Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: HAVARIJNÃ, SPOLUúÄ, UDÃ, PROCENT, NA HAVARIJNÃ, VOZIDLA, KODA, POÅ, Å KODA, KAÅ
 • Čím budeme k smíchu budoucím generacím
  Až se lidé za pár desítek let ohlédnou za dnešní dobou, nad čím budou s rozpaky kroutit hlavou? Tahle otázka – a vlastně rovnou i odpověď na ni – mě napadla, když jsem poprvé uviděl hodinky iWatch.
 • Pavel Gebauer: Průkazy energetické náročnosti slouží k ochraně spotřebitele

  Jaký je účel průkazů energetické náročnosti budov a kdy je nutné je vyhotovit? Odpovídá Pavel Gebauer, ústřední ředitel Státní energetické inspekce.

 • Aktualizace očekávaného vývoje sazeb Fedu - Zvýšení sazeb v roce 2015 je stále pravděpodobné
  Zdá se, že pokračující vývoj ekonomiky Spojených států směrem k využití přebytečné kapacity na trhu bude později v tomto roce utažení monetární politiky potřebovat. Komentáře atlantského prezidenta Fedu Lockharta to potvrzují. Nedávno prohlásil, že „celkový pokrok, jehož jsme byli za posledních pár let svědky“ utažení monetární politiky opravňuje.
 • Platíte za finanční produkty či předčasné výběry našetřených peněz? V tom případě akutně potřebujete finanční plán
  V první části dnešního příspěvku Vám řekneme o finančních produktech, které můžete mít už při příjmu 15 000 Kč měsíčně zdarma. V druhé části bychom na Vás rádi apelovali: platíte bankám, spořitelnám, investičním společnostem či státu peníze za předčasnou výpověď? V tom případě akutně potřebujete finanční plán.
 • Myslete jako čínský komunista
  Současný propad čínských burz je překvapením jen pro laiky.
 • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.

 • Český červený kříž, Procter & Gamble a Kaufland pomáhají dětem
  Český červený kříž, P&G a Kaufland zahajují celonárodní charitativní akci „Z lásky k dětem“, aby pomohli českým dětem, které žijí v chudobě. Jedno procento z ceny prodaného výrobku vybraných značek P&G, jakou jsou např. Pampers, Lenor, Ariel nebo Gillette, v prodejnách Kaufland zamíří prostřednictvím Českého červeného kříže k dětem v tísni. Tato iniciativa trvá až […]
 • Nová kampaň MALL.CZ láká nové zaměstnance
  Internetový obchod MALL.CZ spustil koncem srpna kampaň, jejímž cílem je podpořit nábor zaměstnanců do nového logistického centra. Před spuštěním provozu v polovině října 2015 chce obchod přijmout 150 nových lidí. Ústřední motto kampaně zní „Hledáme lidi, ne stroje.“ Na vizuálech HR kampaně se objevují skuteční členové týmu distribučního centra MALL.CZ. Nové lidi obchod láká na […]
 • Ve Středozemním moři se dál šíří jedovatá tropická ryba
  To je ale hezká ryba, pomyslí si rybařící turista ve Středomoří. Elegantní stavba těla, stříbřitě se lesknoucí záda s černými skvrnami a bílé břicho. Tenhle úlovek půjde hned na gril. Takový oběd by byl ale smrtelný, protože tropická ryba čtverzubec stříbropásý je prudce jedovatá. Řeklo by se, že něco takového se může jen těžko stát, ale opak je pravdou: rybou, která se do Středozemního moře rozšířila přes Suezský průplav, se totiž otrávilo už několik lidí.
 • Řízení portfoliového rizika v přehřátém trhu. Část první. Fundamentální analýza CSCO, MDT, KMB, ACN.

  Řízení portfoliového rizika v přehřátém trhu. Část první. Fundamentální analýza CSCO, MDT, KMB, ACN.
  Úvod
  Investování peněz není nikdy bez rizika. Pokud investujete do likvidních trhů, ceny se mohou den ode dne lišit a také to dělají. Týká se to jak akciových, tak dluhopisových trhů. Tato denní fluktuace cen tvoří při investicích do akcií největší riziko, na které se všichni investoři zaměřují. Pro některé investory se z toho stává až určitá forma obcese.
   
