Sestra ukrajinské pilotky nesmí do Ruska. Je hlavním svědkem obhajoby

Obhájci ukrajinské pilotky Nadije Savčenkové, kterou v Rusku soudí za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů na východní Ukrajině, oznámili, že sestře jejich klientky zakázala ruská tajná služba FSB vstup do Ruska až do září 2020. Vira Savčeková je v soudním procesu své sestry hlavní svědkyní obhajoby. O zákazu vstupu se dozvěděla až na hraničním přechodu. FSB, pod níž spadá i pohraniční stráž, se zdržela vyjádření.


Zdroj: zpravy.e15.cz
Témata: ŽE, PILOTKY, SAVČENKOVÁ, UKRAJINSKÉ, FSB, UKRAJINSKÉ PILOTKY, OBHAJOBY, UKRAJINSKÉ PILOTKY NESMÍ, KYJEV, BYLA
 • Sklářské svítání přitáhlo obrovský zájem (Lobby info)

  Sklářské svítání - jedna z nejvýznamnějších odborných diskusí v oboru sklářství a bižuterie organizovaná Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - přilákalo více než šest desítek zástupců firem a středních i vysokých škol. Akce uspořádané již počtvrté v atraktivních prostorách muzea se letos zúčastnili i zástupci státní a veřejné správy, zejména náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, náměstkyně ministra kultury Anna Matoušková, zástupkyně MŠMT, radní Libereckého kraje či náměstek primátora Jablonce nad Nisou.

  pokračování »

 • Strach o Čínu pokračuje: Chladne inflace
  Obava finančních trhů a investorů na nich o zpomalování čínské ekonomiky posílá asijské trhy do ztrát po zveřejnění inflace za září, která byla slabší proti odhadům. Meziroční propad o bezmála 6 procent znovu zaznamenaly ceny výrobců.
 • RoklenFx: Koruna i dolar slabší. Čeká se sada čísel
  Středeční den zahajuje koruna na úrovni 27,14 EURCZK. Po včerejším mírném oslabení z 27,09 až na 27,13 koruny za euro si česká měna tuto úroveň, i po několika výraznějších nočních výkyvech, drží i nadále.
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Slabší data z Číny negativně ovlivnila také obchodování na Wall Street. Dovozy do Číny v září meziročně propadly o 17,7 %, což znovu vzbudilo obavy o zpomalování tamní ekonomiky. Hlavní index S&P 500 nakonec odepsal necelých 14 bodů a uzavřel seanci na denních minimech těsně nad psychologickou úrovní 2 000 bodů (-0,7 %, 2 003,7 b). Společně s komoditami se nedařilo zejména průmyslovým podnikům, posiloval naopak dolar. Dařilo se i dluhopisům a vzácným kovům, zlato uzavřelo den těsně pod hladinou 1 170 USD (+0,4 %, 1 168,7 USD/unce). Z podnikové sféry stojí za zmínku pohyb na akciích spol. Twitter, které po oznámení plánu restrukturalizace před otevřením trhu posilovaly téměř o 6,5 %, aby nakonec uzavřely den na 29,1 USD (+1,1 %). Po zavření trhu reportovaly čísla spol. Intel a JPMorgan. Dnes budou investoři kromě výsledků firem vyhlížet maloobchodní tržby za září. 

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  17 081,89

  -0,29%

  S&P 500

  2 003,69

  -0,68%

  NASDAQ

  4 796,61

  -0,87%

   

  Sektory:

