Setkání s půdou na ekologickém hospodářství

Bioinstitut – Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny pořádá v rámci Mezinárodního roku půdy sérii tří seminářů, které se uskuteční ve dnech 20. a 27. října a 3. listopadu, a to v ekologických podnicích v Dyjákovicích, Tvrdkově a Dačicích. V jejich rámci se budou moci účastníci seznámit s praktikami a postupy zemědělců, současným stavem půd v ČR, zásadami správné výživy půdy a způsoby hodnocení její kvality. Více informací naleznete níže v příloze.


Zdroj: www.asz.cz

 • Takhle vypadá profesionální model – 25 póz za 30 sekund
  Velice povedené video se objevilo na facebookovém profilu webové stránky Sick Chirpse, na videu je totiž zachycen mužský model ve fotoateliéru, který předvádí oblečení pro fotografa – to v zásadě není až tak zajímavé. Mnohem zajímavější je rychlost s jakou model mění klasické pózy. V průběhu ...
 • Tunel Blanka bude pokryt mobilním signálem, rozhodla Praha
  Praha - Tunel Blanka bude kompletně pokryt mobilním signálem. Praha pronajme operátorům prostory v tunelu, kam si nainstalují svá zařízení nutná k provozu sítí. Každý operátor městu...
 • Kus Francie v srdci Prahy: Pekárna z Myslíkovy ulice dodává čerstvé výrobky i hotelům Hilton či Mariott
  Malá pekárna a cukrárna v Myslíkově ulici sice existuje jen pár měsíců, ale výrobky, které nabízí, znají fajnšmekři z farmářských trhů. Ručně vyráběné pečivo podle francouzských receptur patří k jednomu z nejdražších v Praze. V nabídce jsou bagety, croissanty, chleby, sladké koláče i slané quiche. Nově i legendární cukrovinka éclairs.
 • Platební systémy hotelů Donalda Trumpa napadli hackeři

  Hackeři napadli platební systémy hotelů Donalda Trumpa a ukradli čísla platebních karet hotelových hostů v sedmi mezinárodních hotelech. Důvěrná data údajně nebyla zneužita. Útok hackerů měl trvat od loňského května do letošního června.   

 • Získejte titul Lady Business Moravskoslezského kraje

   Možnost přihlášení do soutěže určené speciálně pro ženy podnikatelky stále trvá. První ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje byl vyhlášen 9.6.2015.

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Hlavní americké indexy pokračují v růstu i na úvod nového týdne, když dění na zámořských trzích navazuje na evropský akciový vývoj. Investoři spekulují nad odkladem utažení měnové politiky v USA a o něco slabší dolar dopomáhá komoditám a s nimi spojeným sektorům. Široký index S&P 500 nám ukázal nejlepší rally v roce 2015. WTI ropa navázala na dobré páteční zprávy a připsala si 1,9 %. Zlato mírně ztrácelo, a to 0,3 %, i když stříbro přidalo 2,5 %. Micron Technologies po lepších kvartálních výsledcích přidal +10,6 %, Twitter pak +6,9 % po definitivním potvrzení nového CEO. Zklamáním dne byly akcie Apple, které nedokázaly jít s trhem a až ke konci otočily do zeleného. Závěr pouze +0,1 %. 

   

  Makro

  • Index ISM v nevýrobním sektoru v září 56,9 b., oček. 57,5 b., předchozí měsíc 59 b. 

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 776,43

  +1,85%

  S&P 500

  1 987,05

  +1,83%

  NASDAQ

  4 781,26

  +1,56%

   

  Sektory:

  Energie

  +2,71%

  Finance

  +2,10%

  Technologie

  +1,88%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1185

  -0,28%

  Zlato

  1 135,70

  -0,27%

  Brent ropa – future

  49,42

  +2,68%

  WTI ropa – future

  46,39

  +1,87%

   

