Spořicí účty: Nic, a nebo něco za něco

Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby. Co české banky požadují?


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: TIS, ÚROČENÍ, SPOŘICÍ, KLIENT, ÚČTU, SAZBY, NABÍZÍ, P, BANK, ZÍSKAT
 • Zaměstnanci a daně v roce 2016
  Výpočet čisté mzdy závisí na více faktorech, nikoliv pouze na sazbách povinných daní.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 14. 10. 2015
  Český chléb je levný. Roste zájem o vícezrné speciály. Organizace pro výživu a zemědělství bojuje s hladem již 70 let. Na trh letos směřuje nejvíce Svatomartinských vín v historii. Výbor: Ministerstvo by mělo vytvořit zákon o prodeji půdy.
 • Od hutí k biotechnologiím. Ostrava nabízí špičkové laboratoře pro vývoj léků
  Biotechnologické centrum 4MEDi otevřelo své brány v září 2014 v areálu Fakultní nemocnice Ostrava. Budova se supermoderními laboratořemi pro klinická testování a experimentální vývoj se rozkládá na ploše 6500 metrů čtverečních. Slouží k vývoji a výrobě léčiv nejen s využitím kmenových buněk.
 • Anketa: Jaká průmyslová inovace vás nejvíce zaujala?
  Kvido Štěpánek, majitel firmy Isolit-Bravo Nejsem velkým přítelem internetových inovací. Jistě na nich nespočívá budoucnost lidstva. Mám rád hmotné...
 • Líbilo by se mi, kdyby univerzita spoluzakládala firmy, říká rektor
  Jde o to, nejen získávat granty, ale také výsledky nějak dostat do reálného života, říká rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Výraznější zdroj příjmů technických univerzit už dnes tvoří výzkum pro firemní sféru, kdy si firmy zadávají výzkumné projekty. Univerzity dnes mají reálnou možnost dosáhnout na evropské prostředky, ale nakládání s nimi je podle Vondráka drahé.
 • Systém eCall sám zavolá po havárii pomoc. Brzy bude v každém novém autě
  Po autonehodě by měli záchranáři ihned znát čas havárie nebo její GPS souřadnice. Pokud to stav zraněných dovolí, dispečer bude mít možnost komunikovat pomocí navázaného hlasového spojení s posádkou vozidla. Systém funguje na automatickém nebo ručním spuštění speciální, na bezpečném místě zabudované jednotky, která analyzuje informace z různých čidel.
 • Rychle a úsporně: po garážích rozveze auta elektrický vozík
  Například v Ostravě-Svinově funguje parkovací dům, kde řidič nemusí hledat volné místo. Vůz postaví do vstupního prostoru garáží na paletu a o její přesouvání mezi patry, a tedy zaparkování auta se už postará automatický počítačový systém. V budoucnu by měl parkování zrychlit speciální elektrický vozík.
 • Zelená lokomotiva si místo dieselu vozí vlastní baterii
  Lokomotivu na akumulátor, která má nulové emise, začali její tvůrci testovat před čtyřmi lety a nyní se testování dokončuje v ostravské huti ArcelorMittal. Na vývoj třínápravové lokomotivy, který přišel zhruba na 20 milionů korun, přispěla z 60 procent Evropská unie. Lokomotiva by měla nahradit staré stroje poháněné naftou.
 • Inovace potřebují víc vládní podpory
  Vláda nemůže tvrdit, že výzkum je prioritou, a zároveň snižovat finance pro něj určené, říká Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Podle něj by se podpora inovací státem neměla projevit jen vynaloženými prostředky, ale i jejich přidělením podle ekonomické přínosnosti výzkumu. Firmy si jdou vlastní cestou, dá se říct, že inovují navzdory systému, tvrdí Rafaj.
 • Exkurze i praktické úkoly zvedly zájem dětí o techniku
  Několik projektů se na Ostravsku zaměřilo na propagaci technických oborů mezi žáky základních škol. Agentura pro regionální rozvoj spolupracovala nejen s malými firmami a dílnami, ale také s velkými společnostmi jako Tatra Kopřivnice, Hyundai, Vítkovice Heavy Machinery, ČEZ či Brano. Například v rámci projektu Technika nás baví tak navštívili žáci závod automobilky Hyundai v Nošovicích.

