Spor o akcie Vítkovic pokračuje: Světlík zatím nemusí zaplatit Beranovi 1,7 miliardy

Pondělní soud rozhodl, že majitel společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík nemusí platit Davidu Beranovi 1,69 miliardy korun. Podle Světlíka je rozhodčí nález od začátku údajně pochybný. Spor mezi Světlíkem a bývalým spolumajitelem Vítkovic Davidem Beranem se táhne už od roku 2005.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: SV, BERAN, BERANOVI, SOUDU, AKCIE, ZAPLATIT, NEMUS, JAN, ROZHOD, SOUD
 • České Vánoce jsou kvůli uprchlíkům v ohrožení, bojí se lidé
  Češi se začínají bát o své tradiční Vánoce. Podle komentářů na síti i postoje islamofobů ohrožují symboly tohoto zimního svátku muslimové proudící do Evropy a lidé si tak začínají stýskat i po dříve nenáviděných vánočních reklamách a výzdobách. Podle pražského magistrátu se o plánovaných akcích rozhoduje ve spolupráci s bezpečnostními složkami, které se nyní v hlavním městě posilují. V ohrožení tak může být chystané slavnostní rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí, které…
 • China Eastern zřídí přímou linku z Prahy do Šanghaje. Létat by měla od příštího roku
  Premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že vznikne přímá letecká link Praha-Šanghaj. Bude se jednat o první přímé letecké spojení mezi Šanghají a střední či východní Evropou. První lety by měly začít létat od příštího roku.
 • WSJ: Ekonomika bude klíčovým bodem boje Francie s terorismem
  Francie je podle prezidenta Françoise Hollandea ve válce s terorismem. Je to válka, v níž se bude bojovat na mnoha frontách. Hollande již zintenzivnil letecké údery proti Islámskému státu v Sýrii, vyhlásil ve Francii výjimečný stav a slíbil zvýšení výdajů na bezpečnost a obranu. Ačkoli tyto kroky mohou být zásadní pro řešení bezprostřední teroristické hrozby, k dosažení dlouhodobého úspěchu bude muset Hollande vést válku také na ekonomické frontě.
 • Nemocnice Jihlava: Těhotným chceme nadělit pod stromeček nový pokoj
    Také letos chceme pacientům dát pod stromeček nový pokoj. Loni se díky dárcům opravil pokoj pro pacienty po úrazech na traumatologickém oddělení, předloni pro hospitalizované děti. Letos chceme nadělit vánoční pokoj na gynekologické oddělení těhotným pacientkám, které mnohdy musí trávit v nemocnici i několik týdnů. Celkově se podařilo opravit v jihlavské nemocnici díky dárcům už dva […]
 • Výsevní dny radí, jak plánovat práci na zahradě a na poli v roce 2016
  Oblíbený kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce, Výsevní dny podle Marie Thunové®2016, již vyšel. Kdybyste však i vy další chtěli vědět, kdy sít, roubovat, krátit a sklízet - či co dělat třeba v příštím listopadu, aby vaše počínání bylo v souladu s kosmickými rytmy a mělo co nejlepší efekt, nebo které dny jsou příznivé pro odchov včelích matek nebo likvidaci slimáků, jsou Výsevní dny tím nejlepším rádcem.
 • Chcete investovat? Nyní je vhodná šance

  Nový bankovní produkt začala nabízet Česká spořitelna během minulého týdne. Až 25 % výnos nabízí Prémiový dluhopis ŠANCE 1. 

 • V ČSSD sílí hlasy pro další snížení sankcí při nesplácení spotřebitelských úvěrů
  Návrh nového zákona pro spotřebitele míří na jednání kabinetu. Podle náměstka ministra zahraničí Martina Prose by strop sankcí neměl přesáhnout polovinu výše jistiny spotřebitelského úvěru. Ve hře podle něj bude i zavedení povinného registru a náhrada maturitního vzdělání dlouhou praxí.
 • Švédský král vyzval k zákazu koupání ve vaně. Plýtvá se prý vodou a energií
  Švédský král Carl XVI. vyzval k ochraně životního prostředí prostřednictvím sprchování. Koupání je podle něj plýtvání vodou i energií. Za svoji výzvu sklidil posměch. Později přiznal, že to myslel "v lehkém žertu".
 • Prodej elektroniky v Česku rostl díky telefonům. Zájem o fotoaparáty či navigace klesal
  Ve třetím čtvrtletí utratili Češi za elektroniku 16,3 miliardy korun - o pět procent více než loni. Nejvíce rostl obor telekomunikací, hlavně chytrých telefonů. Méně se dařilo televizím, i když prodej pokročilejších modelů rostl.
 • Na regionálních měnách klidHitpardáda štítků