 • ČR - V zahraničním obchodě dovozy rostly opět rychleji než vývozy

  Obchodní bilance – srpen

  Obchodní bilance v srpnu podle očekávání skončila vyrovnaná (-0,1 mld. korun). Tempo růstu exportu (+3,9 % r/r) v posledních měsících opakovaně předbíhá nárůst importů (+4,5 %), což odráží rychlý růst domácí poptávky (investice + spotřeba domácností). Výsledkem je pozvolné snižování přebytku zahraničního obchodu, který vloni v srpnu skončil s mírným přebytkem (+1,1 mld.) a letos se kvůli sezónnosti dokonce překlopil těsně pod nulu. Z hlediska struktury v srpnu zpomalil růst vývozu aut (+5 % r/r vs. +11% průměr za 3M), kdy se projevil vliv vyšší srovnávací základny a možná i vliv letních odstávek. Naopak dovozy aut pokračovaly vysokým tempem (+17 % r/r) a meziroční přebytek u této položky klesl o 1,6 mld., což se odrazilo i u celkové bilance. Z hlediska regionálního členění exporty táhne obchod se západní Evropu – vývozy do Německa (+8 % r/r), Británie (+9 %), naopak v hluboké korekci pokračuje vývoz do Ruska (-33 % r/r). Byť Čína není pro ČR zásadní obchodní partner (podíl 1 % na exportech), překvapením je výrazný propad exportů do Číny v srpnu (-13 % r/r vs. +12 % průměr za 3M).  

  Za prvních osm měsíců roku obchodní bilance skončila s kumulativním přebytkem 108 mld. korun (vloni 110 mld.). Celoroční přebytek očekáváme kolem 140 mld. korun (3,4 % HDP).

 • Euro proti dolaru jako na houpačce
  Začátek týdne přinesl vysokou volatilitu na trh eura s dolarem. Společná evropská měna v průběhu dopoledne získala 0,6 %.
 • Blesk zprávy 24 slaví. Mají víc než milion čtenářů
  Blesk spoustil počátkem září novou zpravodajskou rubriku s důrazem na politiku, domácí a zahraniční zpravodajství, komentáře a analýzy. Během prvního měsíce fungování zaznamenaly Blesk Zprávy 24 výrazný úspěch...
 • Americké firmy prý drží dva biliony USD v zahraničí kvůli daním
  Washington - Pět set největších amerických podniků drží v zahraničí své zisky v objemu přes 2,1 bilionu dolarů (více než 50 bilionů Kč) s cílem vyhnout se placení daní ve Spojených... • Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou

  Následující týdny by mohly přinést více informací ohledně budoucího vývoje cen ropy. Prezident Venezuely Nicolas Maduro v průběhu minulého týdne oznámil, že tamní vláda pracuje na uspořádání schůzky mezi členy OPEC i nečlenskými zeměmi za účelem stabilizace ceny ropy. Ropný gigant, Rusko, se nechal slyšet, že nevidí žádné důvody pro nová jednání na téma zmražení

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné
  2.7.2012 - Největší setkání realitních kanceláří za posledních 22 let zaznamenalo velký úspěch. Cílem akce byla diskuse nad novými legislativními změnami, které mají upravovat podmínky fungování realitních společností.
 • Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné
  2.7.2012 - Největší setkání realitních kanceláří za posledních 22 let zaznamenalo velký úspěch. Cílem akce byla diskuse nad novými legislativními změnami, které mají upravovat podmínky fungování realitních společností.
 • Šetření na úkor domácností
  Český státní dluh vzrostl v roce 2015 o 9,3 miliardy korun na 1673 miliard korun. Proč dluh rostl v době hospodářské konjunktury? Jedním z důvodů mohou být záporné úroky. Slovy ministra financí Babiše: „Nevyužít stavu, kdy jsou věřitelé ochotni za to, že státu půjčují, platit, by bylo chybou.“
 • Šetření SP a ČNB: Firmy letos zvednou mzdy průměrně o 2,4 %
 • Šetření vodou je u konce, narazilo na své limity. Voda podraží
  Dvacet let domácnosti utahovaly vodovodní kohoutky, loni s tím přestaly. Vodárny i státní úřady se shodují na tom, že víc už lidé s vodou šetřit nedokážou. Ceny vody příští rok navíc porostou, jejich výši teď vodárenské společnosti řeší a oznámí během prosince.
 • Šetřete elektřinu: 10 tipů pro úspornou domácnost
  Nejlevnější energie je taková, kterou nespotřebujete. Bez elektřiny se ale žádná moderní domácnost neobejde. Snížit spotřebu ve svém bytě nebo domě můžete jednoduchými opatřeními,...
 • Šetřete mobilní data pomocí spořičů v prohlížečích - Svět aplikací
  Trápí vás objemy dat, které probrouzdáte na telefonu? Zkuste aktivovat spořič dat v internetových prohlížečích, dokáže ušetřit desítky procent objemu dat.
 • Šetřílci si od ledna za teplo připlatí