  Energie

  -1,29%

  Finance

  -0,99%

  Technologie

  -0,35%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1382

  +0,21%

  Zlato

  1 168,30

  +0,40%

  Brent ropa – future

  49,09

  -1,54%

  WTI ropa – future

  46,60

  -1,13%

 • Pražská burza v úvodu klesá: Index PX -0,52 %, ČEZ -0,50 %, Komerční banka -0,50 %
 • Amerika znovu v recesi? Podle výsledků firem ano
  Ekonomika USA pokračuje v ožívání z ekonomické krize, vyplývá z makroekonomických ukazatelů. Jenže kromě makrodat tu máme i další údaje, z nichž lze usuzovat na stav hospodářství. A ty již tak příznivě nevyznívají.
 • Amerika znovu v recesi? Podle výsledků firem ano
  Ekonomika USA pokračuje v ožívání z ekonomické krize, vyplývá z makroekonomických ukazatelů. Jenže kromě makrodat tu máme i další údaje, z nichž lze usuzovat na stav hospodářství. A ty již tak příznivě nevyznívají.
 • Slabá poptávka po čipech srazila zisk Intelu. I tak byl vyšší, než se čekalo
  Americkému výrobci počítačových čipů Intel klesl čistý zisk ve třetím čtvrtletí o 6,8 procenta na 3,1 miliardy dolarů (73,8 miliardy korun), překonal ale odhady analytiků. Společnost se nadále potýkala se slabou poptávkou po čipech používaných v osobních počítačích. Pokles čtvrtletního zisku ale kompenzovaly slušné výsledky v divizi datových center a v divizi takzvaného internetu věcí, který spočívá v připojování domácích spotřebičů k internetu.
 • UK - míra nezaměstnanosti v srpnu nečekaně poklesla na 5,4%, nejníže od r.08
  Míra registrované nezaměstnanosti ve Velké Británii za 3 měsíce končící srpnem poklesla na 5,4%,což bylo nejméně od poloviny krizového roku 2008. V předchozích 3 měsících se míra pohybovala na 5,5%.
 • UK - míra nezaměstnanosti v srpnu nečekaně poklesla na 5,4%, nejníže od r.08
  Míra registrované nezaměstnanosti ve Velké Británii za 3 měsíce končící srpnem poklesla na 5,4%,což bylo nejméně od poloviny krizového roku 2008. V předchozích 3 měsících se míra pohybovala na 5,5%.

 • KUPEG: Míra obchodního rizika se v Brazílii výrazně zvýšila

  K nemalému překvapení mnoha analytiků, kteří nepočítali s tak rychlým posunem, snížila 10. září agentura Standard&Poor´s rating Brazílie z BBB- na BB+.  Brazilskou ekonomiku, která postupně zpomalovala už od roku 2011, totiž ještě v poslední době přibrzdila krize důvěry spočívající především v politické nejistotě, zpřísňování finančních podmínek a ochlazení na trhu práce. Současný deficit běžného účtu se prohloubil, měnový kurz klesl a inflace vzrostla. (Tisková zpráva: KUPEG)

 • Evropské akcie v úvodu: FTSE 100 -0,76 %, CAC 40 -0,88 %, DAX -0,98 %
 • Podvodníci vydělají na autech se stočeným tachometrem 19 miliard ročně
  Podvodníci v tuzemsku vydělají na autech se stočeným tachometrem každý rok téměř 19 miliard korun. Tuto částku lidé zaplatí navíc při koupi upravených a následně dražších vozidel. Aut, která mají upravený počet najetých kilometrů, se v Česku každoročně prodá na 270 tisíc, což odpovídá 45 procentům trhu. Vyplývá to z údajů automotoklubu ÚAMK a autobazaru AAA Auto.
 • Křetínský se znovu spojí s Kellnerem, chtějí získat doly a elektrárny v Německu
  Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) a investiční skupina PPF se dohodly na společném postupu při koupi německých uhelných dolů a elektráren švédské společnosti Vattenfall. ČTK o tom dnes informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Firmy založí společný podnik, v němž budou držet stejný podíl a který se zúčastní tendru. Oficiální zájem o německá aktiva Vattenfallu dnes projevila i společnost ČEZ.
 • Madetě loni vzrostly tržby, zisk ale mírně klesl
  Průmysloví výrobci mléka se stejně jako prvovýrobci potýkají od loňského podzimu s výraznými změnami na trhu. Evropská unie zavedla sankce vůči Rusku kvůli jeho anexi Krymu a angažování se na východní Ukrajině, Rusko na oplátku zakázalo dovoz mnohých, zejména potravinářských výrobků.
 • Vyšehradské fórum 2015 se neslo v duchu kritiky státních zásahů do ekonomiky

  Státní zásahy do ekonomiky a stále rostoucí objem sociálních dávek v Evropě jsou hlavní příčiny zadlužování ekonomiky. Krizi z roku 2008 nezpůsobilo selhání bankéřů, ale států a politiků. Takto ostrá kritika politické reprezentace zemí západního světa zazněla na již třetím ročníku konference Vyšehradské fórum. (Tisková zpráva: GOLDEN GATE CZ)

 • Benefice pro Plastiky v MeetFactory
  Praha 14. října (PROTEXT) - O ranách osudu by mohli členové legendární undergroundové kapely The Plastic People of the Universe vyprávět, ta zatím poslední je připravila o veškeré hudební nástroje. Škodu, kterou napáchali neznámí zloději, má napravit jak veřejná sbírka,...
 • Zájem o nové byty v létě nepolevil

  Píšeme na Hypoindex.cz: Ani letní měsíce nezabránily pražskému rezidenčnímu trhu ve třetím čtvrtletí zopakovat pozitivní prodejní výsledky z druhého čtvrtletí. Tempo prodejů nových bytů by se nemělo zastavit ani do konce roku. Ceny nových bytů opět rostou, klesá ale počet bytů připravených k prodeji. Otázkou zůstává, kolik se do konce roku ve skutečnosti nových bytů prodá a kam se vyšplhají ceny.

