • Sahá se na matrix
  Není potřeba hluboká analýza, aby bylo jasné, že korupce má v Česku systémový charakter a snížit ji lze opět jen systémově – tedy přijímáním právních norem

 • Špicarova volba
  Exškodovák Radek Špicar ke konci roku odejde z think tanku Aspen Insitut, který pomáhal v Česku založit a dosud jej i vedl. Poroučí se po roztržce s Michaelou Bakala, které vadilo, že Špicar veřejně vystupuje hlavně jako viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ačkoli ho platí Aspen. Špicar si vybral svaz průmyslu, kde vidí lepší budoucnost. Vzhledem k poslednímu dění kolem podnikání Zdeňka a Michaely Bakalových není divu.
 • Špek vítězí
  GLOSA Tak jsme se od Světové zdravotnické organizace (WHO) dozvěděli, že červené maso a uzeniny podle jejích průzkumů jsou karcinogenní a jejich požírači vymřou.
 • Spadli jsme do příkopu nedůvěry
  Lidé nevěří investorům, architektům, úředníkům ani politikům, říká šéf IPR Petr Hlaváček
 • Soudružská návštěva
  Představitele české Vězeňské služby poctila před necelými 14 dny milá návštěva, když za nimi přijeli jejich kolegové z čínské Šanghaje.
 • Sonda do života lepší společnosti
  Na nejluxusnějším pražském bulváru se budou možná brzy také platit nejvyšší nájmy
 • Snížené kapschovné
  Mýto bude levnější, ale dostane ho současný provozovatel Kapsch Tak otevřeně to ministr dopravy ještě nepřiznal. Soutěž, z níž má vzejít nový provozovatel mýta, nahrává firmě Kapsch. Ale chtít od Dana Ťoka, aby s tím něco udělal, není jednoduché. „Jen proto, že z něčeho máme divný dojem, tak ten systém zahodíme?“ klade v rozhovoru pro týdeník Euro řečnickou otázku.
 • S korupcí v zádech
  Sociálním demokratům začínají vážné starosti o jejich budoucí postavení v krajích. Zatímco ostatní strany dávají dohromady kandidátky před volbami, které proběhnou v příštím roce, ČSSD může akorát tak sčítat jména svých regionálních členů, kterým na dveře zvoní policie.
 • Školy bez telefonů
  Některé americké školy mají dokonce tak přísnou antitelefonní politiku, že učitelé dětem mobil v případě použití zabaví a rodiče ho musejí osobně vyzvednout v ředitelně
 • Sever neopustíme
  Kdyby klapla opravdu velká zakázka na podmořský tunel, vykoplo by nás to do světové tunelářské ligy
 • Sever neopustíme
  Kdyby klapla opravdu velká zakázka na podmořský tunel, vykoplo by nás to do světové tunelářské ligy

Hitpardáda štítků