  Je tu však jeden důležitý rozdíl, který mnoho lidí buď nevidí, nebo nebere do úvahy. Cena a hodnota nejsou stejné věci. Mnozí namítají, že hodnota je tím, za co jsou ostatní ochotni zaplatit určitou cenu. Z krátkodobého pohledu je to pravda. Kdyt obchodujete likvidní investice, tak ať už je prodáváte z libovolné příčiny, jejich hodnota je dána tím, co jsou ostatní ochotni za ně zaplatit. V takovém případe je cena a hodnota stejná věc.
   
  Na druhé straně z dlouhodobého pohledu, pokud jste dlouhodobý investor, který nemusí prodávat v panice své investice, je pro vás naprosto zásadní vědět o rozdílu mezi cenou a hodnotou investice. Tento rozdíl mezi cenou a hodnotou plyne ze samé podstaty podnikání a je jedno jestli jde o privátní společnost, nebo společnost obchodovanou na burze. Hodnota společnosti se odvíjí z úspěšnosti podnikání. Záleží zde na provozních výsledcích, zisku, cash flow, příjmech prodejích, výši dividend a dalších ekonomických ukazatelích, měřitelných i neměřitelných, jako je například kvalita managementu a hodnota značky. 

   
  Vnitřní hodnota a denní cenová akce
  Zdravý rozum nám napovídá, že vnitřní hodnota společnosti založená na enokomických ukazatelích se v průběhu dne, nebo dokonce hodin nemůže nijak zásadně měnit. Nicméně v akciovém trhu je obvyklé, že vidíme, jak se rapidně mění cena akcie dokonce z hodiny na hodinu.
   
  Likvidita v trhu vytváří volatilitu, kdy se individuální investoři rozhodují podle momentální nabídkové a poptávkové ceny, kterou jsou ochotni zaplatit za konkrétní akcii. Tento dynamický proces soustavně vytváří nadhodnocenou a podhodnocenou cenu vzhledem k fundamentální hodnotě obchodované akcie. Jinými slovy v každém časovém okamžiku trh cenové přestřeluje, nebo podstřeluje opravdovou hodnotu příslušné akcie.
   
  Již dříve jsme si však uvedli, že podle zdravého rozumu se opravdová hodnota veliké nadnárodní společnosti, nebo libovolné jiné firmy nemůže měnit tak rychle, jak napovídá rychle se měnící cena příslušné akcie během dne. Měli bychom si připomenout, že mnoho lidí se domnívá, že určení opravdové hodnoty akcie je naprosto subjektivní záležitost. Osobně si to nemyslím. Lidé, kteří mají tento názor, jsou většinou příliš orientováni na cenu. Bez ohledu na fundamentální data oceňují akcie, které rostou jako dobré společnosti a akcie, které klesají, jako špatné společnosti.
   
  Z mého pohledu lidé, kteří nevidí rozdíl mezi cenou a hodnotou nemají schopnost vidět příležitost k dobrému nákupu, nebo ještě hůře, nejsou schopni vidět riziko spojené s nadměrným nadhodnocením příslušné akciové společnosti. Oscar Wilde kdysi na otázku, kdo je cynik odpověděl: „Cynik zná cenu všeho, ale hodnotu ničeho.“

   
  Klasická lekce hodnodnoty a ceny
  V následujících příkladech si uvedeme dva klasické příklady toho, jak vypadá hodnota akciové společnosti. Na těchto příkladech si můžeme zřetelně a nepochybně ukázat, že akciový trh může špatně a nekorektně ohodnotit hodnotu akciové společnosti a taky to tak dělá. Oba tyto případy jsou extrémními příklady špatného ohodnocení hodnoty společnosti, ale právě na extrémních příkladech nejlépe vynikne to, co chceme ukázat.
   
  Jako přídavek k důkazu, že trh může čas od času nesprávně oceňovat cenu akcie, vynikne ještě důležitost správného ocenění. Neboli názorněji, v těchto příkladech si ukážeme, že pokud zaplatíte víc, než odpovídá správné hodnotě společnosti, můžete přijít o peníze, protože vstupujete do přílišného rizika. Tomu se můžete jednoduše vyhnout, když budete věnovat svoji pozornost hodnotě společnosti.
   