 • Uprchlíci: Ničivá tsunami, nebo čerstvá krev pro Evropu?
  Běženci, kteří v poslední době ve velkých počtech přicházejí do Evropy, by měli být pro její ekonomiku přínosem. Mohli by totiž zaplnit místa, která Evropané odmítají, a řešit nedostatek expertů v některých oborech. Vstup nově příchozích na pracovní trh si ale vyžádá čas, švédská zkušenost například hovoří až o sedmi letech. Podrobnosti v pořadu Alter Eko na Rádiu ZET probírali Lubor Lacina z Mendelova evropského centra a Miroslav Radiměřský z brněnské Mendelovy univerzity. Jejich pohled doplňujeme o názory předních českých ekonomů, kteří se nad migrací zamýšlejí v širším kontextu.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty. • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat nepovedená pitva, z těla pilota někdo vyjmul úlomky rakety
  Podle nizozemských vyšetřovatelů loňského neštěstí malajsijského boeingu z letu MH17 se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí. Na příklad jde o nepovedenou pitvu kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk. Když experti identifikovali kapitánovo tělo, shledali, že už bylo podrobeno "vnějšímu a vnitřnímu zkoumání s odstraněním cizích předmětů".
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.
 • Sestřelení ruského letounu stupňuje geopolitické napětí

  S pádem ruského letounu na tureckých hranicích začaly včera padat i akciové trhy. Zdá se, že velká koalice proti islámskému státu je tímto definitivně minulostí.

 • Šest revolučních nápadů, jak vylepšit dnešní demokracii
  O zastupitelské demokracii se začalo říkat, že je v krizi snad už v době, kdy vznikla. Současní politici jsou za to, co dělají, kritizováni ze všech stran. Krajním levicovým řešením je vyměnit politiky za anarchokomunismus, krajním pravicovým řešením za anarchokapitalismus. Existuje ještě něco mezi tím? Několik možných vylepšení dnešního systému demokracie představil server Listverse.
 • Sestry, chcete diplom? Musíte sloužit zdarma
  Zdravotní sestry jsou tlačeny k tomu, aby si doplňovaly vyšší vzdělání. V rámci studia ale musí vykonat 2300 hodin praxe – a to zdarma. Absolvují je často vedle své práce a péče o rodinu. Je jich málo, jsou přetěžované a pak odcházejí, kritizují tuto situaci odbory. Ministerstvo zdravotnictví nicméně o problému ví a chystá prý nápravu.
 • Šest situací, které vám mohou zkomplikovat splácení hypotéky
  Vzali jste si hypotéku a pečlivě ji splácíte každý měsíc. Jenže najednou se stane něco, co vám změní život a zamotá finanční situaci. Čtěte, jak zvládnout šest problémových situací, které mohou nastat.
 • Šest tipů kam za koňmi, sokolníky či lovci na svatohubertské slavnosti
  K podzimu patří Hubertovy jízdy a lovecké slavnosti. Někdy jde o společenskou událost na závěr sportovní sezony, jindy jen o zábavu a příležitost ukázat dovednosti koní a dravých ptáků. Svátek svatého Huberta, patrona myslivců a lovců, sice připadá na začátek listopadu, ale Hubertovy jízdy se pořádají už během října. A pokud vám tradice se ržáním koní, dusotem kopyt, troubením a dalšími rituály nic neříká, vyzkoušejte alespoň restaurace, které připravují speciální svatohubertská menu – jak jinak než se zvěřinou?
 • Šest velkých čínských tragédií
  Investoři na čínské burze počítají ztráty. Kdo z nich si musel posunout práh bolesti?..
 • Šest zlatých slov: „Neboj, zlato, postarám se o to“
  Knihu Mate: Become the Man Women Want by si měl přečíst každý šestnáctiletý úchylonerd. Ušetří mu kopu frustrace, nejenom při seznamování se se ženami.