  Nová vyhláška, která vstoupí v platnost příští rok v lednu má za cíl spravedlivější rozúčtování tepla v bytových domech. Ti kteří málo topí a šetří, doplatí na vyhlášku nejvíce.

 • Šetříme – FinExpert.cz
  Dozvíte se, na čem všem se dá ušetřit. Třeba. jak nedávat bance zbytečně mnoho na poplatcích.

 • Šest tipů kam za koňmi, sokolníky či lovci na svatohubertské slavnosti
  K podzimu patří Hubertovy jízdy a lovecké slavnosti. Někdy jde o společenskou událost na závěr sportovní sezony, jindy jen o zábavu a příležitost ukázat dovednosti koní a dravých ptáků. Svátek svatého Huberta, patrona myslivců a lovců, sice připadá na začátek listopadu, ale Hubertovy jízdy se pořádají už během října. A pokud vám tradice se ržáním koní, dusotem kopyt, troubením a dalšími rituály nic neříká, vyzkoušejte alespoň restaurace, které připravují speciální svatohubertská menu – jak jinak než se zvěřinou?
 • Selské slavnosti a odborný seminář na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku
 • Selské slavnosti a mezinárodní seminář v Čelině na Příbramsku
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Sedláci obnovují venkovskou pospolitost
  Narušení tradiční venkovské pospolitosti, která je jedním z mnoha důsledků násilné kolektivizace venkova, se podařilo řadě obcí za posledních pětadvacet let zacelit právě díky sedlákům. Jejich opětovný vstup do života našeho venkova totiž zdaleka neznamenal pouze rozvoj podnikání v mnohdy téměř vylidněných vesnicích, ale i značný přesah související s jejich působením zde.
 • Salmonelóza téměř zmizela
  Salmonelóza v chovech drůbeže prakticky zmizela. Od roku 2007, kdy se začal výskyt nemoci kontrolovat v rámci Národního programu tlumení salmonel, klesla více než desetinásobně na současných 1,4 procenta pozitivních hejn. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. 
 • Rytíři vytáhli do boje o majetek
  Německý řád podal žalobu na vydání kostela. Následovat má hrad Bouzov a rozsáhlé pozemky na Olomoucku. Německý řád vytáhl do boje o majetek, který mu v minulosti patřil. První soudní bitvu svedou němečtí rytíři o kostel v Karlově Studánce. Ten jim vloni odmítlo vydat v rámci takzvaných církevních restitucí ministerstvo kultury. 
 • Rybáři mohou začít žádat o dotace, nyní o 283 milionů korun
  Chovatelé ryb mohou ode dneška žádat o dotaci z Operačního programu Rybářství. Nyní je pro ně připraveno přes 283 milionů korun. Příjem žádostí skončí 3. listopadu. Přes 70 milionů korun jde z národního rozpočtu, zbytek z Evropské unie. Do konce roku se uskuteční ještě jedno kolo žádostí, v něm stát plánuje chovatelům přispět skoro 20 milionů korun na propagaci rybářských produktů, uvádí na svých webových stránkách Státní zemědělský intervenční fond (SZIF).


Hitpardáda štítků