 • Pozvání na výstavu v Chanty-Mansijsku - 29. - 30. října 2015
  ´Energetická účinnost – strategický vektor rozvoje´ je název 15. ročníku výstavy která se koná 29.-30. října 2015 v Chanty-Mansijsku, na kterou zve OZ RF v Praze.
 • Lynx: Získají akcie Alphabet momentum pro další růst?
  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. V tomto týdnu analytiky LYNX zaujaly akcie Alphabet (GOOGL), Akorn (AKRX), Volkswagen (VOW3), Delta Lloyd NV (DL) a stříbrné ETF iShares Silver Trust (SLV).   Akcie Alphabet před průrazem? Čtvrtletní výsledky z července byly hlavním […]
 • Blíží se tvrdé přistání „černé labutě“?
  V poslední době je nervozita na trzích jako doma. Začalo to strachem z možného odchodu Řecka z eurozóny, pokračovalo obavou z dění v Číně, propadem komodit a nejistotou ohledně očekávaného navýšení amerických úrokových sazeb. Trnitá cesta trhů způsobená zmiňovanými událostmi tak v hlavách investorů zanechala především strach, který je, jak se zdá, „svazuje“ i do budoucna.
 • Kadaň rozšíří vinice a začne víno prodávat
  Kadaň - Jednoznačnou podporu vyjádřili kadaňští radní záměru rozšířit plochy pro pěstování vinné révy a výrobu vín, která město posléze nabídne k odkoupení zájemcům. V současné době vlastní necelého půl hektaru vinohradu v areálu františkánského kláštera. Roční produkce kolem 200 lahví vína ale dosud sloužila jen k prezentaci: vypilo se při každoročním vinobraní, několik vzorků zástupci města nabízeli na veletrzích.
 • České letouny L-410 by se mohly vyrábět v Rusku, možná už v roce 2020
  Moskva - České letouny L-410 by se mohly začít v Rusku vyrábět pro regionální dopravu od roku 2020. Tvrdí to Andrej Kozicyn, generální ředitel Uralského těžebního a hutního závodu (UGMK), který je vlastníkem společnosti Aircraft Industries.
 • Německá rozvědka čelí dalšímu skandálu. Kromě pomoci americké NSA sledovala i vlastní spojence
  Do roku 2013 podle německého listu Der Spiegel vedla Německá Spolková zpravodajská služba (BND) špionáž komunikace spojenců z EU i USA. První aféra vypukla v dubnu, kdy BND měla poskytnout USA zpravodajská data týkající se Evropy. Nové informace ukazují, že BND se sama zajímala například o francouzské či americké cíle nebo zbrojní a letecké podniky.
 • Babiš vyslyšel Jančurovy prosby, vložil se do jeho sporu o rychlíky
  České dráhy přišly o jistotu, že bez soutěže získají na deset let provoz na rychlíkové lince R13 mezi Brnem, Břeclaví a Olomoucí. Po nátlaku majitele RegioJetu Radima Jančury se do problému vložil i ministr financí Andrej Babiš.
 • Co musíte ráno vědět (15. října)
  Jak se ve středu vedlo akciím v Evropě a Spojených státech, která země má nejnižší míru nezaměstnanosti od poloviny roku 2008 a jak vypadá zpackaná demolice výškových budov? To vše musíte ráno vědět.
 • Twitter jmenoval předsedou správní rady bývalého manažera Googlu Omida Kordestaniho
  Výkonným předsedou správní rady společnosti Twitter se stal bývalý manažer Googlu Omid Kordestani. Působil v Googlu od roku 1999 a byl v pořadí jeho 11. zaměstnancem, kdy dokonce zastával pozici jednoho z výkonných ředitelů. Je to další krok společnosti ve snaze navrátit se k růstu po jmenování nového generálního ředitele v minulém týdnu.
 • Vrba - Stavební spořitelna mu zvýšila poplatek za vedení účtu. O 150 procent

  ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář si stěžuje na přístup stavební spořitelny Wüstenrot, která zvýšila poplatek za vedení účtu z 20 na 50 korun. Tedy o 150 procent. Co na to říká stavební spořitelna? ČTĚTE DÁLE!


 • Česká spořitelna a Fincentrum řeší spory

  Česká spořitelna se bez varování rozhodla ukončit spolupráci s finančně-poradenskou společností Fincentrum a podat na ni žalobu. Zpráva o ukončení jedenáctileté spolupráce Fincentrum překvapila a považuje ji za velmi nekorektní.

 • České bankovnictví: Je bezpečné

  Luxusní stavby na prestižních místech. Ty nejhezčí domy na náměstích. Chrom, sklo, kamenná schodiště a elegantně oblečení zaměstnanci. To vše se nám vybaví při slově „banka“. Banka ale není jen onen honosný dům. 

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?


 • Spořicí účty: Nad 1 % jen s bonusem

  Vytrvalý pokles úrokových sazeb se podepisuje i na spořicích účtech. Výnosy navíc podkopává i mírně „oživující“ inflace. Růstu úrokových sazeb se ale hned tak nedočkáme.