 • Senát schválil exšéfa Soudcovské unie Jirsu jako ústavního soudce
  Bývalý prezident Soudcovské unie Jaromír Jirsa bude ústavním soudcem. Senát jeho nominaci v tajné volbě schválil. Podle potvrzených výsledků Jirsa získal 55 z 69 odevzdaných hlasů. Po Jirsově jmenování prezidentem Milošem Zemanem bude patnáctičlenný tým ústavního soudu znovu kompletní.
 • Šéf Rosněfti: Saúdové začali dodávat ropu do Polska
  Saúdská Arábie vstoupila se svou ropou na polský trh a začala dodávat tuto surovinu do přístavu Gdaňsk. Řekl to dnes šéf největší ruské ropné společnosti Rosněfť Igor Sečin. Saúdští Arabové se tak stali v rámci globálního boje ropných producentů o trhy dalšími konkurenty v oblasti, kde tradičně dominuje Rusko.
 • Šéf Rosněfti: Saúdové začali dodávat ropu do Polska
  Saúdská Arábie vstoupila se svou ropou na polský trh a začala dodávat tuto surovinu do přístavu Gdaňsk. Řekl to dnes šéf největší ruské ropné společnosti Rosněfť Igor Sečin. Saúdští Arabové se tak stali v rámci globálního boje ropných producentů o trhy dalšími konkurenty v oblasti, kde tradičně dominuje Rusko.
 • Šéf Rady ČRo: V kauze prodeje zámku jsou obviněni Balvín a Koliandr
  Mezi obviněnými v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem jsou bývalý náměstek ČRo Michal Koliandr a někdejší ministr kultury Jiří Balvín, řekl předseda Rady ČRo Michal Stehlík s odvoláním na informace policie. Třetího obviněného nejmenoval. Český rozhlas o prodeji zámku zatím nerozhodl, proto rada podle Stehlíka neshledala nic, co by ovlivnilo hospodaření ČRo. Koliandr ani Balvín údajné obvinění nechtějí komentovat.
 • Šéf NATO v Černé hoře: Můžeme vás přijmout, musíte ale reformovat
  Přijetí Černé Hory do Severoatlantické aliance závisí na realizaci reforem v této bývalé jugoslávské republice. Po schůzce velvyslanců členských států NATO v černohorské metropoli Podgorici to podle agentury Reuters dnes řekl generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.
 • Šéf mýtného zpoplatnění Krumphanzl na ministerstvu dopravy dal výpověď
  Ministerstvo dopravy přišlo o dalšího klíčového člověka pro přípravu tendru na výběr mýtného. Výpověď podal vedoucí oddělení telematiky a zpoplatnění silniční sítě Václav Krumphanzl. Důvodem odchodu byly kromě obtížně zvladatelného množství agendy i neshody s vedoucím mýtného expertního týmu Janem Chovancem, řekl Krumphanzl.
 • Šéf mýtného zpoplatnění Krumphanzl na ministerstvu dopravy dal výpověď
  Ministerstvo dopravy přišlo o dalšího klíčového člověka pro přípravu tendru na výběr mýtného. Výpověď podal vedoucí oddělení telematiky a zpoplatnění silniční sítě Václav Krumphanzl. Důvodem odchodu byly kromě obtížně zvladatelného množství agendy i neshody s vedoucím mýtného expertního týmu Janem Chovancem, řekl Krumphanzl.
 • Šéf lucemburské diplomacie přesvědčoval ministry V4 o kvótách
  Lucembursko udělá vše pro to, aby ministři vnitra našli v otázce migrace kompromis. Po jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky, Lucemburska a Lotyšska to řekl šéf lucemburské diplomacie Jean Asselborn. Připustil, že rozdíly v názorech na povinné kvóty nadále panují.
 • Šéfka Probační a mediační služby Čádová rezignovala
  Šéfka Probační a mediační služby (PMS) Jitka Čádová k dnešnímu dni rezignovala. Čádová stála v čele organizační složky státu od loňského června. PMS pracuje s pachateli trestných činů a snaží se je začlenit zpět do společnosti, mimo jiné je také zadavatelem tendru na elektronické náramky pro vězně.
 • Šéf Gazprombank: Peníze na plynový terminál jsme sehnali i při sankcích
  Jsme v poslední fázi jednání o zaplacení projektu zařízení na zkapalnění zemního plynu Jamal, řekl Reuters předseda správní rady ruské Gazprombanky Andrej Akimov. Cena projektu společnosti Novatek, největšího nezávislého producenta plynu, se odhaduje na 27 miliard dolarů.