  Nakonec vynikne u těchto dvou příkladů již zmiňovaný rozdíl, mezi cenou akcie a hodnotou společnosti. Cena akcie z krátkodobého pohledu může být vedena silnými emocemi, jako je strach, nebo chamtivost. V obou následujících příkladech nalezneme příklady těchto emocí. Na druhou stranu hodnota společnosti je nesena fundamentálními ekonomickými ukazateli, které lze ocenit s vysokou mírou určitosti. Jakmile provedeme výpočty ekonomických ukazatelů, můžeme zapojit do rozhodování o vstupu do investice také rozum.

   
  Cisco Systems, Inc.
  Na prvním grafu máme u společnosti Cisco (CSCO) vyneseny zisky a dividendy od roku 1996. To nám představuje úspěšnost podnikání společnosti Cisco. Během této doby rostly zisky průměrně rychlostí 13,2 %. První dividendy začala společnost vyplácet v roce 2011.
   
  S přihlédnutím k tomu, že Cisco je technologická akcie, tak vynikne poměrně neuvěřitelná konzistence v generování zisku společnosti. Sice zde během obou recesí, ke kterým došlo ve sledovaném období, vidíme známky cyklického vývoje, ale mnohem důležitější je to, že společnosti zůstala i v těchto obdobích zisková. Ani v jedné z recesí Cisco neztrácelo peníze. Jen velmi málo společností se může pochlubit stejnými historickými provozními výsledky, jako Cisco.
   
  Nicméně navzdory této dokonalé provozní výkonosti je Cisco jednou z nejvíce pomlouvaných akcií na trhu a bývalý CEO John Chambers byl několikrát silně kritizován, že je nejhorší CEO ze všech generálních ředitelů v celé Americe. Osobně si myslím, že je tato kritika vzhledem k výkonnosti společnosti neodůvodněná, což ostatně může dosvědčit následující graf.
   
   
   
  V následujícím grafu máme uvedeny měsíční ceny akcie od roku 1996 a z tohoto grafu můžeme vyčíst, proč jsou Cisco a také bývalý CEO Chambers tak v nemilosti. Lidé, kteří investovali do akcií Cisco, měli v této investici umrtveny peníze po víc než deset let, což však nebylo způsobeno tím, že by si společnost vedla špatně, nebo že její generální ředitel neví, co dělá. 
   
  Hlavním viníkem tohoto vývoje byl akciový trh, protože nesprávně ohodnotil cenu akcie vzhledem k hodnotě společnosti. Management společnosti není zodpovědný za ceny na akciovém trhu, ani je nemůže nějak ovlivnit. Jediné, co může management dělat, je správně řídit společnost a generovat zisk a řízení peněz. Management může vracet investované peníze akcionářům prostřednictvím výplaty dividend, a pokud je to vhodné i prostřednictvím zpětného odkupu akcií. Nicméně cena akcie na trhu není závislá na výši dividend a na zpětném odkupu jen minimálně.
   
  Oranžová čára představuje hodnotu P/E na úrovni 15, což je odpovídající hodnota pro společnosti, které produkují provozní zisk podobně, jako společnost Cisco. Když se podíváme na graf, na historické maximum ceny akcie v roce 2000, tak v té době dosahovalo P/E hodnoty 160, to odpovídá zhruba 10 krát větší hodnotě, než byla skutečná vnitřní hodnota společnosti. 
   
  Špatná výkonnost akcií Cisco tedy nebyla způsobena historicky špatnou ekonomickou výkonností, nebo tím, že management společnost řídil chybně. Bylo to způsobeno tím, že se trh zbláznil.
   
   
   
  Velmi často uvádím, že z dlouhodobého pohledu je neodvratné, že se nakonec cena přiblíží vnitřní hodnotě společnosti. Někdy k tomu dojde rychle, někdy to trvá déle. V případě Cisco nastaly obě situace. Nejprve cena velmi rychle klesla poblíž k férové hodnotě a poté trvalo několik let, než dodriftovala na její úroveň. 
   