 • Spořicí účty moc nevynáší. Investice do fondů tak rostou i přes oslabení akciových trhů
  Fondy domácích i zahraničních správců nabízené v České republice spravovaly koncem září 367,20 miliardy korun. Je to o 13 procent více než začátkem letošního roku. Ve třetím čtvrtletí se objem jejich majetku snížil asi o 190 milionů korun. Příčinou je především dočasné oslabení akciových trhů. Poptávka po fondech ale dále stoupá. Hodnota aktiv, které spravují, tak může ke konci roku dosáhnout nového historického rekordu.
 • Spořicí účty - Finparáda
  finparáda, finance na dlani, finance, účty, banky, kalkulačky, bankovní poplatky, bankovní sazby, účet, spoření, spořicí účet, termínovaný vklad, vklad, úrok.
 • Spořicí účty: Banky dál sekají úroky

  Úrokové sazby spořicích účtů vysílají jediné poselství: Banky o vaše peníze nestojí. Lépe úročené spořicí účty skrojily úroky. Jakou sazbu vám nabídne vaše banka?

 • Spořící účty | Bankovní poplatky
  . 10. 05. 2015 12:08 | AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo představila nový termínovaný vklad Jistota. Ten klientům nabízí nadstandardní garantovanou úrokovou sazbu.
 • Spořicí účty – 1. Reality test | Bankovní poplatky
  . 07. 12. 2012 00:40 | V rámci našeho 1. reality testu spořicích účtů přinášíme listopadové výsledky. 08. 11. 2012 03:16 | V rámci našeho 1. reality testu spořicích.
 • Spořící účet jedině s nulovým úrokem, nebo odveďte něco bance zpět
  Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby. Co české banky požadují?
 • Spořící účat jedině s nulovým úrokem, nebo odveďte něco bance zpět - NašePeníze.cz

  NašePeníze.cz Spořící účat jedině s nulovým úrokem, nebo odveďteněco bance zpět NašePeníze.cz Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby.

 • Spořící účat jedině s nulovým úrokem, nebo odveďte něco bance zpět
  Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby. Co české banky požadují?
 • Spoření pro děti, Akcieatrhy.cz
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny • Stát kvůli špatné investici příjde o pět miliard korun

  Česká exportní banka investovala do zkrachovalého projektu paroplynové elektrárny Poljarnaja 6,8 miliardy korun. Zpět dostane ale pouze 1,3 miliardy.

 • Stáří kam se podíváš…

  Ministerstvo zdravotnictví chce zrušit geriatrii jako studijní lékařský obor. Nejsouce lékařem, nechci spekulovat, zda je to z hlediska vysoce specializovaného vzdělávání dobře, nebo špatně. Ale dovolím si několik ekonomických a demografických poznámek.

 • Stanovisko MF k neschválení novely zákona o pojišťovnictví

  Neschválení novely zákona o pojišťovnictví znamená, že Česká republika nesplní požadavky, které pro sektor pojišťovnictví vyplývají z evropského práva. K této situaci došlo především proto, že k novele byly v Poslanecké sněmovně načítány pozměňovací návrhy, které s ní věcně nesouvisejí a které jdou nad rámec požadavků evropské legislativy.

 • Srpnové intervence ČNB překročily 100 miliard korun

  Česká národní banka (ČNB) intervenovala v srpnu na devizovém trhu v objem větším než 100 miliard korun. „Je to vysoké číslo, nejde ale o překvapení," uvedl hlavní ekonom Generali Investments CEE Radomír Jáč. Poprvé od zavedení intervencí v listopadu 2013 zasáhla ČNB v červenci, a to v objemu 28 miliard korun.

 • Sportovní vozy Ferrari vstoupily na milánskou burzu

  Loňský rok v říjnu vstoupila automobilka na burzovní trh v New Yorku a dnes vstoupila na milánskou burzu. Tímto firma dokončila odchod ze skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Spoříte pravidelně? Pak jste ekonomicky zodpovědní

  Ministerstvo financí zveřejnilo výsledky průzkumu finanční gramotnosti obyvatel ČR. Co rozhoduje o finanční gramotnosti a zodpovědnosti nejvíce? A jak byste obstáli vy?

 • Spořicí účty: Záporné úrokové sazby nadosah

  Česká národní banka (ČNB) tiskne peníze ve velkém. Banky jich mají nadbytek a nevědí, co s nimi. O peníze střadatelů tak nestojí – a snižují úrokové sazby. Nyní se poklesu dočkaly i „prémiové úroky“. Kdy se dočkáme záporných úrokových sazeb?

 • Spořicí účty: Zamíchá Banka CREDITAS kartami?

  Největší družstevní záložna se stala Bankou CREDITAS. Její hlavní zbraní v boji o klienty budou spořicí účty. Má šanci rozvířit zamrzající vody úrokových sazeb?

 • Spořicí účty: Úrokové sazby dál padají

  Úrokové sazby i nadále padají. To těší úvěrové klienty, ale střadatelé si lámou hlavu s otázkou: Kam s nimi? Peníze není kde zhodnotit. Kdo vám dá úrok alespoň 1 % a za jakou cenu?


Hitpardáda štítků