 • Skandál s emisemi VW poškodil značku Made in Germany, míní ekonom
  Skandál s falšováním údajů o emisích automobilů Volkswagen ve Spojených státech poškodil celou značku Made in Germany a může ohrozit i ostatní německé vývozce. Deníku Bild to dnes řekl prezident berlínského ekonomického institut DIW Marcel Fratzscher. Varoval také, že kvůli skandálu hrozí u Volkswagenu i jeho dodavatelů zánik pracovních míst.
 • Skandál s emisemi VW poškodil značku Made in Germany, míní ekonom
  Skandál s falšováním údajů o emisích automobilů Volkswagen ve Spojených státech poškodil celou značku Made in Germany a může ohrozit i ostatní německé vývozce. Deníku Bild to dnes řekl prezident berlínského ekonomického institut DIW Marcel Fratzscher. Varoval také, že kvůli skandálu hrozí u Volkswagenu i jeho dodavatelů zánik pracovních míst.
 • Sitta mladší dostal podmínku za tunelování Neographu, vinen je i otec
  Za tunelování papírny Neograph uložil soud Vladimíru Sittovi mladšímu roční podmíněný trest a dvouletý zákaz činnosti. Vinným uznal i Sittova otce, v jeho případě však upustil od potrestání. Muži, kteří svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v kauze údajně předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik, vinu odmítají. Stíhání označili za mstu lidí kolem Rittiga, což připustil i soudce. Verdikt není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaní si ponechali lhůtu pro případné odvolání.
 • Singer: České banky již nyní splňují požadavky EU platné od 2018
  Tuzemský bankovní sektor již v současnosti splňuje požadavky EU na stabilitu finančních institucí, které budou platné od roku 2018. Na Čínském investičním fóru to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Směrnice a nařízení EU nově upravují například oblast regulatorního kapitálu, kapitálových rezerv a krizového řízení. Nařízení rovněž nově upravuje strukturu, objem a kvalitu kapitálu, který budou finanční instituce EU povinny držet.
 • Siemens díky prodejům aktiv zvýšil zisk o třetinu, vyplatí větší dividendu
  Čistý zisk německého koncernu Siemens v uplynulém finančním roce vzrostl asi o třetinu na 7,4 miliardy eur (200 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu přispěly mimořádné příjmy související s prodejem části majetku. Tržby největší průmyslové skupiny v Evropě se zvýšily o šest procent a dosáhly 82,3 miliardy eur. Firma počítá s růstem zisku a tržeb i v novém finančním roce, který začal v říjnu. Díky solidnímu výsledku i zvýší dividendu.
 • Shell ukládá v Kanadě oxid uhličitý pod zem, bez dotací se neobejde
  Je to takový energetický yetti. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho pořádně neviděl. Řeč je o technologii oddělování oxidu uhličitého při spalování fosilních paliv a jeho následném ukládání pod zem (CCS). Má to být jediná možnost, která dovolí další používání uhlí v energetice, aniž by byl ohrožen cíl snižovat celkové světové skleníkové emise. Řada expertů ovšem tvrdí, že CCS nebude nikdy fungovat a nic takového jako klimaticky čisté uhlí neexistuje.
 • Shell se kvůli levné ropě propadl do ztráty přes sedm miliard dolarů
  Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell se v letošním třetím čtvrtletí propadla do ztráty 7,4 miliardy dolarů (183 miliard korun) po zisku 4,5 miliardy dolarů před rokem. Čtvrtletní zisk francouzského konkurenta Total se snížil zhruba o dvě třetiny na 1,1 miliardy dolarů. Oba podniky se potýkají s prudkým poklesem cen ropy.
 • Severské státy varují před cestami do egyptského Šarm aš-Šajchu
  Dánsko, Norsko a Finsko vyzvaly své občany, aby se vyhnuli cestám do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch, pokud nejsou nezbytně nutné. Podobná varování zazněla v uplynulých dnech i z jiných evropských zemí. Británie a Irsko ve středu zastavily lety svých letadel do Šarm aš-Šajchu i z něj a v pátek stejný krok učinilo Rusko. Vlády se tak rozhodly v souvislosti s vyšetřováním pádu ruského letadla nad Sinajským poloostrovem, který mohl být důsledkem teroristického útoku.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.
 • Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat pokažená pitva pilota
  Dlouho očekávaná zpráva nizozemských vyšetřovatelů o loňském sestřelení malajsijského boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině naznačila, že se vyskytly pokusy o zatajení příčiny neštěstí, upozornil britský list The Guardian. Součástí těchto zastíracích pokusů byla „zpackaná pitva kapitána letadla, při které byly z těla záměrně odstraněny kovové střepiny z rakety Buk“, napsal deník s odvoláním na nizozemské experty.

Hitpardáda štítků