  Abychom viděli souvislosti, začneme s výpočtem P/E dne 30. listopadu 1999, kdy při ceně akcie 44 USD dosahovalo P/E hodnoty 100. Můžeme zde názorně vidět, jak emociální může trh občas být. Cena z úrovně 44 USD vylétla v roce 2000 na své maximum 82 dolarů a pak nastal propad, který bývá popisován jako brutální kolaps ceny. Je ironií, že ani během recese v roce 2001 se cena akcie společnosti Cisco nepřiblížila férové hodnotě společnosti (vyznačené oranžovou čarou). 
   
  Cena společnosti zůstávala nadhodnocená až do doby globální finanční krize v roce 2008. Cena akcií může zůstat iracionální po velmi dlouhou dobu, ale to neznamená, že to není poznat. Investice do akcií Cisco byly velmi špatné a to i přesto, že společnost si během té doby vedla vynikajícím způsobem. Nicméně investoři, kteří investovali do akcie CSCO v listopadu 1999 ztratili do října 2009 téměř polovinu ze své investice, i když si společnost vedla velmi dobře.
   
  Vzpomínám si, že jsem pro své klienty v nakupoval akcie Cisco v roce 1995, nicméně v roce 1998 jsem začal odprodávat vždy polovinu pozice jednou za čas. Bylo mi jasné, že akcie je nadhodnocená. Nicméně mnoho mých klientů vidělo jen to, že cena roste a výsledkem bylo, že jsem o mnoho svých klientů přišel. Nicméně většina z nich se vrátila poté, co praskla internetová bublina a ceny akcií se zřítily. Nutno podotknout, že většina se vrátila s podstatně menším kapitálem.
   
   
   
  V minulém grafu můžeme vidět období deseti let od roku 2000 až 2009, což bylo pro akcionáře Cisco to nejhorší období. Nicméně jak si ukážeme na následujícím grafu, bylo to zároveň období velmi dobré ekonomické výkonnosti. Společnost Cisco generovala v tomto období zisky průměrně tempem 14 % ročně.
   
   
   
  Určování správného ohodnocení společnosti je velmi zodpovědný proces, který může podstatným způsobem sníži riziko a zároveň posílit dlouhodobou návratnost. V posledním grafu je vidět, investice do akcií ve chvíli, kdy je hodnota společnosti podhodnocená.
   
  Chtěl bych zde zdůraznit dva body. Za prvé jde o období, kdy společnost Cisco přistoupila k první výplatě dividend ve své historii. Za druhé, protože společnost přešla proměnou z nadprůměrně rostoucí společnosti do dividendové společnosti, průměrný zisk se snížil na 7,1 %, což je zhruba polovina růstu zisků, které společnost dosahovala v předchozím období. Následkem toho zde máme společnost, která roste pomaleji, ale zase vyplácí rostoucí dividendy, což je známka dospělosti firmy. Cena akcie je přiměřená této atraktivní hodnotě společnosti.
   
   
   
  Investiční výsledky spojené s výkonností společnosti z minulého grafu ukazují sílu a ochranu, kterou poskytuje nákup podhodnocené akcie. V srpnu 2011 mělo Cisco poměr P/E na úrovni 10, což je zcela jiná situace, než když bylo P/E větší než 100. Společnost začala vyplácet dividendy, které sice začaly nízko, ale rychle začaly růst. Výsledkem je, že CSCO překonává výkonnost indexu S&P 500 v obou směrech. Co se týká kapitálového zhodnocení i co se týká výše příjmu z dividend.
   
   

  Bude pokračováno... 

   
  Zdroj: Chuck Carnevale
   
  <

 • Bez valorizace důchodů by čekaly seniory těžké časy

  Kdyby v sociální politice státu nebyla zahrnuta valorizace důchodů, čekal by seniory těžký život s klesající hodnotou jejich penze.

  číst dál

 • Možnosti přivýdělku na rodičovské dovolené
  Jste na rodičovské dovolené a chcete si přivydělat? V tom vám samozřejmě nic nebrání. Jaký druh pracovní smlouvy se vám nejvíce vyplatí? A můžete u stávajícího zaměstnavatele dát výpověď? Odpovědi naleznete v tomto článku.
 • Neptejte se manažerů stále na to samé
  Při jednání s manažery, do jejichž týmů vyhledávají nové lidi, se náboráři často chovají jako roboti. Ptají se stále na to samé: na výši platu, nejdůležitější odpovědnosti, potřebné vzdělání či…
 • Kvapem zpátky do školy
  Léto skončilo a ratolesti se dnes vracejí do školních lavic. Rodiče znovu předávají své nejcennější poklady na výchovu úplně cizím...
 • Možnosti přivýdělku na rodičovské dovolené
  Jste na rodičovské dovolené a chcete si přivydělat? V tom vám samozřejmě nic nebrání. Jaký druh pracovní smlouvy se vám nejvíce vyplatí? A můžete u stávajícího zaměstnavatele dát výpověď? Odpovědi naleznete v tomto článku.
 • Stabilní obchodní strategie: jak dlouhodobě vydělávat tradingem
  Trading není o jednom úspěchu, ale o dlouhodobém a konstantním zisku. Jak ho dosáhnout a věnovat se tradingu několik (desítek) let? Základem je robustní obchodní strategie, která je z dlouhodobého hlediska profitabilní. Podívejte se, jaké to jsou....
 • Dachser zavedl pravidelnou námořní sběrnou službu ze Šanghaje
  Dachser Air & Sea Logistics zavedl spojení pro kusové námořní zásilky z čínského přístavu Šanghaj do České republiky. Sběrné námořní kontejnery na trase Šanghaj-Kladno s pravidelným odplutím každý týden obsluhují kromě čínské metropole i okolní provincie.
 • Pracovní oděvy a ochranné pomůcky
  Zaměstnavatel má v mnoha případech povinnost zajistit zaměstnancům pracovní oděv a ochranné pomůcky. Pokud tomu tak je, musí nákup těchto oděvů a pomůcek financovat sám zaměstnavatel, aniž by potřebnou částku strhával z platu zaměstnance, nebo od...
 • Nový Nissan Navara dorazil do Evropy. Je pohodlnější a bezpečnější
  Nissan představil evropské provedení nové generace modelu NP300 Navara. Kromě od pohledu jiného designu nabízí tako novinka také jiný motor, sedmistupňovou automatickou převodovku, víceprkovou zadní nápravu a řadu různých bezpečnostních asistentů.
 • USA má složitý systém na vydávání občanů. Dahlgrenovi nepomohl, půjde před český soud
  Česko může po dvou letech soudit Američana Kevina Dahlgrena, který je podezřelý z vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích. Podobných případů, jako je Dahlgrenův, bylo v minulosti hned několik. Většinou neúspěšných. Pokud by byl Dahlgren v Česku odsouzen, není vyloučeno, že si trest "odsedí" ve své domovině.

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.


 • Spolupracujte s námi | Personalista.com - Otevřený internetový HR...
  Chcete se podílet na rozvoji našeho otevřeného internetového magazínu. V prvním pololetí letošního roku dál rostly prodejní ceny baterií do notebooků.
 • Spolupracující osoba
  Zejména pro OSVČ využívající paušální náklady jsou možnosti spojené s takzvanou spolupracující osobou velmi zajímavé. Taková osoba samostatně výdělečně činná totiž nemůže uplatňovat slevu na děti a třeba na nepracující manželku, přičemž využití...
 • Spolupráce se školami bude pro firmy daňově výhodnější
  Poslanci schválili zákonné opatření, které rozšiřuje podporu odborného vzdělávání. Od 1. 1. 2014 se zvyšují limity daňové uznatelnosti motivačních příspěvků a novinkou je také zavedení odečitatelné položky na žáka či studenta ve výši 200 korun.
 • Spolupráce se školami bude pro firmy daňově výhodnější
  Poslanci schválili zákonné opatření, které rozšiřuje podporu odborného vzdělávání. Od 1. 1. 2014 se zvyšují limity daňové uznatelnosti motivačních příspěvků a novinkou je také zavedení odečitatelné položky na žáka či studenta ve výši 200 korun.
 • Spolupráce s Aholdem přinesla společnosti Albatros Media desítky milionů korun
  Pro sběratelskou kampaň Dětská knihovnička, která aktuálně běží v řetězcích Albert, dodalo nakladatelství Albatros osm dětských knížek na motivy českých večerníčků. Generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec potvrdil, že jde o největší zakázku v novodobé historii společnosti.
 • Spolupráce mezi farmaceutickými firmami a lékaři se zprůhlední
  V červnu 2016 zveřejní Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) informace o spolupráci jejích členů a dalších společností se zdravotnickými odborníky a zařízeními
 • Spolupráce | MediaGuru
  Zpravodajský přehled Guru Weekly bude zasílán na uvedenou emailovou adresu každý týden. Správce si Vás dovoluje s odkazem na ust. Mediaguru využívá zpravodajství z.
 • Spolupráce | Marketingové noviny.cz
  Jiří Bednář: Jak hodně je důležitý marketingový mix pro vaši firmu. Brand management 2015: Forbes – jak prosadit globální značku na českém mediálním trhu..
 • Spolupráce firem s hasiči snižuje rizika havárií
  Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS) plní v integrovaném záchranném systému (IZS) klíčovou roli. Je jednou ze čtyř základních složek tohoto systému a také jeho koordinátorem. "To znamená, že systém nastavujeme, legislativně upravujeme a říkáme, jak by se mělo komunikovat a jak postupovat na místě zásahu," rozvádí roli HZS plukovník Ing. Daniel Miklós, ředitel odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení ministerstva vnitra - generálního ředitelství HZS.
 • Spolupráce Bubble a Becherovky je úspěšná
  Digitální agentura Bubble v tendru obhájila pozici dodavatele obsahu pro sociální sítě značky Becherovka Original. Díky novému přístupu k vytváření obsahu mají posty Becherovky za poslední tři měsíce o 41 % více reakcí a o 74 % vyšší organický dosah než ve srovnatelném období před změnou. Bubble se také nově začalo starat o Instagram značky […]

 • S pomalým růstem cen má stále problém i Německo. V srpnu tam inflace zůstala na 0,1 procenta
  Srpnové hodnoty růstu spotřebitelských cen v Německu podle metodiky EU zůstaly na 0,1 procenta, stejně jako tomu bylo v červenci. Inflace podle německé metodiky činila 0,2 procenta. Meziměsíčně se ceny nezměnily. Meziročně ceny potravin a nápojů v zemi vzrostly o 0,6 procenta. Alkoholu a tabáku dokonce o 3,6 procenta. Naopak se snížily ceny za pronájem nebo energii a vodu.
 • Sponzorské dary, výdaje na reklamu a reprezentaci
  V článku se zaměříme na oblast výdajů (nákladů), které stále vyvolávají otázky, a to zejména v souvislosti s jejich daňovou uznatelností. Jedná se o tři oblasti – sponzorské dary, náklady na reklamu a náklady na reprezentaci.
 • Sponzorské dary, výdaje na reklamu a reprezentaci
  V článku se zaměříme na oblast výdajů (nákladů), které stále vyvolávají otázky, a to zejména v souvislosti s jejich daňovou uznatelností. Jedná se o tři oblasti – sponzorské dary, náklady na reklamu a náklady na reprezentaci.
 • Sponzor Slavie pochází z tajných služeb, pomohl i se stavbami v Iráku
  Konzultační společnost Cuoni Group se včera stala jedním z pěti hlavních partnerů fotbalové Slavie, předmět jejího podnikání ale má od sportu hodně daleko. Vytváří bezpečnostní analýzy pro firmy, které chtějí stavět infrastrukturu v nebezpečných oblastech světa. Před pěti lety ji založili čtyři bývalí příslušníci vojenských tajných služeb v americké Tampě. Zakladatelé pochází ze Spojených států, Izraele, Vietnamu a Německa.
 • Sponzor Slavie pochází z tajných služeb, pomohl i se stavbami v Iráku
  Konzultační společnost Cuoni Group se včera stala jedním z pěti hlavních partnerů fotbalové Slavie, předmět jejího podnikání ale má od sportu hodně daleko. Vytváří bezpečnostní analýzy pro firmy, které chtějí stavět infrastrukturu v nebezpečných oblastech světa. Před pěti lety ji založili čtyři bývalí příslušníci vojenských tajných služeb v americké Tampě. Zakladatelé pochází ze Spojených států, Izraele, Vietnamu a Německa.
 • Spor České rafinérské a Mera končí. Firmy se dohodly na podmínkách přepravy ropy
  Česká rafinérská se dohodla na podmínkách přepravy a úschovy ropy se státním správcem ropovodů Mero. Nová smlouva je platná od 1. ledna 2016. Společnosti budou ještě jednat o výši přepravních tarifů. Česká rafinérská je jediným zpracovatelem ropy a výrobcem ropných produktů v Česku. Provozuje rafinerie ropy v Litvínově a Kralupech nad Vltavou.
 • Spoření
  Podívejte se, jakými způsoby můžete spořit vaše peníze. Úrokové sazby vkladových produktů velkých bank se blíží nule. Výběr spořícího účtu není snadný.
 • Spoření »
  Stavební spoření měl kdysi každý člen rodiny, kromě domácích mazlíčků. Základní význam: Vyváženost v životě umožňuje plynulejší pokrok bez zásadnějších.
 • Spoření a investování | Bankovní poplatky
  . 02. 10. 2015 13:34 | Porovnatelnost nabídky investičního životního pojištění se proti minulosti výrazně zlepšila. Pracovníci pojišťoven ale i v rámci jiných.
 • Spoření | Bankovní poplatky
  Spořicí účty – 1. reality test. Pozor na praktiky českého mincovního obchodu. Spořicí účty – 1. reality test. Copyright © 2005 - 2015 Patrik Nacher.

 • Společnost Square nového šéfa Twitteru míří na burzu

  Společnost Square zažádala o vstup na newyorskou burzu. Majitel společnosti Jack Dorsey je současně i novým ředitelem Twitteru. Společnost Square se zabývá vývojem aplikace pro mobilní platby kartou.

 • Společnosti NN a JA Czech uspořádaly soutěž pro studenty středních škol

  Studenti navrhovali sociální firmu zaměřenou na potřeby seniorů (Tisková zpráva: NN)

 • Společnost EMS musí důrazně odmítnout spekulace primátorky Prahy

  Společnost eMoneyServices důrazně odmítá spekulace primátorky Adriany Krnáčové, kterými se snažila hájit vlastní pozici u soudu v kauze Opencard. Všechna uvedená tvrzení se nezakládají na pravdě. (Tisková zpráva EMONEY GROUP) 

 • S polečnost CRIF převezme předního německého poskytovatele obchodních informací, společnost Bürgel

  Společnost CRIF, přední světový poskytovatel informačních služeb se sídlem v italské Bologni působící také v ČR, převezme významnou německou informační společnost Bürgel. Jedná se o největší akvizici společnosti CRIF v její 27leté historii. České firmy získají díky akvizici podrobnější přehled o svých německých partnerech. To vše v době, kdy je objem vzájemného obchodu mezi Německem a Českou republikou na rekordních hodnotách a budoucí odhady jsou rovněž pozitivní.

 • Společnost Arval dokončila akvizici GE Capitalfleetservices v Evropě

  BNP Paribas oznámila, že společnost Arval tento týden dokončila v červnu oznámenou akvizici aktivit GE Capital v oblasti fleet managementu v Evropě. Arval se nyní získává vedoucí postavení na trhu full service leasingu v Evropě.

 • Splácení hypotečního úvěru: Rychle, nebo pomalu?

  Píšeme na Hypoindex.cz: Hypoteční úvěr lze splácet rychle a dříve se ho zbavit. Nebo se splacením úvěru nespěchat a užívat si levných peněz. Co se vyplatí víc? 

 • Speciální pojištění rukou od UNIQA má široké spektrum klientů

  Před více než třemi roky zařadila UNIQA pojišťovna jako první na českém pojistném trhu do svého komplexního životního programu i speciální krytí pro horní končetiny. Původně bylo určeno pro klienty s profesemi, jako jsou hudebník, chirurg nebo třeba hodinář. Nicméně dosavadní zkušenosti ukazují, že svých rukou a paží si cení lidé napříč populací bez ohledu na své povolání. V současné době eviduje UNIQA už více než deset tisíc pojistných smluv s tímto rizikem, které kryje jak pracovní a mimopracovní úrazy, tak i specifická onemocnění, včetně nemocí z povolání. 

 • Specialisté na investice: Budoucnost je v pravidelných investicích

  Na začátku února se uskutečnil již tradiční Investiční den Fincentra. V prostorách České národní banky se slavnostně vyhlašovali vítězové Fincentrum & Forbes Investice roku 2015 a zároveň proběhlo i setkání specialistů na investice. Diskutovalo se nejen o žhavých tématech, které hýbou trhy.

 • Špatná čísla podlamují dolaru kolena

  Útraty spotřebitelů v největší světové ekonomice zpomalují své tempo. Americký maloobchod byl tak pro trhy a především pro Fed dalším nepříjemným zklamáním po poklesu nálady v průmyslu a špatných zářijových číslech z trhu práce. I když nám data stále v souhrnu ukazují na to, že americká ekonomika bude pokračovat ve třetím kvartále v rozumné expanzi, vrásek na čele přibývá. Vše tak ukazuje na to, že jestřábi ve Fedu budou mít hodně velkou práci s tím, aby dokázali prosadit v dohledné době růst úrokových sazeb.

 • Soud rozhodl, že daňové penále je trest. Daňoví podvodníci se tak zřejmě vyhnou soudu

  Nejvyšší správní soud rozhodl, že penále je trest nikoliv daňová přirážka. Právo západních zemí neumožňuje někoho trestat za stejný čin dvakrát. Odsouzení se tak vyhne nemalé množství pachatelů.


 • Sportovní vozy Ferrari vstoupily na milánskou burzu

  Loňský rok v říjnu vstoupila automobilka na burzovní trh v New Yorku a dnes vstoupila na milánskou burzu. Tímto firma dokončila odchod ze skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Spoříte pravidelně? Pak jste ekonomicky zodpovědní

  Ministerstvo financí zveřejnilo výsledky průzkumu finanční gramotnosti obyvatel ČR. Co rozhoduje o finanční gramotnosti a zodpovědnosti nejvíce? A jak byste obstáli vy?

 • Spořicí účty: Záporné úrokové sazby nadosah

  Česká národní banka (ČNB) tiskne peníze ve velkém. Banky jich mají nadbytek a nevědí, co s nimi. O peníze střadatelů tak nestojí – a snižují úrokové sazby. Nyní se poklesu dočkaly i „prémiové úroky“. Kdy se dočkáme záporných úrokových sazeb?

 • Spořicí účty: Zamíchá Banka CREDITAS kartami?

  Největší družstevní záložna se stala Bankou CREDITAS. Její hlavní zbraní v boji o klienty budou spořicí účty. Má šanci rozvířit zamrzající vody úrokových sazeb?

 • Spořicí účty: Úrokové sazby dál padají

  Úrokové sazby i nadále padají. To těší úvěrové klienty, ale střadatelé si lámou hlavu s otázkou: Kam s nimi? Peníze není kde zhodnotit. Kdo vám dá úrok alespoň 1 % a za jakou cenu?

 • Spořicí účty: Nic, a nebo něco za něco

  Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby. Co české banky požadují?

 • Spořicí účty: Nad 1 % jen s bonusem

  Vytrvalý pokles úrokových sazeb se podepisuje i na spořicích účtech. Výnosy navíc podkopává i mírně „oživující“ inflace. Růstu úrokových sazeb se ale hned tak nedočkáme.

 • Spořicí účty: Banky dál sekají úroky

  Úrokové sazby spořicích účtů vysílají jediné poselství: Banky o vaše peníze nestojí. Lépe úročené spořicí účty skrojily úroky. Jakou sazbu vám nabídne vaše banka?

 • Spoření na penzi: Transformované fondy v plusu

  Češi spoří na penzi nejčastěji s doplňkovým penzijním spořením. Peníze na důchod mají zakotvené v transformovaných fondech, jejichž výnosy se potácí kolem míry inflace. Loňský rok ale vydělaly – a to právě díky nízké inflaci.


Hitpardáda štítků